دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/

[ ۱۳٩۱/٢/۳۱ ] [ ۳:٠۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تا حالا پیش خودتان تصور کرده اید که اگر روزی زن شما ، در محل کارتان ، رئیس شما بشود ، چه عواقبی خواهد داشت ؟
اگر مایلید تا گوشه ای از عواقب شوم این وضعیت را دریابید ، این مطلب را تا آخر ، به دقت مطالعه کنید !


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۳۱ ] [ ۳:٠۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بدترین اتفاق ممکن برای یک کاربر این است که روزی کامپیوترش را روشن کند و متوجه شود، ویندوز بالا نمی آید. اگر تنها یک بار این اتفاق را تجربه کرده باشید حتما می دانید که چقدر وحشتناک و مایوس کننده است؛ کاربر تمام اطلاعات مربوط به ویندوز را از دست می دهد و باید دوره ای خسته کننده و تکراری را طی کند تا به حالت اولیه بازگردد اما خوشبختانه یک راه حل ساده وجود دارد که شاید خیلی ها از آن غافل باشند؛ استفاده از گزینه ریپیر (Repair) در دی وی دی نصب ویندوز 7.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۳۱ ] [ ٢:۳۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

این تست را بادقت جواب دهید و گزینه هایی که انتخاب میکنید اعداد مقابلشان را باهم جمع کنید تا در آخر معلوم شود شما در چه ماهی باید متولد میشدید


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۳۱ ] [ ٢:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٢٥ ] [ ۳:٤٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی فرا خواهد رسید که جسم من آنجا زیر ملحفه سفید پاکیزه ای که از چهار طرفش زیر تشک تخت بیمارستان رفته است، قرار می گیرد و آدم هایی که سخت مشغول زنده ها و مرده ها هستند از کنارم می گذرند. آن لحظه فرا خواهد رسید که دکتر بگوید مغز من از کار افتاده است و به هزار علت دانسته و ندانسته زندگیم به پایان رسیده است.در چنین روزی، تلاش نکنید به شکل مصنوعی و با استفاده از دستگاه، زندگیم را به من برگردانید و این را بستر مرگ من ندانید. بگذارید آن را بستر زندگی بنامم. بگذارید جسمم به دیگران کمک کند که به حیات خود ادامه دهند . چشمهایم را به انسانی بدهید که هرگز طلوع آفتاب، چهره یک نوزاد و شکوه عشق را در چشم های یک زن ندیده است. قلبم را به کسی هدیه بدهید که از قلب جز خاطره ی دردهایی پیاپی و آزار دهنده چیزی به یاد ندارد. خونم را به نوجوانی بدهید که او را از تصادف ماشین بیرون کشیده اند و کمکش کنید تا زنده بماند و نوه هایش را ببیند. کلیه هایم را به کسی بدهید که زندگیش به ماشینی بستگی دارد که هر هفته خون او را تصفیه می کند. استخوان هایم، عضلاتم، تک تک سلول هایم و اعصابم را بردارید و راهی پیدا کنید که آنها را به پاهای یک کودک فلج پیوند بزنید. aهر گوشه از مغز مرا بکاوید، سلول هایم را اگر لازم شد، بردارید و بگذارید به رشد خود ادامه دهند تا به کمک آنها پسرک لالی بتواند با صدای دو رگه فریاد بزند و دخترک ناشنوایی زمزمه باران را روی شیشه اتاقش بشنود. آنچه را که از من باقی می ماند بسوزانید و خاکسترم را به دست باد بسپارید، تا گلها بشکفند . اگر قرار است چیزی از وجود مرا دفن کنید بگذارید خطاهایم، ضعفهایم و تعصباتم نسبت به همنوعانم دفن شوند. گناهانم را به شیطان و روحم را به خدا بسپارید و اگر گاهی دوست داشتید یادم کنید. عمل خیری انجام دهید، یا به کسی که نیازمند شماست، کلام محبت آمیزی بگویید. اگر آنچه را که گفتم برایم انجام دهید، همیشه زنده خواهم ماند.

[ ۱۳٩۱/٢/٢٥ ] [ ۳:٤٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

1- Google Takeout:

نه اشتباه نکنید این سرویس یک پیک موتوری یا چیزی شبیه آن نیست. شما می توانید با استفاده از Google Takeout تمام مخاطبان خود از گوگل پلاس، آرشیو های اطلاعاتی خود و آلبوم های وب پیکاسا را به راحتی بر روی رایانه خود دانلود کنید.

 

 

2- Google Mars:

در حالی که کمتر کسی است که از سرویس Google Earth بی خبر باشد سرویس Google Mars تا آن حد معروف نیست. با استفاده از این سرویس شما می توانید به سطح مریخ بروید و محل های مختلفی که فضاپیماها در آن محل ها فرود آمده اند را تماشا کنید و یا دهانه های عجیب مریخ را ببینید و عمق هر دهانه را مشاهده نمایید. این سرویس به گزینه ای تحت عنوان مادون قرمز نیز مجهز است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٢٥ ] [ ۳:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مرد جوانی از سقراط پرسید راز موفقیت چیست؟
سقراط به او گفت: "فردا به کنار نهر آب بیا تا ‌راز موفقیت را به تو بگویم. صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به کنار رود رفت.

سقراط از او خواست که دنبالش به راه بیفتد. جوان با او به راه افتاد. به لبه رود رسیدند و ‌به آب زدند و آنقدر پیش رفتند تا آب به زیر چانه آنها رسید. ‌ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زیر آب فرو برد.

جوان نومیدانه تلاش کرد خود را رها کند، امّا سقراط آنقدر ‌قوی بود که او را نگه دارد. مرد جوان آنقدر زیر آب ماند که رنگش به کبودی گرایید و بالاخره توانست خود را ‌خلاصی بخشد.

‌همین که به روی آب آمد، اولین کاری که کرد آن بود که نفسی بس عمیق کشید و هوا را به اعماق ریه‌اش فرو فرستاد. سقراط از او پرسید "زیر آب چه چیز را بیش از همه مشتاق بودی؟" گفت، "هوا." ‌

سقراط گفت: "هر زمان که به همین میزان که اشتیاق هوا را داشتی موفقیت را مشتاق بودی، ‌تلاش خواهی کرد که آن را به دست بیاوری؛ موفقیت راز دیگری ندارد.

[ ۱۳٩۱/٢/٢٥ ] [ ۳:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خوش شانسـی؟
بد شانسـی ؟
کسی چــه میداند؟


پیرمردی اسبی داشت و با آن اسب زمینش را شخم میزد . روزی آن اسب از دست پیرمرد فرار کرد و در صحرا گم شد .

همسایگان برای ابراز همدردی با پیرمرد ، به نزد او آمدند و گفتند : عجب بد شانسی ای آوردی .
پیرمرد جواب داد : " بد شانسی ؟ خوش شانسی ؟ کسی چه میداند ؟"
چندی بعد اسب پیرمرد به همراه چند اسب وحشی دیگر به خانه ی پیرمرد بازگشت . اینبار همسایگان با خوشحالی به او گفتند : " عجب خوش شانسی آوردی !"
اما پیرمرد جواب داد : " خوش شانسی ؟ بد شانسی ؟ کسی چه میداند ؟ "
بعد از مدتی پسر جوان پیرمرد در حالی که سعی میکرد یکی از آن اسبهای وحشی را رام کند از روی اسب به زمین خورد و پایش شکست . باز همسایگان گفتند : " عجب بد شانسی آوردی ؟ "
و اینبار هم پیرمرد جواب داد : " بد شانسی ؟ خوش شانسی ؟ کسی چه میداند ؟ "
در همان هنگام ، ماموران حکومتی به روستا آمدند . آنها برای ارتش به سربازهای جوان احتیاج داشتند . از این رو هرچه جوان در روستا بود را برای سربازی با خود بردند ، اما وقتی دیدند که پسر پیرمرد پایش شکسته است و نمیتواند راه برود ، از بردن او منصرف شدند .
"خوش شانسی ؟
بد شانسی ؟
کسی چـــه میداند ؟"
هر حادثه ای که در زندگی ما روی میدهد ، دو روی دارد . یک روی خوب و یک روی بد . هیچ اتفاقی خوب مطلق و یا بد مطلق نیست . بهتر است همیشه این دو را در کنار هم ببینیم .زندگی سرشار از حوادث است .

[ ۱۳٩۱/٢/٢٥ ] [ ٢:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ثر گرانسنگ حکیم فردوسی بانام «شاهنامه» سروده ای است که هویت دینی و میهنی ایرانیان در آن ریشه دارد. این اثر ماندگار ادبیات ایران و جهان، بازتاب دهنده آیین ها و زبان ماندگار و شیرین پارسی است. آفریننده شاهنامه با آگاهی و تسلط کامل بر فرهنگ و تمدن و باورهای ایران کهن و دوره اسلامی و با نگاهی ژرف و بلند و بیانی شیوا و قابل فهم، تاریخ ایران را به زبان شعر گفته است. نظم شاهنامه در سال ۳۹۴ هجری آغاز شد.

برای آفرینش این اثر ۳۰ سال رنج و سختی طاقت فرسا لازم بود که تنها از عهده فردی بزرگ چون فردوسی که دغدغه دین و میهن و از میان رفتن زبان و هویت ایران در برابر رویدادهای زمان داشت، برمی آمد. بنابراین فردوسی با حوصله فراوان این رنج ۳۰ ساله را به جان خرید و به گفته خودش، هویت و ماندگاری عجم را بدین پارسی (شاهنامه) زنده نگه داشت. فردوسی در زمانه ای این کار سترگ را انجام داد که سرشار از تنش های اجتماعی و سیاسی و بدخواهی و کینه توزی نسبت به ایران و ایرانیان بود. به گفته خودش: زمانه سرایی پر از جنگ بود/ به جویندگان بر زمین تنگ بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٢٥ ] [ ٢:۳۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

( یعنی خود ما ! )


این مقاله 15 ترفند افزایش سرعت کاربری را به شما آموزش می‌دهد. ترفند‌هایی که احتمالا بعضی از آنها را اصلا نمی‌دانید. ممکن است بگویید "یکی دو ثانیه دیر یا زود فرقی نمی کند" اما توجه داشته باشید که اولا اکثر کارهای ما با PC تکرار مکررات است و همین یکی دو ثانیه‌ها در یک دوره کاربری دو ساعته ممکن است به نیم ساعت برسند. دوما راحت‌تر و سریع‌تر شدن استفاده از سیستم، تجربه‌ای بهتر از کار با کامپیوتر را به ما می‌دهد و خستگی کمتری را برایمان به همراه دارد. پس بیش از این زمان را تلف نکنیم و به سراغ این 15 ترفند برویم که وقت طلاست!

شاید هیچ چیز عذاب‌آور‌تر از نشستن پشت کامپیوتر و تماشای لوگوی ویندوز 7 و انتظار برای بوت شدن ویندوز نباشد. اما اگر منصف باشیم لپ‌تاپ بیچاره شما زمان خیلی بیشتری را در انتظار شما می‌ماند تا کاری را انجام دهید.

خوشبختانه با چند ترفند ساده که قدرت پردازش شما را دو برابر می‌کند، می‌توانید تاخیرات خود را هنگام استفاده از کامپیوتر، کاهش دهید. من برای آن که مزایای اوورکلاک کردن خودتان را نشان دهم، کرونومتر را جلوی خودم قرار داده‌ام و زمانی که با هر کدام از ترفندها ذخیره می‌کنید را ثبت می‌کنم.

پس شما هم با ما همراه شوید و ترفندهای صرفه‌جویی در زمان که در زیر آمده‌اند را دنبال کنید.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٢٥ ] [ ۱:۱۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امارات متحده عربی کمترین سرعت دانلود موبایلی در جهان را داراست. کشور همسایه اش یعنی عربستان سعودی هم از این لحاظ دست کمی از امارات ندارد. این نتیجه ای است که از تحقیقات اخیر کمپانی گوگل در رابطه با سنجش سرعت اینترنت در کشورهای جهان بدست آمده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٢٤ ] [ ٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یه کشتی داشت رو دریا می‌رفت، ناخدای کشتی یهو از دور کشتی دزدای دریایی رو دید. سریع به خدمه‌اش گفت: برای نبرد آماده بشین، ضمناً اون پیراهن قرمز من رو هم بیارین. خلاصه پیراهنه رو تنش کرد و درگیری شروع شد و دزدای دریایی شکست خوردن!
 

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٢٤ ] [ ۱:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٢٤ ] [ ۱:۱٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

استیو جابزموسس اپل در اولین دیدار خود با رییس جمهور آمریکا نکات جالب توجهی را به وی یادآوری کرده که پیش بینی وی از دور دوم ریاست جمهوری آمریکا شاید جالبترین آنها باشد.

در کتاب خاطرات جابز جزییات دیدار وی با باراک اوباما منتشر شده که حاوی نکات درس آموزی است. اما وی در این دیدار با شجاعت اعلام می کند که "شما فقط یک دوره رییس جمهور آمریکا خواهید ماند".

شاید دیدار با رییس جمهور آمریکا یکی از آرزوهای مدیران سطح بالا آن هم در عالم تجارت باشد.اما برخورد استیو جابز با پیشنهاد همسرش برای این دیدار جالب است.

این ملاقات که با تلاش همسر جابز ترتیب داده شده بود در ابتدا با جواب منفی مدیر عامل اپل مواجه می شود.

وی به همسر خود می گوید:من نمی خواهم وارد لیست شده و به جلسه ای ظاهری تن دهم تا او بتواند گزینه ملاقات با یک مدیر عامل را در لیست خود تیک بزند.

وقتی همسر وی اصرار می کند که اوباما مشتاق است تا وی را ملاقات کند،جابز جواب می دهد"اگر واقعا چنین است پس اوباما باید خودش شخصا تماس گرفته و درخواست ملاقات کند".

به هر حال جلسه 45 دقیقه ای جابز و اوباما در پاییز سال سال 2010 برگزار می شود.او ضمن این که به رییس جمهور آمریکا پیش بینی خود را از انتخابات آینده می گوید، به وی یادآور می شود که برای جلوگیری از این اتفاق باید خیلی بیشتر از اینها با تجارت همراه باشد.

وی به رییس جمهور آمریکا وضعیت چین را در عرصه کسب و کار یادآور شده و می گوید"کارخانه ساختن در چین بسیار راحت است و این کار در آمریکا غیر ممکن شده است و قسمت اعظم این امر به علت قوانین و هزینه های غیر ضروری می باشد."

وی همچنین سیستم آموزش و پرورش آمریکا را مورد نقد قرار داده و می گوید"این سیستم به طرز مایوس کننده ای قدیمی شده و قوانین کار اتحادیه آن را لنگ کرده است."

در پایان جابز به اوباما پیشنهاد می دهد که گروه شش یا هفت نفری از مدیران عامل شرکت های معروف تشکیل و برای وی توضیح دهند آمریکا با چه چالش هایی مواجه است.

استیو جابز، از بنیانگذاران شرکت کامپیوتری اپل و مدیر عامل پیشین این شرکت، 7 ماه پیش در سن 56 سالگی و پس از مدت ها مبارزه با بیماری سرطان درگذشت.

[ ۱۳٩۱/٢/٢٤ ] [ ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٢۳ ] [ ۳:٢۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٢۳ ] [ ۳:٢٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آیا تا کنون به پاسخ این سوال فکر کرده اید آیا به این موضوع دقت کرده‌اید ؟؟درحمام کردن کدام قسمت بدن‌تان را اول می‌شویید؟ / تست روانشناسیقبل از اینکه این متن را بخوانید اول تصمیم بگیرید و فکر کنید که کدام ناحیه از اعضای بدنتان را در ابتدا می‌شورید و بعد این تست را ادامه دهید.

شما شخصی هستید که هنگام ورود به حمام صورت خود را می‌شورید:
پول برای شما اهمیت بسیاری دارد اما نسبت به اهمتی که پول در زندگی شما دارد کوشش کمی‌برای به دست آوردن آن انجام ‌می‌دهید سطح تقاضا و تلاش شما دارای توازن نمی‌باشد . در صحبت های خود خیلی پایبند صداقت نیستید و برای اینکه به مقصود خود برسید گاهی اوقات صداقت خود را فراموش می‌کنید . افرادی که در اطراف شما هستند به دلیل رفتارهای متفاوتی که شما انجام می‌دهید قادر به درک صحیحی از شما نیستند ولی شما به تفکرات دیگران راجع به خودتان اهمیت زیادی نمی‌دهید و معمولا کارهایی را که خودتان دوست دارید و طبق خواسته و میل خودتان باشد انجام می‌دهید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٢۳ ] [ ۳:٠٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٢۳ ] [ ٢:۳٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٢۳ ] [ ٢:۳۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۱/٢/٢۳ ] [ ٢:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

10 - هنری وارد بیچر ( Henry Ward Beecher ) 

قلب مادر کلاس درس فرزند است . در حقیقت قلب مادر مملو از عشق و نگرانی نسبت به فرزندش می باشد . مادر هر چیزی را که به فرزندش یاد می دهد برگرفته از دلش می باشد که مملو از خردی است که حاصل تجربیات وی در زندگیست .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٢۳ ] [ ٢:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 لذت نوشیدن چای وقتی بیشتر می‌شود که بدانید این نوشیدنی سالم و پرطرفدار، خواص درمانی بسیاری دارد و از ابتلا به بیماری‌های گوناگون پیشگیری می‌کند (البته با این قید که نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد بلکه نوشیدن فقط یک تا 2 فنجان آن کافی است)...

 اگر باورتان نمی‌شود بهتر است ادامه همین مطلب را که درباره مهم‌ترین خواص این نوشیدنی است، مطالعه کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٢۳ ] [ ۱:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به نقطه سیاه وسط خیره شوید و سرتان را جلو و عقب ببرید.


[ ۱۳٩۱/٢/٢۳ ] [ ۱:٢۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
مــــــادر من فقط یک چشم داشت. من از اون متنفر بودم … اون همیشه مایه خجالت من بود. اون برای امرار معاش خانواده برای معلم ها و بچه مدرسه ای ها غذا می پخت. یک روز اومده بود دم در مدرسه که منو به خونه ببره خیلی خجالت کشیدم. آخه اونچطور تونست این کار رو بامن بکنه؟روز بعد یکی از همکلاسی ها منو مسخره کرد و گفت مامان تو فقط یک چشم داره! فقط دلم میخواست یک جوری خودم رو گم و گور کنم. کاش مادرم یه جوری گم و گور میشدبهش گفتم اگه واقعا میخوای منو بخندونی و خوشحال کنی چرا نمیمیری؟اون هیچ جوابی نداد …. دلم میخواست از اون خونه برم و دیگه هیچ کاری با اون نداشته باشم! سخت درس خوندم و موفق شدم برای ادامه تحصیل به سنگاپور برم، اونجا ازدواج کردم،واسه خودم خونه خریدم، زن و بچه و زندگیاز زندگی، بچه ها و آسایشی که داشتم خوشحال بودم تا اینکه یه روز مادرم اومد به دیدن من.. اون سالها منو ندیده بود و همینطور نوه هاشو.. وقتی ایستاده بود دم در بچه ها به اون خندیدند و من سرش داد کشیدم که چراخودش رو دعوت کرده که بیاد اینجا، اونم بی خبر! سرش داد زدم: چطور جرات کردیبیای به خونه من و بجه ها رو بترسونی؟ گم شو از اینجا! همین حالا! اون به آرامی جواب داد: اوه خیلی معذرت میخوام مثل اینکه آدرس رو عوضی اومدمو بعد فوراً رفت و از نظر ناپدید شد. یک روز یک دعوتنامه اومد در خونه من درسنگاپور برای شرکت درجشن تجدید دیداردانش آموزان مدرسه ولی من به همسرم به دروغ گفتم که به یک سفر کاری میرم. بعد از مراسم ، رفتم به اون کلبه قدیمی خودمون؛ البته فقط از روی کنجکاوی. همسایه ها گفتن که اون مرده! اونا یک نامه به من دادند که اون ازشون خواسته بودکه بدن به من: ای عزیزترین پسرم،من همیشه به فکر تو بوده ام.. منو ببخش که به خونت اومدم و بچه ها تو ترسوندم! خیلی خوشحال شدم وقتی شنیدم داری میای اینجا.. ولی من ممکنه که نتونم ازجام بلند شم که بیامتورو ببینم! وقتی داشتی بزرگ میشدی از اینکه دائم باعث خجالت تو شدم خیلی متاسفم! آخه میدونی … وقتی تو خیلی کوچیک بودی تو یه تصادف یک چشمت رو از دست دادیبه عنوان یک مادر نمییتونستم تحمل کنم و ببینم که تو داری بزرگ میشی با یک چشم؛بنابراین مال خودم رو دادم به تو.. برای من اقتخار بود که پسرم میتونست با اون چشمبه جای من دنیایجدید رو بطور کامل ببینه

[ ۱۳٩۱/٢/٢٢ ] [ ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

لیست دیوانه ترین دانشمندان جهان که توسط نشریه ای علمی منتشر شده است به معرفی 10 نفر از نابغه های تاریخ بشر می پردازد که در عین ارائه ابداعاتی که حیات بشر را متحول کرده اند از خصوصیات رفتاری عجیبی نیز برخوردار بوده اند.
دانشمندان بزرگی که نام آنها در تاریخ بشر به عنوان بزرگترینها به ثبت رسیده است در زمان حیات خود نسبت به دیگر افراد به گونه ای غیرعادی به شمار می آمده اند. این افراد با هوش بسیار بالای خود نه تنها طرحی جدید و گاه غیرعادی را به زندگی بشر افزودند، بلکه دیدگاه انسان نسبت به جهان را به طور کل تغییر دادند.
نشریه علمی لایوساینس به منظور معرفی این افراد که در دوره خود از برترینها به شمار می رفته اند، طی گزارشی جالب لیست 10 نفر از این دانشمندان که به دلیل بالا بودن بیش از حد سطح هوشی از نظر بسیاری از افراد زمان خود دیوانه به شمار می رفته اند را با عنوان "لیست 10 تن از دیوانه ترین دانشمندان جهان" منتشر کرده است.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٢٢ ] [ ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

وقتی کودکند می خواهند برای مادرشان هدیه بخرند ولی پول ندارند .
وقتی که بزرگتر می شوند ، پول دارند ، ولی وقتِ هدیه خریدن ندارند.
وقتی که پیر می شوند ، پول دارند ؛ وقت هم دارند ، ولی مادر ندارند .
[ ۱۳٩۱/٢/٢٢ ] [ ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

از مرگ نمی ترسم

من فقط نگرانم

که در شلوغی آن دنیا

مادرم را پیدا نکنم
سرم را نه ظلم می تواند خم کند ،

نه مرگ ،

نه ترس ،

سرم فقط برای بوسیدن دست های تو خم می شود مادرم ؛

از اعماق وجودم اعتقاد دارم که هر روز، روز توست ...


[ ۱۳٩۱/٢/٢٢ ] [ ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٢٢ ] [ ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مترجم گوگل روزانه یک میلیون کتاب را ترجمه می‌کند.

ترجمه‌گر گوگل یا Google Translate یکی از سرویس‌های محبوب گوگل است که مرتباً در حال پیشرفت و ارتقاست.

هر چند این سرویس در ابتدای کار از زبان‌های محدودی پشتیبانی می‌کرد و کاستی‌های فراوانی داشت ولی به مرور زمان، کیفیت آن به طور ملموسی بهتر شده است.

به عبارت دیگر شرکت گوگل، آرام آرام سرویس مترجم خود را هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ کاربردی، بسیار ارتقاء بخشیده و اکنون «مترجم گوگل» به یکی از سرویس‌های پرطرفدار این شرکت تبدیل شده است به گونه‌ای که طبق آمار، ترجمه‌گر گوگل ماهانه ۲۰۰ میلیون کاربر دارد.


شرکت گوگل به تازگی اطلاعات جدیدی در خصوص مترجم خود منتشر کرده است که از گستردگی این سرویس حکایت دارد.

به گزارش الشروق به نقل از سی‌ان‌ان، تعداد کلماتی که مترجم گوگل در یک روز پردازش می‌کند، برابر است با کلمات موجود در یک میلیون کتاب.

به عبارت دیگر این سرویس، روزانه یک میلیون کتاب را ترجمه می‌کند.

هیچ مترجم پرکاری نتوانسته این حجم کتاب را در تمام عمر خود ترجمه کند، چه برسد به یک روز!

به گزارش ایتنا، از جمله قابلیت‌های در خور توجه ترجمه‌گر گوگل می‌توان به قابلیت ترجمه ایمیل‌های کاربران، استفاده از مترجم گوگل بر تلفن همراه و نیز قابلیت امتیازدهی به ترجمه‌ها توسط خود کاربران اشاره کرد.

امکان ترجمه آوایی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های ترجمه‌گر گوگل به شمار می‌رود.

با استفاده از این قابلیت، به عنوان مثال با نوشتن کلمه khabar و فشردن کلید فاصله، این کلمه به «خبر» تبدیل می‌شود.

کارشناسان بر این باورند هر چند ترجمه‌هایی که گوگل ارائه می‌کند، از نوع ماشینی بوده و تفاوت عمده‌ای با ترجمه انسانی دارد ولی کیفیت این ترجمه‌ها مرتباً در حال بهبود است.

[ ۱۳٩۱/٢/٢٢ ] [ ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٢٠ ] [ ۳:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


1. در زندگی و معاشرت با دیگران، نرم افزار باشیم نه سخت افزار.

2.
در سایت زندگی، همیشه لینکِ (Mohabbat) داشته باشیم و هیچگاه برای این سایت، فیلتر نگذاریم.

3.
برای پسوند فایل زندگی اجتماعی و خانوادگی، از سه کاراکتر "ع"، "ش" و "ق" استفاده کنیم.

4.
هیچگاه قفل سی دی قلب مردم را نشکنیم. که "تا توانی دلی به دست آور، دل شکستن هنر نمی‏باشد".

5.
چنانچه در کاری شکست خوردیم آن را "shut down" نکنیم بلکه آن را "restart" کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۸ ] [ ٤:٠۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شخص برای نوشتن فقط باید به کلید حروف، روی صفحه رایانه نگاه کند.

متخصصان شرکت سوئدی «توبی» به مدت ده سال است که در حال مطالعه روی فناوری ردیاب بینایی برای کمک به ناتوانان جسمی هستند.

در این فناوری، دو پرتوی مادون قرمز به کاربر تابیده می‌شود و دو دوربین مخفی نیز نور بازتاب شده از شبکیه چشم را ردیابی می‌کنند.

به گزارش یورونیوز، هنریک اسکیلسون، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت توبی می‌گوید: «قبلا انسان‌ها باید روش ارتباط با رایانه را طبق اصطلاح‌های کامپیوتری، می‌آموختند. اکنون ما به رایانه می‌آموزیم چگونه با انسان، طبق قراردادهای انسانی مرتبط شود.»

از این فن همچنین در نوشتن می‌توان استفاده کرد.

شخص برای نوشتن فقط باید به کلید حروف، روی صفحه رایانه نگاه کند.

در حال خواندن یک متن هم، این فناوری تشخیص می‌دهد که کاربر به انتهای متن رسیده و به طور خودکار به صفحه بعدی می‌رود.

امروزه فناوری ردیابی چشم را می‌توان با دیگر روش‌های کنترل ادغام کرد، مانند کلیک کردن بر روی یک نمایشگر لمسی یا شناخت صوتی.

برای مثال شما می‌توانید به شناسه مورد نظر نگاه کنید و با کلیک بر روی نمایشگر لمسی، برنامه را باز کنید.

هنریک اسکیلسون می‌گوید: «شاید برای برنامه‌های بسیار تخصصی هنوز نیاز به ماوس داشته باشید، ولی در چند سال آینده، از کنترل چشمی، بیش از ماوس استفاده خواهید کرد.»

توسعه دهندگان همچنین بر روی ادغام این فناوری در عینک‌های معمولی کار می‌کنند.

به این ترتیب این یک فناوری قابل حمل و قابل استفاده در همه رایانه‌ها خواهد شد.

بالاخره این سیستم را می‌توان در خودرو‌ها به کار برد، تا بتوان تشخیص داد در چه موقع توجه راننده از جاده منحرف می‌شود.

[ ۱۳٩۱/٢/۱٧ ] [ ۳:٤٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
به نام آنکه هستی نام از او یافت / فلک جنبش زمین آراو از او یافت
خدایی کافرینش در سجودش / گواهی مطلق آمد بر وجودش . . .
گروه گل یاس
عقل، جاده ی پر پیچ و خمی است که “تا” خدا می رسد
و عشق، جاده ی مستقیمی که “به” خدا می رساند . . .
گروه گل یاس
الهی من اسیر جهان بودم / عقوبت کن چو نافرمان بودم

خداوندا بسوزانم بسوزان / اگر فرمانبر شیطان بودم . . .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٧ ] [ ۳:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می توان در سجیه دید، این شمالی ترین شهر دانمارک است، جایی که دریای بالتیک و دریای شمال بهم می پیوندند. دو دریای مختلف با هم یکی نمی شوند و بنابرین این راستا بوجود می آید.

و این همان چیزی است که در قرآن آمده است.


سورة مبارکه الرحمن
مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ (19) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (20) فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما تُکَذِّبانِ (21) یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (22)

دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند (19) اما میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند (20) پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟ (21) از آن دو، مروارید و مرجان خارج میشود (22)

سوره مبارکه فرقان آیه 53
و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً

و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.
[ ۱۳٩۱/٢/۱٧ ] [ ۳:۱٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تا دیده ام به روی جهان باز شد، زشوق

لبخند مهربان تو جا در تنم دمید

فریاد حاجتم چو برون آمد از گلو

دست نوازش تو به فریاد من رسید


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٧ ] [ ۳:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گوگل محبوب‌ترین و بهترین جستجوگر اینترنت است که با اختلاف زیادی نسبت به رقبا در صدر انتخاب‌های کاربران قرار دارد. گوگل با روش‌های پیشرفته‌ای صفحات وب را رتبه‌بندی و در نتایج ظاهر می‌کند که باعث می‌شود همواره بهترین و دقیق‌ترین نتایج برای کاربران به نمایش درآید. حتما می‌دانید که جستجوگر گوگل فقط جستجوگر کلمات و عبارات موردنظر شما نیست و امکانات جانبی مختلفی دارد. امکاناتی که می‌تواند به شما در رسیدن به نتیجه موردنظرتان کمک کند. در این مطلب ۱۰ مورد از امکانات گوگل را معرفی می‌کنیم که شاید کمتر به چشم آمده باشند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٦ ] [ ٩:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

از دست دادن امیدی پوچ و محال، خود موفقیت و پیشرفتی بزرگ است.
شکسپیر

به گمان من انسان برای موفقیت در زندگانی باید بتواند در چهار زمینه استاد شود: مناسبات، تدارکات، نگرش و رهبری.
جان ماکسول

میزان بزرگی و موفقیت هر فرد بستگی به این دارد که تا چه حد می تواند همه نیروهای خود را در یک کانال بریزد.
اریسون سووت ماردن

موفقیت کلید شادی نیست، بلکه شادی کلید موفقیت است؛ اگر آنچه انجام می دهی دوست بداری، موفق خواهی بود.
هرمن کین


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٦ ] [ ٩:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

wifi  مخفف کلمات Wireless Fidelity می باشد و در حقیقت یک شبکه بی سیم است که مانند امواج رادیو و تلویزیون و سیستم های تلفن همراه از امواج رادیویی استفاده می کند. برقراری ارتباط با شبکه بی سیم شباهت زیادی به یک ارتباط رادیویی دو طرفه (مانند بی سیم بلیس) دارد.
 
آنچه رخ می دهد به این شکل است:
یک مبدل بی سیم اطلاعات را به سیگنالهای رادیویی ترجمه میکند و آنها را ارسال می کند.
یک روتر (router) بی سیم سیگنالها را دریافت و رمز گشایی می کند و تبدیل به اطلاعات می کند. حال این اطلاعات با استفاده از یک اتصال سیمی اترنت به اینترنت فرستاده می شود.
 
این فرآیند در جهت معکوس هم کار می کند (آنچه بیشتر کاربران معمولی آنرا احساس میکنند) یعنی روتر اطلاعات را از اینترنت دریافت می کند. تبدیل به سیگنال های رادیویی کرده و برای کامپیوتر هایی که مجهز به سیستم بی سیم هستند ارسال می کند.
 
امواج رادیویی که برای شبکه های بی سیم استفاده می شوند با امواج رادیویی به کار رفته در تلفن های همراه و واکی تاکی ها و مانند آنها تفاوت هایی دارد. آنها می توانند امواج رادیویی را ارسال و دریافت کنند و 0 و 1 ها (اطلاعات دیجیتال) را به امواج رادیویی و بالعکس تبدیل کنند. اما امواج رادیوی wifi چند تفاوت قابل توجه با این امواج رادیویی دارند:
 
ــ انتقال اطلاعات با استفاده از امواج فرکانس بالای 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز صورت می گیرد. که فرکانس آن از فرکانس امواج رادیویی واکی تاکی تلفن های همراه و تلویزیون به مراتب بالاتر است. البته فرکانس بالاتر اجازه حمل اطلاعات بیشتری را می دهد.
 
ــ آنها از استاندارد 802.11 استفاده می کنند که با چند چاشنی مختلف عرضه می شوند و عبارتند از:
 
802.11a: اطلاعات را با فرکانس 5 گیگاهرتز انتقال می دهند و می تواند اطلاعات را حداکثر تا سرعت 54 مگابایت در ثانیه ارسال کند. و اثر اعواجاج و تداخل امواج در آن بسیار کم است.
 
802.11b: ارزان ترین و کندترین استاندارد است و قیمت پایین سبب عمومی شدن آن شده است. اما امروزه با کاهش قیمت استانداردهای سرعت بالا کمتر استفاده می شود. و از فرکانس 2.4 گیگاهرتز استفاده می کند که می تواند با سرعت حداکثر تا 11 مگابایت در ثانیه به انتقال اطلاعات بپردازد.
 
802.11g: این استاندارد هم از فرکانس 2.4 گیگاهرتز استفاده می کند اما سرعت انتقال اطلاعات آن به مراتب از 802.11b بیشتر است و تا 54 مگابایت بر ثانیه می رسد.
 
802.11b: جدیدترین استاندارد است که به طور گسترده ای در حال رشد است و از نظر تئوری تا 54 مگابایت در ثانیه می تواند اطلاعات را انتقال دهد اما در دنیای واقعی تا سرعت 24 مگابایت در ثانیه اندازه گیری شده است اما گزارشهایی هم از سرعت های 140 مگابایت در ثانیه وجود داشته است.
 
ــ امواج رادیویی wifi می توانند در سه باند فرکانسی منتقل شوند به عبارت دیگر می توانند به سرعت بین باندهای مختلف «پرش فرکانسی» انجام دهند. پرش فرکانسی سبب کاهش تداخل می شود و به شما اجازه می دهد به طور همزمان با چند دستگاه ارتباط بی سیم برقرار کنید.
 
همه دستگاهها و کامپیوترهایی که مجهز به آداپتور بی سیم wifi هستند می توانند از یک روتر استفاده کنند و به اینترنت متصل شوند این اتصال راحت و نامرئی است و نسبتاً ارتباط امنی است. اگر چه در صورت خرابی روتر یا استفاده افراد زیادی به صورت همزمان از حداکثر پهنای باند ممکن است قطع ارتباط رخ دهد.
 

در حاشیه: استانداردهای دیگر wifi هم وجود دارند مانند 802.15 که برای WPAN ها (یا شبکه های محلی خصوصی بی سیم) استفاده می شوند و Wimax یا 802.16 که مزایای سیستم های بی سیم و سیستم های ارتباطی سرعت بالا را همزمان داراست. Wimax امکان دسترسی به اینترنت سرعت بالا به صورت بی سیم در فواصل دور را مهیا می سازد

[ ۱۳٩۱/٢/۱٦ ] [ ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

قبل تر از این یعنی وقتی هنوز نسخه ۳ وردپرس پا به عرصه حضور نگذاشته بود در نسخه های ۲ امکان تغییر نام کاربری ادمین در سیستم وردپرس وجود نداشت و همین باعث بروز خیلی از مشکلات می شد . ولی با ظهور وردپرس نسخه ۳ و سپس ورژن های بعدی آن ، این مشکل از طرف سازندگان این سیستم مدیریت محتوا مرتفع شد که آسودگی خیال را برای خیلی از کابران این سیستم به همراه داشت .
ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٦ ] [ ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آیا می‌دانید هنگام کار با ابزارهای الکترونیکی خود، ممکن است چه اشتباه‌هایی مرتکب شوید که به ضررتان تمام شود و امنیت‌تان را در دنیای پیچیده فناوری مدرن به خطر بیاندازد؟

کریستوفر نول از نویسندگان وب‌سایت
PCWorld در مطلب به بدترین عاداتی اشاره کرده که هر یک از کاربران رایانه‌ها ممکن است به علت نا‌آگاهی، عدم توجه یا حتی تنبلی گرفتارش شده باشند و ندانند که این اشتباه‌ها تا چه حد می‌تواند به ضررشان تمام شود.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٥ ] [ ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زمانی بود که مایکروسافت را در بازار فناوری نمی‌شد شکست داد. صرف نظر از بازاری که این شرکت وارد آن می‌شد، همواره راهی را نیز برای جذب مشتریان و شکست تمام رقبا پیدا می‌کرد. مایکروسافت از آغاز انقلاب در رایانه‌های شخصی، حاکم بی‌چون و چرای قلمرو مرورگرها، فضای تولید و سیستم‌عامل بود، اما آن روزها خیلی وقت است که سپری شده‌ است.
مایکروسافت حالا در بازار موبایل به‌ دنبال گوگل و اپل می‌دود و حتی آفیس پرقدرتش نیز با گوگل داکس، زوهو و بسیاری از نرم‌افزارهای آنلاین دیگر در معرض تهدید است. حتی ویندوز (که زمانی دست نیافتنی می‌رسید) حالا کم‌کم دارد جا را برای Mac OS X باز می‌کند و اپل محبوبیت بیشتری به دست می‌آورد. به‌عبارتی مایکروسافت دیگر آن غول پرقدرت چند سال پیش نیست؛ هر چند آنها هنوز مهره‌هایی روی صفحه دارند که می‌توانند با بازی‌گرفتن درست آنها، موفقیت بلندمدت خود را تضمین کنند.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٥ ] [ ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروزه گوگل چیزی بیش از لینک‌های آبی را در نتایج جستجوی خود به کاربر نشان می‌دهد و بزودی کاربران قادر خواهند بود اطلاعات درست‌‌تری را در جواب سوالات خود در نتایج جستجو و در بالای فهرست نتایج پیدا کنند. این موضوع را روزنامه وال‌استریت طی مصاحبه‌ای با مدیر ارشد جستجوی گوگل، امیت سینگ‌هال (Amit Singhal) مطرح کرده است. بنابراین گوگل قصد دارد به‌وسیله «ترکیب و وارد کردن فناوری جستجوی معنایی و روند فهم مفهوم واقعی کلمات در جستجو» پاسخ‌هایی به واقعیت نزدیک تر به کاربر خود ارائه کند.
 

بسیاری از کارشناسان بویژه درامور سرویس‌های معنایی معتقدند که: «این مساله انکارناپذیر است که حجم فزاینده اطلاعات تایید شده، روزبه‌روز قابلیت تبدیل موتورهای جستجو به موتورهای پاسخگویی را افزایش می‌دهند.» این در حالی است که گوگل بیشتر تمرکز خود را روی «داده‌های ساخت‌یافته» قرار داده است و تلاش می‌کند کوئری‌های جستجو را با پایگاه داده‌ای که مشتمل بر صدها میلیون موجودیت از افراد، مکان‌ها و دیگر چیزهایی که آن شرکت طی دو سال گذشته جمع‌آوری کرده است، بهتر و مناسب‌تر ارتباط دهد


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٥ ] [ ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
سیاه پوشیده بود، به جنگل آمد .. استوار بودم و تنومند! من را انتخاب کرد ...دستی به تنه‌ام کشید تبرش را در آورد و زد .. زد .. محکم و محکم‌تر ...به خود می‌بالیدم، دیگر نمی‌خواستم درخت باشم، آینده‌ی خوبی در انتظارم بود!سوزش تبرهایش بیشتر می‌شد که ناگهان چشمش به درخت دیگری افتاد، او تنومندتر بود ...مرا رها کرد با زخم‌هایم، او را برد ... و من که نه دیگر درخت بودم، نه تخته‌سیاه مدرسه‌ای، نه عصای پیرمردی ...خشک شدم ...
بازی با احساسات مثل داستان تبر و درخت می‌مونه ..
ای تبر به دست ، تا مطمئن نشدی تبر نزن!ای انسان، تا مطمئن نشدی، احساس نریز ...
زخمی می‌شود ... در آرزوی تخته‌سیاه شدن، خشک می‌شود!!!

[ ۱۳٩۱/٢/۱٥ ] [ ٢:٢٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

برای آنکه توانایی های خود را در درس خواندن ،مطالعه و یادگیری افزایش دهید و بتوانید در وقت کمتری درس بخوانید و از وقت موجود خود حداکثر استفاده ممکن را در یادگیری داشته باشید ، اصول زودآموزی را به کار گیرید تا موضوع مورد نظر خود را سریع بخوانید بفهمید و مطالب را خیلی قوی ثبت کنید .
خانم دکتر اکرم منتظراظهوردر باه اینروش میگوید: این روش که یکی از قویترین روش های یادگیری است در سال 1996 توسط فردی به نام رابینسون ابداع شد . در این روش سعی بر این است تا باایجاد زمینه ای در ذهن قبل از مطالعه ، روند یادگیری فعال تر و آسانتر گردد .
( SQ3R ) مخفف این کلمات است :
پیش خوانی( Survery )،
سوال سازی ( Question ) ،
خواندن ( Read )
بازگویی و تعریف ( Recite )
مرور ( Review ) .

در ادامه به مراحل مختلف این روش اشاره می کنیم


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٤ ] [ ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/۱٤ ] [ ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


موتور جست و جوگر عظیم گوگل، نام خلیج فارس را از روی خدمات دهنده نقشه (google maps) خود حذف کرده است.

به گزارش فارس به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران، سرویس خدمات دهنده google earth این سایت نیز مانند سابق کماکان از عنوان مجعول "خلیج عربی" در کنار نام خلیج فارس استفاده می کند.

گوگل بزرگترین موتور جست و جوگر اینترنت است که امکانات خدماتی آن مانند maps و earth مورد استفاده صدها میلیون نفر در سراسر جهان است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٤ ] [ ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ویروس کامپیوتری، یک نرم افزار است که دائما از خود کپی می گیرد و آنها را در فایل ها و برنامه های دیگر قرار می دهد. اما این ویروس ها همیشه خطرناک نیستند. فقط مواقعی باید از آنها ترسید که جزو گروه نرم افزارهای مخرب و یا تروجان ها قرار بگیرند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٤ ] [ ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


10- تا اندازه ای، ویژگی های مثبت و توانمندی های خود را بیان کنید

مادرها بسیار بیشتر از دخترانشان درباره ازدواج آنها فکر و خیال بافی می کنند و از این رو تصورشان از داماد آینده شان بسیار فراتر از یک فرد عادی و معمولی است. در اولین دیدار با مادرزن آینده تان، بعید نیست با سوالات زیادی در مورد مدرسه ای که در آن درس خوانده اید، کارهایی که در زندگی تان انجام داده اید، موفقیت هایی که به دست آورده اید و... مواجه شوید. دروغ نگویید اما خیلی هم فروتن نباشید. از سوالات مادر همسرتان آزرده نشوید و در عوض با آرامش و به طور کامل و مفصل در مورد خودتان صحبت کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۳ ] [ ۳:۱٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ممکن است به پشتوانه حساب های بانکی تان بخواهید وارد نزدیک ترین فروشگاه شده و خیلی سریع اولین لپ تاپی را که فروشنده پیشنهاد می دهد، بخرید. هر فروشنده ای از این روش استقبال می کند.

با این حال ما حدس می زنیم همه چنین وضعیتی ندارند. خیلی از مردم ترجیح می دهند با شناخت کامل و درست قدم به بازار بگذارند و دقیقا همان وسیله ای را بخرند که برایشان ساخته شده است. نکات زیر موقع خریدن لپ تاپ به شما کمک خواهد کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۳ ] [ ۳:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فرمول 1000 ساله ژاپنی‌ها برای زندگی سالم تر


برخی ترکیبات غذایی هستند که اثرات مفید یکدیگر را تکمیل می‌کنند و به بمب‌های درمانی بدل می‌شوند، این ترکیبات را بخوانید و از آن‌ها با هم استفاده کنید.

یک ضرب‌المثل هندی می‌گوید: "هر چیزی کاملش بهتر است" اما به نظر می‌رسد شاید بهتر باشد این ضرب‌المثل را این‌گونه تغییر دهیم "خیلی چیزها با چیزهای دیگر کامل می‌شوند" این مسئله به خصوص در مورد خوراکی‌ها صادق است. از قدیم بسیاری از اقوام جهان برخی خوراکی‌ها را با برخی دیگر می‌خورده‌اند و این ترکیب‌ها را جادویی ارزیابی می‌کردند. حالا علم نشان می‌دهد که بسیاری از این ترکیب‌ها واقعا جادویی هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۳ ] [ ۱:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/۱۳ ] [ ۱:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تا حالا برایتان پیش آمده که از خواب بیدار شده باشید ولی نتوانید تکان بخورید؟
در این شرایط ممکن است بسیار هراسان شده باشید بدیش این است که اصلا نمی‌توانید از کسی کمک بخواهید.
به این وضعیت، «فلج خواب» می‌گویند. وحشت شما وقتی بیشتر می‌شود که دچار توهم بشوید و در حالی که هشیار هستید چیزهایی ببینید یا بشونید که منطقا نمی‌بایست در اطراف شما شما باشند.

شما ممکن است فقط یک بار فلج خواب را تجربه کرده باشید یا چند بار گرفتار آن شده باشید، حتی ممکن است چند بار در یک شب، دچار آن شده باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۳ ] [ ۱:۳٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
 
34دلنوشته زیبا در وصف معلم
 
1-ای معلم تو را سپاس : ای آغاز بی پایان ، ای وجود بی کران ، تو را سپاس .ای والا مقام ، ای فراتر از کلام، تورا سپاس. ای که همچون باران بر کویر خشک اندیشه ام باریدی سپاست می گویم، تو را به اندازه تمام مهربانی هایت سپاس می گویم . ای نجات بخش آدمیان از ظلمت جهل و نادانی،ای لبخندت امید زندگی و غضبت مانع گمراهی تو را سپاس می گویم . این تویی که با دستان پر عطوفتت گلهای علم و ایمان را در گلستان وجود می پرورانی و شهد شیرین دانش را به کام تشنگان می ریزی. پس تو را ای معلم به وسعت نامت سپاس می گویم . همان نامی که چهار حرف بیشتر ندارد ، اما کشیدن هر حرف و صدایش زمانی به وسعت تاریخ نیاز دارد
 
 

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۳ ] [ ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.
.
.
.
.
.
.
.
.[ ۱۳٩۱/٢/۱۳ ] [ ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

متولدین فروردین : قرمز

 

رنگ قرمز باعث شده تا متولدین فروردین بیشتر عصبانی شوند، ولی به محض آن که آتش خشم آن‌ها خاموش شود، به سرعت تبدیل به آدم‌هایی شاد و بانشاط می‌شوند.
متولدین فروردین افرادی بلند پرواز، مصمم و با اراده هستند و از توجه بیش از حد به احساسات خوششان نمی‌آید. هیچ کس نمی تواند مانند متولیدن فروردین قاطع و خشن باشد، ولی از طرفی، کمتر کسی معصومیت و عاطفه آن ها را دارد.
آن ها هرگز تحمل شکست را ندارند و درباره‌ی نتیجه‌ی نهایی هر چیزی، از عشق گرفته تا مسابقه فوتبال، بسیار خوش بین هستند. آن ها از رقابت خوششان می‌آید و خیلی ماهرانه با افکار و نظرات خود، دیگران را به مبارزه می‌طلبند. مخالفت دیگران، موانع و مشکلات برای آن ها سرگرم کننده و نشا‌ط آور است و از آن لذت می‌برند و هیچ گاه منتظر موفقیت نمی‌شینند، بلکه با شتاب به سوی آن می‌دوند و به همین دلیل کمتر به دیگران وابسته اند.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٢ ] [ ٢:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
استادیوم کیپ تاون – آفریقای جنوبی

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٢ ] [ ٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دو قطره آب که به هم نزدیک شوند، تشکیل یک قطره بزرگتر میدهند. اما دو تکه سنگ هیچگاه با هم یکی نمی شوند پس هرچه سخت تر و قالبی تر باشیم ،فهم دیگران برایمان مشکل تر ، و در نتیجه امکان بزرگتر شدنمان کمتر؛
آب در عین نرمی و لطافت در مقایسه با سنگ ،به مراتب سر سخت تر و در رسیدن به هدف خود لجوج تر و مصمم تر است سنگ پشت اولین مانع جدی می ایستد اما آب راه خود را به سمت دریا می یابد .
در زندگی ، معنای واقعی سرسختی،استواری و مصمم بودن را در دل نرمی و گذشت می باید جستجو کرد گاهی لازم است کوتاه بیایی... گاهی نمی‌توان بخشید و گذشت...اما می‌توان چشمان را بست و عبور کرد گاهی مجبور می‌شوی نادیده بگیری...
گاهی نگاهت را به سمت دیگر بدوز که نبینی
[ ۱۳٩۱/٢/۱٢ ] [ ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بعضا برای همه ما اتفاق افتاده که افراد پیرامون ما ذهن ما را می خوانند و حدسشان درست است.پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا آخر بخوانید و با یکی از جدیدترین پژوهش های علمی آشنا شوید.

لطفا به سوالات زیر به سرعت پاسخ دهید:
نتیجه چیست؟

2+2


4+4


8+8


16+16


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ٥:۳٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دیر یا زود وقتی آی‌پد در دست بگیرید، می‌توانید شبیه عکس بالا، صفحه‌اش را پیچ و تاب بدهید! چراکه ما روز به روز به آرزوی داشتن گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هایی با صفحات نمایش قابل انعطاف نزدیک‌تر می‌شویم.

همین هفته پیش بود که شرکت ال جی، خبر از تولید کاغذ الکترونیک ویژه‌ای داد که قرار است ماه بعد وارد بازار اروپا شود. این محصول که EPD خوانده می‌شود، شش اینچی است و یک صفحه نمایش پلاستیکی است که با بهره‌گیری از فناوری جوهر الکترونیک یا e-ink، وضوح ۱۰۲۴ در ۷۶۸ دارد. این کاغذ، ۰٫۷ میلیمتر ضخامت دارد و وزنش تنها ۱۴ گرم است. این کاغذ، ضد خش است و اگر از ارتفاع ۱٫۵ متری بیفتد، هیچ آسیبی نمی‌بیند. البته شاخص‌ترین ویژگی این کاغذ، منعطف بودن آن است، طوری که آن را می‌توان تا ۴۰ درجه تا کرد، بدون اینکه آسیبی ببینید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

داستان رقابت کمترین ضخامت در دنیای موبایل، چیزی شبیه تلاش شرکت های اتومبیل سازی برای ثبت سرعت ۰ تا ۱۰۰ در ثانیه کمتر است. شاید میزان ضخامت یک اسمارت فون، تاثیر چندانی در کاربرد آن و نحوه استفاده کاربر نداشته باشد، اما نشانه ای از قدرت و توانایی فنی شرکت سازنده است. اگر به خاطر داشته باشید، در CES 2012 به معرفی نازک ترین تلفن همراه جهان توسط Huawei با نام Ascend P1 S اشاره کرده و گفتیم که تنها به دلیل 0‪.‬02 اینچ ضخامت کمتر، توانسته این عنوان را از چنگ موتورولا RAZR در آورد.

خب، مثل اینکه حالا قرار است محصول جدید شرکت چینی Oppo با ضخامت 6‪.‬65 میلیمتری، تنها به خاطر 0‪.‬03 میلیمتر ضخامت کمتر نسبت به موبایل شرکت Huawei، این عنوان را از آن خود کند. البته Huawei تا زمان معرفی رسمی اسمارت فون جدید Oppo، لازم نیست نگران عنوان خود باشد. زیرا هنوز اطلاعات مان از این گوشی بسیار کم و در حد همین عکس هایی است که به بیرون درز کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

جواب سلام را با علیک بده ،
 
       جواب تشکر را با تواضع،
 
              جواب کینه را با گذشت،
 
                 جواب بی مهری را با محبت،
 
                      

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اندیشه ام از تو سبز و آباد شده
از جهل وغم این فکرتم آزاد شده
در مکتب پاک و شاد استاد ببین
غم رفته زجانم ودلم شاد شدهدر مکتب تو همیشه شاگردم من
دور از رخ تو همیشه پر دردم من
در فصل بهار و روز استاد ببین
بی نور معلم این چنین زردم من


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ٩:٢٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]


آمارها نشان داده که ذهن انسان در زمان های کوتاه و مکرر بسیار متمرکزتر از زمان های طولانی عمل می کند. بنابراین حتی اگر فقط ده دقیقه برای درس خواندن فرصت دارید، آن را به فواصل زمانی کوتاهتر تقسیم کنید. همچنین بهتر است پس از هر ده دقیقه درس خواندن به خودتان استراحت بدهید. از آنجا که مغز انسان به منظور ساخت پروتئین و تجدید نیرو به زمان نیازمند است، این روش کارایی بسیاری دارد. زمان استراحت به مغز فرصت جذب آموخته ها را می دهد، در مقابل درس خواندن برای مدت زمان طولانی نه تنها کسالت آور است بلکه باعث خستگی، ایجاد استرس و گیج شدن می شود، در نتیجه قدرت یادگیری را کاهش می دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ٩:۱۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ٩:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ۸:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
اینجا ابوموسی است، جنوبی ترین نقطه خاک سرزمین مان در دل خلیج همیشه فارس، برای اثبات ایرانی بودنش جدا از اسناد تاریخی کافی است در این جزیره قدم بزنی، با مردمش هم کلام شوی و هوایش را استشمام کنی.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]


این گربه انگلیسی پس از اینکه وزنش از 18 کیلو گذشت صاحب 87 ساله اش به دلیل ناتوانی در نگهداری اش آن را به یک مرکز نگهداری از حیوانات خانگی داد

[ ۱۳٩۱/٢/۱۱ ] [ ۸:۱٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/۱٠ ] [ ۱:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 
پیرزنی که پیش پسر و عروسش بسر می برد زندگانی را به سختی می گذراند، زیرا عروسش غذای کافی به او نمی داد، همیشه در وقت بردن غذا برای پیرزن سنگی را توی دوری می نهاد و مقداری پلو رویش می ریخت و آن را طوری می برد که شوهرش می دید و در دل از اینکه زنش آن چنان صادقانه به مادرش خدمت می کرد خوشحال می شد.
 
بیچاره پیرزن هم از ترس جرات نمی کرد موضوع را به پسرش بگوید لابد با همان غذای ناچیز می ساخت، روز به روز در اثر گرسنگی لاغرتر می شد. یک روز که جمعه بود با خود گفت : «امروز جمعه است. به خانه دامادم بروم هم از دخترم دیدن کنم و هم یک شکم سیر غذای مناسبی بخورم
 
با این خیال به خانه دخترش رفت. دختر از دیدن مادرش که مدت زیادی بود او را ندیده بود خوشحال شد و غذای خوب و چربی برایش پخت ولی از بی اقبالی پیرزن هنگامی که می خواست سفره را با غذا پیش مادرش ببرد شوهرش پیدا شد، با دیدن سفره و غذا فهمید که این غذا به خاطر مادرزنش پخته شده، شروع کرد به داد و فریاد و کتک زدن زنش. پیرزن بدبخت غذا نخورده بیرون رفت و به سوی خانه پسرش راه افتاد و در راه زیر لب زمزمه می کرد: «سرش پلو، زیرش سنگ، قربونت بشم یه دونه پسر»
[ ۱۳٩۱/٢/۱٠ ] [ ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 امارات عربی متحده یا استان جلفاوه سابق ایران ! + عکس


[ ۱۳٩۱/٢/۱٠ ] [ ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نقشه خلیج فارس متعلق به دولت عربستان سعودی که در سال ۱۳۳۱ (1952میلادی) (60 سال پیش) منتشر شد[ ۱۳٩۱/٢/۱٠ ] [ ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

  • بخندید

برای این‌که وزن مناسبی داشته باشید کاری کنید که باعث خنده‌تان شود! محققان برزیلی می‌گویند، سروتونین یا همان هورمون خوشحالی باعث کاهش اشتها و گرسنگی شده و چربی‌سوزی در بدن را تشدید می‌کند.

  • پسته بخورید

مطالعات نشان می‌دهد، افرادی که پسته خام با پوست را می‌خورند (یعنی آن‌هایی که باید پوست کند و بعد مغز را از داخل پوسته نرم داخلش بیرون کشید) در مقایسه با آن‌هایی که پسته خام با پوست سخت می‌خوردند 211 کالری کمتر دریافت می‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱٠ ] [ ٩:۳٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آیا تا کنون به دنبال افزونه ای برای گوگل کروم بوده اید تا تمام سرویس های گوگل را در یک جا در اختیار شما قرار دهد ؟؟

افزونه Terminal که برای گوگل کروم طراحی شده است یک ابزار مفید برای دستیابی به امکانات گوگل است .این افزونه با نمایش تمام سرویس ها بصورت یک آیکن موجب می شود که با اعمال یک کلیک بر روی هر کدام آن امکان برای شما باز شود و شما به آن دسترسی داشته باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٩ ] [ ٤:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


 در ایتالیا مردی قصد ازدواج داشت. پس به یک بنگاهی مراجعه کرد که روی آن نوشته بود «بنگاه زناشویی». مرد در را باز کرد و وارد اتاقی شد که دو در داشت.

 روی یکی نوشته شده بود «زیبا» و روی دیگری «نازیبا». در زیبا را فشار داد و وارد اتاق شد. دو در دیگر دید، روی یکی نوشته شده بود «کدبانوی خوب» و روی دیگری «شلخته».

 او از در کدبانوی خوب وارد شد. در آن جا دو در دیگر بود که روی یکی «جوان» و روی دیگری «پا به سن گذاشته» نوشته شده بود. از در جوان وارد شد. ته اتاق آینه ی دیواری بزرگی دیده می شد که روی آن این جمله نوشته شده بود:

«با چنین ادعا و هوس ها، بهتر است اول خودتان را در این آینه نگاه کنید!!»

[ ۱۳٩۱/٢/٩ ] [ ٤:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٩ ] [ ۳:٥٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

می دانیم که ویندوز 8 نسخه نهایی به احتمال زیاد مهر ماه ارایه می شود و نسخه بتای عمومی نیز فعلا توسط کاربران در حال تست و استفاده است. اما تا ارایه نسخه نهایی، هنوز یک نسخه کامل تر از ویندوز ارایه خواهد شد که Release Preview نام دارد.

مشخص شده این نسخه که بسیار شبیه نسخه نهایی است، در اواسط ماه خرداد عرضه می شود. بنابراین اگر تا به حال سراغ آزمایش ویندوز جدید نرفته اید، می توانید تا ماه آینده صبر کنید تا نسخه کامل تر را داشته باشید.

ویندوز 8 یکی از ریسک های بزرگ مایکروسافت به حساب می آید و با رابط کاربری مترو، تغییر عمده ای نسبت به ویندوزهای قبلی این شرکت داشته است. باید ببینیم کاربران چگونه از این سیستم عامل استقبال می کنند.


[ ۱۳٩۱/٢/۸ ] [ ٩:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

این محصول برای رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌ها طراحی شده و حافظه ۸ گیگابایتی آن قیمتی حدود ۵۰ دلار دارد.

یک شرکت تولید حافظه‌های فلش USB، حافظه‌ای طراحی کرده که صدای کاربر خود را تشخیص می‌دهد.

بر اساس گزارش گیزمگ، پیش از این شرکت‌های مختلف حافظه‌های USB طراحی کرده بودند که برای شناسایی کاربر، اثرانگشت را اسکن می‌کردند.

اما اکنون شرکت Voicelok حافظه‌ USB طراحی کرده که با استفاده از نرم‌افزاری که روی آن نصب شده، برای امنیت اطلاعات ذخیره شده، صدای کاربر را شناسایی کرده و از باز کردن فایل‌ها برای افراد متفرقه جلوگیری می‌کند.

این حافظه USB که با نام Voicelok Voice Authenticating USB Drive معرفی شده علاوه بر این که با این روش امنیت اطلاعات ذخیره شده را تامین می‌کند، به یک نرم‌افزار مخصوص رمزگذاری هم مجهز شده تا هنگامی که صدای کاربر گرفته یا به سرماخوردگی مبتلا شده باز هم بتواند اطلاعات خود را از دسترسی دیگران ایمن نگه دارد.
 
این محصول برای رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌ها طراحی شده و حافظه ۸ گیگابایتی آن قیمتی حدود ۵۰ دلار دارد.

[ ۱۳٩۱/٢/۸ ] [ ٩:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

موتور جست‌وجوگر گوگل به مناسبت سی‌امین سالگرد عرضه رایانه انگلیسی لوگوی خود را تغییر داد.

بر اساس گزارش گاردین، گوگل با تغییر لوگوی خود، روز سنت جورج و همچنین سی‌امین سالگرد عرضه مدل اصلی اکسپکتروم ZX را جشن می‌گیرد.

زد-ایکس اسپکتروم نوعی رایانه خانگی و تولید کشور انگلستان است.

این محصول در پیشرفت نسل رایانه‌های خانگی نقش بسزایی داشت.

این محصول سومین رایانه‌ای است که بعد از ZX۸۰ و ZX۸۱ توسط شرکت سینکلیر ریسرچ (Sinclair Research Ltd) ساخته شده، اما در واقع نخستین رایانه‌ای است که برای مصرف خانگی در نظر گرفته شده بود.

سنت جورج یا جرجیس از پیامبران بنی اسراییل بوده که پس از حضرت عیسی زندگی می‌کرده است.

لوگوی گوگل، سنت جورج را سوار بر اسب و در حال گرفتن اژدها نشان می‌دهد.

این تصویر بر اساس مدل گرافیکی زد-ایکس‌های ۸ بیتی ساخته شده که برای نسل کاربران رایانه به ویژه در انگلیس بسیار آشناست.

در ابتدا زد-ایکس با دو مدل ۱۶ کیلوبیتی به قیمت ۲۰۱ دلار و دیگری مدل ۴۸ کیلوبیتی به قیمت ۲۸۲ دلار عرضه شد.
این در حالی است که BBC Micro (نوعی از ریزرایانه‌ها) سال گذشته به قیمت ۳۷۸ دلار عرضه شده بود.
 

[ ۱۳٩۱/٢/۸ ] [ ٩:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آورده اند مردی بود که پیوسته تحقیق مکرهای زنان می کرد و از غایت غیرت ،هیچ زنی رامحل اعتماد خود نساخت و کتاب
حیل النساء “(مکرهای زنان) را پیوسته مطالعه می کرد. روزی در هنگام سفربه قبیله ای رسید وبه خانه ای مهمان شد.
مرد خانه حضور نداشت ولکن زنی داشت در غایت ظرافت ونهایت لطافت . زن چون مهمان را پذیرا شد با او ملاطفتآغاز نمود. مرد مهمان چون پاپوش خود بگشود وعصا بنهاد، به مطالعه کتاب مشغول شد. زن میزبان گفت: خواجه ! این چه کتاب است که مطالعه میکنی؟ گفت:حکایات مکرهای زنان است.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٧ ] [ ٦:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردان قبیله سرخ پوست از رییس جدید می پرسن: آیا زمستان سختی در پیش است؟رییس جوان قبیله که هیچ تجربه ای در این زمینه نداشت، جواب میده برای احتیاط برید هیزم تهیه کنید. بعد میره به سازمان هواشناسی کشور زنگ میزنه: آقا امسال زمستون سردی در پیشه؟پاسخ: اینطور به نظر میاد، پس رییس به مردان قبیله دستور میده که بیشتر هیزم جمع کنند و برای اینکه مطمئن بشه یه بار دیگه به سازمان هواشناسی زنگ میزنه: شما نظر قبلی تون رو تایید می کنید؟پاسخ: صد در صد، رییس به همه افراد قبیله دستور میده که تمام توانشون رو برای جمع آوری هیزم بیشتر صرف کنند. بعد دوباره به سازمان هواشناسی زنگ میزنه: آقا شما مطمئنید که امسال زمستان سردی در پیشه؟پاسخ: بگذار اینطوری بگم؛ سردترین زمستان در تاریخ معاصر! رییس: از کجا می دونید؟پاسخ: چون سرخ پوست ها دیوانه وار دارن هیزم جمع می کنن!
 
خیلی وقتها ما خودمان مسبب وقایع اطرافمان هستیم
[ ۱۳٩۱/٢/٧ ] [ ٦:٢۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

انتقاد هم مانند باران ، باید آنقدر نرم باشد، تا بدون خراب کردن ریشه های آن فرد موجب رشد او شود....
گروه اینترنتی شمیم وصل
تو را دوست دارم بدون آنکه علتش را بدانم.محبتی که علت داشته باشد یا احترام است یا ریا . . .
گروه اینترنتی شمیم وصل
همیشه اون تغییری باش که میخوای توی دنیا ببینی.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٧ ] [ ٦:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروزه تلویزیون های " LED " به نسل پیشروی تلویزیون های موجود در بازار جهانی تبدیل شده اند و بازار فروش تلویزیون در داخل کشور ما نیز متاثر از بازار جهانی با حجم زیادی از تلویزیون های " LED " از شرکتهای مختلف رو به رو شده است.

زمانی که شما به یک مغازه فروش لوازم صوتی و تصویری وارد می شوید با تعداد زیادی از مدلهای تلویزیون در اشکال و اندازه های مختلف و با توانایی های مختلف رو به رو می شوید که تصمیم گیری برای شما بسیار سخت خواهد کرد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نکاتی کلی برای خرید یک تلویزیون " LED " مناسب و آزمایشاتی که می توانید در مغازه برای اطمینان از کیفیت تلویزیون انجام دهید ٱشنا کنیم.

ـ یکی از اولین نکات در زمان خرید این است که باید به خروجی ویدئویی تلویزیون و کیفیت پخش تصاویر آن بر حسب پیکسل دقت کنید. داشت یک خروجی " HDMI " و کیفیت پخش 1080 پیکسل یکی از نکات مهم در زمینه این تلویزیون ها است. فراموش نکیند که این وضوح یکی از بهترین وضوح ها برای این گونه از تلویزیون ها است.

ـ در زمان خرید به خاطر داشته باشید که نور موجود در فروشگاه های فروشنده با نور موجود در منزل شما متفاوت است. فراموش نکنید که تلویزیون های " LED "در محیطهای تاریکتر از کارایی بهتری برخوردار هستند. پس اگر میزان نور در منزل شما از میزان موجود در مغازه بیشتر است بدانید که تصویر دریافتی در منزل شما بی کیفیت تر از تصویر دریافتی در فروشگاه است.

ـ تلویزیون ها دارای حالتهای پخش مختلف برای شرایط متفاوت است . پخش خانگی ، پخش سینمایی از جمله این حالات است. اگر بتوانید تلویزیون خود را بر روی حالت پخش سینمایی با حالت " THX " می توانید یکی از بهترین کیفیت تصویرها را داشته باشید.

ـ در زمان خرید به میزان نور منتشره از سیستم خود دقت کنید و امتحان کنید که آیا در زمانی که سیستم در حال فعالیت است می توانید تصویر خود را در درون صفحه نمایش ببینید یا خیر.

ـ در صورت امکان یک حلقه " DVD " یا کلیپهایی با کیفیت از فیلم هایی که با آن آشنا هسیتید را به همراه خود ببرید و از فروشنده بخواهید که به شما اجازه دهد تا این تصاویر را در تلویزیون تماشا کنید. این اقدام به شما کمک می کند تا حدودی به کیفیت تلویزیون پی ببرید. ـ سعی کنید در زمانی که تلویزیون در حال پخش است در اطراف آن شروع به حرکت کنید و در زوایایی مختلف ایستاده و کیفیت تصویر را چک کنید. با این تمرین شما متوجه خواهید شد که با توجه به ابعاد اتاق مورد نظر خود در منزل بایستی در کجا نشسته و تلویزیون تماشا کنید.

منبع : yjc.ir
 
[ ۱۳٩۱/٢/٧ ] [ ٥:٥۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گوگل اعلام کرده که در شیوه خانه تکانی (spring cleaning) خود، به زودی فهرستی از محصولات و سرویس های غیرضروری خود را قطع می کند.

فهرست کامل این سرویس ها با جزئیات در وبلاگ رسمی گوگل در دسترس است، اما در اینجا به فهرستی اجمالی از این تغییرات اشاره شده که ممکن است برروی شما نیز تاثیر بگذارد:

- عدم پشتیبانی از سرویس Google Sync برای بلک بری که از اول ماه ژوئن آغاز می شود.

- برنامه کاربردی وب تلفن همراه برای سرویس پیام های فوری Google Talk مسدود می شود.

- پیکاسا که یک ابزار برای منظم کردن و مشاهده عکس است برای رایانه های مک و هم چنین پلاگین iphoto (برای آپلود کردن عکس ها برای Mac OS X 10.4) دیگر برای دانلود در دسترس نخواهند بود.

- هیچ گونه به روزرسانی برای نسخه لینوکس پیکاسا رخ نخواهد داد.

بنا بر اعلام ماتیاس اسوب (Matthias Schwab)، مدیر سرویس های کلاد گوگل، این اقدامات در جهت بهبود تجربه کاربری برای کاربران گوگل و اختصاص دادن منابع بیش تر به پروژه های بزرگ تری چون گوگل پلاس (+Google)، گوگل پلی (Google Play) و حتی گوگل درایو (Google Drive) و بهبود آن ها برای سال آینده است.

 

منبع : isna.ir
[ ۱۳٩۱/٢/٧ ] [ ٥:٥٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ویلیام پاندستون، منتقد و نویسنده آمریکایی بیشتر کتاب هایش را درباره علوم مختلف نوشته که با وجود لحاظ نکات علمی و تحقیقی بیشتر به نکته جنجالی آن توجه کرده است.

از عنوان آخرین کتاب «پاندستون» اینگونه برمی آید که او یک متخصص کامپیوتر یا چیزی شبیه آن است که برای خود رقیبانی جستجو می کند ولی تمام صفحات کتابش بیشتر نوعی روزنامه نگاری و گزارش هایی از سلسله مراتبی است که در شرکت گوگل می گذرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٧ ] [ ٥:٥٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

Ctrl+F

 پیدا کردن کردن یک عبارت خاص تو یک صفحه وب!

وقتی دنبال اسم یا عبارت خاصی تو یک صفحه وب هستید لازم نیست با چشم دنبالش بگردید ... اینو بزنید و عبارت مورد نظر رو تو کادر باز شده وارد کنید. اگه اون عبارت تو اون صفحه باشه در کمتر از یک ثانیه براتون پیداش میکنه

 

 

F5

خیلی براتون پیش میاد که صفحه رو Refresh کنید؟ به جای بردن موس روی دکمه Refresh کلید F5 رو بزنید

F11

صفحه مرورگرتون کوچیکه؟ کلید F11 رو بزنید تا سایت مورد نظر رو به صورت تمام صفحه ببینید! همین کلید کار خروج از این حالت رو براتون انجام میده

Home/End

این دو کلید گوشه گیر بیشتر از اون چیزی که به نظر میان مفیدند. کارشون اینه که شما رو به بالا/پایین صفحه وب ببرند. بعد از دیدن محتوای یک صفحه طولانی در وب لازم نیست کلی اسکرول کنید تا دوباره بالا برگرید کافیه یه بار home رو بزنید!

Ctrl+Mouse Scroll Wheel

گرفتن کنترل و چرخوندن چرخ موس سایز حروف و عکسها رو در صفحات وب تغییر میده و برای خوندن متنهای ریز می تونید از این قابلیت استفاده کنید. به جای چرخ موس می تونید از کلیدهای + و - هم به همراه Crtl برای این کار استفاده کنید. برای برگشتن به حالت پیش فرض Ctrl+0 رو بزنید!

Ctrl+T

برای باز کردن زبانه (Tab) جدید در مرورگرها بیشتر کاربران از روش کند بردن موس روی دکمه new tab استفاده می کنند. با این دو کلید می تونید همون کار رو سریعتر انجام بدید!

Ctrl+W

برعکس بالایی! کارش اینه که زبانه (tab) فعال رو ببنده!

Ctrl+Shift+T

احتمالا براتون زیاد پیش میاد که یک زبانه (tab) رو اشتباهی ببندید. نگران نباشید! با این کلید میانبر می تونید آخرین tab بسته شده رو دوباره باز کنید

Ctrl+Click

با نگه داشتن Ctrl کلیک کردن روی هر لینک اون لینک در زمینه باز میشه بدون اینکه وارد tab مربوط به اون لینک بشید. برای مواقعی خوبه که می خواهید یک مطلب رو ببینید اما نمی خواهید در همون لحظه بخونیدش!

 

[ ۱۳٩۱/٢/٧ ] [ ٥:۳٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

وقتی شهاب سنگ اسرارآمیز با زمین شهر فوکانگ در چین برخورد کرد، زیبایی اندکی داشت، اما تکه کردن این شهاب سنگ نور خیره کننده و جذابی را از آن منعکس می کند.

درون شهاب سنگ فوکانگ که در سال ۲۰۰۰ کشف شد، کریستالهای طلایی نیمه شفافی از یک ماده معدنی به نام الیوین است که درمیان سنگ لانه زنبوری شکل آهن- نیکل می درخشد.

شگفتی خلقت: ماروین کیلگور از آزمایشگاه شهاب سنگ آریزونا بخشی از این سنگ صیقل داده شده را در دستان خود گرفته و تابش نور خورشید از درون آن نمایان است

 

این شهاب سنگ نادر وقتی در سال ۲۰۰۰ در صحرای گابی در استان سین کیانگ کشف شد، هم وزن یک خودرو هاچ بک بود. از آن زمان این سنگ به چندین قسمت تقسیم شده که این امر بر انعکاس مواد داخلی آن به ویژه وقتی خورشید به آن می تابد تأثیرگذار بوده است.

 

یک مجموعه دار ناشناس بزرگترین بخش این شهاب سنگ را به وزن بیش از ۴۰۰ کیلوگرم را در اختیار دارد. در سال ۲۰۰۸ این قطعه با قیمت ۲ میلیون دلار در یک مزایده در نیویورک به فروش گذاشته شد اما کسی آن را خریداری نکرد.

حتی قطعات کوچک از این سنگ ۲۰ تا ۳۰ پوند به ازای هر گرم به فروش رفته است.

[ ۱۳٩۱/٢/٧ ] [ ٥:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به تصویر زیر دقت کنید.

در نگاه اول خطوط افقی و عمودی مورب و غیرموازی به نظر می رسند، در حالیکه این خطای دید شماست و خطوط کاملا با هم موازیند!
[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مدیران موتور جستجوی گوگل به مناسبت «روز زمین» دست به ابتکار جالبی زده‌اند و به رسم همیشگی لوگویی خاص طراحی کرده‌اند که در آن با استفاده از بوته‌های گیاه اسم این سایت نوشته شده است اما ابتکار جالب گوگل اینجاست که بعد از لحظاتی این بوته‌ها گل می‌دهند و زیبایی‌های محیط زیست سیاره‌مان را یادآوری می‌کنند.

البته در پایین این صفحه شعری به زبان انگلیسی نوشته شده که مضمون آن کاشت گیاه به مناسبت این روز جهانی است و اگر روی لینک قسمت انتهایی آن کلیک کنید، به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که در آن آموزش کاشت گیاه را برایتان تدارک دیده‌اند.

[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک فضاپیمای ناسا از انفجار خورشیدی تصاویری تهیه کرده و دانشمندان سازمان رصد دینامیک خورشید این تصاویر را منتشر کرده‌اند.

به گزارش مهر، دانشمندان سازمان رصد دینامیک خورشید که از سازمانهای ناسا محسوب می شود این تصاویر را با جمله ” انفجار بزرگ اکنون در خورشید رخ می دهد” منتشر کرده اند.

 ناسا اعلام کرد: تشعشعات یا فوران های خورشیدی انفجارهای بزرگی هستند که در سطح خورشید صورت می گیرد که میزان گرمای آن به میلیونها درجه می رسد و انرژی حاصل از آن به اندازه یک میلیارد مگاتن تی ان تی است.

مقامات سازمان رصد دینامیک خورشیدی نیز اظهار داشتند: این تشعشات انفجاری در امتداد لبه شرقی خورشید رخ داد و طی آن میزان قابل توجهی از پلاسمای خورشیدی از آن خارج شد.

[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

عنوان تاریخی «خلیج فارس» در نخستین نقشه رنگی و برجسته نمای ایران که در مرکز اسناد ملی شمال غرب کشور در تبریز نگهداری می شود، ثبت شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان اسناد و مدارک شمال غرب کشور گفت: این نقشه مربوط به سال 1316 هجری قمری مطابق با 1277 هجری شمسی است و در زیر آن دو عنوان «خلیج فارس» یا «دریای بندر بوشهر» خودنمایی می کند.

سید محمد مسعود نقیب بابیان این که این سند تاریخی بار دیگر عنوان تاریخی «خلیج همیشه فارس» تایید می شود، گفت: این نقشه در مقیاس و دقت ده میلیونیوم و به شکل مربع در ابعاد 1.38 در 1.38 است و به تایید وزارت علوم وقت رسیده است.

رییس سازمان اسناد و مدارک شمال غرب کشور گفت: در حاشیه و پایین این نقشه در قالب راهنمای ضمیمه، پایتخت، شهرهای اصلی، دهات، قلعه ها، کاروانسراها، رودها، دره ها، دماغه ها، راههای اصلی، راه آهن، کویر، ریگستان، باتلاق، خطوط ملاحی (کشتیرانی) و گردنه ها مشخص شده است.

نقیب افزود: براساس اسناد موجود تاریخی این نقشه را «عبدالرزاق سرتیپ» از شاگردان ممتاز دارالفنون و نجم الدوله مشهور ترسیم کرده است.

[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زهی خیال باطل عرب ...


[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

این عکس، یک تبلیغ متعلق به شرکت سونی است.

روی نقاط رنگی روی بینی در عکس تمرکز کنید، تا ۳۰ بشمارید، حالا به دیوار یا سقف سفید رنگ یا هر جایی که سفید یکدست باشد نگاه کنید و شروع به پلک زدن کنید.
تبریک! شما فقط با مغزتان یک نگاتیو را ظاهر کردید!

[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ٩:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کشورهای مختلف دنیا از دوشاخ و پریز های مختلفی برای اتصال وسایل برقی استفاده می کنند. اگر اهل سفر باشید احتمالا با این مشکل مواجه شده اید که دوشاخ شارژر موبایلتان به پریز هتل نمی خورده و در به در به دنبال تبدیل مناسب می گشته اید. در این موقع پیش خود می گوییم کاش از قبل می دانستم که پریزهای اینجا متفاوت است و تبدیل مناسب را همراه خودم می آوردم.

[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ٩:۳۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ٩:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تسلط به کیبورد نه ‌تنها سرعت مرور و کار با سیستم را بالا می‌برد، که باعث بالا رفتن استقامت نیز می‌شود. در اینجا به چند میانبر کیبوردی می‌پردازیم که سرعت کارتان را آنقدر بالا می‌برد که به یک نینجا تبدیل می‌شوید.
میانبرهای عمومی
1ـ کلیدهای ترکیبی Win+1,2,3,4 برنامه‌های موجود در تسک‌بار را اجرا می‌کنند. با کمک این میانبر، می‌توانید برنامه‌هایی که همیشه از آنها استفاده می‌کنید را در ابتدای تسک‌بار قرار داده و با نگه داشتن کلید ویندوز و فشردن کلیدهای 1 و 2 و 3 و 4 و … بسرعت آنها را پشت سر هم باز کنید. این میانبر برای ویندوز ویستا و منوی Quick Launch نیز کار می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱ ] [ ٩:۱٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
 

اگر از کاربران مرورگر گوگل کروم هستید حتماً تا کنون متوجه شده‌اید که مرورگر شما توانایی نمایش و ذخیره سازی اسناد PDF که معمولاً از آن برای انتشار کتاب‌های الکترونیک استفاده می‌شود بدون نیاز به نصب برنامه Acrobat Reader دارد. اما یکی دیگر از توانایی‌های داخلی این مرورگر در ذخیره سازی و تبدیل صفحات وب و فایل‌های تصویری به فرمت PDF است که در این آموزش از تورتک به چگونگی انجام این کار توسط گوگل کروم می‌پردازیم.

 

چاپ ( Print ) صفحه وب در گوگل کروم به صورت PDF

اگر می‌خواهید از محتویات موجود در یک صفحه وب یک فایل PDF را ایجاد کنید و بعداً این فایل را بخوانید تنها کافی است با استفاده از کلید میانبر Ctrl + P در نسخه ویندوز این مرورگر و یا Cmd + P در نسخه Mac این مرورگر پنجره چاپ ( Print ) را باز کنید. سپس کافی است در قسمت Destination از این پنجره گزینه Save as PDF را انتخاب کرده و در صورت نیاز الباقی تنظیمات اضافی را در پایین این قسمت برای تبدیل صفحه وب مورد نظر به فایل PDF انجام دهید و در آخر نیز بر روی گزینه Save برای انجام عملیات کلیک کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱ ] [ ٩:۱۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

از امروز می‌خواهم شما را با قطعات مختلف سخت افزاری در سایت تورتک آشنا کنم. اول از مادربرد که یکی از مهم‌ترین بخش کامپیوتر است شروع می‌کنیم. برد اصلی (Mother Board)، کارتی الکترونیکی است که اکثر قطعات اساسی رایانه بر روی آن قرار می‌گیرد و دیگر قطعات نیز معمولاً با استفاده از رابط‌های مختص خود برای اتصال به دیگر قطعات و بخش‌ها به این کارت الکترونیک اتصال می‌یابند.

 

قسمت‌های مختلف Mother Board

هر مادربردی جدا از مدل و شرکت سازنده خود قسمت اصلی متفاوتی دارد که در زیر با آن‌ها آشنایی پیدا می‌کنیم. این اطلاعات در هنگام بستن ( اسمبل ) کردن یک سیستم می تواند کمک زیادی را به شما بکند. پیشنهاد می‌کنیم درب کناری Case یا جعبه سیستم خود را در هنگام خواندن هر یک از این موارد باز کنید و جای هر یک از قسمت‌ها را بر روی سیستم فعلی خود نیز مشاهده کنید. در تصاویر زیر ما از مادربود ASUS M4A88T-V EVO/USB3 برای نمایش هر یک از قسمت‌ها استفاده کرده‌ایم.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱ ] [ ٩:٠۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

جوجه طوطی kea که پس از تولد از سوی والدینش رها شد، دارای ظاهر و صورتی است که تنها یک مادر می تواند او را دوست داشته باشد. این جوجه طوطی که بی تردید می تواند داعیه دار عنوان زشت ترین پرنده جان باشد از سوی پدر و مادرش پس از سردرآوردن از تخم در باغ وحش برگزوو در آلمان رها شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱ ] [ ۸:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


پل کاراسون مردی است ۵۷ ساله که دارای پوستی به رنگ آبی است و اخیرا توجه رسانه‌های بزرگ را به خود جلب کرده است.

به گزارش آتی نیوز، پل کاراسون مردی است 57 ساله  که دارای پوستی به رنگ آبی  است و اخیرا توجه رسانه‌های بزرگ را به خود جلب کرده است،14 سال پیش، کاراسون دچار درماتیت یعنی التهاب و قرمزی و خارش پوست بدن شده بود. اما او به جای مراجعه به پزشک، شروع به خوددرمانی کرد و از نقره کلوئیدی برای درمان بیماری‌اش استفاده کرد. او هم نقره کلوئیدی را می‌خورد و هم آن را به صورت موضعی را پوست بدنش می‌مالید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱ ] [ ۸:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سه تا زن انگلیسی ، فرانسوی و ایرانی با هم قرار میزارن که اعتصاب کنن و دیگه 
کارای خونه رو نکنن تا شوهراشون ادب بشن و بعد از یک هفته نتیجه کارو بهم بگن.

زن فرانسوی گفت:
به شوهرم گفتم که من دیگه خسته شدم بنابراین نه نظافت منزل، نه آشپزی، نه اتو و نه … 
خلاصه از اینجور کارا دیگه بریدم. خودت یه فکری بکن من که دیگه نیستم یعنی بریدم!
روز بعد خبری نشد ، روز بعدش هم همینطور .
روز سوم اوضاع عوض شد، شوهرم صبحانه را درست کرده بود و اورد تو رختحواب من هم هنوز خواب بودم ، وقتی بیدار شدم رفته بود .

زن انگلیسی گفت:
من هم مثل فرانسوی همونا را گفتم و رفتم کنار.
روز اول و دوم خبری نشد ولی روز سوم دیدم شوهرم
لیست خرید و کاملا تهیه کرده بود ، خونه رو تمیز کرد و گفت کاری نداری عزیزم منو بوسید و رفت.

زن ایرانی گفت :
من هم عین شما همونا رو به شوهرم گفتم
اما روز اول چیزی ندیدم
روز دوم هم چیزی ندیدم
روز سوم هم چیزی ندیدم
شکر خدا روز چهارم یه کمی تونستم با چشم چپم ببینم

[ ۱۳٩۱/٢/۱ ] [ ٧:۳٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی دوستی از ملانصرالدین پرسید : ملا ، آیا تا بحال به فکر ازدواج افتادی ؟
ملا در جوابش گفت : بله ، زمانی که جوان بودم به فکر ازدواج افتادم
دوستش دوباره پرسید : خب ، چی شد ؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۱ ] [ ٧:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool