دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/
روزی، در مجلس ختمی، مرد متین و موقری که در کنارم نشسته بود و قطره اشکی هم در چشم داشت، آهسته به من گفت: آیا آن مرحوم را از نزدیک می شناختید؟ گفتم: خیر قربان! خویشِ دور بنده بوده و به اصرار خانواده آمده ام، تا متقابلا، در روز ختم من، خویشان خویش، به اصرار خانواده بیایند.

حرفم را نشنید، چرا که می خواست حرفش را بزند. پس گفت: بله... خدا رحمتش کند! چه خوب آمد و چه خوب رفت. آزارش به یک مورچه هم نرسید. زخمی هم به هیچکس نزد. حرف تندی هم به هیچکس نگفت. اسباب رنجش خاطر هیچکس را فراهم نیاورد. هیچکس از او هیچ گله و شکایتی نداشت. دوست و دشمن از او راضی بودند و به او احترام می گذاشتند... حقیقتا چه خوب آمد و چه خوب رفت.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
اگر یک قورباغه تیزهوش وشاد را بردارید وداخل یک  ظرف  آب جوش بیندازید قورباغه چه کار می کند؟
 
بیرون می پرد!درواقع قورباغه فورا به این نتیجه می رسد که لذتی در کار نیست وباید برود!

حالا اگر همین قورباغه یا یکی از فامیلهایش را بردارید وداخل یک ظرف آب سرد بیندازید وبعد ظرف را روی اجاق بگذارید وبتدریج به آن حرارت بدهید قورباغه چه کار می کند؟
استراحت میکند...چند دقیقه بعد به خودش می گوید:ظاهرا آب گرم شده است وتا چشم به هم بزنید یک قورباغه آب پز آماده است.

نتیجه اخلاقی داستان!

زندگی به تدریج اتفاق می افتد.ماهم می توانیم مثل قورباغه داستانمان ابلهی کنیم وبه گرمای تدریجی آب عادت کنیم و وقت را از دست بدهیم وناگهان ببینیم که کار از کار گذشته است .همه ما باید نسبت به جریانات زندگی مان آگاه وبیدار باشیم.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٩:٤۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از فیزیکدانان دانشگاه ملبورن و موسسه فناوری سلطنتی ملبورن در نظریات جدید خود اظهار کرده‌اند که آغاز جهان را نباید به شکل یک انفجار بزرگ بلکه یک انجماد بزرگ مدلسازی کرد.

  به گفته این محققان، در این مدل جهان مسیر ایجاد خود را با سرد شدن به شکل یخ بستن آب طی کرده و با بررسی شکافها و درزهای ایجاد شده در آن که در تمام بلورها از جمله یخ رایج بوده، درک انسان از ذات جهان دگرگون خواهد شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٥:٠٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان مرکز سرن موفق به ثبت رکورد تازه‌ای در ایجاد بالاترین و داغ‌ترین دمای تولید شده توسط بشر شدند که حدود 100 هزار برابر داغ تر از مرکز خورشید است.

  پیش از این محققان شتاب دهنده ذرات RHIC در آزمایشگاه ملی بروکهاون نیویورک با برخورد دادن یون‌های طلا موفق به ثبت رکورد چهار تریلون درجه شده بودند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٥:٠۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مریخ‌نورد «کنجکاوی» در نخستین ماموریت لیزری خود توانست با موفقیت سنگی مریخی را با یک سلاح لیزری پر قدرت که برای بررسی محتویات معدنی مریخ طراحی شده است مورد حمله قرار دهد.

  ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این آزمایشگاه علمی روباتیک روز یکشنبه (29 مرداد) پرتو لیزری خود را به یک سنگ کوچک با 30 پالس در یک دوره 10 ثانیه‌ای پرتاب کرد.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٤:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان آزمایشگاه ملی ساندیا در نیومکزیکو موفق به طراحی دست روباتیک جدیدی شدند که علاوه بر ظرافت در طراحی انگشتان، از قابلیت خود ترمیمی نیز برخوردار است.

  در طی چهار دهه گذشته از روبات های خنثی کننده بمب استفاده می شود، اما روش استانداردی که روبات ها بکار می برند، در بسیاری موارد منجر به انفجار بمب و از بین رفتن شواهد کشف بمب سازان می شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٤:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نحوه نصب برنامه‌های کاربردی در ویندوز ۸ بدون بهره از فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت را به اصطلاح Sideloading گویند. چنین رویکردی را می‌توان روشی عملیاتی برای کاربران حرفه‌ای این سیستم‌عامل دانست که نمی‌توانند بسیاری از برنامه‌های مورد نیازشان را در این محفل بیابند. از سوی دیگر با وجود آن که چنین کاری به طور کلی در ویندوز ۸ ممنوع نیست، در حالت معمول نمی‌توانید نرم‌افزارهای خارج از فروشگاه اپ استور مایکروسافت را برروی ویندوز ۸ نصب کنید. پس لازم است تا با انجام برخی تنظیمات این امکان را فعال نمایید. در این راهنما شما را با دو روش فعالسازی Sideloading آشنا می‌نماییم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٤:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سازمان فضایی ناسا تاکنون چند رصدخانه چندمیلیون دلاری را برای بررسی ستارگان در مدار قرار داده است، اما تلسکوپ فضایی جدید آن ممکن است از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر بنظر برسد.

  ماکسیم مارکویچ، دانشمند ناسا و تیم وی در حال کار بر روی ایده ساخت یک تلسکوپ پرتو ایکس بر مبنای یک لوله نوار چسب هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٤:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مدت‌ها است که تولیدکنندگان مطرح نمایشگر مانند سونی، توشیبا، سامسونگ، ال جی  به اشکال مختلف تکنولوژی OLED را معرفی کرده‌اند، اما تاکنون تلویزیون‌های بزرگ OLED با قیمت قابل دسترسی به بازار جهان وارد نشده‌اند. آیا برای ما به عنوان مصرف کننده ، این تکنولوژی باید مهم باشد؟ آیا امسال می‌توانیم به این محصولات دسترسی داشته باشیم؟ در ادامه مقاله با زومیت همراه باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٤:۳۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ویل پاول برنامه‌ریز رایانه با الهام از طرح Project Glass، نمونه اولیه یک سیستم ترجمه واقعی را طراحی کرده است.

  این عینک به کلام گوش می‌دهد و آن را به یکی از 37 زبان ترجمه می‌کند، سپس متن حاصله را در شکل زیرنویس مستقیماً بر روی عینک کاربر نمایش می‌دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٤:۳٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شبکه‌های اجتماعی این روزها، بخشی مهمی از وب‌گردی کاربران را به خود اختصاص می‌دهند. تعداد و جذابیت آن‌ها هم به‌ قدری زیاد شده که معمولاً کاربران در بیش از یک شبکه اجتماعی عضویت دارند و از امکانات آن‌ها استفاده می‌کنند. در ادامه با روشی آشنا خواهیم شد که به کمک آن می‌توانیم اطلاعات و پست‌های حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را در یک فایل متنی ذخیره کنیم. با ما همراه باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٤:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همزمان با فعالیت مریخ‌نورد «کنجکاوی» بر سطح سیاره سرخ، ناسا از آغاز مأموریت اکتشافی جدید در این سیاره در سال 2016 خبر داد.

  ناسا قصد دارد در قالب مأموریت موسوم به InSight به درون سیاره سرخ نفوذ کرده و هسته مریخ را مورد بررسی قرار دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳۱ ] [ ٤:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مریخ، ناسا، کنجکاوی! این نام‌ها این روزها تقریباً در هر جایی دیده و شنیده می‌شوند. ناسا با فرستادن مریخ‌نورد کنجکاوی (Curiosity) به سیاره سرخ همه را هیجان‌زده کرده است. کاری که خارق‌العاده و البته خیلی هم پر هزینه بود. تیم مریخ‌نورد کنجکاوی چندی پیش در صفحه توییتر خود اعلام کرد که آماده پاسخ‌گوئی به سؤالات علاقه‌مندان است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۳:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یکی از تغییراتی که در آفیس 2013 رخ داده است تغییر نشان‌گر تایپ است. بدین صورت که نشان‌گر تایپ در محیط نرم‌افزارهایی چون Word، دیگر تنها حالت چشمک‌زن معمولی ندارد و همراه با افکتی به آرامی کم‌رنگ و پر‌رنگ می‌شود. این موضوع شاید در دید اول باعث زیبا شدن محیط نرم‌افزار شود اما در صورتی که شروع به تایپ کردن متنی طولانی کنید خواهید دید که این نشان‌گر جدید چندان هم اتفاق جالبی نیست، چرا که به هنگام تایپ سریع، از متن تایپ شده عقب می‌ماند و حالتی کند دارد. در صورتی که به این نشان‌گر جدید متحرک علاقه‌ای ندارید، در این ترفند به نحوه غیرفعال کردن آن خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱:٠۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان با استفاده از اطلاعات تلسکوپ فضایی هابل ناسا موفق به شناسایی دو خوشه عظیم ستاره‌یی شده‌اند که احتمالا در اولین مراحل ادغام در یکدیگر باشند.

  این خوشه‌ها در فاصله 170 هزار سال نوری در ابر بزرگ ماژلانی قرار گرفته‌اند که نسبت به کهکشان راه شیری، یک کهکشان ماهواره‌یی‌ کوچک محسوب می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان مرکز هاروارد اسمیتسونین با همکاری محققان مؤسسه هایدلبرگ یک رویکرد جدید محاسباتی را ابداع کرده‌اند که ‌می‌تواند تولد و تکامل هزاران کهکشان را به دقت در طول میلیاردها سال پیگیری کند.

  با این رویکرد اکنون برای اولین بار می‌توان جهانی را که مملو از کهکشانهای شبیه به آنچه امروز می‌بینیم است از ابتدا ساخت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زمانی که خطرات ناشی از قطع کردن درختان، همه را نگران کرده بود، گروهی خلاق و نکته‌بین که مثل بقیه دلشان برای محیط زیست و صد البته درختان می‌سوخت، شروع کردند به گفتن این جمله که «کاغذ زباله نیست»، و به این‌ ترتیب تولید کاغذ (و سایر محصولات) از کاغذ باطله‌ها (و مواد قابل بازیافت مشابه) شروع شد. امروز هم مسأله حفظ محیط زیست به شکل نجات طبیعت از شر زباله‌های الکترونیکی خود را نشان داده است. حالا به نظر می‌رسد برای بعضی از آنها راه حل پرسودی پیدا شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان با استفاده از طیف‌سنج LAMP مدارگرد اکتشافی ماه برای اولین بار توانستند گاز هلیوم را در جو نازک اطراف این نزدیکترین جرم آسمانی به زمین شناسایی کنند.

  این مشاهدات سنجش از راه دور با اندازه‌گیری‌های انجام شده در سال 1972 توسط تجربه LACE ماموریت آپولو 17 تکمیل شده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شرکت گوگل در جهت بهبود بستر بازار اپلیکیشن و محتوای خود، یعنی گوگل پلی، سیاست‌ها و امکانات جدیدی را فراهم نموده که هم برای تولید کنندگان محتوا و اپلیکیشن و هم برای مصرف‌کنندگان آن سودمند است و اینگونه می‌تواند هم با آیتونز اپل و هم با بازارهای رقیب که در خود اندروید وجود دارد رقابت کند، و بیش از پیش سیستم عامل اندروید را به درآمدزایی برساند. در ادامه با زومیت همراه باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سربازان آینده در صورتی که تحقیقات جدید در مورد تغییر ژن‌ها با موفقیت همراه شود، می‌توانند با سرعت قهرمانان المپیک دویده و روزهای متمادی را بدون نیار به خواب یا غذا پشت سر بگذارند.

  طبق برنامه‌های ارتش آمریکا برای آینده، سربازان آنها قادر به حمل محموله‌های با وزن زیاد، زندگی با مصرف ذخایر چربی بدن برای دور‌ه‌های طولانی‌تر و حتی رشد مجدد اندامی که با بمب از بین رفته‌اند، خواهند شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهشگران با استفاده از اسکن مغزی، قدرت ضربات مشت رزمی‌کاران را رمزگشایی کرده و دریافتند، شدت و قدرت ضربات مشت، ارتباطی به قدرت عضلانی نداشته و وارد کردن چنین ضرباتی به ساختار سیستم عصبی مغز مرتبط است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ابزار جستجوی صوتی گوگل در اندروید، چه از نظر کیفیت و چه از نظر کمیت زبان‌های پشتیبانی شده روند رو به رشدی دارد. طی چند روز آینده یک به‌روزرسانی برای این ابزار ارائه خواهد شد که شامل پشتیبانی از ۱۳ زبان جدید خواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نایب رییس لنوو طی مصاحبه اخیر خود با بلومبرگ باز هم همچون مایکروسافت و سایر شرکای تجاری‌اش قیمت دقیقی از تبلت‌های ویندوز ۸ ساخت این کمپانی ارائه نکرده، ولی سرنخ‌هایی را عیان کرده که نشان می‌دهد شایعه اخیر درباره قیمت ۲۰۰ دلاری سرفیس مایکروسافت چندان هم دور از انتظار نیست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دانشگاه هاروارد موفق به ساخت روباتی شده‌اند که برای مخفی کردن خود در یک محیط یا بالعکس،‌ آشکارتر کردن خود قادر به تغییر رنگ است.

  این دستگاه از مهارت‌های استتار موجودات دریایی مانند اختاپوسها، ده‌پاها و ماهیهای مرکب الهام گرفته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

CloudMobile گوشی ۴.۳ اینچی ایسر با تکنولوژی صوتی دالبی و اندروید ۴ است که در نمایشگاه MWC امسال در بارسلونا برنده جایزه بهترین طراحی شد. سایت بریتانیایی Expansys پیش‌فروش این محصول را آغاز کرده و از روز ۱۵ شهریور (۵ سپتامبر) این گوشی رسما به بازار عرضه خواهد شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک ویروس جدید و البته ترسناک بار دیگر کامپیوترهای خاورمیانه را تهدید کرده است.

این بد افزار که گاوس نامیده می شود، بدین منظور طراحی شده است تا با کسب بیشترین اطلاعات ممکن از کامپیوترهای آسیب دیده، از حساب کارت های بانکی اعتباری دزدی کند. 
آیا همه باید نگران این ویروس باشیم؟ احتمالا نه، اما داشتن اطلاعات دقیق در باره آن هم خالی از فایده نیست.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ٢:٤٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 اگر نگاه مختصری به موضوعات مورد علاقه مردان و در کنار آن، موضوعاتی که بیشتر مورد توجه زنان است بیندازیم، خواهیم دید که بیشتر موضوعات مورد علاقه آقایان حجم بیشتری نسبت به موضوعات مورد علاقه زنان دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 در حالی‌که همواره نگرانی از به سرقت رفتن اطلاعات هویتی، مشکل اصلی ما با هکرها بوده است، اما کنون با به خطر افتادن امنیت پرونده‌های پزشکی باید گفت روند جدیدی در حال ظهور است و هکرها برای باج‌گیری اطلاعات را نگه می‌دارند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ٢:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گوگل اعلام کرده به زودی تغییراتی در موتور جستجوی خود می‌دهد تا موارد ناقض کپی رایت در رتبه جستجوی پایین‌تری قرار گیرند و لینک‌های دانلود محتوای قانونی جای لینک به محتوای ناقض کپی رایت را بگیرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

چندی پیش مایکروسافت از برنامه‌اش برای تغییر رابط کاربری نسخه تحت وب اسکای‌درایو خبر داده بود و حالا این غول نرم‌افزاری رسما از طراحی جدید سرویس ابری خود پرده‌برداری کرده است. علاوه بر این مایکروسافت اعلام نمود که یکپارچگی با سیستم‌عامل ویندوز و OS X بهبود یافته و نرم‌افزار اندروید نیز در هفته‌های آینده عرضه خواهد شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:٤۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

«یوسین بولت» دارنده مدال طلای المپیک و سریع‌ترین انسان روی زمین محسوب می‌شود، اما آیا سرعت وی معادل سرعت یک فرد در حال سقوط از ارتفاع با کمترین میزان جاذبه است؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سونی در Gamescom 2012 از ارائه سرویس Cross-Platform جدیدی خبر داده که دسترسی به فروشگاه بازی سونی را از روی گستره وسیعی از دستگاه‌ها ممکن می‌سازد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:۳٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک ساختمان‌ساز اهل چک دست به ساخت خانه‌ای زده که ترکیبی از لانه خرگوش و ساختمانی از فیلمهای تخیلی مانند جنگ ستارگان است.

  بوهومیل لوتا، سازنده 73 ساله این ساختمان، چندین سال را برای تکمیل این اقامتگاه وقت صرف کرده که همان اندازه که جالب بوده، کاربردی نیز هست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:۳۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همه ما هنگام ارایه تبلت فوق‌العاده مایکروسافت متعجب شدیم. یک تبلت تمام عیار و بهینه شده در تمام جوانب که تا قبل از معرفی، اطلاعات بسیار ناچیزی از آن داشتیم. اما برای همه علاقه‌مندان یک چیز همیشه سوال بود، اینکه قیمت فروش این تبلت چقدر تعیین خواهد شد. خوانندگان زومیت اطلاع دارید که چندی پیش  مدیرعامل ایسر در مورد رقابت ناعادلانه و تاثیر منفی حرکت نادرست مایکروسافت بر روی دیگر تولیدکنندگان کامپیوتر شخصی سخن گفته بود، هم اکنون ما شواهدی داریم که مدیر عامل ایسر را‌ اندکی عصبانی‌تر خواهد نمود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نمونه اولیه یک صفحه نمایشگر انفجاری، هفته گذشته در کنفرانس SIGGRAPH و نمایشگاه تکنیک‌های تعاملی و گرافیک رایانه‌یی در لس آنجلس رونمایی شد.

  این نمایشگر موسوم به SplashDisplay قابل لمس در تاریکی بوده و به اسباب‌بازی آینده در حال انفجار به نام Lite-Brite شباهت دارد. این اسباب بازی امکان خلق طرح‌های درخشان را به کاربر می‌دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تبلت سرفیس، از همان لحظه معرفی ، تبدیل به پرچمدار دستگاه‌های ویندوز ۸ گردید و بسیاری از نگاه‌ها تنها به سمت سرفیس متمرکز شد. در این حین بسیاری از تاثیر منفی مایکروسافت روی تولید کنندگان کلاسیک کامپیوتر شخصی آزرده شدند. ولی چیزی که در این میان به فراموشی سپرده شده ، تاثیر این واقعه روی شریک اصلی سخت افزاری مایکروسافت، یعنی نوکیا است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:٢۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان موفق به توسعه شیوه‌ای جدید برای پیش بینی زودهنگام وقوع شعله های خورشیدی شده اند که می تواند به طراحی و توسعه نسل پیشرفته سیستم های هشدار دهنده منجر شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:۱۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زمانی را به یاد آورید که در دوران ابتدایی پیشرفت دنیای دیجیتال، کنسول‌های بازی به خانه انسان‌ها راه یافتند. شرکت‌های بزرگ فناوری دنیا، وارد یک جنگ تمام عیار شدند. نوآوری‌ها یکی پس از دیگری به دنیای بازی کودکان و حتی بسیاری از پدران و مادران رخنه کرد و بدین ترتیب عرصه بازی‌های کودکانه از جمع دوستانه و خانوادگی و در کوچه پس کوچه‌ها به خانه‌ها و به پای تلویزیون کشیده شد. بدین ترتیب انسان‌ها وارد فاز جدیدی از ارتباط با دنیای ماشین‌های کامپیوتری شدند و آن هنگام که بسیاری از داشتن کامپیوتر محروم بودند، یک جعبه پلاستیکی سبک و ساده آن‌ها را با بازی‌های کامپیوتری آشنا نمود. با وجود نام‌های بزرگی همانندسونی، مایکروسافت و نینتندو، هم اکنون پلت‌فرم iOS بیشترین طرفدار بازی در جهان را به سمت خود کشانده است. شما می‌توانید اطلاعات بیشتری از آمار تهیه شده توسط Asymco را در ادامه مقاله مشاهده کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک تحقیق جدید نشان می‌دهد، تنها دو درصد افراد قادر به انجام چندین کار به صورت همزمان هستند و عدم تمرکز در زمان انجام یک کار، بهره‌وری فرد را تا 40 درصد کاهش می‌دهد.

  استفاده از تلفن همراه هوشمند و تبلت به یکی از عادات متداول در بین دانش‌آموزان، دانشجویان و کارمندان تبدیل شده و افراد در ضمن انجام فعالیت‌های تحصیلی و شغلی خود از این دستگاه‌ها برای ارسال پیامک یا جست‌وجو در اینترنت استفاده می‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

رابط کاربری ویندوز، ۲۷ سالی هست که با ما همراه است. با وجود آن که طی این سال‌ها کلیت آن تغییر چندانی نکرده، ولی وقتی زمان تغییرات گسترده فرا رسید، تحول رابط کاربری ویندوز از آن چه فکر می‌کردیم بزرگ‌تر بود. هر بار که تغییراتی در رابط کاربری سیسم عامل محبوبمایکروسافت ایجاد می‌شود، کاربران به دو دسته تقسیم می‌شوند: گروهی که آن را دوست دارند و گروهی که آن را دوست ندارند!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان در غرب قطب کانادا موفق به کشف شواهدی از یک دهانه برخوردی شده‌اند که در زمان برخورد یک شهاب سنگ عظیم با زمین در ممیلیونها سال پیش شکل گرفته است.

  این سازند که حدود 25 کیلومتر وسعت دارد به دلیل شبه‌جزیره‌ای که این دهانه در آن قرار داشته، پرنس آلبرت نام گرفته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سفر شگفت انگیر به مریخ با عکس۳۶۰ درجه تعاملی از این سیاره

لطفا رو عکس زیر کلیک کنید


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهشگران روش جدیدی برای تولید جریان الکتریسیته از حرکت‌های پیرامون ما ارائه کردند. برای مثال زمانی که دو لاستیک با هم تماس می‌گیرند، جریان الکتریکی بسیار کمی تولید می‌شود که می‌توان آن را به‌ صورت کنترل شده‌ای استخراج کرد.

  با استفاده از مواد پلیمری انعطاف‌پذیر که به آنها مولد‌های تریبوالکتریک گفته می‌شود، می‌توان از حرکت‌هایی نظیر راه رفتن، جریان الکتریکی متناوب گرفت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دیروز خبر کشف یک گونه جدید حشره به کمک شبکه اشتراک گذاری عکس Flickr و امروز خبر یافتن محل احتمالی اهرام گم شده‌ی مصر باستان با استفاده از سرویس Google Earth را می شنویم. ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که حتی برای کشف یک ناشناخته لزومی به سفر کردن نیست. شاید روزی برای اکتشاف در مریخ نیز لزومی به ۲.۵ میلیارد دلار هزینه نباشد و شما تنها با استفاده از سرویسی مانند Google Earth سیارات دیگر را یک به یک کنکاش کنید. در ادامه با زومیت همراه باشید تا با جزییات این واقعه آشنا شوید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

«فناوری‌های فالکون آرام UAS » واقع در نیومکزیکو اوایل هفته جاری میلادی از «فالکون آرام» خورشیدی در لاس وگاس رونمایی کرد.

  فالکون آرام یک سیستم هوایی بدون سرنشین کوچک و قابل حمل توسط انسان است که برای ماموریت‌های نظارت و شناسایی طولانی‌مدت طراحی شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کارکردن در شرکت بزرگی چون گوگل آرزوی بسیاری در این کره خاکی است. اما آیا هیچ آشنایی با روند جذب نیروی انسانی در این کمپانی میلیون دلاری دارید؟ آیا می‌دانید چند مرحله آزمون و چه مواردی را باید از سر بگذرانید تا در این غول جستجوگر اینترنتی به کار مشغول شوید؟ پس اگر هنوز بیکارید این مقاله را دنبال کنید شاید که بارقه امیدی برایتان باشد!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک دانشجوی روس سیستم مفهومی «چاقوی لیزری» را طراحی کرده است که باعث حذف استفاده از چاقوهای فیزیکی به عنوان یکی از عوامل اصلی انتقال آلودگی و بیماری در آشپزخانه می شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

نام کتاب:ما مردم مقلدی هستیم 

شاهکار عزیزنسیم

داستان انتقادی

ترجمه:رضاهمراه

[ ۱۳٩۱/٥/٢٥ ] [ ٩:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگرچه میانگین حضور انسان در آسانسورها طی روز کمتر از دو دقیقه است، پژوهش‌های جدید نشان داده که چیزهای عجیبی می‌تواند در این مدت کوتاه اتفاق بیفتد.

 در حالی که بیشتر مردم از رفتار استاندارد که ایستادن روبه‌روی در آسانسور و صحبت نکردن با دیگران پیروی می‌کنند، پژوهش جدید یک سایت آنلاین کاریابی در آمریکایی موسوم به CareerBuilder به شرح برخی از رفتارهای عجیب و سؤال‌برانگیز مشاهده شده افراد در زمان بالا و پایین رفتن آسانسور پرداخته است.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ٢:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دانشگاه اورگان برای اولین بار موفق به شناسایی نوعی دی‌ان‌ای میتوکندری «خودخواه» در یک گونه حیوانی شدند که در حقیقت به موجود آسیب رسانده و شانس آن را برای بقا کاهش می‌دهد.

  این نتایج که در مجله PLoS One منتشر شده، از عجایب زیستی است که شباهت زیادی به فرایند سلولها در زمان پیری داشته و پیش از این در حیوانات ناشناخته بوده اما ممکن است یک ابزار جدید مهم را برای بررسی پیری در انسان در اختیار دانشمندان قرار دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ٢:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

توسعه فناوری‌های مختلف روند پر شتابی را پشت سر می‌گذارد و هر روز نسل جدیدی از دستگاه‌ها و گجت‌های هوشمند با ابعاد کوچک تر عرضه می‌شوند، با این وجود برخی فناوری‌های موجود حداقل تا سال 2030 میلادی باقی خواهند ماند.

  عصر فلاپی دیسک به پایان رسیده و تا چند سال آینده نیز بیشتر تلفن های همراه و تلویزیون های آنالوگ تبدیل به تلفن هوشمند و دستگاه های دیجیتال خواهند شد؛ با این حال برخی دستگاه ها و فناوری ها تا چند دهه آینده کارآیی خود را از دست نمی‌دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

Microsoft Office 2013 نسخه جدید مجموعه نرم‌افزاری آفیس است که در حال حاضر نسخه پیش‌نمایش آن عرضه شده است و به زودی نسخه اصلی آن ارائه خواهد شد. در نرم‌افزارهای آفیس 2013 امکان جدیدی به نام «تصاویر آنلاین» اضافه شده است که با بهره‌گیری از آن می‌توانید بدون ترک محیط نرم‌افزار، تصویر مورد نظر خود را جستجو کرده و آن را مستقیماً وارد محیط برنامه کنید. در این ترفند به معرفی نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ٢:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پهپادهای جاسوسی می‌توانند از این پس به پاسبانی از سواحل انگلیس برای مهاجران غیر قانونی و قاچاقچیان بپردازند.

  کمیسیون اروپا قصد دارد تا 260 میلیون پوند را بر روی پروژه «Eurosur» سرمایه‌گذاری کند که شامل برنامه‌ای برای پهپادهای شناسایی برای پاسداری از سواحل مدیترانه است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:٥٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مایکروسافت اعلام کرده است که در نظر داد سیستمی قوی‌تر و آسان‌تر از احراز هویت دو مرحله‌ای جی‌میل را برای کاربران Outlook.com فراهم کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهشگران قصد دارند با بررسی ژن های مرتبط با رفتار آواز خواندن در موش های آواز خوان، اطلاعات جدیدی در خصوص ژن های مرتبط با تکامل زبان در انسان به دست آورند.

  موش های آواز خوان (scotinomys teguina) بر خلاف موش های آزمایشگاهی خز قهوه‌یی رنگ داشته و بومی جنگل های ابر گرمسیری در کاستاریکا هستند و از یک نوع آواز برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گوگل به تازگی تور مجازی 3بعدی خلق کرده است که شما را مستقیما به قلب کاخ ورسای فرانسه می‌برد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان با الهام از تار عنکبوت شیشه مخصوصی طراحی کره‌اند که می‌تواند با انعکاس نور فرابنفش خورشید از برخورد پرندگان با شیشه پیشگیری کند.

 تار عنکبوت قادر به بازتابش اشعه فرابنفش خورشید است که از لانه حشره در مقابل حمله پرندگان محافظت می کند و همین مساله ایده‌ای برای طراحی و ساخت شیشه تار عنکبوتی توسط شرکت آلمانی Arnold Glas شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:٤٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سامسونگ در سری ۷ لپ‌تاپ‌های خود محصولات متنوعی را عرضه می‌کند، پیش‌تر بررسی زومیت از لپ‌تاپ‌ Chronos سری ۷ سامسونگ را مطالعه کردید، اما حالا این شرکت کره‌ای خبر از نسخه جدید مخصوص بازی این سری با نام Gamer Yellow 3D و مشخصات سخت‌افزاری قدرتمند و قیمت بسیار بالای 2,643 دلار را داده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نخستین نانوروبات‌های روی مریخ احتمالا به شکل ابری از غبار هوشمند خواهند بود که شامل روبات‌هایی به اندازه دانه شن با قابلیت حرکت به شکل توفان شن با استفاده از باد مریخی به عنوان محرک هستند.

  کاوشگر مریخی کنجکاوی که روز دوشنبه در سیاره سرخ فرود آمد با برخورداری از 74 کیلوگرم محموله علمی به اندازه یک خودروی سواری است. استفاده از کاوشگرهایی با این مقیاس در سیارات دیگر به دلیل هزینه بالا و مصرف انرژی زیاد و محدودیت آنها ممکن نیست؛ از این رو محققان به دنبال ساخت دستگاه‌های نانوروبات ارزانتر در ابهاد یک میلیاردم کنجکاوی هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروزه شبکه‌های اجتماعی، نقش مهمی را در زندگی انسان‌ها بازی می‌کنند. نقشی که بر اساس نیاز انسان به ارتباط با همنوع پایه‌ریزی شده و هر روز هم ضروری‌تر به نظر می‌رسد. نکته جالب درباره شبکه‌های اجتـماعی، گستردگی سود رسانی آنهاست. به گروهی در یافتن دوستان قدیمی کمک می‌کنند و به گروهی در غنی‌تر نمودن اندوخته‌های علمی بشریت یاری می‌رسانند. اتفاقی که به تازگی در وب سایت فلیکر رخ داده، از این نمونه است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:٢۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

رکورد غیررسمی پرواز بالگرد با قدرت انسان که در تاریخ 21 جولای 2012 توسط دانشجویان دانشگاه مریلند ثبت شد، مورد تایید انجمن ملی هوانوردی (NAA) امریکا قرار گرفت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اوایل ماه میلادی جاری، برنامه محبوب WhatsApp که روی تمام پلتفرم‌ها موجود است، از روی مارکت ویندوز فون به طرز مشکوکی حذف شد. اما امروز آخرین نسخه آن دوباره در مارکت نرم‌افزار موبایل مایکروسافت قرار گرفت. هنوز صحبت رسمی در این زمینه صورت نگرفته است. نظر شما چیست؟ علت این حذف ناگهانی و بازگشت دوباره چه می‌تواند باشد؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:۱۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پس از بیش از 566 میلیون کیلومتر پرواز، مریخ‌نورد «کنجکاوی» اکنون آماده دریافت گواهینامه رانندگی خود برای حرکت بر روی سطح سیاره سرخ است.

  مهندسان کنترل ماموریت در کالیفرنیا، چند روز آینده را به نصب از راه دور یک برنامه رایانه‌یی جدید بر روی کنجکاوری صرف خواهند کرد که اساسا مغزهای این خودروی شش چرخ را برای حرکت در اطراف سطح مریخ مجددا تنظیم خواهد کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:٠۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فرود کاوشگر  Curiosity (کنجکاوی) به سطح مریخ، یک موفقیت بی‌نظیر به شمار می‌رود و به همین دلیل اخبار فراوانی پیرامون این موضوع منتشر می‌شود. در همین راستا سوالات زیادی نیز در ذهن مردم شکل گرفته است، به طور مثال اینکه دقیقا هدف ساخت و ارسال این کاوشگر چیست؟ یا این ربات چقدر پیشرفته است و چه امکانات خارق‌العاده‌ای دارد؟ ما در ادامه مقاله تعدادی از واقعیت‌های تعجب‌آور در مورد این کاوشگر و ماموریت‌اش را گردآوری کرده‌ایم


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگرچه طی نسل‌های متوالی همه با ارزش صبر آشنا شده‌اند، اما اکنون بنا به ادعای یک کتاب، فناوری مدرن باعث شده تا هنر صبر کردن را از دست بدهیم.

  پروفسور فرانک پارتونی، نویسنده کتاب «در زمینه انتظار: هنر سودمند مسامحه» اظهار کرده که هجوم فناوری باعث راهنمایی انسان به تصمیم‌گیریهای سریع و پیروی از غرایز حیوانی کوتاه مدت شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سرگرمی‌های کودکان با گذشت زمان، شکل مدرن‌تری به خود گرفته‌اند. بعضی از اسباب بازی‌های این روزها، تا ۲۵ سال پیش، یعنی زمان کودکی من اصلا وجود نداشتند. ولی در همین بین، بعضی از اسباب‌بازی‌ها به واسطه نبوغ و خلاقیتی که در دورن آنها نهفته است، نسل به نسل منتقل می‌شوند. گل سر سبد آنها لگو است. سرگرمی‌کودکان دیروز و امروز و شاید فردا. دیروز لگو ۸۰ ساله شد. در ادامه تاریخچه‌ای از لگو را به همراه تصاویر از کارخانه و موزه این شرکت را مشاهده خواهید کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در حالی که همه حواس با خاطرات مرتبط هستند، ولی حس بویایی به طور خاص، خاطرات احساسی و نوستالژی را ناگهان به یاد می‌آورد.

  به گفته محققان ارتباط نزدیکی بین حس بویایی و ساختمان عصبی مغز وجود دارد که باعث می‌شود حس بویایی جرقه‌ای برای خاطرات احساسی و نوستالژی باشد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همیشه فضا و ناشناخته‌های آن حس کنجکاوی انسان‌ها را بر انگیخته است. انسان‌ها از دیر باز علاقه زیادی به اجرام آسمانی و ستاره‌های نورانی داشته‌اند. هرچه که دانش بشر در این سال‌ها اضافه گردیده، بیشتر از قبل قدرت یگانه پروردگار مهربان عالم و ناتوانی دانش بشر از کشف نادانسته‌هایش پدیدار گشته است. در این میان پدیده‌های شگفت‌انگیزی در جلوی چشمان انسان‌ در سیاهی فضا رخ می‌دهد که تماشای آن‌ها خاطرات جالبی برای بشر رقم می‌زند. بارش شهاب‌های آسمانی از زیباترین پدیده‌هایی است که می‌توان بدون ابزارهای خاص نجومی تماشا کرد. به گفته ناسا از شنبه شب تا دوشنبه شب زیباترین بارش شهاب‌سنگ‌ها در سال ۲۰۱۲ رخ می‌دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

نام کتاب:نرخها روز بروز بالاتر میره

نوشته:عزیز نسین

ترجمه:رضا همراه

[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پرنده بر شانه های انسان نشست .انسان با تعجب رو به پرنده کرد و گفت :
- اما من درخت نیستم . تو نمی توانی روی شانه ی من آشیانه بسازی .پرنده گفت :
- من فرق درخت ها و آدم ها را خوب می دانم . اما گاهی پرنده ها و انسان ها را اشتباه می گیرم .
انسان خندید و به نظرش این بزرگ ترین اشتباه ممکن بود .پرنده گفت :


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۳ ] [ ۸:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک عکاس اهل چک در یکی از جالب‌ترین تصاویر خود دست به ثبت یکی از خطرناکترین حشرات روی زمین با چهره‌ای شیطانی زده است.

  سوسک شاخ‌دراز توسط توماس سلار 19 ساله در جمهوری دومینیکن به تصویر کشیده شده و در میان حشرات، به عنوان خطرناک‌ترین دشمن جمعیت معرفی شده است.

 

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

باستان شناسان اتریشی در اکتشافات خود در محوطه کاخ شهر باستانی «آواریس» مصر موفق به کشف 16 دست راست قطع شده در چهار گودال شدند.

  این شهر باستانی محل فرمانروایی «هیکسوس» در سه هزار و 600 سال قبل بوده که در نزدیکی شهر فعلی «تل الدیه» مصر قرار دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱:٤٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دلایل زیادی برای دقیق‌ بودن تصاویر حاصل از گوشی‌های هوشمند در مقایسه با دوربین‌های کاوشگر «کنجکاوی» ناسا ارائه شده‌اند.

  هنگامی که کنجکاوی ناسا بر روی سطح مریخ فرود آمد، بلافاصله شروع به ارسال نخستین تصاویر از این سیاره کرد. با این حال تصاویر ارسال شده از این مریخ‌نورد 2.5 میلیارد دلاری دارای شفافیت و وضوح اندکی هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان در تحقیقات خود به بررسی ساختار زندگی پستانداری پرداختند که طولانی‌ترین تونل‌ها را در بین حیات وحش حفر می‌کند.

  حتی با تجهیزات مدرن، حفر تونل‌ها کار دشوار و طاقت‌فرسایی به شمار می‌آید به طوری که حفر طولانی‌ترین تونل ریلی جهان زیر کوه‌های آلپ 14 سال به طول انجامید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱:٢۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پیش‌تر سرویس AirPlay اپل با استفاده از اتصال اینترنتی Wi-Fi امکان گوش کردن به موسیقی ابری را برای کاربران گجت‌های اپلی مهیا ساخته بود. حال آندروید بازها نیز می‌توانند با استفاده از برنامه رایگان Android HiFi به موسیقی‌های موجود در iTunes گوش فرادهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

موسسه تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا نمونه اولیه ای از نسل جدید تانک دوزیست را مورد آزمایش قرار داد.

  تانک دوزیست CAAT بخشی از برنامه ارتقاء تجهیزات نظامی- دریایی موسسه تحقیقات پیشرفته دفاعی (DARPA)‌ محسوب می شود که شامل طراحی نسل جدید شناور با قابلیت حرکت در خشکی و آب است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اپل به تازگی نسخه جدید سیستم عامل OS X خود را ارائه کرده و هفته گذشته نیز یک بسته به‌روز‌رسانی برای آن منتشر نمود. از سویی ویندوز ۸ مایکروسافت که تغییراتی انقلابی نسبت به نسخه‌های قبلی داشته است، نیز به زودی راهی بازار خواهد شد. همه این‌ها نوید یک رقابت بزرگ در عرصه سیستم عامل‌ کامپیوترهای شخصی را می‌دهد. ما در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا با اطلاعات موجود، نگاهی اجمالی به این دو سیستم عامل محبوب  بیاندازیم. با زومیت همراه باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان در حال توسعه فناوری طراحی صفحات نمایشی هستند که قابلیت تطبیق یافتن با وضعیت بینایی افراد را داشته و نیاز به عینک در هنگام مشاهده تلویزیون یا استفاده از تلفن همراه را بر طرف کند.

  «ویتور پامپلونا» متخصص علوم رایانه و از بنیاینگذاران شرکت فناوری EyeNetra به همراه تیم تحقیقاتی این مرکز در حال کار بر روی سیستمی موسوم به «پیکسل مجازی در هوا» یا «هولوگرام برای اختلال بینایی» هستند که نیاز به استفاده از عینک در افراد مبتلا به آب مروارید، دور بین یا سایر اختلالات چشمی را بر طرف خواهد کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پیش از این اطلاعات زیادی در مورد نسل بعدی ایکس باکس به بیرون درز کرده بود، حتی زمان ورود آن به بازار نیز فاش شده بود. ولی امروز اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری از نسل بعدی کینکت بدست آمده است. یکی از کاربران شبکه اجتماعی تویتر عکسی را به اشتراک گذاشته که ادعا می‌کند تصویری از Kinect 2 است که به نسل بعدی ایکس باکس با نام مستعار دورانگو (Durango) متصل است. چیزی که از این عکس می‌توان دریافت، این است که نسل جدید کینکت جزییات و عمق بیشتری را تشخیص می‌دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


وولک بفرما ...!!!
سفره پهنه ها...!!!
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

موسى علیه‏ السلام از جانب حضرت حق به چهار چیز وصیت شد که بر تمام مردم واجب است به این چهار
حقیقت توجّه کنند :

1ـ تا نمى‏دانى خداوند تو را آمرزیده به عیوب مردم کار نداشته باش بلکه در فکر  آمرزش خویش باش.
2ـ تا نمى‏دانى گنج‏ هاى خزائن پروردگارت تمام شده ، از براى روزى غصه مخور که آنچه مقدر 
توست به آن مى‏رسى .
3 ـ تا نمى‏دانى سلطنت و حکومت پروردگارت خاتمه پیدا کرده به کسى امیدوار مباش .
4 ـ تا خبر مرگ شیطان این دشمن خطرناک به تو نرسیده از مکر او ایمن مباش .
به حضرت وحى شد : 

مرا دوست داشته باش و مردم را نیز به محبت من آراسته کن . عرضه داشت : تو مى‏دانى که تو را از همه بیشتر دوست دارم ، اما بندگانت را چگونه به محبتت بخوانم ؛ پاسخ آمد نعمت‏هایى را که به آن‏ها داده ‏ام به یاد آنان آر تا قدردان نعمت شوند و از این طریق به من علاقه‏ مند گردند ؛ زیرا دل‏ها به احسان صید مى‏شود .
[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

 نام کتاب:چاخان

شاهکار عزیزنسین

داستان انتقادی

ترجمه:رضاهمراه

[ ۱۳٩۱/٥/٢۱ ] [ ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بیش از 13 هزار برنامه نرم‌افزاری پزشکی طراحی شده است و در آینده تلفن همراه حضور بسیار چشمگیری در حوزه مراقبت و بهداشت ایفا خواهد کرد.

  در آینده برای یک ویزیت ساده نیاز به خروج از منزل نخواهید داشت؛ بطور مثال می توانید برای تشخیص عفونت گوش فرزند خود با چسباندن گوشی تلفن همراه هوشمند به گوش و تهیه یک عکس، آن را در یک برنامه نرم افزاری قرار دهید و پزشک با بررسی این تصویر و تشخیص نوع بیماری داروی مورد نظر را تجویز می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۱ ] [ ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروز گوگل به دلیل دور زدن تنظیمات حریم شخصی کاربران در مرورگر سافاری اپل، موافقت کرد تا مبلغ ۲۲.۵ میلیون دلار را به کمیسیون تجارت فدرال (FTC) پرداخت کند. اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش مشخص شد که گوگل تنظیمات مرورگر سافاری را دور زده و از طریق ذخیره غیرمجاز کوکی‌ها، تبلیغات مورد نظر خود را بصورت هدفمند به کاربر نمایش داده است. گوگل با این اقدام، توافق‌نامه خود با FTC را نقض کرده بود و به همین دلیل مجبور به پرداخت جریمه شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۱ ] [ ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دنیای فناوری مثل همیشه داغ و پر سروصدا است، با این تفاوت که این روزها خبرهای داغ آن از درون دادگاه ها منتشر می شوند، نه وب سایت ها! حرف آخر را این روزها، قاضی‌ها می زنند نه مدیر عامل‌ها. اختلاف گوگل و اوراکل که مدتی است به دادگاه کشیده شده هم از این قاعده مستثنی نیست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۱ ] [ ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نخستین شواهد از وجود صفحات عظیم در زیر سطح مریخ توسط دانشمند دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس شناسایی شد که امکان بروز زلزله را در این سیاره قوت می‌بخشد.

  این اولین بار است که صفحات تکتونیکی که پیش از این تنها در زمین دیده شده بود در یک سیاره دیگر نیز شناسایی شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۱ ] [ ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 عشق همیشگی است این ما هستیم که ناپایداریم {{لئوبوسکالیا}}

گاهی بی رنگی از هر رنگی زیباترومفیدتر است {{شاتو بریان}}

ادم کامل ادمیه هم عقل داشته باشه هم احساس {{ویلیام تن}}

انسان !!خودت به یاریه خودت برخیز {{بنهون }}

مانند اسمان بخشنده و مانند زمین افتاده باش .رمز زندگی همین است {{مولیر}}

بدون باختن موفق نمیشوی {{مثل روسی }}

در زندگی ثروت حقیقی مهربانی است وبینوایی حقیقی خودخواهی {{وینه}}

تولدومرگ اجتناب ناپذیرند فاصله این دو را زندگی کن {{سانتابان}}

به خودتان قول بدهید هیچوقت به امید تغییر دادن کسی با او واردزندگی مشترک نشوید

 


دل کوچک و آرزوهای بزرگ

خداوندا

آرزویم بزرگ و دلم کوچک است

تو به بزرگی و جلالی که داری برآورده اش کن.

 

[ ۱۳٩۱/٥/٢٠ ] [ ۱:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

 نام کتاب:قلقلک

شاهکار عزیزنسین

داستان انتقادی

ترجمه:رضاهمراه

[ ۱۳٩۱/٥/٢٠ ] [ ۱:٠۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مجموعه جدید تصاویر از فضا به نمایش مریخ‌نورد «کنجکاوی» پرداخته که اکنون در سلامت کامل در سطح مریخ قرار گرفته است.

  این تصاویر که توسط دوربین HiRISE مدارگرد اکتشافی مریخ گرفته شده، جزئیات جالبی را از سطح به همراه اجزای روباتیکی که به «کنجکاوی» در فرود موفق به سیاره سرخ کمک کرده‌اند، ارائه کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٩ ] [ ۳:۱۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امید

شخصی را به جهنم میبردند.در راه بر می‌گشت و به عقب خیره می‌شدناگهان خدا فرمود: او را به بهشتببرید. فرشتگان پرسیدند چرا؟پروردگار فرمود: او چند بار به عقبنگاه کرد... او امید به بخششداشت

 

عشق


امیری به شاهزاده خانمی گفت: من عاشق توام.شاهزاده گفت: زیباتر از من خواهرم است که در پشت سرتو ایستاده است. امیر برگشت و دید هیچکس نیست .شاهزاده گفت: عاشق نیستی !!!!عاشق به غیر نظر نمیکند

 

زیبایی

دخترک طبق معمول هر روز جلوی کفشفروشی ایستاد وبه کفش های قرمز رنگ با حسرت نگاه کردبعد به بسته های چسب زخمیکه در دست داشت خیره شد و یاد حرف پدرش افتاد :اگر تا پایان ماه هر روز بتونی تمام چسب زخم هایت رابفروشیآخر ماه کفش هایقرمز رو برات می خرم"دخترکبه کفش ها نگاه کرد و با خود گفت: یعنی من باید دعا کنم که هر روز دست و پا یا صورت 100 نفر زخم بشهتا...و بعد شانههایش رابالا انداخت و راه افتاد و گفت: نه... خدا نکنه...اصلآ کفش نمیخوام

[ ۱۳٩۱/٥/۱٩ ] [ ٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در روزگاری که خنده ی مردم از زمین خوردن توست، 
پس برخیز تا چنین مردمی بگریند ...
.
.
.
درصد کمی از انسانها نود سال زندگی می کنند
مابقی یک سال را نود بار تکرار می کنند

.
.
.
نصف اشباهاتمان ناشی از این است که
وقتی باید فکر کنیم، احساس می کنیم
و وقتی که باید احساس کنیم، فکر می کنیم


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٩ ] [ ٢:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تهذیب نفس 

«سقراط را پرسیدند: حکمت چه وقت در تو مؤثر افتاد؟ گفت: آن گاه که نفس خویش را کوچک شمردم».

دوستی

«بزرگی را پرسیدند: چگونه به این مرتبه از سروری رسیدی؟ گفت: با هیچ کس دشمنی نکردم، مگر آنکه میان خود و او، جایی برای آشتی باقی گذاشتم».

دعا برای دیگران

«مردی گرد کعبه طواف می کرد و می گفت: «اللّهم اَصْلِحْ اِخْوانی؛ الهی! تو برادران مرا نیک گردان و آنان را اصلاح فرما.» به او گفتند: حال که به این مکان شریف رسیده ای، چرا خود را دعا نمی کنی؟ گفت: مرا یارانی است. اگر ایشان را در صلاح یابم، من به صلاح ایشان اصلاح شوم و اگر به فسادشان یابم، من به فساد ایشان مفسد شوم».


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٩ ] [ ٢:۱٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

 نام کتاب:دلتون میخواد میلیونر بشین..!؟

شاهکار عزیز نسین

داستان انتقادی

ترجمه:رضا همراه

[ ۱۳٩۱/٥/۱٩ ] [ ۱:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

منبع:عصرایران

[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

منبع:عصرایران

[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با تو، همه ی رنگهای این سرزمین مرا نوازش می کند
با تو، آهوان این صحرا دوستان همبازی من اند
با تو، کوه ها حامیان وفادار خاندان من اند
با تو، زمین گاهواره ای است که مرا در آغوش خود می خواباند
و ابر، حریری است که بر گاهواره ی من کشیده اند
و طناب گاهواره ام را مادرم، که در پس این کوه ها همسایه ی ماست در دست خویش دارد


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اسم های خداونـد به زبـان فارسـی و انگلیـسی

الله
خدا
The Name Of God

الرحیم
مهربان
The Mercifull

الرحمن
بخشاینده
The Beneficent

الملک
پادشاه
The King

القدوس
مقدس 
The Holy


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این تفاهم نامه در جهت تبیین ضرورت بازی برای گروه سنی کودکان، بخصوص کودکان زیر 7 سال که طبق آمار رسمی حدود 10 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و نیز در راستای هم‌افزایی دو مجموعه در جهت فراهم کردن امکانات برای پاسخگویی به نیازهای جدی و اساسی کودکان یعنی بازی و ورزش منعقد شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱:٠۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در واقع نسل آینده سرویسی است که نسخه بتای آن همین هفته راه اندازی شد. در Do.com می توانید لیستی برای کارهایی که باید انجام دهید طراحی کرده و همچنین برای سایر افرادی که با آنها در ارتباط هستید وظایفی ر ا مقرر کنید.
 
این سرویس برای استفاده شخصی در خانه و نیز استفاده های اداری کاربرد دارد بدین معنی که می توان کارهایی ازقبیل خریدن یک پاکت چیپس برای مهمانی شب تا پیگیری کردن اینکه آیا مشتریتان قراردادش را در زمان مقرر امضا کرده است یا خیر را در لیست وظایف قرار داد.
نسل جدید این سرویس ( نسخه قبلی شبکه های اجتماعی را پوشش نمی داد)، در حال حاضر قابلیت یکپارچگی با شبکه هایی همچون فیس بوک و همچنین برقراری ارتباط با لیست دوستان را دارد. اگر یکی از دوستانتان در پروفایلش تغییری ایجاد کند ، اطلاعات جدید در Do هم دیده می شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

منبع:خبرآنلاین

[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با تولید کتاب‌هایی با جوهر ناپدید شونده و تاریخ انقضا، داستان خاک خوردن چندین ساله کتاب‌ها در قفسه‌های کتابخانه‌ها پایان می یابد.

  با توسعه کتابخوان‌های دیجیتال (e-reader) کتاب های سنتی تا چند سال آینده به یک رویا تبدیل خواهند شد و احتمالا نسل‌های آینده هیچ تصوری از یک کتاب فیزیکی نخواهند داشت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان ژاپنی دستگاهی ابداع کرده‌اند که می‌تواند انگشتان فرد را کنترل و هک کند.

 دستگاه «PossessedHand(دست در اختیار)» که توسط مهندسان دانشگاه توکیو ساخته شده، با بند به ساعد دست بسته شده و به اعمال جریانهای الکتریکی برای هدایت حرکت مفاصل انگشتان می‌پردازد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 می‌دانید هم اکنون در کره جنوبی، معتادان بازی‌های رایانه‌ای را با شیوه‌های درمانی معتادان الکلی، درمان می‌کنند؟

هر چند هنوز عده‌ای این بیماری را جزور اختلالات روانی نمی‌دانند اما بهتر است برای در امان ماندن از این خطر هر چه زودتر با نشانه های آن آشنا شوید!

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان موفق به طراحی یک بالگرد کوچک و بدون سرنشین 35 هزار دلاری شدند که قادر به شناسایی مکان و تجهیزات دشمن بدون قرار گرفتن در منطقه خطر است.

  بالگرد جدید در کف دست جای می‌گیرد، دارای وزن برابر کیفی پر از شکلات است و می‌تواند به یک جنگ‌افزار بالقوه برای مبارزه با دشمن تبدیل شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
 

مایکروسافت قصد دارد برخی از امکانات آفیس ۲۰۱۳ را در نسخه RT این مجموعه که برروی تبلت‌های ARM تحت ویندوز ۸ نصب خواهند شد، حذف کند. براساس گزارش یک منبع نزدیک به مایکروسافت، این غول نرم‌افزاری قصد دارد نسخه پیش‌نمایش Office 2013 RT را به عنوان بخشی از سیستم‌عامل ویندوز RT در اواخر سال جاری منتشر نماید. اما کدامیک از امکانات آفیس ۲۰۱۳ در نسخه مخصوص تبلت‌ها حذف می‌شود؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک زیردریایی جدید به منظور آزمایش فناورانه در زیر آب، ماه اکتبر طی ماموریتی در دریاچه تائو (مرز کالیفرنیا و نوادا) به درون آب شیرجه می‌زند.

  به گفته سازندگان، زیردریایی موسوم به DeepFlight Super Falcon

دو سرنشینه بوده و به یک موشک صیقلی یا هواپیمای دارای بال، سطوح دم و قسمت متحرک بال شباهت دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گرگ بودن هم مشکلات خاص خود را دارد، هیچ فروشگاه زنجیره‌ای و یا کارت اعتباری برای خرید در کار نیست! پس گاه و بیگاه مجبورید برای سیر کردن شکم خود به گله بزنید و گوسفند چاق و چله‌ای را به دندان بگیرید و نوش جان کنید. اما، فناوری قرار است کار را قدری سخت کند! پس گرگ‌ها قبل از اینکه سگ گله و چوپان دنبالشان بیافتند باید با احتیاط بیشتری عمل کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی بین‌المللی از دانشمندان با استفاده از شبیه‌سازی‌ رنگین‌کمان‌ها از راز پدیده نایاب موسوم به «رنگین‌کمان دوقلو» پرده برداشتند.

  بر خلاف رنگین‌کمان‌های معمول که از دو قوس رنگین‌کمانی متراکم و جدا تشکیل شده‌اند، رنگین‌کمان دوقلوی گریزپا به عنوان دو قوس رنگین‌کمانی پدیدار می‌شوند که از یک قاعده مشترک برخاسته‌اند. گاهی اوقات این رنگین‌کمان در ترکیب با یک رنگین‌کمان دوگانه مشاهده می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در دنیای موبایل، فعلا قوی‌ترین پردازنده گرافیکی در دل نسل سوم آیپد جای گرفته است. اما ARM قصد دارد تا انتهای امسال موج جدیدی از پردازنده‌های گرافیکی را به بازار عرضه کند که به گفته این شرکت، دنیای گرافیک موبایل را متحول خواهند کرد. براساس ادعای این شرکت پردازنده‌های ۴ و ۸ هسته‌ای جدید ARM بازده مشابه کنسول‌های بازی خواهند داشت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان آمریکایی به بررسی چگونگی تبدیل نور خورشید به انرژی در نوعی باکتری دریایی پرداختند. نتایج این کار می‌تواند منجر به تولید ادوات کاراتر شود.

  شرکت‌های تجاری فعال در حوزه پیل‌های خورشیدی اگر بتوانند 20 درصد از نور خورشید را به الکتریسیته تبدیل کنند، به موفقیت بزرگی نائل شده‌اند. افزایش یک درصدی این بازده هم پیشرفتی محسوب می‌شود. اما طبیعت میلیون‌ها سال است که با فتوسنتز این فرایند را انجام می‌دهد. میکروسیستم‌هایی به‌ نام باکتری‌های سولفور سبز که در اعماق اقیانوس‌ها، جایی که نور خورشید به سختی به آنجا می‌رسد، زندگی می‌کنند، قادرند 98 درصد نور رسیده را به انرژی تبدیل کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دادگاه بررسی مناقشه سامسونگ و اپل باعث فاش شدن اطلاعات جالب و متنوع بسیاری شده است. براساس اعلام اپل در دادگاه روز جمعه، این شرکت در زمان معرفی محصول جدید واقعا نیازی به هیچ نوع تبلیغاتی ندارد، در عوض برای بازاریابی محصولات خود برروی دو استراتژی تکیه می‌کند که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مدیر عامل سومین بازار الکترونیکی بزرگ دنیا با شعار «آمازون را نابود کنید» قصد دارد جایگاه این شرکت آمریکایی را متزلزل سازد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٧ ] [ ۸:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 بنیانگذار اپل نسبت به گسترش رایانش ابری نگران است و اعتقاد دارد این فناوری مشکلات زیادی را به بار خواهد آورد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٧ ] [ ۸:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گروهی از دانشجویان آمریکایی در قالب پروژه Hexapod در حال طراحی روبات غول پیکر هیدرولیکی هستند که از توانایی راه رفتن در خشکی و آب برخوردار است.

 روبات دو تنی دارای شش پای فولادی است که با کمک یک موتور پروپان با قدرت 135 اسب بخار به حرکت در می آید و ظاهری شبیه یک عنکبوت عظیم‌الجثه دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٧ ] [ ۸:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
جان کارمک

اگر اهل بازی و مخصوصا بازی‌های اول شخص باشید حتما کمپانی ID و محصولات فوق‌العاده محبوب آن مانند Doom یا Quake را می‌شناسید، جان کارمک یکی از بنیان‌گذارن شرکت ID به تازگی در کنفرانس سالانه QuakeCon از وجود ویندوز ۸ ابراز نارضایتی کرد. این در حالی است که کمپانی‌های بزرگی همچون بلیزارد و ولو نیز ناخوشنودی خود از ویندوز ۸ را در نشست‌های مختلف اعلام نموده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٧ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نویسنده:مارک فیشر

ترجمه:گیتی خوشدل

هر عصر و زمانه ای داستانهای خاص خود را می طلبد؛به ویژه آنها که فرهنگ و بستر چنین تعریفشان می کند:داستانهاییکه حقیقتی سودمند را تقویت می کنند.این کتاب کوچک،داستان قوی و بکر،داستانی که یکی از سودمندترین حقایق را آشکار می سازد بر ما عرضه می کند.شاید داستان،ظریفترین صورت برای بیان این حقایق باشد.زیرا در سادگی کودکانه داستان،میتوانیم با سادگی کودکانه ذهن نیمه هشیارمان،به طور مستقیم رابطه برقرار کنیم،و در زندگیمان دگرگونیهای مثبت فراوان و عظیم بیافرینیم.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٧ ] [ ۸:٢۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
کاوشگر Curiosity

کاوشگر Curosity به سلامت برروی سطح مریخ نشست و حالا این آزمایشگاه تمام عیار در حال جمع‌آوری اطلاعات از سطح این سیاره و مخابره آنها به زمین است. ناسا در همین راستا اولین تصاویر مخابره شده توسط این کاوشگر را منتشر کرده است. در ادامه مطلب لینک به صفحه این تصاویر به همراه ویدیو لحظه فرود کاوشگر Curiosity را مشاهده خواهید کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نخستین بالگرد ملی 14 نفره ایران بر مبنای آخرین استانداردهای بین‌المللی، با همکاری مشترک دانشگاه صنعتی اصفهان و شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها)، در دست ساخت است.

  دکتر سعید ضیائی‌راد، رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان با اعلام این خبر افزود: بر این اساس کمیته بالگرد دانشگاه صنعتی اصفهان بعنوان مرجع دانشگاهی ساخت بالگرد ملی ایران با همکاری مرکز طراحی شرکت «پنها»، طراحی و آنالیز تمامی بخش‌های اصلی این بالگرد را بر عهده گرفته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
کاوشگر Curiosity مریخ

پس از بیش از ۸ ماه حضور در فضا، کاوشگر Curiosity ناسا حالا به چالش اصلی خود رسیده است: فرود تاریخی برروی سطح مریخ. ناسا ویدیو زنده‌ای از تلاش این ماشین کاوشگر برای فرود بر سطح مریخ را از طریق کانال‌های مختلف ویدیویی آنلاین مخابره می‌کند. اگر شما هم علاقمند به مشاهده زنده فرود این ماشین فوق‌ پیشرفته برروی سطح مریخ هستید در ادامه مطلب با زومیت همراه باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از ستاره‌شناسان دانشگاه میشیگان موفق به شناسایی گریه مرگ یک ستاره بلعیده شده توسط یک ابرسیاه‌چاله شدند.

 سیاه چاله سوئیفت J1644+57 در فاصله 3.9 میلیارد سال نوری در صورت فلکی اژدها که پس از شناسایی توسط ماهواره سوئیفت ناسا به این نام شناخته شده است، در پی گذر یک ستاره عبوری آن را با نیروی گرانش شدید خود به درون گودال کشیده و ستاره را از هم متلاشی کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پدر وب دنیا تیم برنرز لی به عنوان خالق این فناوری اولین وب‌سایت دنیا را در سال ۱۹۹۱ راه اندازی کرد. CERN توانسته یک کپی از نسخه سال ۱۹۹۲ آن را حفاظت کند که در نوع خود کار ارزشمندی است. حتما کنجکاو شده‌اید! در ادامه مطلب می‌توانید آن راببینید و با وب‌سایت‌های بزرگ امروز چون فیس‌بوک و آمازون و ... مقایسه نمایید، تا متوجه پیشرفت دنیای وب طی ۲۰ سال اخیر گردید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک شرکت سازنده هدفون، هدفون‌هایی مخصوص گربه‌ها برای گوش دادن به موسیقی طراحی کرده است.

 

  این هدفون‌های هزار دلاری مجهز به I4 Sound Engines است که صدای بم عمیق ایجاد می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

از یک بازار کوچک که کسی به آن توجه نمی‌نمود، تبلت‌ها تبدیل به یکی از داغ ترین محصولات بازار شده‌اند و حتی پیش‌بینی می‌شود که در چند سال آینده بخش بزرگی از بازار لپ‌تاپ‌ها را نیز به خود اختصاص دهند. برخی نیز معتقدند که تبلت‌ها با کمک پردازنده‌های قوی x86 می‌توانند به طور کامل لپ تاپ را کنار گذاشته و از دور خارج نمایند. در حال حاضر آیپد سلطان بی‌چون و چرای بازار تبلت‌هاست اما روز به‌ روز بر تعداد رقبای تبلت اپل افزوده می‌شود و به تازگی غول نرم‌افزاری دنیا، مایکروسافت نیز با معرفی تبلت اختصاصی خود با نام سرفیس وارد میدان شده است. در این مقاله این دو تبلت را بصورت کامل با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مدت‌هاست که دانشمندان روی ساختار جدیدی از کربن کار می‌کنند؛ این ساختار شامل میله‌هایی از جنس کربن است که با یک یا سه پیوند به‌ هم متصل شده‌اند که به آن سیم مولکولی گفته می‌شود.

 از آنجایی که پلی‌ین‌ها زنجیره بلندی داشته و بسیار فعال هستند، بنابراین محققان در ابتدا آنها را در غلظت‌های بسیار پایین تولید می‌کردند. در سال‌های اخیر گروه‌های تحقیقاتی متعددی پلی‌ین‌‌هایی تهیه کردند که هر دو سر انتهایی آنها با مولکول‌های بزرگ مانند سوپر تریتیل پوشانده شده است. البته این راهبرد زمانی که زنجیره مولکولی طویل می‌شود، قابل استفاده نیست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خبرگزاری رویترز همچون سایر سرویس‌های خبری، در المپیک لندن حضوری فعال دارد. ااین سرویس خبری با استفاده از ربات‌های عکاس که در موقعیت‌های دور از دسترس انسان نصب شده‌اند، توانسته عکس‌هایی را از زوایای منحصر به فرد ثبت کند. اما دوربین مورد استفاده این ربات‌ها یک Canon 1-DX است که قابلیت جالبی برای ثبت تصاویر با تکنیک «نوردهی چندگانه» است. در ادامه می‌توانید نمونه‌ای از تصاویر ثبت شده توسط این دوربین با تکنیک مذکور را ببینید که حرکات ورزشکاران را به بهترین شکل نمایش می‌دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۳:٤٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دختر دوساله ای به نام اما که از بیماری فلج نادری رنج می‌برد، به کمک فن آوری پیشرفته چاپ سه بعدی صاحب 'بازوهای جادویی' شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۳:۳۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

رویترز خبر هک شدنش را روز جمعه در توئیتر اعلام کرد.

Reuters.com  هدف حمله هکر ها واقع شده و بخش وبلاگ نویسی ما در خطر افتاده است.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۳:٢۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پس از سپری کردن بیش از هشت ماه سفر در اعماق فضا، مریخ نورد «کنجکاوی» سرانجام فردا به مریخ رسیده و آماده فرود بر سطح سیاره سرخ می‌شود.

  تا کنون 14 تلاش برای فرود بر سطح سیاره مریخ توسط سازمان های فضایی مختلف صورت گرفته گه تنها شش مأموریت با موفقیت همراه بوده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۳:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک طراح موفق به ابداع ربات صورت‌دهنده معاملات سهام شده است که بر اساس الگوریتم‌های خرافاتی تصمیماتی را اتخاذ می‌کند.

 فناوری Sid the Superstitious Robot بر اساس مجموعه‌یی از قوانین که توسط شینگ تات چانگ 25 ساله برنامه ریزی شده، مدیریت می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۳:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به تازگی اطلاعاتی در مورد نسل جدید پردازنده‌های اینتل با نام Haswell به بیرون درز کرده، پردازنده‌هایی که قرار است جانشین Ivy Bridge شوند و باعث تولید اولترابوک‌های ارزان قیمت و قدرتمند ویندوز ۸ گردند. در حال حاضر اولترابوک‌ها در حال درجا زدن با سیستم‌عامل ویندوز ۷ هستند اما با عرضه ویندوز ۸ انتظار می‌رود بازار اولترابوک‌ها نیز از رکود خارج شود. در ادامه جزئیات بیشتری در مورد آینده اولترابوک‌ها و نسل جدید پردازنده‌های اینتل مشاهده خواهید کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۳:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شگفت آور است !

اگر بدانیم پاره ای از نماز ، سِر بیان لطیفی است از عشق به همنوع .

فرض کنید که در ساعاتی مشخص ، مسلمانان روی به یک نقطه  می آورند و کلماتی را

می خوانند .اگر ما خانه ی کعبه را یک دایره فرضی بدانیم و از بالای کره ی زمین به آن نگاه

کنیم در همان موقع آن دایره ی فرضی یا خانه کعبه را برداریم چه می شود ؟

می بینیم میلیارد ها انسان در یک ساعت معین روبروی هم می نشینند و می گویند :

سلام بر رسول خداو رحمت خدا بر او باد !

سلام برما بندگان صالح خدا !

سلام بر تو و رحمت خداوند بر تو باد !

دقت کنید ! میلیون ها انسان در ساعات معینی روبروی هم دایره وار می نشینند

و به یکدیگرسلام می کنند و رحمت خداوند را برای هم می طلبند .

این است عشق واقعی به هم نوع ! 

[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۳:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کنترل چراغ‌های خانه با اینترنت احتمالا خیلی دور از ذهن نیست چرا که گروهی از محققان آلمانی دست به ساخت یک پریز برق زده‌اند که از پروتکل اینترنتی جدید IPv6 پشتیبانی می‌کند.

  این پریزهای جدید موسوم به پریز هوشمند بی‌سیم که توسط محققان موسسه فرانهوفر ساخته شده‌اند، می‌توانند انقلابی در شیوه خاموش و روشن کردن وسایل برقی در خانه‌ها ایجاد کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ٢:٥٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سامسونگ بالاخره دو تبلت محبوب Galaxy Tab 10.1 و Galaxy Tab 7.0 Plus را به اندروید ۴ یا ساندویچ بستنی دوست داشتنی گوگل بروز خواهد کرد. اما این بروز رسانی فعلا برای کاربران امریکایی ارائه نخواهد شد. انتظار می‌رود بروز رسانی تبلت‌های Galaxy Tab 7.7 و Galaxy Tab 8.9 نیز در آینده نزدیک ارائه گردد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ٢:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ناسا سه شرکت خصوصی را برای طراحی نسل جدید تاکسی‌های فضایی انتخاب کرد.

  شرکت‌های «اسپیس ایکس»، «بوئینگ» و «سیرا نوادا» مسؤولیت طراحی فضاپیماهای جایگزین ناوگان شاتل‌های ناسا را بر عهده گرفتند. این شرکت‌ها از بین چندین موسسه آمریکایی و اروپایی انتخاب شده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ٢:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تمام آیفون‌ها دارای یک UDID هستند که در واقع شماره شناسه منحصر به فرد آن آیفون است. این UDID یک عبارت ۴۰ حرفی است. اگر این UDID را در اختیار داشته باشید می‌توانید نسخه آزمایشی برنامه‌های iOS را قبل از انتشار بر روی دستگاه خود نصب کنید. اما چگونه UDID را بدست آورده و از آن استفاده کنیم؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

 گویند:روزی موسی تورات را می خواند.شخصی از شوق پیراهن خود را پاره کرد.موسی پرسید:«چه می کند؟»گفتند:«از شوق پیرهن بر تن پاره می کند.»موسی گفت:«به او بگویید از سر عشق،دل را پاره کند نه پیراهن را!»

[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۱:٥٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان ژاپنی بر این باورند که برای اولین بار شکل یک ابرنواختر را در زمان پایان حیات یک ستاره‌ شناسایی کرده‌اند.

 این محققان اکنون معتقدند که ستاره‌ها به شکل سه بعدی منفجر می‌شوند که این امر، یکی از اسرار بزرگ ستاره‌شناسی در مورد مرگ ستارگان را حل کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۱:٤٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تنها چند روز پیش گوگل از یکپارچه شدن ویژگی Hangouts گوگل پلاس با جیمیل رونمایی کرد و حالا ویژگی‌ جدید دیگری را نیز ارائه نموده که سرویس ایمیل گوگل را هر چه بیشتر با شبکه اجتماعی این کمپانی یکپارچه می‌سارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۱:٤٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

رنگین‌کمان‌های آتش (fire rainbows) نه آتش هستند و نه رنگین‌کمان؛ با این حال این رنگین‌کمان‌ها پدیده‌هایی خارق‌العاده به شمار می‌آیند.

  مطابق گزارش ناسا، این پدیده نادر از لحاظ تکنیکی ابرهای رنگین‌کمانی است که خود از ابرهای حاوی قطرات کوچک آب با اندازه همسان ناشی می‌شود. این ابرها نور را شکسته یا خم می‌کنند به طوری که به طول موج‌ها یا رنگ‌های متفاوت تقسیم می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۱:۳٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گونه عنکبوتی جدیداً کشف شده در استرالیا به نام دیوید آتنبورگ دانشمند و گوینده انگلیسی نامگذاری شد.

  این عنکبوت که کمی بیش از یک میلی‌متر طول دارد، در جزیره هورن در تنگه تورس استرالیا کشف شده و prethopalpus attenboroughi نام گرفته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۱:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

استیو جابز فقید وقتی که در قید حیات بود همیشه تبلت‌های ۷ اینچی را به باد انتقاد گرفته و آنها را محکوم به مرگ زودهنگام در بازار تبلت‌ها می‌دانست. اما در ادامه خبرهای جالبی که در دادگاه مناقشه اپل و سامسونگ فاش می‌شود، یکی از مدارک حاکی از آن است که استیو جابز در اواخر دوران حیات خود تغییر عقیده داده و از ایده ساخت آیپد ۷ اینچی استقبال کرده است. در ادامه مطلب جزییات بیشتری از این سند دادگاه را تشریح می کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۱:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نویسنده:استفان کاوی

مترجم:گیتی خوشدل

دکتر استفان کاوی آر.موسس کانون رهبری کاوی-سازمانی بین المللی که متشکل از بیش از700 عضو یا مشاوره رهبری است-تقریبا برای همه مدیران و رهبران جهان شخصیتی آشناست.او نویسنده هشت کتاب پرفروش از جمله هفت عادت مردمان موثر است.دکتر کاوی مشاور دائمی بیش از 500 سازمان رسمی از جمله سازمانهای صنایع و اتاقتهای بازرگانی و دانشگاهها و تاسیسات دولتی و هزاران شرکت تجارتی و موسسات آموزشی در سطح جهان-از جمله مسوول آموزش رهبری به مدیران همه شرکتهای آی.بی.ام-و مشاور قریب به اتفاق همه مدیران فروشگاهها و هتلهای زنجره یی بزرگ و شرکتهای نفتی است.روش آزمون او رهبری مبتنی بر اصول و هدفش این است که به افراد و سازمانها این توانایی را ببخشد که خودشان به خود بیاموزند

اگر به انسانی یک ماهی بدهید،خوراک یک روز او را داده اید.

 

اگر به او ماهیگیری بیاموزید،خوراک همه عمرش را داده اید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی جوان ثروتمندی نزد استادم آمد و گفت : عشق را چگونه بیابم تا زند گانی

نیکویی داشته باشم . استادم مرد جوان را به کنار پنجره برد و گفت : پشت پنجره چه می بینی ؟

مرد گفت : آدمهایی که می آیند و می روند و گدای کوری که در خیابان صدقه می گیرد .

سپس استادم آینه بزرگی به اونشان داد و گفت : اکنون چه می بینی ؟

مرد گفت : فقط خودم را می بینم .

استادم گفت : اکنون دیگران را نمی توانی ببینی ! آینه وشیشه هردو از یک ماده ی

 اولیه ساخته شده اند ، اما آینه لایه نازکی از نقره در پشت خود دارد ودر نتیجه

چیزی جز شخص خود را نمی بینی خوب فکر کن ! وقتی شیشه فقیر باشد ، دیگران

 را می بیند و به آن ها احساس محبت می کند ،

اما وقتی از نقره یا جیوه (ثروت) پوشیده می شود ، تنها خودش را می بیند.

اکنون به خاطر بسپار : تنها وقتی ارزش داری که شجاع باشی و آن پوشش نقره ای

 را از جلوی چشمهایت برداری ، تابار دیگر بتوانی دیگران را ببینی و دوست شان

بداری . آن گاه خواهی دانست که (عشق یعنی دوست داشتن دیگران )

[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات مقدماتی دانشمندان دانشگاه «اکستر» انگلستان نشان می‌دهد که گاوها در جست‌وجوی روابط دوستی هستند و حذف یکی از آن‌‌ها از گله می‌تواند ساختار گروه را دستخوش تغییر کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

روزی یکی از دوستان بهلول گفت: ای بهلول! من اگر انگور بخورم، آیا حرام است؟ بهلول گفت: نه! پرسید: اگر بعد از خوردن انگور در زیر آفتاب دراز بکشم، آیا حرام است؟ بهلول گفت: نه! پرسید: پس چگونه است که اگر انگور را در خمره ای بگذاریم و آن را زیر نور آفتاب قرار دهیم و بعد از مدتی آن را بنوشیم حرام می شود؟
بهلول گفت: نگاه کن! من مقداری آب به صورت تو می پاشم. آیا دردت می آید؟ گفت: نه! بهلول گفت: حال مقداری خاک نرم بر گونه ات می پاشم. آیا دردت می آید؟ گفت: نه! سپس بهلول خاک و آب را با هم مخلوط کرد و گلوله ای گلی ساخت و آن را محکم بر پیشانی مرد زد! 

مرد فریادی کشید و گفت: سرم شکست! بهلول با تعجب گفت: چرا؟ من که کاری نکردم! این گلوله همان مخلوط آب و خاک است و تو نباید احساس درد کنی، اما من سرت را شکستم تا تو دیگر جرات نکنی احکام خدا را بشکنی!

[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک میلیاردر استرالیایی در طرحی جنجالی در حال برنامه‌ریزی مخفیانه برای ساخت یک پارک ژوراسیک واقعی است.

  شایعه‌ها از این قرار است که کلیو پارکر، غول معدن کاری استرالیا که در حال حاضر پروژه‌ای را برای بازسازی کشتی تایتانیک آغاز کرده، قصد دارد برنامه‌های جدیدی را در نشست خبری بریزبن اعلام کند.

 گزارش‌های آنلاین مدعی هستند که این میلیاردر اکنون در حال کار با تیم سازنده گوسفند دالی برای این برنامه خارق‌العاده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با توسعه فناوری‌های طراحی روبات پیش‌بینی می‌شود که تا چند دهه آینده روبات‌ها دنیای انسان‌ها را به تسخیر خود در آورند اما در این بین مشاغلی وجود دارند که روبات‌ها هیچ گاه قادر به انجام آن نیستند!

  روبات ها به تمام عرصه‌های زندگی انسان راه یافته‌اند و انسان شاهد حضور رقبای روباتیک در مشاغلی مانند خیاط، آشپز، معلم، مین یاب، کمک جراح و فضانورد است، اما برخی مشاغل «ضد روبات» هستند و انسان می‌تواند مطمئن باشد که هیچ گاه شغل خود را به واسطه حضور یک رقیب روباتیک از دست نخواهد داد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:٢٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دیروز نسخه نهایی ویندوز ۸ مایکروسافت به بیرون درز کرد. این اتفاق یک روز پس از آن که سیستم عامل جدید مایکروسافت به شرکایش ارائه شد، به وقوع پیوست. اما قبل از آن نیز وب سایت Win8China اطلاعاتی در رابطه با گزینه‌های سفارشی‌سازی صفحه آغازین و صفحه قفل را منتشر کرده بود. نسخه نهایی ویندوز ۸ بیست گزینه سفارشی‌سازی خواهد داشت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:۱۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در آستانه فرود کاوشگر ناسا بر سیاره سرخ، کمپانی فورد این فناوری را با یکی از خودروهای ساخت این شرکت مقایسه کرد.

  جدیدترین مریخ‌نورد ناسا فقط چند روز از فرود روی سیاره سرخ فاصله دارد و مقامات این آژانس فضایی بارها اندازه این ربات شش چرخ را با یک خودروی Mini Cooper مقایسه کرده‌اند.

 با این حال بر طبق ادعای کمپانی فورد موتور، این کاوشگر تشابه فوق‌العاده‌یی با کامیون Raptor ساخت این شرکت دارد. فورد مدعی است که کامیون Ford F-150 SVT Raptor آن دارای ابعادی مشابه مریخ‌نورد ناساست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهشگران فرانسوی که جهت انجام آزمایشی، اطلاعات تاریخچه مرورگر چندین کاربر را از مرورگر آنها استخراج کردند، متوجه شده‌اند که اکثر کاربران اینترنت تاریخچه مرور وب منحصر به فردی دارند که آنها را قابل شناسایی می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی بین‌المللی از باستان‌شناسان اخیراً موفق به حفاری یک سازه انسانی عظیم به همراه ستون نیمه گرد تزئین شده در جنوب شرق ترکیه شدند.

  هر دوی این قطعات در اصل بخشی از مجموعه دروازه به یادماندنی هستند که دسترسی به ارگ فوقانی کونولولو پایتخت پادشاهی نیوهتیت (Neo-Hittite) پاتینا (تقریباً 1000 تا 738 قبل از میلاد) را امکان‌پذیر می‌کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فیس بوک اعلام کرده است که 8.7 درصد یا به عبارت دیگر حدود 83 میلیون حساب کاربری غیرواقعی در میان مجموع حساب‌های کاربری این شبکه اجتماعی وجود دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ٩:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

HP, Acer و Lenovo قصد دارند تبلت‌های ویندوز ۸ با پردازنده کم‌مصرف اتم اینتل تولید کنند. اینتل نیز انتظار دارد حداقل ۲۰ تبلت هیبریدی ویندوز ۸ با پردازنده‌های ساخت این شرکت وارد بازار شوند. براساس گزارش سی‌نت، دو شرکت اچ‌پی و ایسر در حال کار برروی طراحی تبلت‌های ویندوز ۸ خود هستند علاوه بر این دو کمپانی، براساس اطلاعاتی که امروز در مورد تبلت Thinkpad Tablet 2 لنوو به بیرون درز کرد، مشخص شد که این غول چینی نیز در حال تولید تبلت ویندوز ۸ با پردازنده SoC اینتل است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ۸:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۳ ] [ ٩:۳٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 زن شاهکار خلقت است
    برنارد شاو

برنارد شاو,سخنان بزرگان درباره زنان,نجابت زن

   زیباترین خوی زن ، نجابت اوست
    ارد بزرگ

برنارد شاو,سخنان بزرگان درباره زنان,نجابت زن

    در دنیا تنها دو چیز زیباست ، زن و گل
    مالرب


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۳ ] [ ٩:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

صاحب دلى ، براى اقامه نماز به مسجدى رفت . نمازگزاران ، همه او را شناختند؛
پس ، از او خواستند که پس از نماز، بر منبر رود و پند گوید . پذیرفت .
نماز جماعت تمام شد . چشم ها همه به سوى او بود.
مرد صاحب دل برخاست و بر پله نخست منبر نشست .
بسم الله گفت و خدا و رسولش را ستود. آن گاه خطاب به جماعت گفت :
مردم !هرکس از شما که مى داند امروز تا شب خواهد زیست و نخواهد مرد، برخیزد!
کسى برنخاست . گفت : حالا هرکس از شما که خود را آماده مرگ کرده است ،
برخیزد! باز کسى برنخاست .
گفت :

شگفتا از شما که به ماندن اطمینان ندارید؛ اما براى رفتن نیز آماده نیستید
[ ۱۳٩۱/٥/۱۳ ] [ ٩:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زندگی خود را به صورت شاهکاری بی همتا در آورید

نویسنده:آنتونی رابینز

شما نیز مانند سایر افراد موفق,می توانید به سوی کامیابی گام بردارید.

می توانید به همه خواسته ها و آرزوهای خود در زندگی برسید.

می توانید پدر یا مادری بهتر,دوستی صمیمی تر,همسری شایسته تر,بازرگانی موفق تر,مدیری کاردان تر یا قهرمانی نیرومندتر باشید.

می توانید کلامی نافذ داشته باشید و با اشخاص فورا صمیمی شوید.

می توانید جسمی سالم متناسب داشته باشید.

می توانید به کمک پنج کلید طلایی,به ثروت و خوشبختی برسید.

می توانید ترس,نگرانی,افسردگی و یا هر نوع عادت نامطوب را از خود دور کنید.

می توانید با اراده و مصمم باشید و حتی از روی خرمنی از آتش بسلامت عبور کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۳ ] [ ۱:۱٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی در یک روستا درویشی در حال گذر بود در همان حال کودکی بر پشت بام یکی از خانه ها بازی میکرد به ناگه بر لب بام امد و در مقابل چشمان وحشت زده اهالی به پایین پرتاب شد .درویش به محض مشاهده صحنه فریاد زد:او را نگه دار! سقوط شتابناک کودک  ارام شد.درویش ارام دوید و کودک را در میان زمین و هوا گرفت و در مقابل چشمان حیرت زده اهالی کودک را سالم به انان برگرداند.

مردم به دور درویش حلقه زدند و او را از اولیای خداوند دانستند.درویش اهالی را ساکت کرد و گفت:اینان که میگویید من نیستم

من فقط بنده معمولی خداوند هستم که به فرامین او گوش جان سپرده ام و عمل کرده ام و لحظه ای که این صحنه را دیدم گفتم خدایا او را نگهدار.زیرا من باخداوند دوست هستم و عمری به دستورات او گوش کرده ام و عمل نمودم و اینک از او یک درخواست کرده ام و او اجابت کرد.پس میبینید که اتفاق مهمی نیفتاده است.

انگاه درویش کوله پشتی خویش بر دوش گرفت و از مقابل دیدگان متحیر مردم روستا در غبار زمان محو شد...

[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۳:۳٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ریزتراشه‌های قابل هضم ادغام شده درون داروها بزودی می‌توانند پزشکان را از مصرف بموقع داروها توسط بیماران آگاه کنند.

  این حسگرها اولین دستگاه‌های خوراکی تائید شده توسط سارمان مواد غذایی و دارویی آمریکا است که برخی آنها را آغازگر یک عصر جدید در پزشکی دیجیتالی خوانده‌اند.

 حدود نیمی از بیماران داروهای خود را آن گونه که باید مصرف نکرده و این حسگرهای خوردنی می‌توانند راه‌حلی برای این مشکل ارائه کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۳:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به تازگی شرکت گوگل، از سرویس تازه خود، یعنی ارائه اینترنت به کاربران که با ویژگی‌ها و قیمت باور نکردنی خیلی‌ها را وسوسه می کند، رونمایی کرده است. در این متن به نقاط قوت و ضعف این سرویس خواهیم پرداخت. با زومیت همراه باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۳:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک محقق دانشگاه کلمبیا که در پی استفاده مداوم از ماوس معمولی دچار عارضه صدمات کشیدگی مکرر(RSI) شده بود، دست به ساخت نوع پیشرفته‌ای از این دستگاه زده که بجای فشار دست به پایین برای اجرای خواسته، انگشتن به سمت بالا حرکت می‌کنند.

  ماوس جدید دانیل بنامی «آپ ماوس» نام داشته که در آن دکمه‌های کلیک در بالای انگشتان قرار گرفته‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ٢:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر تصور می‌کنید که مایکروسافت هر آنچه برای تابستان آماده کرده بوده را معرفی نموده است، دوباره فکر کنید! غول نرم‌افزاری دنیا امروز از پیش‌نمایش نسخه جدید سرویس Hotmail با نام جدید Outlook.com پرده‌برداری کرد. اوت‌لوک‌دات‌کام، سرویس ایمیل هات‌میل مایکروسافت  با ظاهر مترو ویندوز ۸ است که از مکالمه ویدیویی اسکایپ نیز پشتیبانی می‌کند. اما با این وجود نسخه قدیمی Hotmail هنوز در دسترس کاربران می‌باشد. کاربران همچنین می‌تواند آدرس ایمیل جدید خود را با پسوند outlook.com@ ایجاد کنند. جزئیات بیشتر را در ادامه مطلب مشاهده کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ٢:۱٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
گویند سی سال بود که هیچ کس "فضیل عیاض" را خندان ندیده بود،

 مگر آن روز که پسرش بمرد

و

 او تبسم کرد!

گفتند: "ای خواجه! چه وقت این است؟"

فضیل گفت: 

رضا، شادی دل است به تلخی قضا!

 اکنون دانستن که خداوند راضی بود به مرگ این پسر،

 من نیز موافقت کردم

 و

رضای او را تبسم کردم!

 

[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از محققان دانشگاه فناوری توکیو در تلاشند روبات‌های شناگری بسازند که قادر باشند در سواحل به گشت زنی پرداخته و در زمان نیاز به عنوان نجات غریق به شناگران کمک کنند.

  این تیم موفق به ساخت روباتی موسوم به «Swumanoid» شده اند که می‌تواند به خوبی شنای کرال پشت را انجام دهد و در برخی موارد که با مشکل مواجه می شود شنای آزاد می‌رود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۱:٥٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تبلت‌های قدرتمند امروزی به راحتی می‌توانند بازی‌های سنگین و با گرافیک بالا را اجرا کنند. اما به دلیل ارگونومی طراحی آنها و همچنین این موضوع که ارتباط با آنها از طریق رابط لمسی صورت می‌گیرد، بعضی مواقع بازی با آنها (به خصوص بازی مداوم چند ساعته) کار را کمی دشوار و آزاردهنده می‌کند. ویکیپد قرار است یک تبلت اندرویدی باشد که خوره‌های بازی را راضی کند. اخیرا مشخصات سخت‌افزاری این تبلت پر قدرت مشخص شده است ولی هنوز از قیمت و زمان عرضه آن اطلاع دقیقی در دست نیست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۱:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فضاپیمای روباتیک باری پروگرس 47 روسیه پس از چندین ماه اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی با محموله‌ای از ضایعات از این مدارگرد جدا شد.

  این فضاپیما روز دوشنبه(9 مرداد) در ساعت 21:15 به وقت گرینویچ در حالی از ایستگاه فضایی جدا شد که هر دو خودرو بر روی قزاقستان در حال پرواز بودند.

 پروگرس 47 پس از قرار گرفتن در یک فاصله ایمن از دستگاه، چندین هفته را به آزمایشات مهندسی غیرمرتبط در فضا پرداخته و سپس به جو زمین برای سوخته شدن بر فراز اقیانوس آرام فرستاده خواهد شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۱:٥٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

روزی عارف کبیری در خانه اش نشسته بود، پیرمردی از روستایی دور به دیدن او آمد و گفت: "ای قدیس! چه گویم که به خدا برسم و محبوب او شوم؟!" عارف نگاهی به او کرد و گفت: "خوش بگذران، با شادی ات خدا را نیایش کن!" لحظاتی بعد مرد جوانی به حضور عارف رسید و گفت: "چه کنم تا به خدا برسم؟" عارف گفت: "زیاد خوش گذرانی نکن!" جوان تشکر کرد و رفت. یکی از شاگردانش که آن جا نشسته بود گفت: "استاد بالاخره معلوم نشد که باید خوش بگذرانیم یا نه!" عارف گفت: "سیر و سلوک روحانی و رسیدن به حضور حق مانند بندبازی است که چوبی در دست دارد گاهی آن چوب را به طرف راست و گاهی به طرف چپ می برد تا تعادل خود را روی بند نگه دارد. آن چوب را چوب تعادل گویند!" به خاطر بسپار: تعادل و میانه روی یگانه راه حصول به خلوت حق می باشد!

[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۸:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گوگل سرویس ویدئویی گوگل پلاس، یعنی Hangouts را جایگزین ویدئو چت‌ جیمیل می‌کند. از این پس کاربران جیمیل می‌توانند با سایر کاربران این سرویس و همچنین کاربران شبکه اجتماعی گوگل پلاس چت ویدئویی گروهی برگزار کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۸:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بازی‌های المپیک لندن 2012 با مراسم افتتاحیه خارق‌العاده‌اش که با فناور‌ی‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی عجین شده، شروع شد. اما با حضور پررنگ فناوری‌ها و ابزارهای نوین در این مراسم همه منتظرند ببینند که المپیک‌های آینده چگونه برگزار خواهد شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۸:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خبرگزاری آلمانی Mobiflip، اطلاعات مربوط به جانشین Tablet S سونی را از یکی از اسلایدهای داخلی این شرکت بدست آورده است. براساس این گزارش تبلت جدید سونی سبکتر، نازکتر و قوی‌تر از Tablet S خواهد بود. به نظر می‌رسد که این تبلت با نام تجاری "Xperia Sony Tablet" وارد بازار شود. سونی، سخت‌افزار و قابلیت‌های این تبلت را ارتقاء داده است. تبلت اکسپریا سونی دارای پردازنده ۴ هسته‌ای، سیستم‌عامل اندروید و بدنه آلومینومی است. توضیحات بیشتر را در ادامه مطلب مشاهده کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پیرمردی بود که در طول عمرش کار کرده بود و در هنگام بازنشستگی کارخانه ای خرید و مدیریت انرا به پسرش سپرد وتصمیم گرفت بقیه ی عمرش را در حال استراحت در خانه اش بگذراند.
سه سال گذشت و پسرش مرتب غرولند می کرد و به دوستانش می گفت:بدرم هیچ کاری نمی کند و فقط باغچه را تماشا می کند ومن مجبورم مثل برده کار کنم وشکم او را سیر کنم.
بسر جوان یک روز تصمیم گرفت که به این شرایط نابرابر بایان دهد.صندوق چوبی بزرگی ساخت و به ایوان برد و به بهانه ای به بدر گفت :لطفا وارد این صندوق شوید.پدر اطاعت کرد وپسر صندوق را در ماشین گذاشت و به کنار پرتگاهی رفت وقتی می خواست صندوق را به ته دره بیندازد صدای درش را شنید که می گفت:
پسرم اگر می خواهی مرا پایین بیندازی اشکالی ندارد.اما صندوق را نگه دار.چون تو اکنون یک الگو ساخته ای و بچه هایت به موقع اش می توانند از این صندوق استفاده کنند!!                                

[ ۱۳٩۱/٥/۱۱ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کوههای آتشفشانی در زمان فعال شدن بسیار ترسناک بوده و از طبیعت غیرقابل پیش‌بینی برخوردارند اما درون آنها بسیار زیبا و خیره‌کننده است.

  یوری بلگورشی،‌ عکاس مولداویایی با فرود در قلب آتشفشان Thrihnukagigur ایسلند به ثبت تصاویری از زیبایی‌های اتاقهای تفتال مدفون در اعماق آتشفشان پرداخته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ٢:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر تصور می‌کنید که دعوای بین اپل و سامسونگ به موضوعی خسته کننده و آزاردهنده تبدیل شده، کاملا در اشتباه هستید، زیرا در چند هفته اخیر، از گزارشات دادگاه، اطلاعاتی فاش شده که شاید اگر این مناقشه وجود نداشت، ما دوستداران گجت هیچگاه قادر به دیدن آنها نبودیم. هر روز شاهد فاش شدن اطلاعاتی از نمونه‌های اولیه تا تبلت و گوشی‌های آینده اپل و سامسونگ هستیم. امروز در گزارشی که سامسونگ از طرح های آینده تبلت‌های خود تهیه کرده بود، موردی جالب توجه وجود داشت، تبلتی با نمایشگر رتینا که سامسونگ در حال توسعه و ساخت آن است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ٢:٠٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با آغاز المپیک 2012 لندن، روبات‌های انسان‌نما نیز خود را برای رقابت در مسابقات المپیک آماده می‌کنند.

  با این حال، این روبات‌ها به جای مدال‌های طلا برای جوایز نقدی دو میلیون دلاری با هم رقابت می‌کنند.

 اولین رقابت روباتیک از سوی سازمان پروژه‌های تحقیقات پیشرفته دفاعی وزارت دفاع آمریکا قرار است در ماه اکتبر آغاز شود و مانند المپیک انسانی،‌ یک مسابقه جهانی خواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ٢:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 شرکت سوئیسی Vizago جدیدا دمویی را روی سایت خود ارائه نموده که به کمک آن می‌توانید تصویری سه بعدی از سر خود ایجاد کنید. کافی است یک عکس با کیفیت از خودتان را آپلود کرده و مراحل ساده را طی کنید. در آخر نتیجه را می‌بینید و می‌توانید آن را به صورت فایل obj ذخیره کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱:٥٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دانشگاه ملی سئول با الهام از بال سوسک و با استفاده از نانوالیاف پلیمری موفق به طراحی حسگری فوق العاده انعطاف پذیر شدند.

  محققان دانشگاه ملی سئول در طرح مشترک با محققان آمریکایی نوع جدیدی از پوست مصنوعی تولید کرده اند که علاوه بر کاهش هزینه های تولید در مقایسه با سایر حسگرهای الکترونیکی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

موتور جستجوی مایکروسافت به دنبال رقابت با گوگل کهنه کار است. در همین راستا بینگمدتی است که به اضافه نمودن ویژگی‌های اجتماعی روی آورده است. چندی پیش نتایج جستجوی آن با شبکه Foursquare یکپارچه گردید و حالا می‌توانید از دوستانتان در فیس‌بوکبرای جستجو کمک بخواهید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بزرگترین تلسکوپ چرنکوف جهان اواخر ماه جاری میلادی در کشور نامیبیا در شمال آفریقا آغاز به کار کرد.

  تلسکوپ‌های چرنکوف (Cherenkov) با بررسی تشعشعات چرنکوف، به دنبال یافتن نشانه‌هایی از پرتوهای پر انرژی گاما در آسمان هستند.

 در حال حاضر دو سیستم چرنکوف شامل سیستم MAGIC در جزایر قناری و سیستم VERITAS در آریزونا مشغول بکار هستند، اما سیستم جدید HESS II بزرگترین نمونه از این سیستم محسوب می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱:۳٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

از زمانی که پینترست و اینستگرم توانستند به عنوان شبکه‌های اجتماعی مخصوص تصویر به طور ناگهانی با اقبال فزاینده‌ای روبرو شوند، فیس‌بوک احساس خطر کرد و به همین دلیل شبکه اجتماعی تحت موبایل اینستگرم را خریداری نمود. حال این شبکه اجتماعی تصمیم گرفته تجربه بصری بیشتری را به کاربران وسیع خود ارائه کند و در این راستا نمایش تصاویر و روش اشتراک گذاری خود را به‌ روز کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک توفان خورشیدی متوسط اوایل هفته جاری از خورشید در فضا منتشر شد و ابری از پلاسما و ذرات باردار را در یک مسیر کیهانی به سوی زمین فرستاد که انتظار می‌رود امروز سه‌شنبه به زمین برسد.

  جرقه خورشیدی نوع M6 روز یکشنبه(هشتم مرداد) از لکه خورشیدی AR1532 منفجر شده و موجی از پلاسما و ذرات باردار موسوم به تخلیه تاج خورشیدی را به فضا فرستاد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱:٠۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گفته می‌شود در پی ادامه ورشکستگی شرکت کداک، اپل و گوگل برای تصاحب یکهزار و 100 امتیاز انحصاری این شرکت با یکدیگر وارد رقابت شده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تا زمان انتشار نسخه نهایی ویندوز ۸ زمان زیادی باقی نمانده است، از آنجایی که رابط کاربری ویندوز ۸ براساس صفحه‌های لمسی طراحی شده، بخش سخت‌افزار مایکروسافت نیز کی‌برد و ماوس جدید سازگار با این سیستم‌عامل را برای تبلت‌ و دیگر ابزارهای لمسی طراحی و معرفی نموده است. این کی‌برد و ماوس بی‌سیم به شکلی طراحی شده‌اند که به راحتی با ابزارهای موبایل از جمله لپ‌تاپ و تبلت‌های لمسی ویندوز ۸ کار کنند. اطلاعات بیشتر به همراه گالری تصاویر مربوط صفحه‌کلید Wedge Mobile Keyboard و ماوس Wedge Touch Mouse را در ادامه مطلب مشاهده نمایید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

موتور جدید سوخت اکسیژن مایع و نفت سفید برای نسل جدید موشک «لانگ مارچ-5» با موفقیت در شمال غرب چین مورد آزمایش قرار گرفت.

  برنامه بلند مدت چین در حوزه فضایی شامل سفر و فرود بر سطح ماه به وسیله فضاپیمای Change-3، احداث ایستگاه دائم فضایی تا سال 2020 میلادی و میزبانی ماهواره های مختلف برای طراحی سیستم اختصاصی موقعیت یاب جهانی (GPS) به منظور کاهش وابستگی به سیستم GPS آمریکا اعلام شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مایکروسافت امروز تایید کرد که نسخه RT تبلت Surface در همان روزی که ویندوز 8 منتشر می‌شود به فروش گذاشته خواهد شد. وب‌سایت CNET در یکی از گزارشات شرکت مایکروسافت که برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تهیه شده بود، تاریخ انتشار این تبلت را مشاهده کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی یک کشتی در دریا اسیر طوفان شد. از تمامی مسافران فقط دو نفر ماندند که به سختی خود را به جزیره ای رساندند. یکی از آنان فردی با ایمان و دیگری بی ایمان بود. یک روز بعد از دعاهای زیاد (توسط فرد با ایمان) از کنار دریا به طرف کلبه آمدند؛ ناگهان دیدند که کلبه شان آتش گرفته. مرد بی ایمان گفت: «لعنت به این شانس که این همه، نتیجه دعاهای تو است!!» 
مرد با ایمان گفت: «حتماً این هم حکمتی دارد، نباید نگران باشیم، زیرا خداوند ما را می نگرد.» 
فردای آن روز یک کشتی به جزیره آمد و آنها را نجات داد. 
ناخدای کشتی گفت: «دیروز ما دود را دیدیم و فکر کردیم حتماً به کمک احتیاج دارید و به طرف جزیره آمدیم». 
«امانوئل» بعد از شنیدن این حکایت می گوید: 
وقتی ایمان داشته باشیم که همه چیز به سوی یگانگی با خدا در حرکت است، آن گاه موانع دارای معنا و مفهوم و به شکل متفاوتی خواهند بود. از دیدگاه بشری، این موانع ، باز دارنده هستند؛ اما در بینش الهی، آگاهانه و آموزنده اند!

[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
 بر روی عکس زیر کلیک کرده و بر روی عکس- مووس خود را
حرکت داده و لذت ببرید

[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ناسا یک ناحیه ویژه موسوم به «حیاط مریخ» را برای آزمایش خودروی فضایی خود ایجاد کرده که حتی از علائم گذرگاه کاوشگر نیز برخوردار است.

 در نگاه اول تصاویر جدید ناسا شبیه به یک منظره مریخی است، اما این سازمان فضایی در حقیقت از یک محیط صحرایی در ایالت کالیفرنیا برای آزمایش نمونه بدل کاوشگر مریخ استفاده کرده است.

در حقیقت این سازمان از دو کاوشگر برخودار بوده که یکی نمونه بدل دقیقی از کاوشگر «کنجکاوی» است که هفته آینده به سطح مریخ خواهد رسید و دیگری « مترسک» نام دارد که توسط مهندسان ناسا به شکل سبکتری از مدل اصلی کنجکاوری برای جبران تفاوت در کشش گرانشی مریخ طراحی و ساخته شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر شما هم تلفن گلکسی اس ۲ دارید و از انتظار کشیدن برای عرضه نسخه رسمی اندروید ۴ یا ساندویچ بستنی دوست داشتنی گوگل خسته شده‌اید، در ادامه مقاله با زومیت همراه باشید تا آموزش جامع بروز رسانی گلکسی اس ۲ به اندروید ۴ را مشاهده نمایید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱٠ ] [ ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کشیشی در یک صبح به قصد ِ شکار حرکت کرد . بعد از ساعتی ، چند کبک را با تفنگ ِ خود زد .

در راهش به سوی مقصد با یک خرس ِ خاکستری روبرو شد . کشیش هیجان زده از درختی بالا رفت .

چشمانش را به سوی ِ آسمان دوخت و گفت:ای خدا!آیا تو دانیال را از کمین گاه ِ شیر نجات ندادی ؟!هم

چنین یونس را از شکم ِ نهنگ ؟! آه ! خدایا ! استدعا میکنم مرا هم نجات بده ! ولی خدایا اگر نمی توانی

به من کمک کنی،لطفا به آن خرس هم کمک نکن 

[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۳:٤۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات نشان می‌دهد در صورتی که فیس‌بوک وارد دنیای گوشی‌های موبایل شود، نیمی از کاربران دنیا تلفن همراه این شبکه اجتماعی را نمی‌خرند.

آژانس بازاریابی انگلیسی Greenlight طی یک نظرسنجی از 500 کاربر دنیا، نظر آنها در مورد یک گوشی موبایل با برند فیس‌بوک را جویا شد که نیمی از شرکت کنندگان اعلام کردند «هرگز» گوشی موبایل فیس‌بوکی خریداری نخواهند کرد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۳:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دنیای وب را در قالب یک کهکشان در نظر بگیرید که وب‌سایت‌ها نقش سیاره‌ها را ایفا می‌کنند و هر کدام به دیگری متصل شده‌اند. The Internet Map دقیقا همین کار را به شکل بسیار زیبایی انجام می‌دهد. این نقشه، ۳۵۰ هزار وب‌سایت برتر دنیا که البته زومیت نیز جز‌ء آنهاست را از ۱۹۶ کشور دنیا گرد هم آورده است.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۳:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک هنرمند گرافیک‌کار در ایده‌ای جالب، آینده یک شهر را در زمان رویارویی با قمر فوبوس به تصویر کشیده است.

  نام فوبوس به معنی ترس است و این نام زمانی که تصاویر نزدیکی بسیار زیاد این قمر بر روی شهر گرنوبل توسط لودوویک سل،‌ هنرمند گرافیک کار فرانسوی به نمایش در می‌آیند، بسیار مقتضی بنظر می‌رسد.

 این تصاویر ترسناک نشانگر مقیاس عظیم منظومه شمسی حتی در مقایسه با چشم‌اندازهای بزرگ زمینی است.

 گرنوبل که در این تصاویر در برابر فوبوس نشان داده شده، یک شهر متوسط با جمعیت بیش از 150 هزار ساکن است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ٢:٥٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کارگری هر روز بعد از اتمام کار در کارخانه برای انجام مراسم نیایش 

عصر به معبد می رفت.یک روز به دلایلی در کارخانه گرفتار شد و 

نتوانست به آغاز مراسم برسد.پس از اتمام کارش به سوی معبد دوید.

وقتی که به آنجا رسید دید که "پورجاری" کاهن معبد بیرون آمد.

کارگر پرسید:آیا مراسم تمام شده است؟

پورجاری گفت:بله،مراسم تمام شده است.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ٢:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

افزونه RightInBox که بر روی مرورگرهای فایرفاکس و کروم نصب می‌شود ابتدا به منظور اضافه نمودن امکان ارسال خودکار ایمیل در زمان‌های مشخص از پیش تعیین شده، طراحی شده بود. اما حالا امکانات بیشتری به این افزونه اضافه گردیده و از طریق آن می‌توانید، ایمیل‌های خود را ردیابی نموده و یا برای آنها یادآوری تنظیم کنید. با این افزونه بلافاصله پس از اینکه مخاطب شما، ایمیل ارسالیتان را دریافت کند مطلع خواهید شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ٢:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

چندی پیش پیامکی با مضمون «کد پستی را با ارسال شماره تلفن ثابت به شماره 7087 و هزینه‌ی 200 تومان دریافت کنید» از شماره 501000 که شرکتی خصوصی و واسطه با شرکت پست است به برخی مشترکان ارسال شد و پس از آن با پیگیری خبرنگار ایسنا از شرکت پست جمهوری اسلامی ایران مشخص شد که این پیامک از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و از طرف شرکتی خصوصی واسطه و با امضای قراردادی میان شرکت‌ها، ارسال شده‌ است.

 به گزارش ایسنا، افراد می‌توانند با ورود به سایت www.post.ir و انتخاب گزینه‌ی دریافت کد پستی مشترکین وارد صفحه‌ای از سوی اداره کل جغرافیایی و کد گذاری پستی کشور می‌شوند که در آن " فرم استعلام کدپستی 10 رقمی" با انتخاب دو گزینه‌ی "اماکن مسکونی" و "اماکن تجاری" اطلاعاتی از متقاضیان خواسته می‌شود که متقاضیان پس از تکمیل آن می‌‌توانند در مدتی کوتاه کد پستی خود را دریافت کنند.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱:٢۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهشگران مؤسسه بیولوژیکی وایس دانشگاه هاروارد در حال کار بر روی پروژه‌ای هستند که می‌تواند دنیای آزمایشگاه‌های داروسازی و تحقیقات پزشکی را دگرگون سازد. محققین این موسسه در حال توسعه ریزتراشه‌ای هستند که کارکرد بدن انسان را شبیه‌سازی می‌کند و می‌توان در تحقیقات پزشکی به جای استفاده از موش‌ها و میمون‌ها، مطالعات را به شکل دقیق‌تر روی این تراشه انجام داد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 آخرین گزارش ها حاکی از آن است که اپل به منظور حضور یافتن در رسانه‌های اجتماعی، در حال مذاکره با توئیتر برای یک سرمایه گذاری چند صد میلیون دلاری در این شبکه اجتماعی است.

با توجه به سرمایه عظیمی که در حساب های بانکی اپل خوابیده، این کمپانی کوپرتینویی می تواند هر چه روی زمین است را از آن خود کند. به گزارش نیویورک تایمز، اخیرا توئیتر هم در لیست خرید اپل قرار گرفته است چرا که این دو کمپانی در ماه گذشته چندین بار درباره یک "سرمایه گذاری استراتژیک" با هم مذاکراتی داشته اند.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به مناسبت فرا رسیدن رمضان 1391 می توانید تا 60 درصد تخفیف برای خرید آنتی ویروس های بیت دیفندر 2012 و 2013 استفاده کنید . همچنین با راهکارهای سازمانی (آنتی ویروس های تحت شبکه) بیت دیفندر، دو سال امنیت بیشتر هدیه بگیرید .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات جدید حاکی از وجود تعداد شگفت‌آوری از ستاره‌های عظیم در کهکشان راه شیری است که دارای رابطه‌ای خشونت بار با یکدیگر هستند و یک ستاره با مکیدن گازهای ستاره کناری، به یک ستاره خون آشام غول پیکر تبدیل می شود.

  محققان با استفاده از تلسکوپ VLT در رصدخانه جنوبی اروپا در شیلی، ستارگان عظیم O-type را مورد بررسی قرار داده اند. این ستارگان بسیار داغ و بی نهایت درخشان هستند و دمای سطح آنها بیش از 30 هزار درجه سانتیگراد گزارش شده است؛ جرم این ستارگان 15 برابر خورشید است و تا یک میلیون برابر نیز درخشان تر از خورشید باشند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هر سال جدید تحصیلی چالش‌های تازه‌ای را برای علم‌آموزان به همراه دارد. امروزه با وجود این همه اسباب حواس پرتی، حفظ تمرکز بر کار یا تحصیل بیش از پیش دشوار شده است. در این مقاله کوشیده‌ایم برخی از ترفندهای قدیمی و جدید که هوشمندانه ما را در کسب تمرکز حواس یاری می‌رسانند، معرفی نموده و قدری در باب آن‌ها قلم فرسایی کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گروهی از محققان آلمانی موفق به ارائه روشی جدید برای تولید نانوسیم‌های رسانا و پایدار DNA شدند.

 قطعات الکترونیکی روزبه‌ روز کوچک‌ و کوچک‌تر شده و کارایی بیشتری پیدا می‌کنند. با استفاده از مواد معمول بزودی به محدودیت عملی در کوچک سازی قطعات الکترونیکی خواهیم رسید. مدارهای الکترونیکی در آینده به مواد جایگزینی همچون نانوسیم‌های ساخته شده از DNA یا نانوترانزیستورها نیاز دارند تا بتوانند بعنوان مسیرهای رسانایی در مدارات ریز عمل کنند. حال گروهی از محققان آلمانی روشی جدیدی برای تولید نانوسیم‌های رسانا و پایدار DNA ارائه داده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مجله تایم استیو جابز را در کنار بزرگانی چون جورج واشنگتن، الکساندر گراهام بل و آلبرت اینشتین قرار داده و به عنوان یکی از 20 آمریکایی تاثیرگذار و با نفوذ در تمام دوران‌ها انتخاب نموده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سایت سوئدی به کذب بودن قیمت‌هایی که برای سرفیس مایکروسافت اعلام کرده بوده، اعتراف کرد!

روز گذشته وب سایت سوئدی Webhallen، قیمت‌های عجیب و باور نکردنی را از 1000 تا 2000 دلار، بسته به نوع مدل ها، برای سرفیس مایکروسافت اعلام کرد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان فیزیک نجومی و علم شیمی کیهانی موفق به توضیح دو معمای مهم در منظومه شمسی شدند.

  ستاره‌های دنباله‌دار و سیارک‌ها حاوی بلوک‌های سازنده منظومه شمسی هستند و منشا آن را توضیح می‌دهند. با این حال معماهای حل نشده زیادی پیرامون این اشیا کیهانی وجود دارند؛از جمله این که «چگونه ستاره‌های دنباله‌دار یخی ذراتی را به دست آوردند که در دماهای بالا تشکیل شده بودند» و یا «چگونه این ذرات نسوز دیواره‌هایی (rim) را با ترکیبات مختلف به دست آوردند»


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بدون شک هم اکنون نیز سلول‌های خورشیدی استفاده‌های زیادی در صنعت دارند، اما رویای داشتن خانه‌ای با پنجره‌هایی که انرژی الکتریکی خانه را تامین می‌کنند یا گوشی هوشمندی که صفحه آن علاوه بر آنکه نمایشگر است از نور خورشید برای تامین انرژی استفاده می‌کند نیازمند تکنولوژی پیشرفته‌ای است که محققان دانشگاه UCLA در حال کار روی آن هستند: سلول‌های خورشیدی شفاف!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک روز پییرکوری یکی از نامزدهای جایزه علمی نوبل،در آزمایشگاهش بر روی میکروسکوپی خم شده بود و در آن نگاه می کرد.دانشجویی وارد شد و متوجه میکروسکوپ نشد.تصور کرد که پییرکوری مشغول دعا کردن است.آهسته به طرف در خروجی آزمایشگاه رفت،اما پییرکوری او را صدا زد.دانشجوی مزبور گفت:استاد تصور کردم که شما مشغول دعا کردن بودید.

پییرکوری با سادگی معمولش گفت:بله،من مشغول دعا کردن بودم.و بعد به سراغ میکروسکوپش رفت.سپس اضافه کرد:همه علوم،تحقیقات و مطالعات،دعاهایی هستند که خدا رازهای ابدیش را بر ما آشکار می کند،زیرا خداوند رازهایی دارد و فقط زمانی پرده از آنها بر می دارد که انسان مشتاقانه به جستجوی گشودن آنها باشد.خداوند همه رازهایش را عیان نکرده است،بلکه پیوسته خود،برنامه ها و حقایقش را بر کسانی که به جستجوی آنها هستند متجلی می کند.

دکتر الکسیس کارل گوید:نیایش،کشش روح است بسوی کانون غیر مادی جهان و اساس نیایش بر دو پایه استوار است:فقر-عشق.

[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ۸:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 زمانی که آب بدن کم می شود و بر اثر گریه زیاد کیسه اشک خالی می گردد، به جای اشک از چشم ها خون جاری می شود.

 

منبع: افکار نیوز

[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

DOSBox نام نرم‌افزار مبدلی است که امکان اجرای برنامه‌های تحت سیستم عامل DOS را در

محیط ویندوز فراهم می‌کند. برای اجرای هر برنامه در محیط این نرم‌افزار نیاز به تایپ دستورات

مختلف در محیط خط فرمان نرم‌افزار است. این موضوع مقداری کار را کند و سخت می‌کند. در

این ترفند قصد داریم به معرفی راهی ساده اما کاربردی بپردازیم که با استفاده از آن می‌توانید

برنامه‌ها را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر در محیط DOSBox اجرا کنید.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

طبق توافقنامه منعقد شده میان مقامات ناسا و یکی از زندان های آمریکا، مجرمان محبوس در این زندان، ساخت برخی قطعات کوچک برای ماهواره های ناسا را انجام خواهند داد.

  مقامات مرکز تحقیقات Ames ناسا سال گذشته در جریان بازدید از زندان ایالتی «سن کوئنتین» متوجه شدند که این زندان مجهز به ماشین آلاتی است که می تواند برای ساخت قطعات کوچک ماهواره ها مورد استفاده قرار گیرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱:٠٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تعداد افزونه‌های مرورگر کروم روز به روز بیشتر می‌شوند و این مرورگر را هر روز بیشتر به یک سیستم‌عامل جمع و جور با امکانات متنوع تبدیل می‌کنند. صفحه تب جدید کروم وب‌سایت‌هایی که بیشتر بازدید شده‌اند را لیست می‌کند که برای بسیاری از کاربران کاربردی است. اما اگر شما از این صفحه استفاده نمی‌کنید می‌توانید آن را با یک صفحه که در آن ساعت به همراه گزارش آب و هوا به شکل زیبایی نمایش داده می‌شود، جایگزین کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
زن کشاورزی بیمار شد ، کشاورز به سراغ یک راهب بودایی رفت و از او خواست برای همسرش دعا کند .

راهب دست به دعا بر داشت و از خدا خواست همه بیماران را شفا بخشد.
ناگهان کشاورز دعای او را قطع کرد و گفت : " صبر کنید ! از شما خواستم برای همسرم دعا کنید و شما دارید برای همه بیماران دعا می کنید
 ! "
راهب گفت : " من دارم برای همسرت دعا می کنم ."

کشاورز گفت : " اما برای همه دعا کردید ، با این دعا ، ممکن است حال همسایه ام که مریض است ، خوب بشود و من اصلا از او خوشم نمی اید . "

راهب گفت : " تو چیزی از درمان نمی دانی ، وقتی برای همه دعا می کنم دعاهایخودم را با دعاهای هزاران نفر دیگری که همین الان برای بیماران خود دعا می کنند ، متحد می کنم ، وقتی این دعاها با هم متحد شوند ، چنان نیرویی می یابند که تا درگاه خدا می رسند و سود ان نصیب همگان می شود .


دعا های  جدا جدا و منفرد ، نیروی چندانی ندارد و به جایی نمی رسد ! " 
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیم برنرز لی، پدر وب در مراسم افتتاحیه المپیک لندن 2012 شرکت کرد و بخشی از این مراسم را به عهده گرفته و قابلیت‌های دنیای وب را به رخ همه کشاند.

افتتاحیه المپیک لندن 2010، افتتاحیه‌ای بود که با فناوری و توان برنامه‌ریزی و البته موفقیت‌های فردی انگلستان عرض اندام کرد. بخشی نسبتا بزرگ از این مراسم مهم نیز به خود فناوری اختصاص یافته بود و در برنامه‌ای تقریبا نیم ساعته با شرکت بیش از 250 نفر داستان موزیکال دو نوجوان نقل شد که از طریق شبکه‌های اجتماعی و با استفاده از موبایل‌شان با یکدیگر آشنا و نهایتا در زندگی با یکدیگر روبه‌رو می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کمتر از یک ماه تا شروع نمایشگاه IFA برلین آلمان زمان باقی مانده و هر روز اطلاعات مربوط به یکی از تلفن‌هایی که قرار است در این نمایشگاه به نمایش عموم در آید به بیرون درز می‌کند. چند روز پیش اطلاعات مربوط به تلفن نسبتا قوی Xperia Mint به بیرون درز کرد و دیروز نیز اطلاعات مربوط به تلفن‌ خوش قیمت Xperia J در فضای وب منتشر شد. این تلفن که با نام ST26i نیز شناخته می شود مجهز به صفحه نمایش ۴ اینچ و سیستم‌عامل اندروید ۴ است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در مأموریت جدید کپسول سایوز به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی32 ماهی کوچک، فضانوردان را همراهی خواهند کرد.

  فضاپیمای باری HTV-3 ژاپن حامل محموله جدید از جمله یک آکواریوم تحقیقاتی روز جمعه 27 جولای (ششم مرداد) به ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق شد.

 این آکواریوم تحقیقاتی قرار است زیستگاه 32 ماهی «مداکا» باشد که با خدمه جدید ایستگاه فضایی همسفر خواهند شد.

 کپسول فضایی سایوز TMA-o6Mحامل «کوین فورد» فضانورد ناسا به همراه «اوگنی تارکلین» و «اولگ نوویتسکی» کیهان نوردان روس و ماهیان مداکا 15 اکتبر (24 مهر) از پایگاه فضایی بایکنور قزاقستان به فضا پرتاب می شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گل‌فشان از جمله پدیده‌های جالب توجه در منطقه ساحلی خزر و دریای عمان هستند. همبستگی این عارضه زمین شناسی با منابع نفت وگاز آن رابه پدیده‌ای جذاب در این دو حوزه تبدیل کرده است.

 این گل‌فشان ها در 95 کیلومتری غرب بندر کنارک و در دشت کهیر نرسیده به روستای تنگ در زمینی مسطح واقع شده و دارای سه تپه کوچک گل‌فشان است که یکی از آنها شبیه آتشفشان و در حال حاضر فعال است و بقیه آنها نیز از چند سال قبل به صورت غیرفعال درآمده‌اند. 

در بلندای این تپه‌ها، دهانه‌هایی به قطر چند سانتی متر وجود دارد و از دهانه گل‌فشان که در حال حاضر فعال است، به طور متناوب گل خاکستری رنگ خارج شده و به سوی دامنه‌ها سرازیر می‌شود. دوره تناوب این پدیده نادر و زیبا ده تا پانزده دقیقه است که این عمل با لرزش خاک همراه است و گاهی به هنگام خروج گل، صدایی همانند شلیک تفنگ از آن به گوش می‌رسد. 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

چندی پیش سامسونگ امکان خرید نرم‌افزارهای اندرویدی از طریق کارت‌های بانکی عضوی شتاب را در فروشگاه Samsung Apps میسر کرد. حال در راستای تشویق کاربران به استفاده از این فروشگاه نرم‌افزاری، به ۱۱ نفر از کاربرانی که از این فروشگاه اپلیکیشن‌های اندرویدی خود را تهیه می‌کنند، ۱۱ دستگاه تلفن گلکسی اس ۳ هدیه می‌دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد، مصرف سیگار باعث تولید مقادیر بیش از حد دو پروتئین در بدن می‌شود که شکسته شدن استخوان‌ها را در پی دارد.

  دو دهه قبل دانشمندان برای نخستین بار کشف کردند که سیگار کشیدن می‌تواند باعث شکستگی و پوکی استخوان شود و نتایج مطالعه جدید، عملکرد دقیق سیگار در تضعیف و تخریب بافت استخوانی را مشخص کرده است.

 بر اساس مطالعات قبلی، سموم موجود در دود سیگار با تحت تأثیر قرار دادن فعالیت «استئوبلاست ها» به عنوان سلول‌های سازنده استخوان جدید و «استئوکلاست‌ها» که باعث جذب یا شکستن استخوان‌های قدیمی می شوند، منجر به تضعیف استخوان ها می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هر چه زمان می‌گذرد ویژگی‌های تلویزیون‌های هوشمند بیشتر و بیشتر می‌شوند. چندی پیش،سامسونگ خبر از آوردن بازی پرندگان خشمگین روی تلویزیون‌های هوشمند خود را داد و حالا این بازی روی برخی از تلویزیون‌های هوشمند این کمپانی به صورت رایگان ارائه شده است. این بازی بدون ریموت کنترل یا رابط لمسی و فقط با ژست‌های حرکتی انجام می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک آشپز فیزیکدان در یک ویدئوی جالب به نمایش «آنچه در زمان انداختن نیتروژن مایع در یک ماهی‌تابه روغن داغ روی می‌دهد» پرداخته و دلیل تبدیل آب به توپ‌های کوچک در زمان افتادن بر روی یک سطح داغ را توضیح می‌دهد.

  این پدیده ناشی از اثر لایدن‌فراست است که در هنگام مواجهه مایعات با یک سطح جامد داغ‌تر از نقطه جوش آنها یک لایه بخار عایق ایجاد می کنند و لذا نیتروژن مایع یا آب تا زمانی که بخار شود بر روی سطح پرواز می‌کند .

 این فیلم در زمان تصویربرداری از تصاویری برای مجموعه دنباله‌دار کتابهای آشپزی «میرولد» به ثبت رسیده و از یک دوربین 3000 فریم در ثانیه برای توضیح این پدیده استفاده کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 شبکه اجتماعی فیس‌بوک از راه اندازی دفتری در شهر لندن خبر داد که تمرکز آن روی توسعه پلتفرم‌های موبایلی است.

بنابر اعلام فیس‌بوک، اولین دفتر این کشور خارج از مرزهای آمریکا به زودی در شهر لندن آغاز به کار خواهد کرد تا پلتفرم‌های موبایلی این شرکت توسعه یابد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 اگر خواهان رسیدن به قله های موفقیت و خواسته های واقعی تان هستید حتماً نکته هایی را که در زیر آمده جدی بگیرید:

۱) کنجکاوی را دنبال کن ید:من هیچ استعداد خاصی ندارم. فقط عاشق کنجکاوی هستم».چگونه کنجکاوی خودتان را تحریک می کنید؟ من کنجکاو هستم، مثلا برای پیدا کردن علت اینکه چگونه یک شخص موفق است و شخص دیگری شکست می خورد. به همین دلیل است که من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت کرده ام شما بیشتر در چه مورد کنجکاو هستید؟پیگیری کنجکاوی شما رازی است برای رسیدن به موفقیت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سایت "ایرفورس تایمز" وابسته به نیروی هوایی آمریکا نوشت این کشور خطرناک ترین بمب غیرهسته ای را تولید و به زرادخانه تسلیحاتی خود اضافه کرده است.

 این بمب می تواند به مانند گلوله ای بسیار بزرگ، استحکامات امنیتی را بشکافد و اهدافی را در عمق 60 متری زیر زمین، نابود کند.

این بمب غول پیکر که طول آن 6 متر و قطرش یک متر است توسط هواپیماهای جنگی "بی - 52 "و "بی -2  شبح" شلیک می شود.  این دو هواپیمای نظامی ، برای شلیک موشک های استراتژیک آمریکا ساخته شده اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فیس‌بوک این امکان را فراهم نموده تا هرگز روز تولد دوستان و آشنایان‌مان را فراموش نکنیم. اما فقط وقتی از نسخه دسکتاپ فیس‌بوک استفاده می‌کنیم می‌توانیم در صفحه خانگی افرادی که تولدشان نزدیک است را ببینیم. گوشی هوشمند وسیله‌ای است که همیشه همراه ماست و اگر برنامه‌ای وجود داشته باشد که بتواند اطلاعات روز تولد دوستان را از فیس‌بوک بگیرد می‌توانیم همیشه از به یاد داشتن روز تولد عزیزانمان مطمئن باشیم. در این مطلب دو برنامه که بدین منظور طراحی شده‌اند را برای دستگاه‌های اندرویدی معرفی می‌کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شهری بود به نام شهر پابرهنه ها. در یک صبح سرد زمستانی مردی وارد این شهر شد. وقتی که از قطار پیاده شد، متوجه شد ایستگاه قطار آنجا، مانند همه ایستگاههای قطار مملو از جمعیت بود و مسافران میکوشیدند از میان جمعیت راه خود را باز کنند و به قطار مورد نظرشان برسند. مرد در نهایت شگفتی متوجه شد که همه آنها پابرهنه هستند.

هیچ کس کفش به پا نداشت. او از ایستگاه بیرون آمد . . .

 

شهری بود به نام شهر پابرهنه ها. در یک صبح سرد زمستانی مردی وارد این شهر شد. وقتی که از قطار پیاده شد، متوجه شد ایستگاه قطار آنجا، مانند همه ایستگاههای قطار مملو از جمعیت بود و مسافران میکوشیدند از میان جمعیت راه خود را باز کنند و به قطار مورد نظرشان برسند. مرد در نهایت شگفتی متوجه شد که همه آنها پابرهنه هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۸ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان مؤسسه مکس‌پلانک آلمان با استفاده از اطلاعات تلسکوپ فضایی فرمی موفق به شناسایی یک تپ‌اختر خاص پرتو گامای مبتلا به سکسکه شده‌اند!

  تپ‌اختر J1838-0537 با پنج هزار سال سن، بسیار جوان بوده و قویترین اشکال چرخشی مشاهده شده تاکنون برای یک تپ‌اختر پرتو گاما را تجربه می‌کند.

 شناسایی تپ‌اخترهای پرتو گامای خالص به دلیل ناشناخته بودن ویژگی‌های آنها مشکل بوده و ستاره‌شناسان تنها قادر به تعیین موقعیت حدودی آنها در آسمان از روی مشاهدات اصی فرمی هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ٢:٥٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 به گفته Cult of Mac، جدیدترین نسخه سیستم عامل گوشی‌ و تبلت‌ اپل برای دانلود کردن اپلیکیشن‌های رایگان نیازی به پسورد ندارد.

آنطور که در خبر ها آمده، ظاهرا کاربران iOS6، لازم نیست در حین دانلود کردن اپلیکیشن‌های رایگان وقت خود را صرف وارد کردن پسورد کنند. Cult of Mac  با بررسی نسخه بتای iOS6 به این نتیجه رسیده است که کاربران این سیستم دیگر برای دانلود کردن و حتی استفاده کردن از اپلیکیشن های رایگانی که قبلا نصب کرده اند، نیازی به وارد کردن پسوردهایشان ندارند.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ٢:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فناوری جدید محققان دانشگاه پیر و ماری کوری فرانسه می‌تواند در آینده به افرادی که قابلیت حرکت دستها یا پاهای خود را کاملا از دست داده‌اند، در برقراری آزادانه ارتباط با استفاده از چشم‌ها برای نوشتن روان جملات کمک کند.

  این شیوه که توسط «ژان لاورنس» از دانشگاه پیر و ماری کوری کشف و در مجله «Current Biology» منتشر شده، به فریب دستگاه عصبی‌عضلانی برای غلبه بر یک پدیده طبیعی موسوم به حرکت جهشی چشم می‌پردازد.

 

 
ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ٢:٤٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 تا پیش از امروز اگر شما عبارت 7*15 را در گوگل تایپ می کردید اولین نتیجه جست و جویی که در صفحه ظاهر می شد، عدد 105 بود. حالا گوگل یک قدم فراتر رفته است و پاسخ را روی یک ماشین حساب مجازی به شما نشان می دهد.

 از امروز به بعد اگر چنین عباراتی را تایپ کنید در راس نتایج جست و جوی شما ، ماشین حسابی آبی رنگ پدیدار خواهد شد که 34 دکمه شامل توابع استاندارد مثلثاتی، و دکمه هایی برای اعداد خاص مثل عدد پی دارد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ٢:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک پژوهش در مورد چگونگی یادگیری کودکان در مورد جهان اطراف نشان داده که تا سن هفت سالگی کودکان در برخی از وظایف مانند پرندگان هستند.

  تحقیقات دانشمندان دانشگاه کمبریج بر اساس حکایت ازوپ بوده که در آن یک کلاغ تشنه سنگریزه‌هایی را در یک پارچ آب انداخته و در نهایت سطح آب به قدری بالا آمده که حیوان بتواند از آن بنوشد.

 پژوهش‌ها نشان داده که کلاغ‌ها واقعا اصول پشت این حکایت را می‌فهمند. آنها در برابر یک پاداش غذایی شناور در بخش دور از دسترس یک مخزن آزمایشی، از اجسام سنگین به جای سبک برای بالا آوردن سطح آب و نزدیک آوردن غذا استفاده خواهند کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ٢:۳٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هواپیمای باری سوپر گوپی ناسا در یک نمایش عمومی نادر در میان استقبال صدها تماشاچی در سیاتل به انتقال بخشی از ترینر شاتل فضایی پرداخت.

  بیش از هزار تماشاچی در موزه پرواز سیاتل در واشنگتن جمع شده و سوپر گوپی پس از گردشی در هوا برای جشن خوشامد بر زمین فرود آمد.

 درون این هواپیمای دارای موتور توربین‌دار، بخش سرنشین بدنه کامل شاتل ترینر ناسا قرار داشت که اکنون در اختیار موزه قرار دارد.

 این نمایش به رونمایی از شاتل 36 متری خواهد پرداخت که پیش از این هرگز مرکز فضایی جانسون را در هوستون ترک نکرده بود.

 این شاتل به طور کامل در گالری فضایی 12 میلون دلاری چارلز سیمونی موزه پرواز دوباره به هم وصل خواهد شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

چندی پیش و به دنبال مشکلات مالی و ورشکستی، کداک چراغ سبز به خریدارن اختراع‌های ثبت‌شده‌اش نشان داد. حالا اپل، گوگل، مایکروسافت و سه شرکت تولیدکننده تلفن‌های هوشمند به دنبال خرید ۱٫۱۰۰ پتنت (اختراع ثبت‌شده) کداک هستند. جالب است که اپل و مایکروسافتبرای خرید پتنت‌های کداک تیم شده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آنند که مزایده خرید پتنت‌های کدادک در روز دوشنبه برگزار خواهد شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

همان طور که می‌دانید در محیط ویندوز می‌توانید با استفاده از کلید Backspace متون تایپ شده در ویرایشگرهای متنی مختلف را به صورت کاراکتر به کاراکتر پاک کنید. در این ترفند قصد داریم روشی ساده اما کاربری را بازگو کنیم که با استفاده از آن می‌توانید متون را به صورت تکه‌ای پاک کنید. بدین صورت که متن به صورت کاراکتری حذف نمی‌شود، بلکه متن حدفاصل یک نقطه، فاصله و علامت حذف خواهد شد. این کار به وسیله یک کلید ترکیبی انجام خواهد شد.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تنها یک سوم مردم عقیده دارند تکنولوژی برای آنها استرس زا است اما وقتی صحبت از یک فن آوری خاص به میان می آید، تعداد این افراد ناگهان دوبرابر می شود!

قرار بر این است که تکنولوژی زندگی ما را راحت تر کند. اغلب هم تا وقتی که اشتباهی رخ ندهد و همه چیز درست کار کند اینگونه است. بررسی ها هم نشان می دهد که تنها یک سوم مردم عقیده دارند تکنولوژی برای آنها استرس زا است اما وقتی صحبت از یک فن آوری خاص به میان می آید، تعداد این افراد ناگهان دوبرابر می شود!

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همانطور که می‌دانید آیفون به کاربران اجازه نمی‌دهد که هر آهنگی را به عنوان زنگ موبایل انتخاب کنند. در واقع شما تنها اجازه دارید یکی از زنگ‌های از پیش تعیین شده آیفون را به عنوان زنگ موبایل خود انتخاب کنید. اما برای این کار هم برنامه‌هایی در نظر گرفته شده‌اند که در ادامه به معروف‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان موفق به کشف اولین سیستم سیارات فراخورشیدی شده‌اند که با وجود سیارات منظم هم تراز از شباهت زیادی با منظومه شمسی برخوردار است.

  ستاره کپلر 30 در فاصله 10 هزار سال نوری با زمین در اطراف یک محور عمودی چرخیده و از سه سیاره برخوردار است که در یک صفحه مداری می‌چرخند.

 در منظومه شمسی، خط سیر سیارات با گردش خورشید موازی است که احتمالا از یک دیسک در حال چرخش شکل گرفته‌اند. در سیستم جدید این مساله تکرار شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در این گزارش وب سایت‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آنها می توانید المپیک لندن را از لحظه شروع تا زمان اختتامیه که در 12 آگوست برگزار می شود دنبال کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروز مدیرعامل فیس‌بوک، مارک زاکربرگ شایعاتی که چند روز پیش در رابطه با همکاری مشترک فیس‌بوک و اچ‌تی‌سی برای تولید تلفن هوشمند اختصاصی، منتشر شده بود را رد کرد. مدیرعامل بزرگترین شبکه‌اجتماعی جهان در کنفرانس مربوط به گزارش مالی نیمه دوم سال ۲۰۱۲ اعلام نمود: موارد بسیاری را می‌توان برروی سیستم‌عامل‌‌های فعلی ایجاد نمود و واقعا نیازی به ساخت یک تلفن جدید و مجزا احساس نمی‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سومین فضاپیمای روباتیک ژاپن روز گذشته (جمعه) با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی الحاق شده و محموله‌ای از مواد غذایی، تجهیزات و آزمایشهای علمی دانش‌آموزی را به این پایگاه مداری منتقل کرد.

  فضاپیمای بدون سرنشین(H-2 Transfer Vehicle-3 (HTV-3 موسوم به «کونوتوری» که در ژاپنی به معنی «لک‌لک سفید» است، تا فاصله 12 متری ایستگاه پرواز کرده و در ساعت 12:23 به وقت گرینویچ توسط بازوی روباتیک 18 متری ایستگاه در فضا گرفته شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مایکروسافت به زمان انتشار نسخه RTM ویندوز ۸ نزدیک می‌شود، این نسخه از ویندوز که تقریبا نسخه نهایی این سیستم‌عامل خواهد بود، تنها در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت تا محصولات خود را با سیستم‌عامل جدید مایکروسافت سازگار کنند. حال تصویر پس‌زمینه ویندوز ۸ که برروی نسخه RTM نیز وجود خواهد داشت به بیرون درز کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پادشاه بزرگ یونان، الکساندر، پس از تسخیر کردن حکومت های پادشاهی بسیار، در حال بازگشت به وطن خود بود.

در بین راه، بیمار شد و به مدت چند ماه بستری گردید. با نزدیک شدن مرگ، الکساندر دریافت که چقدر پیروزی هایش، سپاه بزرگش، شمشیر تیزش و همه ی ثروتش بی فایده بوده است.

او فرمانده هان ارتش را فرا خواند و گفت:

((من این دنیا را بزودی ترک خواهم کرد. اما سه خواسته دارم. لطفاً، خواسته هایم را حتماً انجام دهید)).

فرمانده هان ارتش درحالی که اشک از گونه هایشان سرازیر شده بود موافقت کردند که از آخرین خواسته های پادشاهشان اطاعت کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

نرم‌افزار WinRAR یکی از پرطرفداران نرم‌افزارها جهت فشرده‌سازی فایل‌ها در میان کاربران است. اما شاید برای‌تان عجیب باشد که بدانید به وسیله این نرم‌افزار می‌توانید تصاویر موجود در یک فایل Word را به آسانی استخراج کنید! بدین صورت که اگر قصد ذخیره تصاویر موجود در یک فایل Word را داشته باشید، دیگر نیازی به باز کردن این فایل و ذخیره تک‌تک تصاویر ندارید. بلکه با کمک WinRAR می‌توانید تمامی تصاویر را به راحتی به صورت مجزا ذخیره کنید. در این ترفند به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

متاسفانه در iOS بصورت پیش‌فرض کی‌برد فارسی وجود ندارد و کاربران مجبور به استفاده از کی‌برد عربی هستند که البته از کلید‌های فارسی نیز پشتیبانی می‌کند اما استفاده از کی‌برد عربی، مشکل و تایپ کردن با آن زجرآور است. در این راهنما قصد داریم نحوه فعال کردن کی‌برد فارسی در آیفون، آیپد و آیپاد را آموزش دهیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 هر روز مسئولان دولتی و نمایندگان تصمیم جدیدی برای مهریه می گیرند.

یک روز گروهی اعلام کردند که مهریه را مطابق محل زندگی دختر تعیین کنند ،بار دیگر نمایندگان مجلس طرحی دادند که مهریه بالای 110 سکه زندانی نداشته باشد و در آخر هم رئیس ستاد دیه پیشنهاد داد که دفاتر اسناد رسمی مهریه‌های بالا را به ثبت نرسانند. همه‌ این تصمیم‌ها و بحث‌ها برای کنترل مهریه و با عنوان جلوگیری از بروز اختلاف در میان خانواده‌ها و زوج‌های جوان اعلام شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 یانگ یوان‌کینگ (Yang Yuanqing)، مدیر اجرایی لنوو، سازنده چینی کامپیوتر که به تازگی 3 میلیون دلار پاداش از طرف شرکت دریافت کرده بود، این پول را میان کارمندان بخش مرکز تلفن و خط تولید لنوو پخش کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پیش از این اطلاعات و شایعات مختلفی در مورد Xperia GX (نام دیگر: LT29i) به بیرون درز کرده بود، اما به نظر می‌رسد سونی در حال تولید تلفن قوی‌تر دیگری با نام Mint (نام دیگر: LT30p) نیز می‌باشد. براساس اطلاعاتی که به تازگی به بیرون درز کرده، این تلفن از نظر مشخصات فنی در سطح نسبتا بالایی قرار دارد، صفحه نمایش ۴.۳ اینچی این Mint از نوع LCD با رزولوشن ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسل و دوربین پشت آن همانند Xperia GX سیزده مگاپیکسلی است. جزئیات بیشتر را در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

درسفر معراج  پیامبر(ص)،  جبرائیل به او فرمود : چون سفر سختی درپیش داری ، خداوند دراین سفر سه فرشته برایت گمارده که یکی راانتخاب کنی :

فرشته عقل - فرشته ایمان  فرشته حیا

پیامبر (ص)فرشته عقل راانتخاب کرد .

جبرائیل پرسید : چرا فرشته عقل ؟

پیامبر(ص) فرمود : کسی که عقل داشته باشد ، ایمان وحیا هم دارد!

[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شرکت دل از ورود دوباره خود به بازار لپ تاپ‌های تحت لینوکس خبر داده است.

این شرکت قرار است یک لپ تاپ فوق باریک تحت لینوکس را که ایکس پی اس ۱۳ نام دارد، پاییز امسال وارد بازار کند.

شرکت دل پیش از این در ماه می‌ از طرح خود برای عرضه یک لپ‌تاپ تحت سیستم عامل لینوکس خبر داده بود و حالا زمان عرضه آن را نیز اعلام کرده است.

دل قرار است لپ تاپ ایکس پی اس ۱۳ را با نسخه کاربرپسند اوبونتو (Ubuntu) روانه بازار کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یکی از امکانات جدید و کاربردی که در ویندوز 8 وجود دارد قابلیت Storage Spaces است. شما به وسیله این قابلیت می‌توانید فضای چند هارد درایو متصل به کامپیوتر را با یکدیگر ادغام کرده و یک درایو مجازی ایجاد کنید. این هارد درایوها می‌توانند یک فلش دیسک یا یک هارد اکسترنال باشند. در این ترفند به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان امیدوارند با ساخت پهپاد دریایی خورنده زباله‌های پلاستیکی، مشکل آلودگی دریاها و اقیانوس‌ها را برطرف کنند.

  تمام ربات‌های خودمختار و مستقل تنها برای مأموریت شناسایی و جاسوسی طراحی نشده‌اند و برخی از آنها مانند ربات جاروبرقی Roomba‌ یا ربات تمیزکننده استخر Bufo انجام کارها را برای انسان تسهیل کرده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 در این تابستان گرم و نفس‌گیر، اولین دغدغه هر شخصی خنک شدن و خنک ماندن است؛ کاری که CoolNYC حاصل همکاری Con Edison و ThinkEco با طراحی نرم‌افزاری برای نیویورکی‌ها آسان کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پیش از این شنیده بودیم که HTC و فیس‌بوک در حال ساخت یک تلفن جدید اندرویدی می‌باشند و حالا بلومبرگ اعلام کرده که تلفن هوشمند این همکاری قرار است در نیمه اول سال میلادی آینده وارد بازار شود. هنوز جزئیات زیادی در رابطه با این تلفن منتشر نشده اما دلیل به تاخیر افتادن عرضه این تلفن بیان شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

هنری ماتیس نقاش, از جوانی عادت داشت هرهفته برای دیدن رنوار بزرگ به آتلیه اش برود.وقتی رنوار دچار بیماری ورم مفاصل شد ,ماتیس هرروز به دیدنش می رفت و برایش غذا و مداد و رنگ می برد اما همیشه می کوشید به استاد بباوراند که بیش از حد کار می کند و باید کمی هم استراحت کند.
یک روز متوجه شد که رنوار با هر حرکت قلمو ,ناله می کند.ماتیس نتوانست تحمل کند.
"استاد بزرگ ,آثار شما همین طوری هم زیبا و بسیار مهم اند.چرا اینطور خودتان را شکنجه می دهید؟"
رنوار پاسخ داد:"ساده است.زیبایی می ماند ولی درد و غم  در گذر است!

[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردی در عالم رویا به سایه ی خود نگاه می کرد و جای پایش که بر روی ساحل افتاده بود ،

امّا جای پای دیگری را هم دید.

به خداوند گفت : خدایا این جای پای کیست که همیشه با من است ؟

خداوند گفت : فرزندم ، جای پای من است که همیشه با تو همراه است.

مرد بقیه روز های زندگیش را از نظر گذراند و لحظاتی بحرانی و سختی را در ساحل زندگیش دید که فقط جای پای خودش مانده ،

 با گلایه از خداوند پرسید : خدایا ، پس در این شرایط سخت و بحرانی که من نیاز به تو داشتم

چرا تو نیستی ؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۳:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مخترع ژاپنی سطل زباله هوشمندی طراحی کرده است که امکان فرود مطمئن زباله درون سطل را فراهم می کند!

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سطل زباله هوشمند Smart Trashbox با ردیابی مسیر پرتاب زباله و تخمین محل احتمالی سقوط، به سمت زباله حرکت می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۳:۱٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در آستانه شروع بازی‌های المپیک تابستانی 2012 لندن بازار آمارها و نظرات هم داغ است؛ چنانکه در تازه‌ترین آمار ارائه شده براساس سنجش‌ها و پرسش‌های سایت TechBargains.com، 87 درصد مردم از یکی از شبکه‌های اجتماعی یا پیامک برای ارتباطات و اطلاع‌ از رویدادهای المپیک استفاده می‌کنند.

براساس این گزارش، تنها 9درصد از مردم قصد خرید تلویزیون برای این بازیها را دارند و نیمی از پرسش شوندگان نیز گفته‌اند که درصورتی که تجهیزات لازم برای سه‌بعدی دیدن را داشته باشند، این بازیها را سه‌بعدی تماشا خواهند کرد. در میان رسانه‌ها هنوز تلویزیون با 94 درصد پوشش بالاترین مخاطب را برای بازیهای المپیک دارد و پس از آن 46 درصد مردم با استفاده از لپ تاپ، 39 درصد با دسکتاپ، 31دردصد با تبلت و 27 درصد با گوشی هوشمند تماشا می‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۳:۱٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی شریف از پایان مراحل طراحی اولیه و ساخت نمونه تجهیزات سخت‌افزاری سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی در فاز آزمایشگاهی و آغاز اجرای این طرح به صورت پایلوت در آزاده راه تهران– قزوین تا گردنه کوهین در پایان سال 91 خبر داد.

 مهندس کوروس حمزه در گفت‌و گو با خبرنگار «فناوری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی در چند بخش نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و زیرساخت‌های جاده‌ای تعریف شده است و می‌توان از طریق آن بدون دخالت سرنشین، ارتباط خودروها را با یکدیگر و با تجهیزات کنار مسیر برقرار کرد و از پیام‌های ایمنی و اطلاعاتی مانند وضعیت ترافیکی و شرایط آب‌و هوایی جاده آگاهی یافت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۳:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شاید تصویر برنامه‌نویسی که به تنهایی در یک اتاق یا انباری بدون در و پنجره نشسته و زندگی‌اش را با خوراکی‌هایی مثل هله‌هوله می‌گذراند و تندتند مشغول نوشتن برنامه‌های مختلف است در ذهن شما حک شده باشد، اما این تنها تصوری بیش نیست؛ زیرا واقعیت چیز دیگری است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ٢:٤۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
در صورتی که با محیط CMD ویندوز زیاد سروکار دارید حتماً متوجه شده‌اید که Copy یا Paste کردن متون در این محیط چندان سریع و آسان نیست. برای Copy کردن متون بایستی ابتدا بر روی صفحه راست کلیک کرده و Mark را انتخاب کنید. سپس متن مورد نظر را به حالت انتخاب درآورده و با فشردن کلید Enter متن را Copy کنید. همچنین برای Paste کردن متن نیز بایستی بر روی صفحه راست کلیک کرده و Paste را انتخاب کنید. با استفاده از ترفندی که هم‌اکنون قصد معرفی آن را داریم می‌توانید به این روند سرعت بخشید.

 

 

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ٢:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سیستم رایانه‌ای مورد استفاده در فیلم تخیلی «گزارش اقلیت» که برای نمایش اطلاعات بر روی دیوار با استفاده از حرکت انگشتان مورد استفاده بود، اکنون راه خود را به دنیای واقعی باز کرده است.

  کارشناسان رایانه آمریکایی، شکل واقعی‌شده این نرم‌افزار را رونمایی کرده و امیدوارند بتوانند آن را به سازمانهای مجری قانون در سراسر جهان بفروشند.

 این رابط توسط جان آندرکوفلر، دانشمند پیشین موسسه فناوری ماساچوست ساخته شده و توسط شرکت Oblong Industries به عنوان شیوه‌ای برای بررسی مقادیر زیاد اطلاعات و فیلم به بازار عرضه شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ٢:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 در کنار استقبال روزافزون از فناوری HTML5 در طراحی سایت، فلش روزهای رکود خود را سپری می‌کند.

سایت ویکس، ارائه‌دهنده خدمات طراحی سایت بر مبنای فناوری اچ‌تی‌ام‌ال۵ و فلش، اعلام کرد در سه ماهه گذشته، بیش از یک میلیون سایت با استفاده از ابزار اچ‌تی‌ام‌ال۵ که این شرکت ارائه می‌کند، ساخته شده است.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آخرین سری از تبلیغات تلویزیونی شرکت اپل برای نسخه تازه نرم‌افزار Siri که قرار است با ios6 به بازار ارائه شود، به تازگی از شبکه‌های سراسری پخش شد و البته اعجاب انگیز بود.

پس از عدم موفقیت تبلیغات نخستین که این نرم‌افزار را همچون یک هدیه آسمانی (بسیار بلند پروازانه) جلوه می‌داد که قرار است دنیا را تغییر دهد، اپل رو به استفاده از ستاره‌ها برای تبلیغات خود آورد و در این مسیر از افرادی همچون ساموئل جکسون، زوئی دشنل و جان مالکوویچ آورد و البته در آخرین تیزر این شرکت مارتین اسکورسیزی روی صندلی عقب یک تاکسی نیویورک در حال صحبت با نرم‌افزار تشخیص صدای اپل است و با استفاده از سیری دوستانش تماس می‌گیرد، برنامه‌های ثبت شده در تقویم‌اش را چک و تغییر می‌دهد و حتی وضعیت ترافیک منطقه را بررسی می‌کند! 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ٢:٢٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در هفته‌های گذشته سامسونگ امکان جستجو در گوشی یا به اصطلاح جستجوی محلی را از نسخه آمریکایی Galaxy S3 به دلیل اختار دادگاه حذف نمود و هم اکنون طبق خبری که Android Central منتشر نموده، بروزرسانی جدید نسخه بین المللی GT-i9300 (نسخه‌ای که در ایران نیز به فروش می‌رسد ) امکان جستجوی محلی را حذف می‌نماید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ٢:٢۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

این بار در کشور یمن ناگهان در چشم کودکی نام مبارک رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم حک و رؤیت شد. این حادثه نیز تعجب همگان را برانگیخت و موجب شگفتی چشم پزشکان شده است و تا به این لحظه علت به وجود آمدن این وضعیت را نفهمیده اند.

چندی پیش خبری هم در رسانه های مختلف روسیه منتشر شد که حاکی از پدیدار شدن آیات قرآنکریم روی پوست بدن یک نوزاد در منطقه قفقاز بود.

انتشار آن خبر تعجب همگان به ویژه افکار عمومی روسیه و منطقه قفقاز را برانگیخت تا جایی که «موخو علی اف» رئیس جمهور داغستان نیز برای دیدن این معجزه به منزل این کودک و والدین او رفت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 آی‌فون فعلی اپل پورت 30 پینی دارد. به طور قطع وجود کانکتور کوچکتر در پایین دستگاه، محل خوبی برای جاگرفتن جک هدفون خواهد بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آی‌فون جدید اپل با کانکتور کوچکتری به بازار عرضه خواهد شد. به گزارش رویترز، آی پد و آی فون فعلی دارای پورت 30 پینی هستند اما آی فون جدید با یک کانکتور 19 پینی تولید می شود. چنین تغییری به اپل کمک خواهد کرد تا در پایین دستگاه های خود جایی برای جک هدفون باز کند. در آی فون های فعلی جک هدفون در بالای دستگاه قرار می گیرد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دکتر سید محسن خوش نیت نیکو، فوق تخصص غدد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در ماه رمضان شیوع سردرد اغلب افزایش می یابد.

این فوق تخصص غدد یاد آور شد: سردردهایی که هنگام روزه داری ایجاد می شود معمولا به علت افت قند خون، قطع مصرف کافئین، تغییرات الگوی خواب و استرس گرسنگی است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
ماهیمون هی میخواست یه چیزی بهم بگه . تادهنشو وا می کرد آب می رفت تو دهنش نمی تونست بگه . دست کردم تو آکواریوم درش آوردم . شروع کرد از خوشالی بالا پایین پریدن . دلم نیومد دوباره بندازمش اون تو . اینقده بالا پایین پرید خسه شد خوابید . دیدم بهترین موقع تا خوابه دوباره بندازمش تو آب. ولی الان چندساعته بیدار نشده . یعنی فکرکنم بیدار شده دیده انداختمش اون تو قهر کرده خودشو زده به خواب .\... 
 
نتیجه اخلاقی: رفتار بعضی از آدم هایی است که کنارمونند . دوستشون داریم و دوستمون دارند ولی ما رونمی فهمند و فقط تو دنیای خودشون دارند بهترین  رفتار را با ما  میکنند. وای بحال روزی که از ما رو بر گردونند آنوقت تازه نوبت سخت گیری هاشون میرسه
 
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک عکاس وقفه زمانی با تلاش و زحمت زیاد با بهم چسباندن هزاران تصویر از ایستگاه فضایی بین‌المللی شاید یکی از زیباترین فیلمهای ممکن را از این آزمایشگاه مدارگرد ارائه کرده است.

  این تصاویر به ثبت عبور جهان از زیر ایستگاه فضایی و ستارگان که با عبور ایستگاه مانند یک زیبابین عمل کرده‌اند، پرداخته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اپل امروز گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ (سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۲) را منتشر کرد. این شرکت در سه ماهه دوم امسال ۳۵ میلیارد دلار درآمد داشته که ۸.۸ میلیارد دلار آن سود خالص بوده است. محصول پرسود اپل در این سه ماهه آیفون بوده و فروش آیپد نیز نسبت به همین فاصله زمانی در سال گذشته ۸۴ درصد افزایش یافته است. در ادامه جزئیات کامل به همراه مقایسه درآمد و سود اپل با گوگل، مایکروسافت و سامسونگ را مشاهده خواهید کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

روزی مارتین با چهره ای بسیار غمگین به خانه آمد ، همسرش می پرسد : چه شده ؟ چرا این قدر ناراحتی ؟ مارتین لوترکینگ با دلگیری خاصی می گوید : هیچی ! 


چند لحظه بعد همسرش در حالی که لباسش را عوض کرده بود و لباس مشکی مخصوص عزا پوشیده بود ، آمد . مارتین با تعجب می پرسد : چی شده ؟ چرا لباس عزا بر تن داری ؟ زنش می گوید : نمی دانی ! او مرده ! مارتین می گوید : کی ؟ همسرش جواب می دهد : خدا . مارتین با تعجب می پرسد : این چه حرفی است که می زنی ؟ همسرش می گوید : اگر خدا نمرده ، پس چرا این قدر غمگینی

[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 کمپانی مایکروسافت اعلام کرد: در حال حاضر مشغول کار روی نمونه اولیه قلمی است که بتواند روی سطح هر نمایشگری از جمله لپ تاپ، مانیتور، تبلت و اسمارت فون کار کند.

این قلم طوری طراحی شده است که حتی صفحه نمایش های غیر لمسی هم بتوانند ورودی های آن را دریافت کنند. آنطور که MIT's Technology Reviewشرح داده است، قلم مایکروسافت به جای تکیه بر لمسی بودن صفحه نمایش ، از دو دوربین که روی خودش نصب شده اند استفاده خواهد کرد تا از این طریق حرکت و زاویه را بر روی صفحه ردیابی کند. در واقع این قلم می تواند با عکس گرفتن از صفحه نمایش ، پیکسل هایی که ردیابی شده است را محاسبه کرده و از روی آن موقعیت خود را تعیین کند.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۳:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 همه می دانند که آی‌پاد صنعت موسیقی را متحول کرد. اما هیچ کس تا کنون از تاثیر عمیق و پنهانی که این دستگاه بر سلامت سالمندان مبتلا به بیماری زوال عقل می‌گذارد صحبتی نکرده است.

 آزمایش بر روی تاثیرات آی پاد بر حافظه ، از زمانی آغاز شد که یک مددکار اجتماعی به نام دان کوهن، در سال 2008 ، 200 آی پاد را بین چندین خانه سالمندان محلی توزیع کرد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۳:٤٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در حالی که که سفرهای میان‌ستاره‌ای به عنوان یک رؤیای جذاب توسط محققان در حال بررسی است، یک ماموریت موسوم به ملاقات‌های میان ستاره‌ای و ماموریت بازگشت با قابلیت انجام در بازه‌های زمانی مورد نظر دانشمندان، هنوز از توجه زیادی برخوردار نشده است.

  سایت فاکس‌نیوز در تحلیل خود به معرفی چالش‌های پیش‌ رو برای این مقصود و ارائه طرحهایی برای ساده‌تر کردن دستیابی به ماموریت‌های میان‌ستاره‌ای در طول عمر انسان پرداخته است.

 ماموریت‌های میان‌ستاره‌ای احتمالا شامل یک مرحله بالا رفتن ابتدایی و در پی آن یک مرحله سرازیری به سیستم ستاره‌ای مقصد خواهد بود.

 گام بعدی شامل مرحله کاهش سرعت و قرار ملاقات گذاشتن خواهد بود که با یک دوره جمع‌آوری داده علمی همراه می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۳:٤٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
 
کاربران زومیت به خاطر دارند که اولین بار تبلت Galaxy Note 10.1 در نمایشگاه MWC معرفی شد. از آن زمان تاکنون اخبار مختلفی در مورد تغییرات ایجاد شده در این تبلت، منتشر گردید، از تغییر سخت‌افزار گرفته تا تعبیه شدن جای قلم S-pen، که همگی نوید یک تبلت بهتر را می‌دادند. حال The brave Post تصاویری منتشر کرده که نشان می‌دهد توانسته یک تبلت Galaxy Note 10.1 سفید رنگ را در اختیار بگیرد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۳:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دانشگاه اوسلو نروژ موفق به کشف پیوند شیمیایی منحصر به فرد در ستارگان کوتوله شده‌اند که می تواند به ساخت رایانه های کوانتومی منجر شود.

 درحالیکه شیمی پایه دو نوع پیوند شیمیایی بین اتم‌ها شامل پیوند کووالانسی و پیوند یونی را آموزش می دهد، یافته جدید محققان دانشگاه اوسلو حاکی از وجود نوع سوم این پیوند در میدان مغناطیسی پر قدرت ستارگان کوتوله است.

 «کای لانگ» و «تریگوی هلگاکر» از محققان این دانشگاه بصورت کاملا تصادفی و در زمان بررسی میدان های مغناطیسی در ستارگانی مانند کوتوله های سفید، ستاره های نوترونی و مگنتارها، موفق به کشف سومین نوع پیوند شیمیایی بین اتم ها شدند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۳:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی مردی نزد بیبهی شانا آمد و گفت:می خواهم از روی آن رودگذر کنم.شانا نزدیک مرد آمد و نامی را بر کاغذی نوشت و آن را به پشت مرد چسباند و گفت:نگران نباش!ایمان تو کمکت می کند تا بر آب راه بروی،اما هر لحظه که ایمانت را از دست بدهی،غرق خواهی شد.مرد به شانا اعتماد کرد و پایش را بر آب گذاشت و به راحتی بر روی رود گام نهاد،مسافتی را که طی کرد ناگهان هوس کرد ببیند که شانا بر کاغذی که به پشتت او چسبانده،چه نوشته است،آن را برداشت و چنین خواند:ایزد راما،به این مرد کمک کن تا از رود بگذرد.مرد فکر کرد؛همین ایزد راما اصلا کی هست؟

در همان لحظه که شک در ذهنش جای گرفت در آب فرو رفت و غرق شد!

 

[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۳:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

جولاندهی ابرخودروها در کشورهای ثروتمند حوزه خلیج فارس علاقمندان زیادی دارد. به طوری که فراوانی چنین خودروهای گران‌قیمتی در خیابان‌های شیخ نشینی چون دوبی مانند حضور تاکسی‌های زرد رنگ نیویورک عادی شده است. اما فقدان تولیدکننده‌ای منطقه‌ای برای رفع نیازهای این کشورها همیشه احساس می‌شود. حال در رویداد ویژه‌ای که در شهر بیروت، عروس خاورمیانه برگزار شد شرکت «W موتورز» اعلام کرده که قصد تولید دو مدل خودروی هایپر اسپرت و سوپر اسپورت را در سر دارد که جهان نمونه آن‌ها را به خود ندیده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان مؤسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه استنفورد و مهندسان دانشگاه توهوکوی ژاپن در تلاش برای ارتقای طرح اولیه هواپیمای دو باله مافوق صوت با شبیه سازی‌های رایانه‌ای برای پرواز آن هستند.

  در دهه 1930 آدولف بوسمان، مهندس هوافضای آلمانی به طرح ایده ساخت یک هواپیمای دوباله مافوق صوت پرداخت که انفجار صوتی ایجاد نمی‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بنا به گزارش رویترز، آمازون در حال آماده سازی ۵ یا ۶ تبلت جدید در سایزهای مختلف از جمله ۱۰ اینچ است. براساس این گزارش تبلت‌های جدید آمازون به این فروشگاه امکان افزایش میزان فروش محصولات دیجیتالی مانند موسیقی، برنامه‌های تلویزیونی، نرم‌افزار و بازی‌ها را می‌دهد. اطلاعات بیشتر را در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱:٠۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بی‌‌خوابی و بدخوابی فقط آرامش اعصاب و روانتان را به هم نمی‌‌ریزد بلکه همه بدنتان را تحت‌تاثیرقرار می‌دهد.

این مساله واقعیت دارد که خواب شبانه کافی، پادزهر استرس است و روز بعد که از خواب بیدار می‌‌شوید، شادابی پوست و رفع خستگی عضلات‌ را برایتان به ارمغان می‌‌آورد. حتی ایجاد چروک‌‌‌های اطراف چشم نیز با بالش‌‌های نامناسبی که برخی از ما شب‌‌ها زیر سرمان می‌‌گذاریم، مرتبط است. خواب ناکافی باعث ایجاد بی‌قراری، عدم تمرکز، خستگی و تحریک‌پذیری می‌شود و علاوه بر آن سرعت پاسخ‌دهی به محرک‌های بیرونی و قدرت هماهنگی شما با محیط و نیز قدرت حفظ و نگهداری اطلاعاتتان کاهش می‌یابد. اگر شما 6 تا 8 ساعت در روز خواب کافی نداشته باشید، آثار خستگی روی پوستتان دیده می‌‌شود. خواب کافی باعث تنظیم متابولیسم بدن و دفع مواد زائد و سمی از عضلات، کبد و پوست می‌‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱:٠۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان موفق به کشف یکی از عجیبترین موجودات جهان شده‌اند که گونه جدیدی از کرم پهن با 60 چشم است.

  این موجود جالب از 60 چشم برخوردار است که همه آنها در بدنی به طول تنها 12 میلیمتر قرار گرفته‌اند.

 این کرم 12 میلیمتری توسط برایان اورشان، مدیراجرایی بنیاد حیات‌وحش بدفوردشایر، کمبریج‌شایر و نورث‌همپتون‌شایر در علفزارهای نزدیک کمبریج کشف شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ما در جهان دهدهی زندگی می‌کنیم. سیستم دهدهی سیستم غالب برای شمارش و محاسبات است. حتی دنیای دیجیتال صفر و یک، خروجی خود را به صورت دهدهی به انسان ارایه می‌کند. اما چرا در این میان طول یک شبانه‌روز نمی‌تواند ده ساعت باشد؟ مبنای 24 ساعت شبانه روز چگونه است؟ در این مقاله به بیان مختصری از پیشینه محاسبه شبانه‌روز می‌پردازیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فارس به نقل از پایگاه خبری هلث دی نیوز آمریکا، شاید فکر کنید که روز تولد شما فقط برای جشن گرفتن، روشن کردن شمع، خوردن شیرینی و گرفتن هدیه و کارت تبریک مهم باشد اما تحقیقات جدید

از ارتباط بین ماه تولد و طول عمر پرده برداشت. 

این تحقیقات جدید نشان می‌دهد که متولدین ماههای پاییز بیشترین احتمال را دارد که به سن یکصد سالگی برسند. 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


1. اصلی ترین اولویت ما چیست؟
اولین چیزی که باید همیشه بیاد داشته باشیم این است که بدنیا آمده ایم تا انسانی با ویژگی ها و صفات والای انسانی و اخلاقی باشیم، پس هیچ چیز بر انسانیت و ویژگی های اخلاقی انسانی ما اولویت ندارد و تنها این صفات برجسته انسانی است که میتواند ما را بعنوان فردی جذاب و دوست داشتنی معرفی کند، شاید بارها در خیابان و مهمانی و محل کار با افراد زیادی برخورد داشتید که سعی میکنند تا با پوشیدن لباس های گرانقیمت و شیک و یا انواع آرایش ها خود را دوست داشتنی نشان دهند اما نهایتا موفقیتی را بدست نمی آورند و یا در حالی که متوهم کسب موفقیت هستند بیشتر وسیله ای برای سود جویی دیگران هستند. این افراد همان گروهی هستند که اولویت های خود را از دست داده و یا فراموش کرده اند، بخاطر همین اقداماتشان طبق یک اصل تکرار پذیر به قیمت نابودی شان به بهای کسب علاقه دیگران تمام میشود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از محققان بین‌المللی با حفاری در داخل غار «El Si0dron» در شمال اسپانیا، دندان‌هایی از انسان‌های اولیه کشف کردند که نشان می‌دهد حداقل یکی از آنها در حال خوردن گیاهان دارویی بوده است.

 مواد شیمیایی کشف شده بر دندان‌های برجای مانده از 10 هزار سال پیش نشان می‌دهد، انسان‌های اولیه گیاهان دارویی را برای تسکین اضطراب و ناراحتی می‌جویدند.

 بر اساس تحلیلی از دانشمندان، غارنشینان از گیاهان پخته شده که حاوی مقادیر زیاد نشاسته، مغزهای خوراکی و سبزیجات سبز رنگ بوده، استفاده می‌کردند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک سال پیش اچ‌تی‌سی با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری در Beats، پنجاه درصد سهام این شرکت را از آن خود نمود تا از فناوری صوتی Beats در تلفن‌های هوشمند خود بهره شایسته را ببرد. حال اچ‌تی‌سی رسما اعلام کرده که ۱۵۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاری خود را مجددا به خود بیتس فروخته و سهم خود را از ۵۰ درصد به ۲۵ درصد کاهش داده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

1. به‌ یاد خدا باشید و از او کمک بخواهید
با یاد خدا، دل‌ها آرام می‌گیرد و مطمئن باشید خداوند به شما کمک خواهد کرد.

2.
 هدفی مشترک را در نظر بگیرید
با هم‌فکری برای خود و همسرتان، هدف مشترکی داشته باشید و برای رسیدن به آن، یکدیگر را کمک کنید.

3. خودخواه و خودرای نباشید
خودخواهی و خودرأیی آسیب های متعدی را بهمراه دارد گذشته از اینکه با این خصلت کمتر موفق خواهید شد تا لذت‌های معنوی را درک کنید.

4.
 عیب‌های خود را ببینید
فقط به‌دنبال عیب‌جویی از همسرتان نباشید، عیوب خود را نیز رفع کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آنجالی همراه عده ای از دوستانش زیر سقفی از ستارگان چشمک زن نشسته بود و با آنان درباره ی عشق خداوند و رحمت های بیکرانش گفت و گو می کرد.او میگفت: در همه ی وقایع اراده ی خدا را مشاهده کنید که مادر همیشه پرشفقت و مهربان همهی ماست.هنگام رنج و شکست همانند لحظات لذت و پیروزی شما را متکبر نخواهد ساخت.درهمین هنگام زنی از آنجا می گذشت که اندوهی عمیق بر قلب او سنگینی می کرد. وی سخنان آنجالی را شنید و به او گفت: گفتن این حرفها برای تو آسان است.زخم رنج، تنها برای عده ای همچون من که هر روز رنج می برند آشناست.تو از خدا و نور رحمت خدا حرف میزنی، ولی افسوس دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم تیره و تار است، دنیایی که در آنپلیدی رشد می کند و پاکی دردهای جهنمی را تحمل می کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ٩:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تصاویر ماهواره‌ای با وضوح تصویری فوق‌العاده، تغییرات چهره زمین در طول چهار دهه گذشته را به تصویر می‌کشد.

 این تصاویر ماهواره‌ای توسط ماهواره‌های رصدگر زمین در قالب بخشی از برنامه Landsat در طول 40 سال گذشته تهیه شده‌اند.

 این برنامه با همکاری ناسا و سازمان زمین شناسی آمریکا (USGS) از 23 جولای (دوم مرداد) 1972 میلادی با هدف جمع‌آوری داده‌های مختلف از سیاره زمین آغاز به‌کار کرد.

 در مجموعه این تصاویر ماهواره‌ای می‌توان تغییرات صورت گرفته در مناطق شهری، گسترش شهرنشینی در مناطق جنگلی و کاهش منابع طبیعی را مشاهد

تغییرات در شهر ساحلی بوهای چین از سال 1992 (سمت چپ) تا سال 2012 (سمت راست)ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱:۱٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گزارش‌ها حاکی از آنند که تولید آیفون جدید در کارخانه Pegatron آغاز شده است. Pegatron یک کمپانی تایوانی الاصل است که تولید آیفون جدید را در کارخانه شانگهای خود آغاز کرده است. پیش از این نیز شایعات بسیاری مبنی بر شروع تولید آیفون جدید که احتمالا با نام آیفون ۵ عرضه خواهد شد، منتشر گردیده بود. اما در گزارش تازه DigiTimes نام کارخانه تولید کننده به همراه اطلاعات بیشتر اعلام شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱:٠۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، در این حکم تصریح شده که شعبه اپل در انگلیس باید آگهی هایی را در وب سایت خود و همین طور روزنامه های کثیرالانتشار این کشور چاپ کرده و در آنها تصریح کند که شرکت سامسونگ در طراحی تبلت های خود از طراحی تبلت آی پد کپی برداری و تقلید نکرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک هنرمند آمریکایی موفق به تولید موسیقی با ابزار غیرعادی، یعنی بدن خود شده است.

  پیتر کرن، نویسنده فناوری، موسیقدان و هنرمند رسانه، دو سکه دارای بار الکتریکی را که با دو سیم کوتاه سبز به یک لپ‌تاپ متصل شده‌اند، در دست فشار می‌دهد.

 این ابداع ابتدایی با بیتهایی از لحیم و چسب داغ در کنار هم قرار گرفته که به کرن اجازه می‌دهد تا جریانات الکتریکی بدن خود را اندازه‌گیری کرده و آنها را به صدای موسیقی‌دار تبدیل کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

چشم لندن یا چرخ هزاره در حین برگزاری مسابقات المپیک امسال بسته به اینکه کاربران توییتر چقدر سر دماغ‌اند و برای مسابقات هیجان دارند، روشن و خاموش خواهد شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروز خبر نه چندان خوبی برای کاربران HTC داریم. این شرکت تایوانی وضعیت به‌روز رسانی HTC Desire HD را تغییر داده و از لیست تلفن‌هایی که به اندروید ۴.۰ بروز خواهند شد، خارج کرده است. بعد از اینکه اپراتور کانادایی اعلام کرد نسخه 4 اندروید به دلیل عملکرد نامناسب این دستگاه، ارائه نمی‌شود سخنگوی HTC پاسخ داد که این به روز رسانی هنوز طبق برنامه پیش می‌رود و به زودی منتشر می‌گردد. اما حالا HTC لیست گوشی‌هایی که به ساندویچ بستنی به روز رسانی خواهند شد را منتشر کرده که مدل Desire HD در آن حذف شده است. بیانیه HTC را در ادامه مطلب مشاهده کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در ویندوز 7 می‌توانید به وسیله ماوس پنجره‌های مختلف را بر روی صفحه جابجا کنید. اما در این ترفند قصد داریم تا راهی دیگر برای جابجایی پنجره‌ها برای شما بازگو کنیم. راهی ساده که در آن علاوه بر ماوس، کیبورد نیز به کمک شما می‌آید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققین دانشگاه استنفورد موفق به کشف روشی شدند که از طریق آن شخص می‌تواند بدون اینکه متوجه شود پسوردهای بسیار پیچیده را به ذهن بسپارد!

مهم نیست که تکنولوژی تا چه حد پیشرفت کند، پسوردها همواره در برابر مسائل امنیتی ضعیف هستند. New Scientist به تازگی گزارش داده است که گروهی از محققان دانشگاه استنفورد موفق به کشف روشی شده اند که می تواند این مشکل را حل کند. با استفاده از این روش انسانها می توانند پسوردهای بسیار پیچیده را بدون اینکه خود متوجه شوند و توانایی به خاطر آوردن آن را داشته باشند، به ذهن بسپارند.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

«الون ماسک» بنیانگذار و مدیرعامل شرکت تسلا موتورز و اسپیس X‌ ایده‌ای برای طراحی پنجمین سیستم حمل و نقل موسوم به Hyperloop‌ در سر دارد.

  این ایده در صورت عملی شدن، تحولی عظیم در سیستم حمل و نقل ایجاد می کند و تفاوت زیادی با سیستم‌های جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی خواهد داشت.

 این سیستم که به گفته «ماسک» شباهت زیادی به سیستم Aeromovel دارد، وسیله‌ای شبیه یک تونل استوانه‌ای است که به سرعت به جلو رانده می‌شود. سرعت این سیستم سه تا چهار برابر سریع‌تر از قطارهای پر سرعت و دو برابر سریع‌تر از هواپیما است؛ اما هزینه استفاده از آن از هواپیما ارزان تر خواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بررسی های یک محقق هلندی از برخی مطالعات نشان داده است که افراد مسن با ورزش آیروبیک قدرت مغزشان افزایش می یابد.

 1. اسیدهای چرب امگا 3 که درمواد غذایی چون گردو،ماهی های چرب مانند ماهی آزاد و ساردین موجودند. این اسیدها به افزایش قدرت مناطقی از مغز که برخلق وخو نظارت دارند ، منجر می شوند.

2. عصارۀ زغال اخته، کرنبری و توت فرنگی یا آب انگور قدرت مغز را تقویت می کنند .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 اگر رویای این را دارید که با گوشی خود در آب شیرجه بزنید و غواصی کنید، میتوانید از این قاب ضد آب استفاده کنید. دارندگان آیفون میتوانند با خریدن این قاب ضد آب به نام iGills به راحتی با گوشی خود در آب شیرجه زده و از برنامه های مخصوص آن نیز استفاده کنند، این قاب تا عمق 40 متر همراه شما است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر کنجکاو هستید تا بدانید فروش پرچمدار تازه سامسونگ رضایت بخش بوده است یا خیر، باید بدانید که براساس اعلام رسمی این شرکت کره‌ای، فروش تلفن‌هوشمند گلکسی اس ۳ سامسونگ از مرز ۱۰ میلیون دستگاه فراتر رفته است. سامسونگ انتظار دارد تا پاییز امسال میزان فروش این تلفن دوبرابر و نزدیک به ۲۰ میلیون دستگاه شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در نسخه‌های پیش از نسخه 14 مرورگر فایرفاکس، در صورتی که در نوار آدرس مرورگر عبارتی را تایپ می‌کردید تنها لیستی از پیشنهادات مرورگر بر اساس تاریخچه سایت‌های بازدیدشده نمایان می‌شد. اما در مرورگر فایرفاکس 14 در صورتی که در نوار آدرس مرورگر عبارتی را وارد نمایید، مرورگر علاوه بر لیست پیشنهادی، به طور خودکار آدرس سایتی که به عبارت وارد شده شما شبیه است را در نوار آدرس درج می‌کند (قابلیت Auto Fill). در صورتی که به این قابلیت علاقه‌ای ندارید در این ترفند به نحوه غیرفعال کردن آن خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان از دستکش صفحه‌کلید جدید موسوم به G.A.U.N.T.L.E.T. در آتلانتای امریکا رونمایی کردند.

  نام این دستکش که توسط جیاک لیو یکی از کارمندان شرکت Kabob ارائه شده، علائمی اختصاری است که برای توصیف عملکرد و چهره آن به کار می‌رود.

 دستکش ارائه شده مجهز به حروف متالیک است که به بخش‌هایی از جلو انگشتان متصل شده است. این فناوری همچنین دارای قطعه متالیک دیگری بر روی انگشت شست است که امکان برقراری ارتباط به هنگام فشار دادن این انگشت بر روی حروف را می‌دهد.

 این امر به کاربر اجازه می‌دهد که از دستکش به عنوان یک صفحه‌کلید بی‌سیم توانمند شده از طریق بلوتوث که فقط با یک دست کار می‌کند، استفاده کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 استفن هاوکینز، فیزیکدان مشهور آمریکایی قدرتمندترین ابرکامپیوتر جهان را با حافظه به اشتراک گذاشته شده در اروپا راه‌اندازی کرد.

هاوکینز امیدوار است که این ابرکامپیوتر که «کیهان» نام دارد و توسط شرکت SGI ساخته شده،‌ دریچه جدیدی را رو به دنیای هستی باز خواهد کرد. در مراسم رونمایی از این ابرکامپیوتر که بخشی از کارگاه کیهان شناسی عددی 2012 در مرکز علوم ریاضی در دانشگاه کمبریج به شمار می‌رفت، هاوکینز گفت: «این ابرکامپیوتر نمونه بارزی از پیشرفت در زمینه کیهان شناسی و فیزیک است».


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به گزارش نیک صالحی افراد زیر در چادرهایی به ارتفاع 4000 فوت (1219 متر) بر دیواره صخره ای بسیار شیب دار و عمود آویزان هستند.

این کوهنوردان خطرناک ترین صعود بر روی دیوار بلند را انجام می دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پیکاسا(Picasa) نرم‌افزاریست که به کاربران اجازه سازماندهی، ویرایش، ذخیره و به اشتراک‌گذاری عکس‌هایشان را می‌دهد.

یکی دیگر از خدمات همگانی گوگل فارسی شد و بدین ترتیب، کاربران فارسی زبان نیز می‌توانند از پیکاسا(Picasa) به سهولت فارسی استفاده کنند.

پیکاسا(Picasa) نرم‌افزاریست که به کاربران اجازه سازماندهی، ویرایش، ذخیره و به اشتراک‌گذاری عکس‌هایشان را می‌دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تعریف‏ها و نقدهای مختلفی که از ویندوز 7 شده باعث شده است که بسیاری از کاربران که تجربه خوبی از ویندوز ویستا نداشته‏اند به این ویندوز جدید تمایل پیدا کنند. علاوه بر آن آمار کاربرانی که پس از استفاده از این ویندوز از آن اعلام رضایت کردند بالا بوده و این موضوع نوید روزهای خوشی را برای مایکروسافت به ارمغان آورده است. اما در این میان عده‏ای از کاربران هستند که عقیده خاصی را دنبال می‏کنند. آن‏ها معتقدند که ویندوز 7، همان ویندوز ویستا است که توسط مایکروسافت کمی کاربر پسند‏تر شده است. در نتیجه همچنان ویندوز XP را ترجیح می‏دهند. اما شاید واقعیت چیز دیگری باشد. تفاوت‏های بین ویندوز 7 و ویستا قطعاً چیزی فراتر از یک تغییرات کوچک است. در این ترفند قصد داریم به معرفی 18 قابلیت جالبی بپردازیم که در ویندوز ویستا و سایر ویندوزها از هیچ یک از آن‏ها خبری نبود. قابلیت‏هایی که هر یک به خودی خود یک تغییر جدی محسوب می‏شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به نظر می‌رسد نسخه نهای ویندوز ۸ نسبت به آنچه در نسخه پیش‌از انتشار آن تجربه کردیم تفاوت‌های خواهد کرد. تصاویر تازه‌ای از نسخه مخصوص تولیدکننده‌ها (RTM) از ویندوز ۸ به بیرون درز کرده که در آن تغییرات تازه‌ای به چشم می‌خورد. مایکروسافت، نسخه RTM ویندوز ۸ را حدود ۳ هفته دیگر، در نیمه اول آگوست منتشر خواهد کرد. همانطور که می‌دانید نسخه نهایی ویندوز ۸ در ۲۶ اکتبر (۵ آبان‌ماه) عرضه خواهد شد. در تصاویر تازه‌ای که در ادامه مشاهده خواهید کرد صفحه بوت ویندوز با لوگو شبیه به مترو تغییر شکل یافته و گزینه‌هایی برای تغییر رنگ‌بندی رابط‌کاربری دسکتاپ افزوده شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مرد در حالى که داشت روزنامه می‌خواند رو به زنش کرد و گفت: در روزنامه نوشته بررسیهایى که به عمل آمده نشان می‌دهد زنها روزانه ۳۰,۰۰۰ کلمه حرف می‌زنند در حالى که این میزان در مورد مردها فقط ١۵٠٠٠ کلمه است.
زن گفت: علتش این است که ما باید هر چیز را دوبار تکرار کنیم تا مردها بفهمند.
مرد گفت: چی؟!!

[ ۱۳٩۱/٥/٢ ] [ ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

احتمالا شما هم برروی کامپیوتر خود اطلاعات خصوصی و یا محرمانه‌ای را نگه‌داری می‌کنید که نباید دیگران به آنها دسترسی داشته باشند. نرم‌افزارهای مختلفی برای رمز‌گذاری و یا قفل کردن پوشه‌ها وجود دارد اما ما امروز قصد داریم یکی از بهترین آنها یعنی SysTools Folder Lock را معرفی نموده و نحوه کار با آن را آموزش دهیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۳:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات جدید حاکی از وجود مقادیر بسیار زیادی کافئین در مناطقی از اقیانوس آرام در سواحل ایالت اورگان دارد.

این تحقیق با همکاری محققان علوم محیط زیست دانشگاه دولتی پورتلند و دانشگاه واشنگتن انجام شده است.

 محققان در بهار 2010 میلادی نمونه هایی از آب 14 منطقه ساحلی اورگان و هفت نمونه از آب مناطق مجاور در شمال استوریا و جنوب بروکینگز را جمع آوری کرده و مورد بررسی قرار دادند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۳:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شاید کمتر کسی بداند که باریک‌ترین گوشی هوشمند جهان توسط یک کمپانی چینی به نام Oppo ساخته شده است. این گوشی روی کاغذ مشخصات فنی خوبی دارد. تولید کننده این گوشی هوشمند برای کاهش ضخامت تلفن، جک ۳.۵ میلیمتری هدفون را حذف کرده است. اما نکته عجیب‌تر در مورد این گوشی فوق‌العاده باریک، استحکام بالای آن است، به طوری که می‌توان از آن به عنوان چکش استفاده کرد! در ادامه مشخصات فنی تلفن Oppo Finder به همراه ویدئو مربوط به کاربرد آن به عنوان چکش را مشاهده خواهید کرد!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۳:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آژانس فضایی روسیه از به تعویق افتادن برنامه نخستین مأموریت سرنشین دار به ماه تا سال 2018 میلادی خبر دارد.

 درحالیکه پیش از این سال 2015 یا 2016 میلادی بعنوان برنامه زمانبندی شده برای سفر فضانوردان روس به ماه اعلام شده بود، «ولادیمیر پوپووکین» رئیس آژانس فضایی این کشور سال 2018 را بعنوان برنامه جدید برای این سفر اعلام کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ٢:٥۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 نسخه بتای iOS6 اپل یک محدودیت مجازی را روی تعداد اپلیکیشن‌هایی که کاربر می‌تواند دانلود کند اعمال می‌کند. البته حد این محدودیت زیاد است و اپل هم قول داده به زودی مشکل را بر طرف کند.

 در وبلاگ Mid Atlantic Consulting که متعلق به یکی از توسعه دهندگان اپل است نوشته شده: کاربرانی که بخواهند بیش از 500 اپلیکیشن را بر روی دستگاه خود دانلود و نصب کنند با مشکلاتی از قبیل بوت شدن آهسته، ری بوت شدن خود به خودی و غیره مواجه می شوند و اگر 1000 اپلیکیشن دانلود کنند، دستگاه به طور کلی بوت نخواهد شد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ٢:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کمی پس از اعلام اچ‌تی‌سی مبنی بر بروزرسانی اندروید ۴.۱ برای برخی از تلفن‌های سری One، حالا اسوس رسما اعلام کرده که در حال تهیه بروزرسانی اندروید ۴.۱ یا آبنبات پاستیلی برای تبلت‌های ترنسفورمر خود است. تبلت‌هایی که در ماه‌های آینده به نسخه جدید اندروید بروز خواهند شد شامل Transformer Pad, Transformer Prime و Transformer Pad Infinity می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ٢:۳۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تصویر جدید مدارگرد اکتشافی مریخ از یک چاله غیرعادی در سطح این سیاره باعث سردرگمی دانشمندان ناسا شده است.

 به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این گودال بطور تصادفی در تصاویری از دامنه‌های غبار گرفته آتشفشان پاوونیس مونس مریخ کشف شده است.

 بررسی‌های دیگر تصاویر نشان‌داده که اندازه این دهانه حدود 35 متر است.

 زاویه سایه داخلی نیز نشان می‌دهد که حفره زیرین احتمالا از عمق حدود 20 متر برخوردار باشد.

 دلیل وجود یک دهانه گرد در اطراف این گودال هنوز مورد گمانه‌زنی دانشمندان است؛ چرا که به اندازه حفره زیرین است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ٢:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ٢:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 این سگ مدت دو روز را در کنار قبر صاحبش گذراند. صاحب او در ژانویه 2011 در حادثه رانش زمین در ریو دوژانیرو کشته شد.


[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۱:٥٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سامانه ناوبری جهانی یکی از بهترین روش‌ها برای شناسایی مسیر درست است؛اکنون محققان امپریال کالج لندن نسخه‌‌ای مانند این سامانه برای مغز ارائه داده‌‌اند که به کاوش برای انتخاب ایمن‌ترین مسیر در دستیابی به بافت عمقی مغز کمک خواهد کرد.

  این الگوریتم و کاوش در کنار هم دسترسی به تومورهای مغزی را که پیش از این غیر قابل جراحی تلقی می‌شدند، آسان کند.

 هنگامی که جراحان قصد نمونه‌برداری از اعماق مغز را دارند، با مشکلاتی روبرو می‌شوند که شامل چگونگی دستیابی به آن بدون آسیب‌رسانی به بافتهای مغزی در مسیر است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۱:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 امروزه در سیاره ما بیش از 6 میلیارد اشتراک تلفن همراه وجود دارد. اما بر اساس آخرین گزارش های بانک جهانی به زودی تعداد تلفن های همراه از جمعیت انسانها نیز بیشتر خواهد شد.

 12 سال پیش فقط یک میلیارد اشتراک تلفن همراه در سرتاسر جهان وجود داشت و امروزه بیش از سه چهارم کل جمعیت زمین حداقل به یک خط تلفن همراه دسترسی دارند.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۱:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دیوید کلارک که یکی از صاحب نظران در حوزه بازاریابی و توسعه تجارت است در این مطلب ۱۰ نکته مهم برای موفقیت در مصاحبه‌های کاری و پیدا کردن شغل مناسب را برای ما فاش می‌کند. برای آن که شغل رویایی خود را بیابید باید چه کار کنید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا ببینید در عصر دیجیتال چگونه می‌توانید با استفاده از تمام ابزارهای مدرن به شغل مورد علاقه‌تان دست یابید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۱:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در هندوستان،شکارگران برای شکار میمون سوراخ کوچکی در نارگیل ایجاد می کنند،موزی در آن می گذراند و زیر خاک پنهان می کنند.میمون نزدیک می شود،دستش را به داخل نارگیل می برد و موز را بر می دارد اما دیگر نمی تواند دستش را بیرون بکشد،چرا که مشتش از دهانه ی سوراخ بیرون نمی آید.به جای آن که نارگیل را رها کند،همان طور در برابر چیز غیر ممکنی می جنگد و در این هنگام شکارچی خیلی راحت میمون را به دام می اندازد.

نتیجه اخلاقی:ما نیز این گونه هستیم،به دست خودمان به دام مشکلات می افتیم،اما از چیزی که به دست آورده ایم دست نمی کشیم،خود را عاقل می دانیم،و این کار اوج حماقت است!

[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دانشگاه هاروارد در تلاش هستند از طریق بازتابش اشعه‌های خورشید و تولید ابر، دمای زمین را کاهش دهند.

 انسان به عنوان یکی از عوامل اصلی ایجاد پدیده گرمایش جهانی تلاش می‌کند از طریق روش‌های علمی پیشرفته، آسیب‌ها را به حداقل برساند.

 محققان دانشگاه هاروارد در حال کار بر روی اسپری بازتابنده نور خورشید با قابلیت تولید ابر هستند تا از این طریق زمین را بصورت مصنوعی خنک کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 گوکل روز جمعه اپلیکیشن ایمیل محبوب آی‌فون و مکینتاش ، Sparrow را خریداری کرد و 5 کارمند این کمپانی قرار است روی پروژه جدیدی برای جی‌میل کار کنند.

با 43 میلیارد دلار سرمایه نقدی که گوگل در خزانه خود دارد ، به راحتی می تواند برای به کارگرفتن استعداد های خفته در کمپانی های دیگر، پولهای زیادی صرف خریدن آنها کند.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گوگل در وبلاگ رسمی فارسی زبان خود اعلام کرد که از امروز می‌توانید پیکاسا را به زبان فارسی استفاده کنید. همانطور که احتمالا می‌دانید پیکاسا یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای مجانی ویرایش، اشتراک‌گذاری، سازماندهی و ذخیره‌سازی عکس است که به سرویس‌های آنلاین گوگل نیز متصل می‌باشد. در ادامه توضیحات بیشتر به همراه لینک دانلود نسخه جدید پیکاسا را مشاهده خواهید کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سیارک عظیمی با طول تقریبی 8.5 برابر زمین فوتبال در ساعات اولیه روز دوشنبه از کنار زمین عبور می‌کند.

 

 به گزارش ایسنا، سیارک 153958 (2002AM31) نخستین بار در سال 2002 میلادی کشف شد و ردیابی آن توسط محققان ناسا در مرکز گلدستون کالیفرنیا و رصدخانه Arecibo‌ در پورتوریکو انجام شده است.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ٩:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool