دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/

[ ۱۳٩۱/۱/۳٠ ] [ ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/۱/۳٠ ] [ ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

قیافه ما آدما وقتی یک نظر مخالف نظر خود میشنویم!

قیافه ما آدما وقتی نظری موافق با نظر خودمون میشنویم!

[ ۱۳٩۱/۱/۳٠ ] [ ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

این رایانه‌ها برای تشویق عموم کاربران به‌خصوص کودکان به کار با رایانه و برنامه‌نویسی ساخته شده‌اند.

گروهی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای در شهر لیدز انگلستان نخستین افرادی خواهند بود که مینی رایانه‌های ارزان و کاربردی Raspberry Pi را در اختیار می‌گیرند.

این رایانه‌های ارزان و کوچک که تنها ۳۵ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند، برای تشویق عموم کاربران به‌خصوص کودکان به کار با رایانه و برنامه‌نویسی ساخته شده‌اند.

 به گزارش digitaltrends، نخستین گروه علاقمندان به این رایانه‌های شخصی که آن را پیش‌خرید کرده‌اند از تاریخ ۲۰ آوریل می‌توانند آنها را در اختیار بگیرند.

از زمان آغاز طرح Raspberry Pi، این برنامه از جانب مراکز توسعه‌دهنده سیستم‌های رایانه‌ای، علاقمندان و دیگر افراد بسیار مورد توجه قرار گرفت تا از این طریق بتوانند رایانه‌های ارزان و کاربردی را در اختیار بگیرند.

گفته می‌شود که عرضه این محصول تاکنون دو بار به تاخیر افتاده است که در نخستین بار استفاده از قطعات اولیه اشتباه روی بورد اصلی این مسئله را باعث شد و در دومین بار اختلال در آزمایش‌های الکترومغناطیسی عرضه این محصول را با تاخیر مواجه کرد.

اما با حل شدن این مشکلات پیش‌بینی شده است که رایانه‌های Raspberry Pi تا چند روز دیگر به دست کاربران برسد.


[ ۱۳٩۱/۱/۳٠ ] [ ۱:٠۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک شرکت حقوقی امنیتی در آمریکا شرکت گوگل را به جرم نقض حقوق خصوصی شهروندان 25 هزار دلار جریمه کرد.

بر اساس گزارش رویترز، هیئت ارتباطات فدرال آمریکا راه‌اندازی سرویس استریت ویو شرکت گوگل را که به تهیه تصاویر مختلف از سطح شهر می‌پردازد، نمونه بارزی از زیرپا گذاشتن حریم خصوصی شهروندان خوانده و این شرکت را به پرداخت ۲۵ هزار دلار جریمه کرده است.

هیئت FCC به عنوان یک موسسه امنیتی تحقیقاتی گوگل را به خاطر نقض حریم خصوصی شهروندان با تهیه تصاویر از سطح خیابان که نوسط سرویس استریت ویوی این شرکت انجام می‌شود متهم کرد و اعلام کرد این شرکت بزرگ اینترنتی جهان برای تهیه این تصاویر باید با این هیئت همکاری می‌کرده است.

موتور جست‌وجوی قدرتمند گوگل از ماه می ۲۰۰۷ تا می ۲۰۱۰ میلادی برای تهیه سرویس Street View Project خود از طریق شبکه‌های Wi-Fi از اماکن مختلف تصاویر و اطلاعات تهیه کرد.

به کمک این سرویس، کاربران Google Map و یا Google Earth می‌توانند از سایر جزییات مختلف در محل جغرافیایی مورد نظرشان مطلع شوند.

[ ۱۳٩۱/۱/۳٠ ] [ ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/۱/۳٠ ] [ ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

عطسه یک امر طبیعی است که می تواند در زمان های مختلف و بصورت های متفاوت رخ دهد.

در این مطلب به دلایل اینکه چرا در زمان های عجیب عطسه مان می گیرد اشاره می کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۳٠ ] [ ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/۱/٢۸ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نوکیا ۱۴ سال است که بزرگترین فروشنده گوشی‌های همراه در سراسر جهان است، اما حالا به نظر می‌رسد نوکیا این بار بازی را به سامسونگ باخته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۸ ] [ ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
پس از 11 سال زوجی صاحب فرزند پسری شدند. آن دو عاشق هم بودند و پسرشان را بسیار دوست داشتند. فرزندشان حدوداً دو ساله بود که روزی مرد بطری باز یک دارو را در وسط آشپزخانه مشاهده کرد و چون برای رسیدن به محل کار دیرش شده بود به همسرش گفت که درب بطری را ببندد و آنرا در قفسه قرار دهد. مادر پر مشغله موضوع را به کل فراموش کرد.
پسر بچه کوچک بطری را دید و رنگ آن توجهش را جلب کرد به سمتش رفت و همه آنرا خورد. او دچار مسمومیت شدید شد و به زمین افتاد. مادرش سریع او را به بیمارستان رساند ولی شدت مسمومیت به حدی بود که آن کودک جان سپرد. مادر بهت زده شد و بسیار از اینکه با شوهرش مواجه شود وحشت داشت.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٦ ] [ ٤:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تنها بازمانده یک کشتی شکسته به جزیره کوچک خالی از سکنه افتاد. او با دلی لرزان دعا کرد که خدا نجاتش دهد و اگر چه روزها افق را به دنبال یاری رسانی از نظر می گذارند، اما کسی نمی آمد.

سرانجام خسته و از پا افتاده موفق شد از تخته پاره ها کلبه ای بسازد تا خود را از عوامل زیان بار محافظت کند و داراییهای اندکش را در آن نگه دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٦ ] [ ٤:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

 تآثیر قیمت سکه بر زندگی
.
.
.
[ ۱۳٩۱/۱/٢٦ ] [ ٤:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۱/۱/٢٦ ] [ ٤:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


 
خانم جوانی که در کودکستان برای بچه های 4 ساله کار میکرد میخواست چکمه های یه بچه ای رو پاش کنه ولی چکمه ها به پای بچه نمیرفت بعد از کلی فشار...و خم و راست شدن، بچه رو بغل میکنه و میذاره روی میز، بعد روی زمین بلاخره باهزار جابجایی و فشار چکمه ها رو پای بچه میکنه و یه نفس راحت میکشه که ... هنوز آخیش گفتن تموم نشده که بچه میگه این چکمه ها لنگه به لنگه است . خانم ناچار با هزار بار فشار و اینور و اونور شدن و مواظب باشه که بچه نیفته هرچه تونست کشید تا بلاخره بوتهای تنگ رو یکی یکی از پای بچه درآورد . گفت ای بابا و باز با همان زحمت زیاد پوتین ها رو این بار دقیق و درست پای بچه کرد که لنگه به لنگه نباشه ولی با چه زحمتی که بوت ها به پای بچه نمیرفتن و با فشار زیاد بلاخره موفق شد که بوت ها رو پای این کوچولو بکنه که بچه میگه این بوتها مال من نیست. خانم جوان با یه بازدم طولانی و کله تکان دادن که انگار یک مصیبتی گریبانگیرش شده. با خستگی تمام نگاهی به بچه انداخت و گفت آخه چی بهت بگم. دوباره با زحمت بیشتر این بوت های بسیار تنگ رو در آورد. وقتی تمام شد پرسید خب حالا بوت های تو کدومه؟ بچه گفت همین ها بوت های برادرمه ولی مامانم گفت اشکالی نداره میتونم پام کنم.... مربی که دیگه خون خونشو میخورد سعی کرد خونسردی خودش رو حفظ کنه و دوباره این بوتهایی رو که به پای این بچه نمیرفت به پای اون کرد یک آه طولانی کشید وبعد گفت :خب حالا دستکشهات کجان؟ توی جیبت که نیستن. بچه گفت توی بوتهام بودن دیگه!!!!!!!!!!
[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


آقای اراکی فرمود: شبی خواب امیرکبیر را دیدم، جایگاهی متفاوت و رفیع داشت پرسیدم چون شهیدی و مظلوم کشته شدی این مرتبت نصیبت گردید؟ با لبخند گفت خیر سؤال کردم چون چندین فرقه ضاله را نابود کردی؟ گفت نه با تعجب پرسیدم پس راز این مقام چیست؟ جواب داد هدیه مولایم حسین است! گفتم چطور؟ با اشک گفت آنگاه که رگ دو دستم را در حمام فین کاشان زدند؛ چون خون از بدنم میرفت تشنگی بر من غلبه کرد سر چرخاندم تا بگویم قدری آبم دهید؛ ناگهان به خود گفتم میرزا تقی خان! ۲ تا رگ بریدند این همه تشنگی! پس چه کشید پسر فاطمه؟ او که از سر تا به پایش زخم شمشیر و نیزه و تیر بود! از عطش حسین حیا کردم ، لب به آب خواستن باز نکردم و اشک در دیدگانم جمع شد آن لحظه که صورتم بر خاک گذاشتند امام حسین آمد و گفت به یاد تشنگی ما ادب کردی و اشک ریختی؛ آب ننوشیدی این هدیه ما در برزخ، باشد تا در قیامت جبران کنیم
[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

چنانچه انواع میوه‌ها به شما تعارف شود کدام میوه را انتخاب می‌کنید؟ پرتقال؛ سیب؛ آناناس؛ موز؛ نارگیل ؛ انبه؛ گیلاس؛ انگور سیاه؛ هلو یا گلابی؟
 
آیا می‌دانید که می‌توانید از روی میوه انتخاب شده شخصیت آدم‌ها را بشناسید و بر اساس میوه‌های مورد نظر بگویید که شرایط روحی روانی اشخاص مختلف چگونه است؟
پس میوه دلخواه خود را انتخاب کنید و به رازهای شخصیتی خود و دوستانتان پی ببرید!
چنانچه انواع میوه‌ها به شما تعارف شود کدام میوه را انتخاب می‌کنید؟
پرتقال؛ سیب؛ آناناس؛ موز؛ نارگیل؛ انبه؛ گیلاس؛ انگور سیاه؛ هلو یا گلابی؟

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ٧:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یاد باد آن روزگاران، یادباد.
پوشه ی پیوست را باز کنید و به تماشای
زیباترین مجموعه ی چراغ های روغنی بنشینید.
چراغ هایی که در گذشته یی نه چندان دور، روشنی بخش خانه هامان بودند

[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ٧:۱٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردی هنگام مرگ خود در خواست کرد تمام اهل خانواده اش در بالینش جمع شوند تا از آنها حلالیت بطلبد.

در آخر گفت شتر مرا هم بیاورید تا او هم مرا حلال کند، چون شتر را به حضور او آوردند دست محبتی بر سر و صورت او کشید و گفت:

ای حیوان! مدتها بود که به من سواری می دادی و از برای من زحمت می کشیدی چنانچه در این مدت صدمه ای به تو رسیده یا در آب و علفت کوتاهی نموده ام مرا حلال کن.

شتر گفت: هر بدی از ناحیه تو به من رسیده می گذرم؛ مگر یکی از آنها را که هرگز نمی بخشم و آن اینکه گاهی تو افسار مرا به پالان الاغ می بستی و سوار او می شدی و مرا به دنبال الاغ می بردی و مردم با دیده حقارت به من نگاه می کردند که الاغی جلو دار من شده، بر من این کار تو سخت می گذشت و در قیامت جلوی تو را می گیرم که چرا توهین به حیثیت من نمودی و الاغی را بر من مقدم داشتی،

مگر نمی دانستی مقدم داشتن کوچک و نادان بر بزرگ و دانا خلاف عدالت و گناهی نابخشودنی است!

[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ٧:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردی، اسب اصیل و بسیار زیبایی داشت که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کرد. همه آرزوی تملک آن را داشتند.
بادیه‌نشین ثروتمندی پیشنهاد کرد که اسب را با دو شتر معاوضه کند، اما مرد موافقت نکرد.
حتی حاضر نبود اسب خود را با تمام شترهای مرد بادیه‌نشین تعویض کند.

باد‌یه‌نشین با خود فکر کرد: حالا که او حاضر نیست اسب خود را با تمام دارایی من معاوضه کند، باید به فکر حیله‌ای باشم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ٥:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مدارگرد اکتشافی مریخ تصویری دیدنی به شکل یک فیل از جریان گدازه آتشفشانی بر سطح سیاره سرخ ثبت کرده است.

ناسا به تازگی تصویر دیدنی از جریان گدازه بر سطح مریخ منتشر کرده است که توسط دوربین های مدارگرد مریخ «های رایز» در دومین منطقه آتشفشانی سیاره سرخ موسوم به Elysium Planitia تهیه شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ۱:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]


وقتی که تفاوت در رنگ و نژاد برتری می آورد!

یک زن تقریباً پنجاه ساله ی سفید پوست به صندلی اش رسید و دید مسافر کنارش یک مرد ساهپوست است با لحن عصبانی مهماندار پرواز را صدا کرد مهماندار از او پرسید :مشکل چیه خانوم؟

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر از وبمستر ها و نویسندگان بلاگ ها و سایت های مختلف باشید حتماً تاکنون دقت خاصی را برای انتخاب کلمات و عبارات کلیدی در تگ ها یا همان برچسب ها داشته اید تا بتوانید از این طریق کاربران و بازدیدکنندگان را از طریق موتورهای جستجو به خصوص گوگل جذب مطالب خود کنید. با این وجود که گوگل طی سالهای اخیر الگوریتمهای جستجوی خود را آپدیت کرده و سیستم های مختلفی با نام های Venice، Panda و اخیراً Search Plus Your World را به کار گرفته است اما کماکان اهمیت انتخاب کلمات کلیدی پابرجا مانده است. اما به تازگی گوگل قصد آپدیت الگوریتم خود را به تکنولوژی جستجوی Semantic یا معنایی را دارد که کل دنیای سئو را با یک المان جدید متحول خواهد کرد . آن المان چیزی نیست جز انسان!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٥ ] [ ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک راهب پیر هندویی کنار رودخانه‌ای در سکوت نشسته بود و مانترامِ خود را تکرار می‌کرد. روی درختی در نزدیکی او، عقربی حرکت می‌کرد که ناگهان از روی شاخه به رودخانه افتاد. همین که راهب خم شد و عقرب را که در آب دست و پا می‌زد از رودخانه خارج کرد، جانور او را گزید. راهب اعتنایی نکرد و به تکرار مانترام خود پرداخت. کمی بعد، عقرب باز به آب افتاد و راهب مانند بار قبل او را از آب درآورد و روی شاخه‌ی درخت گذاشت و باز نیش عقرب را چشید. این صحنه چندین بار تکرار شد و هر بار که راهب، عقرب را نجات می‌داد نیش آن را بر دست خود حس می‌کرد. در همان حال یک روستایی بی‌خبر از اندیشه‌ها و نحوه‌ی زندگی مردان مقدس، که برای بردن آب به لب رودخانه آمده بود، با دیدن ماجرا، کنترل خود را از دست داد و با اندکی عصبانیت گفت:
سوامیجی ، من دیدم که تو چندین بار آن عقرب احمق را از آب نجات دادی ولی هر دفعه تو را گزید. چرا رهایش نمی‌کنی جانور رذل را؟
راهب پاسخ داد: برادر، این حیوان که دست خودش نیست؛ گزیدن، طبیعت اوست.
روستایی گفت: درست است، ولی تو که این را می‌دانی چرا طرفش می‌روی؟
راهب پاسخ داد:
ای برادر، خوب من هم دست خودم نیست. من انسان هستم. رهانیدن، طبیعت من است.

[ ۱۳٩۱/۱/٢٤ ] [ ۱:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همه دانشمندان تصمیم میگیرند که قایم باشک بازی کنند.
از بخت بد "انیشتین" اولین کسی است که باید چشم بگذارد.

او باید تا 100 بشمرد و سپس شروع به گشتن کند.
همه شروع به قایم شدن میکنند به جز" نیوتن ".

نیوتن فقط یک مربع یک متری روی زمین می کشد
و داخل آن روبروی اینشتین می ایستد. اینشتین میشمرد
1 – 2 – 3 - ............. 97 – 98 – 99- 100

او چشمانش را باز می کند و می بیند که نیوتن روبروی
او ایستاده است.

اینشتین بلا فاصله میگوید: " سوک *سوک نیوتن ".
نیوتن انکار میکند و می گوید نیوتن سوک سوک
نشده است.

او ادعا میکند که نیوتن نیست . تمام دانشمندان، بیرون
می آیند تا ببینند چگونه او ثابت میکند که نیوتن نیست.

نیوتن میگوید: " من در یک مربع یه مساحت یک متر مربع ایستاده ام؛ این باعث میشود
که من بشوم نیوتون بر متر مربع چون یک نیوتن بر متر مربع معادل یک پاسکال است ، پس
من پاسکال هستم ، پس"سوک سوک
پاسکال !!!".‬


[ ۱۳٩۱/۱/٢٤ ] [ ۱:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
از دلنوشته های پروفسور حسابی پدر فیزیک ایران
 
بازی روزگار را نمی فهمم
من تو را دوست می دارم... تو دیگری را... دیگری مرا... و همه ما تنهاییم!ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٤ ] [ ۱:٠۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر نگاهی به دنیای ابزارهای موبایل از تبلت و تلفن‌های هوشمند مجهز به صفحه چندلمسی تا دستیارهای صوتی مجازی که دستورات شما را گوش کرده و به آنها عمل می‌کنند، بیاندازید، متوجه می‌شوید که رابط کاربری ابزارهای مختلف به سرعت در حال تغییر است. اما دنیای کامپیوترهای رومیزی داستان متفاوتی دارد. هرچند نمایشگرها به فناوری سه‌بعدی مجهز شده‌اند ولی رابط کاربری کامپیوترهای رومیزی تغییری نکرده است. حال مایکروسافت کامپیوتر رومیزی سه‌بعدی را خلق کرده که تماشای ویدیو مربوط به رابط کاربری آن شما را شگفت زده خواهد کرد.
هرچند فناوری سه‌بعدی رو به تکامل است و امروزه نمایشگرهای سه‌بعدی بدون نیاز به عینک نیز وارد بازار شده‌اند اما هنوز رابط‌ کاربری کامپیوترهای رومیزی دوبعدی است. در همین راستا لابراتور تحقیقاتی مایکروسافت یک کامپیوتر شفاف سه بعدی را خلق کرده که کاربر می تواند دستان خود را از میان صفحه نمایشگر عبور داده و موارد و اشیاء نمایش داده شده در فضای خالی نمایشگر را بصورت مجازی لمس کرده و حرکت دهد. کاربر می‌تواند به جستجوی مورد خاصی بپردازد و یا ترکیب و چیدمان پنجره‌ها برروی صفحه را با حرکت دست خود تغییر دهد.
در واقع رابط کاربری این کامپیوتر برخلاف تبلت و تلفن‌های هوشمند لمسی بیشتر از اینکه برپایه لمس صفحه باشه، تعاملی است. در واقع طرح جدید کامپیوتر رومیزی سه‌بعدی مایکروسافت ترکیبی از فناوری OLED سامسونگ و کنترلر حرکتی Kinect است. یک دوربین نیز حرکت سر کاربر را تشخیص داده و تصاویر سه بعدی را براساس موقعیت انسان نسبت به نمایشگر تغییر و به نمایش در می‌آورد.
[ ۱۳٩۱/۱/٢٤ ] [ ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تجربیات ادراکی و حرکتی به طور اجتناب ناپذیری با دستی که قدرت بیشتری دارد ارتباط دارند و تا حد چشمگیری بر روی چگونگی نگاه ما به دنیا و درک مفاهیمی چون خوبی و بدی اثر می گذارند.

تفاوت خصوصیات چپ دست‌ها با راست دست‌ها

- چپ دست ها خوبی دنیا را در سمت چپ و راست دست ها آن را در طرف مخالف می بینند.

- چپ دست ها در اقلیت قرار دارند و تنها حدود ۱۰ درصد از جمعیت جهانی را تشکیل می دهند.

- نیمکره راست مغز در چپ دست ها دارای قدرت بیشتر است، در حالی که در راست دست ها قدرت نیمکره چپ بیشتر است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٤ ] [ ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/۱/٢٤ ] [ ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آیا پس از چند سال کار با اینترنت و بودن در فضای وب فکر می کنید در ابتدایی ترین موضوع، یعنی سرچ گوگل حرفه ای هستید؟ توصیه می‌کنیم حتما این مقاله را بخوانید.

سرچ کردن محتوای مورد نیاز در موتورهای جستجو از ابتدایی ترین کارهایی است که هر کسی که سر و کارش به اینترنت افتاده باشد با آن آشنایی دارد. در میان بزرگ ترین و معروف ترین موتور جستجو، گوگل، سهم زیادی در سرچ روزانه مردم دنیا دارد. تا جایی که “گوگل کردن” به فعل تبدیل شده و معادل سرچ کردن در اینترنت به حساب می آید.
اما به راستی چقدر با ریزه کاری های سرچ کردن آشنایی داریم؟ مثلا خود شما چقدر طول می کشد تا با سرچ به محتوای مورد نظرتان برسید؟ اگر این زمان برای شما طولانی است با دانستن چند نکته کوچک می توانید سرچ خود را بهبود دهید و زودتر به محتوای مورد نظرتان برسید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یکی از دوستام تعریف میکرد:
مامانم موقع نماز خوندن عادت داره به زبون الله اکبری با ما مکالمه کنه!
یعنی اینکه وسطِ نماز هر الله اکبر بلندی که میگه،یه منظوری داره!
اونموقع ست که ما هی چک میکنیم ببینیم منظورش چیه!
یه روز وسط نماز یه الله اکبر کشداری گفت!
منم مثل فشنگ از جام پریدم و زیر گازو چک کردم؛
پشت درو نگاه کردم که ببینم کسی در نزده باشه!
چراغارو چک کردم مبادا یکی روشن مونده باشه!
چیزی پیدا نکردم به مامانم نگاه کردم دیدم داره هی با چشم و ابروش واسه من ناز میکنه!
آخر که دید من نفهمیدم یه اخمی کرد و یه الله اکبر شدید و بیخیال شد!
وقتی نمازش تموم شد با عصبانیت برگشت گفت:
واقعا که خـــــــــــــری! مگه کوری نمیبینی گرممه!
یه ساعته میگم کــولر رو روشن کن ..
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردجوانی کنار نهر آب نشسته بود و غمگین و افسرده به سطح آب زل زده بود.
استادی از آنجا می گذشت. او را دید و متوجه حالت پریشانش شد و کنارش نشست.
مرد جوان وقتی استاد را دید بی اختیار گفت: عجیب آشفته ام و همه چیز زندگی ام به هم ریخته است. به شدت نیازمند آرامش هستم و نمی دانم این آرامش را کجا پیدا کنم؟
استاد برگی از شاخه افتاده روی زمین را داخل نهر آب انداخت و گفت: به این برگ نگاه کنوقتی داخل آب می افتد خود را به جریان آن می سپارد و با آن می رود

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همیشه بحث مقایسه مرورگر ها یکی از سوژه های محبوب آی تی دوستان بوده است؛ در آزمایش هایی که در راستای همین مقایسه صورت میگیرد، هربار یکی از مرورگرها امتیاز بالاتری را کسب میکند و طرفدارانش به آن نتیجه استناد میکنند. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که در لپ تاپ‌ها استفاده از مرورگرها چه تاثیری در مصرف باتری خواهند داشت؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یکی از ویژگی‌های این گوشی قابلیت عکاسی با سرعت ۹۹ عکس در ثانیه است.

شرکت اچ تی سی از عرضه گوشی جدیدی به نام EVO از ماه می سال جاری خبر داده است.
به گزارش ایتنا از همکاران سیستم این گوشی قرار است به قیمت ۲۰۰ دلار به فروش رود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

برخی به اشتباه معتقدند سیستم عامل مک، ویروسی نمی‌شود.

بسیاری از کاربران رایانه‌های مکینتاش، از ضدویروس استفاده نمی‌کنند.

سایت بتانیوز در نظرسنجی اخیر خود به این نتیجه رسید که ۷۵ درصد کاربران سیستم‌های مکینتاش اپل از نرم‌افزارهای ضدویروس استفاده نمی‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱:٢٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آیا تاکنون تلاش کرده اید با استفاده از کامپیوتر، دوستان خود را سرگرم کرده و کمی با آنها شوخی کنید؟ در این مقاله تلاش شده است با اندک دانش کامپیوتری، شوخی‌های ساده و جذاب تکنولوژیکی را برایتان گردآوری کنیم تا لحظات خود و دوستانتان را با آن پر کنید. ولی قول بدهید همه شوخی‌ها را یکجا روی کامپیوتر دوستتان اعمال نکرده و پیش از آنکه دوستتان دست به خود کشی بزند، شوخی‌ها را پایان دهید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱:٠۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در حال حاضر اکثر تبلت های بازار دارای صفحه نمایش های 7 تا 7.7 اینچ و یا 9.7 تا 10.1 اینچ هستند. اما به اعتقاد توشیبا برخی کاربران به تبلت های 13 اینچی نیاز دارند و از این رو امروز سه تبلت بسیار قدرتمند 4 هسته ای با اندروید بستنی ساندویچی را معرفی کرد.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همانطور که اطلاع دارید حدود چند ماه پیش فیس بوک سرانجام برای رقابت با گوگل پلاس و پشت سر گذاشتن طرح قرنطینه خود که به گفته خودشان برای واکسینه کردن در مقابل گوگل پلاس بود طرح تایم لاین را معرفی کردند که ابتدا برای افراد داوطلب فعال می شد اما پس از چند هفته تصمیم نهایی فیس بوک بر آن شد که طرح را همگانی کند .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروزه خبرهای مختلفی درباره تبلت اختصاصی ویندوز 8 شنیده می شود که درست یا غلط هر انسانی را شگفت زده می کند. به دور از گرایشات گاه به گاه ما به عنوان یک متعصب اپل باید بپذیریم که در حال حاضر New ipad بهترین تبلت جهان تکنولوژی است. اما با همه این احوال باید بپذیریم که تکنولوژی درجا نخواهد زد و مطمئنا تبلت ویندوز 8 ویژگی های متمایز کننده بسیاری نسبت به New ipad خواهد داشت تا بتواند رقیب مناسبی برای apple در میدان باشد. در این میان سایت پرشین کال در نظر دارد تا با ارائه اخباری موثق دلایل برتری تبلت ویندوز 8 را بر رقیب سرسخت خود New ipad ثابت کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در این چند روزه در سایت تورتک با بسیاری از ویژگی ها و ابزارهای جدید ویندوز ۸ آشنایی پیدا کرده‌ایم و در نوشته آموزش نصب ویندوز ۸ نیز چگونگی دانلود و نصب این نسخه جدید ویندوز را به صورت کامل دوره کرده‌ایم. در این آموزش قصد داریم با منو مدیریت سیستم جدید این سیستم عامل آشنایی پیدا کنیم و یاد بگیریم که چگونه می‌توانیم میانبرهای جدیدی را در این منو برای دسترسی آسان به پرکاربرد ترین برنامه های خود ایجاد کنید.

 آشنایی با منو مدیریت سیستم مخفی

برای نمایش و استفاده از این منو که به صورت مخفی در ویندوز ۸ قرار داده شده است تنها کافی موس سیستم خود را به گوشه پایین چپ صفحه نمایش برده و سپس کلیک سمت راست کنید. همانطور که در تصویر زیر نیز می بینید این منو شامل میانبرهایی است که می تواند ما را به مهمترین برنامه‌های مدیریتی سیستم راهنمایی کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱٩ ] [ ۱:٢٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با انتشار نسخه Consumer Preview از ویندوز ۸ بسیاری از کاربران سیستم عامل ویندوز علاقه دارند که با نصب این نسخه جدید از ویندوز از محیط ظاهری و امکانات جدید آن بر روی سیستم خود با خبر شوند. البته هنوز همانطور که می دانید نسخه نهایی ویندوز ۸ انتشار نیافته است و نسخه های پیش نمایش این سیستم عامل خیلی هم قابل اطمینان نیستند. در این آموزش از سایت تورتک با چگونگی نصب ویندوز ۸ در کنار ویندوز ۷ بر روی یک سیستم آشنایی پیدا می کنیم.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱٩ ] [ ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پس از نصب ویندوز ۸ یکی از مشکلاتی که حتماً با آن روبرو شده اید ، مشکل تایپ فارسی بوده است. بیشتر کاربران پس از اضافه کردن زبان فارسی به قسمت زبان های قابل استفاده با صفحه کلید ویندوز متوجه می شوند که در صفحه کلید استاندارد فارسی سیستم عامل ویندوز ۸ تعدادی از حروف فارسی مثل “پ” ، “ژ” ، “گ” و … جابه جا شده اند و در هنگام تایپ این جابجایی حروف مشکل ساز است. در این آموزش از سایت تورتک به چگونگی رفع مشکل تایپ فارسی در ویندوز ۸ می‌پردازیم.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱٩ ] [ ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان آمریکایی موفق به طراحی سیستمی شده‌اند که رایانه‌ها را قادر می‌سازد با بررسی حرکات چشمان افراد، دروغگویی آنها را تشخیص دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱٩ ] [ ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در حال حاضر فیس‌بوک هیچ جایگاهی در حوزه جستجو ندارد. بر طبق آمار Comscore، سایت‌های AOL، Amazon و Ask درخواست‌های جستجوی بیشتری را نسبت به فیس‌بوک دریافت می‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱٩ ] [ ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool