دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/

نام کتاب:ثروت سریع

نویسنده:تی هارو اکر

مترجم:افشین ابراهیمی

به کارگیری شیوه از فقر تا ثروت

اصل قدرتمند:چیزهایی که اکثر مردم باور دارند,به درد نمی خورد.... هیچ وقت هم به درد نخورده است.

اصل قدرتمند:بایست خودتان را در جای مناسب برای ثروت قرار بدهید.

سه حرف تشکیل دهنده کار,مخفف این است که از لحاظ مالی((کارد به استخوان رسیده))است.

کلید کار,((در جای مناسب قرار گرفتن))است.اکثر افراد متوجه نمی شوند

اصل قدرتمند:موفقیت یک مهارت آموختنی است.

اگر کسی دارد بهتر از تو نتیجه می گیرد,به خاطر این است که چیزی بلد است که تو نیستی

اصل قدرتمند:تغییر,فرصت ایجاد می کند! تغییر سریع,فرصت سریع ایجاد می کند!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۳٠ ] [ ٤:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان فرانسوی و آلمانی با استفاده از اسکنرهای پیچیده پرتو ایکس توانسته‌اند معمایی را که برای دهه‌های متوالی ذهن دانشمندان و هنرمندان را به خود مشغول داشته بود، حل کنند.

  یکی از نقاشی‌های نمادین گل ونگوک، نقاش مشهور هلندی با نام «گل‌ها در گلدان آبی» در طول زمان رنگ خود را از دست داده و گلهای زرد رنگ درخشان آن به حالت خاکستری نارنجی تیره درآمده بودند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٧ ] [ ٥:٤٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک تیم بین‌المللی به سرپرستی محققان روس، موفق به کشف بقایای نسبتا سالم یک ماموت شده‌اند که امیدها را برای یافتن سلول‌های زنده و شبیه سازی این حیوان ماقبل تاریخ افزایش داده است.

  در پروژه اکتشاف Yana2012‌ در منطقه یاکوتیا در ساحل همجوار قطب شمال، محققانی از کشورهای آمریکا، کانادا، کره جنوبی، ‌سوئد و انگلیس با دانشمندان روس همکاری داشته اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٧ ] [ ٥:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مریخ نورد «کنجکاوی» ناسا نخستین تصویر از خورشیدگرفتگی جزئی را به زمین مخابره کرد.

  «کنجکاوی» روز پنجشنبه 13 سپتامبر (23 شهریور) این تصویر را از دهانه گیل و در زمان گذر «فوبوس»، به عنوان بزرگترین قمر مریخ، از مقابل خورشید تهیه کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٧ ] [ ٥:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:قله ها و دره ها

نویسنده:دکتراسپنسرجانسون

مترجم:فریباجعفری

کاری کنید اوقات خوب وبعد در زندگی و کارتان،به نفع شما عمل کند

برای هرکس،در هر جایی،طبیعی است که در هر کار و زندگی اش با قله ها و دره هایی روبه رو شود.

 

 

دره اوقاتی است که در آن برای آنچه از دست داده ای باقی می مانی و قله زمانی است که برای آنچه در زندگی داری‘ شکرگزار هستی.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٧ ] [ ٥:٢۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر تصور می‌کردید، سامسونگ پس از معرفی آیفون ۵ اپل بیکار می‌نشیند،متأسفانه باید گفت اشتباه فکر می‌کردید. از روزهای قبل، خبرها و عکس‌هایی از تلاش سامسونگ برای ساخت یک آگهی تلویزیونی علیه اپل منتشر شده بود. اما حالا که به پخش این ویدئوی تبلیغاتی نزدیک شده‌ایم، مشخص شده که سامسونگ در این آگهی، آیفون ۵ را نشانه رفته است. برای جزئیات بیشتر با زومیت همراه باشید.‬


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٧ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مریخ‌نورد «فرصت» ناسا تصاویری از اشکال کروی عجیب و غریب در نزدیکی لبه غربی دهانه اندیور به زمین مخابره کرده است.

  این اشکال کروی تفاوت چشمگیری با گوی‌های غنی از آهن با نام مستعار «بلوبری» دارند که مریخ نورد «فرصت» سال 2004 در نزدیکی محل فرود و در مناطق مختلف مریخ شناسایی کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٧ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

منجمین در رصدخانه چاندرا توانسته‌اند تصاویر زیبایی از بقایای ستاره سوپرنوای کپلر را ثبت کنند. کپلر در واقع اجرام نورانی یک ستاره بسیار بزرگ است که ده‌ها هزار سال پیش از بین رفته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٧ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان ادعا کردند که میزان کمی از استرس می‌تواند برای سلامتی افراد همچون دفع عفونت، التیام زخم‌ها و بهبود پس از عمل مفید باشد.

 منطقه خراسان، پیشنهادهایی برای تزریق هورمون‌های استرس به بدن انسان وجود دارد تا بیماری فرد بهبود یابد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٧ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان هلندی موفق به شناسایی پنج ژن تعیین‌کننده شکل صورت انسان شدندکه کاربردهای فراوانی در حوزه پزشکی قانونی خواهد داشت.

  محققان با استفاده از تصاویر تهیه شده از سر افراد توسط روش تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) و عکس های پرتره، اقدام به تهیه نقشه نشانه‌های صورت کردند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ۳:٢٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با وجود اینکه نزدیک به نیمی از کره زمین از  ویندوز اکس پی دوست داشتنی  استفاده می‌کنند، سیستم‌عاملی که در مرکز توجه بدافزار و ویروس‌ها نیز قرار دارد، اما این طور که به نظر می‌رسد شرکت‌های کم کم با آن وداع می‌کنند و از پشتیبانی آن سر باز می‌زنند. دلایلی همچون قدیمی بودن سیستم‌‎های ویندوز XP یا هزینه زیاد برای بهینه‌سازی نرم‌افزارها، موجب این اتفاق شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ۳:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تلسکوپ رصدخانه جنوبی اروپا تصویر دیدنی از یک سحابی باقی مانده از انفجار یک ابر نواختر در 11 هزار سال قبل تهیه کرده است.

  ابرنواختر در زمان انفجار یک ستاره در حال مرگ ایجاد شده و نور عظیمی در فضا بوجود می‌آورد که بصورت اشکال عجیب و غریب در آسمان دیده می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ۳:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اینترنت دنیای جالبی است، این جهان دیجیتالی که تازه چند سالی است زندگی همه ما را تحت تاثیر خود قرار داده است عجایب و غرایب زیادی دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. مثلاً آیا می‌دانستید که نخستین دامنه ثبت شده در شبکه اینترنت symbolics.com بوده که در ماه مارس 1985 (اسفند-فروردین 1363) به ثبت رسیده است! در این مطلب که خود برگرفته از اینفوگرافی جمع و جور و خواندنی دیگری است، کوشیده‌ایم تا جالب‌ترین واقعیات پیرامون شبکه اینترنت را گردآوری کنیم، با ما همراهی کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ۳:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مدارگرد اکتشافی مریخ (MRO) نخستین شواهد قطعی از وجود بارش برف دی اکسید کربن در سیاره سرخ را بدست آورد.

  به نظر می رسد مریخ تنها مکان در منظومه شمسی باشد که دارای این پدیده عجیب آب و هوایی است. دی اکسید کربن منجمد یا «یخ خشک» به دمایی در حدود منفی 90 درجه سانتیگراد نیاز دارد و این بارش در اطراف قطب جنوب مریخ در زمستان مشاهده شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ۳:٠٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سرویس‌های اشتراک‌گذاری فایل فراوانی وجود دارند، اما تعداد کمی از آنها می‌توانند به اندازهJumpShare کار اشتراک گذاری را ساده و روان انجام دهند. کافی است فایل‌هایتان را به این سایت کشیده و رها کنید تا به اشتراک گذاشته شوند و بتوانید آنها را در بیشتر مرورگرها مشاهده کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ۳:٠۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ماهواره جاسوسی آمریکا به همراه چندین ماهواره تحقیقاتی کوچک پس از شش هفته تأخیر روز پنجشنبه توسط موشک اطلس 5 به فضا پرتاب شد.

  ماهواره جدید طبقه‌بندی شده NROL-36 به همراه 11 ماهواره طبقاتی کوچک در ساعات پایانی روز پنجشنبه 13 سپتامبر (23 شهریور) از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ کالیفرنیا به فضا پرتاب شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ۳:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر تا به حال انبوهی از نرم‌افزارهای مختلف را برروی آیفون خود نصب کرده‌اید، و عملکردآیفون شما به خوبی سابق نیست و اگر مدیریت اطلاعات و نرم‌افزارهای آیفون شما سخت‌تر از گذشته شده است، احتمالاً دستگاه شما نیاز به یک رسیدگی اساسی دارد تا مثل گذشته به خوبی به شما سرویس دهد. اگر احساس می‌کنید دستگاه‌ اپلی شما نیازمند یک خانه‌تکانی است، با زومیت همراه باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ٢:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشجویان دانشگاه ایالتی سن خوزه موتورسیکلت الکتریکی طراحی کرده‌اند که به جای استفاده از چرخ، از توپ های بزرگ برای حرکت و چرخش در جهات مختلف استفاده می‌کند.

  نمونه اولیه ای از موتورسیکلت خود متعادل کننده Spherical Drive System توسط دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سن دیه گو طراحی شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ٢:٥٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اکنون که با موفقیت ویندوز ۸ را بر روی دستگاه خود نصب و راه‌اندازی نموده اید، یا اینکه دوست و آشنایی یک تبلت یا لپ تاپ ویندوز ۸ به شما هدیه داده زمان آن فرارسیده تا برنامه‌های کاربردی مناسبی را بر روی آن نصب نمایید. اگر برای نخستین بار است که این سیستم عامل را امتحان می‌کنید، باید ابتدا قدری با محیط گرافیکی تازه آن کلنجار بروید تا از آن سر در بیاورید. پس از آن است که نیاز دارید تعدادی از برنامه‌های کاربردی چون ۱۰ موردی که ما برایتان در نظر گرفته ایم را بر روی سیستم خود نصب نمایید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ٢:٤۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

موتور موشک طراحی شده برای ابر خودروی مافوق صوت آماده انجام نخستین آزمایش می‌شود.

  مهندسان این موتور پر قدرت را برای خودروی مافوق صوت Bloodhound طراحی کرده‌اند که قرار است سرعت این ابرخودرو را به یک هزار و609 کیلومتر در ساعت برساند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ٢:٠٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
در کتاب کیفر کردار جلد دوم خوندم : رابعه عدویه می گوید : دوستی داشتم که جوان بسیار زیبا و قشنگ و دلفریبی بود . بر اثر جوانی و زیبایی جوانان و دوستان بزه کارش او را بطرف گناه کشاندند و او کم کم هرزه و بی بند و بار و شیاد شد .
بیشتر کارش به دنبال خانم رفتن و تور کردن دختران معصوم بود و عجیب فرد هرزه و گناهکاری شده بود که همه از دستش ناراحت بودند.
یک روز که برای دیدن او به خانه اش رفتم ناگهان او را دیدم که در سجاده عبادتش ایستاده نماز می خواند وغرق در زهد و تقوی و ورع و عبادت و نماز و طاعت است عجب نماز با حال و با خضوع و خشوع و گریان و نالانی بود .
از حالش متعجب و حیران شدم ! با خود گفتم : آن حال گناه ومعصیت چه بود ؟! و این حال عبادت و طاعت و گریه چیست؟!
چطور شده که عتبت بن علام عوض شده ؟! صبرکردم تا نمازش را تمام کرد بعد گفتم : ابن علام خودتی ؟! تو آن کسی نبودی که همه اش در هوی و هوس و زن بازی و عیش و نوش وغرق در عاصی و گناه وخلاف و عشق و شراب بودی چطور شده به طرف خدا آمدی ؟ با خدا آشتی کردی ؟ و چگونه از گناهانت بر گشتی ؟!
عتبه گفت: اگر یادت باشد من در اوایل جوانیم خیلی معصیت کار بودم و به خانم ها خیلی علاقه داشتم و در این کار حریص بودم همانطور که می دانی بیش از هزاران در بصره گرفتار چنگال عشق من بودند و من هم در این کار اسراف زیادی داشتم .

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٥ ] [ ٢:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

نرم‌افزارهایی نظیر VMware Workstation و Oracle VM VirtualBox امکانی را فراهم می‌سازند تا بتوان در محیط یک سیستم‌عامل، یک ماشین مجازی راه‌اندازی کرد و توسط این ماشین مجازی در دل سیستم عامل اصلی، سیستم‌عامل‌های دیگر را نصب کرده و استفاده نمود. اما در صورت استفاده از نسخه 64 بیتی ویندوز 8 دیگر نیازی به نصب این نرم‌افزارهای جانبی نخواهید داشت چرا که در درون ویندوز 8 نرم‌افزاری به نام Hyper-V قرار دارد که امکان مدیریت و استفاده از ماشین‌های مجازی دلخواه شما را فراهم می‌کند. Hyper-V به طور پیش‌فرض غیرفعال است. در این ترفند به نحوه فعال کردن و استفاده از Hyper-V در محیط ویندوز 8 خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢۱ ] [ ٩:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در آفیس 2013 شما می‌توانید تصاویر مختلفی را به عنوان تصویر پشت‌زمینه نرم‌افزار انتخاب کنید. این تصویر پشت‌زمینه در گوشه‌ی سمت راست در بالای صفحه‌ی نرم‌افزار نمایش پیدا می‌کند و جذابیت خاصی به محیط برنامه می‌بخشد. در این ترفند به نحوه تغییر تصویر پشت‌زمینه در آفیس 2013 خواهیم پرداخت.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢۱ ] [ ٩:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات جدید زیست‌شناسان نشان می‌دهد: برخی پرندگان از حس بویایی برخوردار بوده و جفت خود را با کمک این حس انتخاب می کنند.

  بسیاری از حیوانات جفت خود را با کمک حس بویایی انتخاب می کنند و انتخاب جفت مناسب از روی بو به داشتن فرزندان سالم با سیستم ایمنی قوی کمک می کند، چراکه بوی هر فرد منعکس کننده اطلاعات ژن های اختصاصی اوست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢۱ ] [ ۸:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:ساعت شوم

نویسنده:گابریل گارسیامارکز

ترجمه:احمد گلشیری

برنده جایزه نوبل 1982

برنده جایزه ادبی کلمبیا1961

این کتاب با عناوین((ساعت نحس)) و ((ساعت شوم)) به همراه دو مصاحبه با نویسنده توسط ناشرین مختلف و در سالهای مختلف منتشر شده است.

توضیحات:این کتاب داستان زندگی روزمره یک شهر و شهروندانش هست با کشیش و شهرداری که هر کدوم سعی دارند مردم را به شیوه خودشان رهبری کنند . اتفاقات ساده ای که در حین حل کردنشان چه اتفاقات عظیم تری را باعث می شوند و ..... «ساعت شوم» از جمله آثار معروف گابریل گارسیا مارکز است این رمان از جمله آثار شاخص مارکز است که به محض انتشار در سال ۱۹۶۱ میلادی جایزه ادبی کلمبیا را نصیب نویسنده  آن یعنی گابریل گارسیا مارکز کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ٤:۳۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان در حال پرورش گوش‌های پروتز با استفاده از سلول‌های انسان برای سربازان کهنه‌کار و آسیب‌دیده در جنگ‌ها هستند.

  یک گوش سازگار تولید شده از سلولهای خود فرد می‌تواند پیشرفت بسیار عظیمی برای اصلاح گوشهای پروتزی گذشته محسوب شود که شکل کامل یک گوش عادی را نداشته‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تصویر درخشان تلسکوپ فضایی هابل ناسا به نمایش مرکز خوشه کروی M4 پرداخته که از میان چندین کره درخشان سماوی که هر کدام یک کوره عظیم هسته‌ای هستند، شکار شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، امکان فراموش کردن عمدی برخی از جزئیات حوادث و خاطرات بد برای غلبه بر افسردگی و اختلال استرس پس از یک حادثه وجود دارد.

  حوادث ناگوار یا خاطرات دردناک تا مدت ها در ذهن فرد باقی مانده و باعث بروز افسردگی، ترس و استرس ناشی از حادثه می شود؛ در این زمان یادآوری خاطره با جزئیات دقیق می تواند باعث آشفته تر شدن ذهن فرد شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

حشره‌شناسان دریافتند: تخم حشرات بر روی گیاهان باعث تولید بویی توسط گیاه می‌شود که با اثرگذاری بر روی جمعیت گیاهان مختلف، به خلاص شدن از شر آفت قبل از وارد آمدن آسیب به گیاه کمک می‌کند.

  محققان لابراتوار حشره‌شناسی دانشگاه واگنینگن و موسسه اکولوژی هلند به سرپرستی «نینا فاتورس»، تأثیر زنبورهای انگلی بعنوان دشمن طبیعی آفت کلم را مورد بررسی قرار دادند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کاوشگر «کنجکاوی» ناسا، شخصی‌ترین تصویر از چهره خود در مریخ را با تغییر جهت یکی از 17 دوربینش به ثبت رساند.

  این تصویر که اخیرا از مریخ به زمین ارسال شده، توسط دوربین MAHLI بر روی بازوی روباتیک 2.1 متری کنجکاوی به ثبت رسیده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کاربران زیادی از  ویندوز ۸ مایکروسافت استقبال کردند. سیستم‌عامل مدرن و متفاوت مایکروسافت با توانایی‌های منحصر بفرد و یکپارچگی آن با ویندوزفون ۸، توانسته نظر مثبت خیلی‌ها را به خود جلب کند. اما یک مسأله مهم فراموش شده است. هنوز نزدیک به نیمی از کاربران ویندوز، از ویندوز XP استفاده می‌کنند. با توجه به سیاست‌های مایکروسافت آینده این گروه، با‌عرضه رسمی ویندوز ۸ مبهم خواهد بود. برای نگاهی جزئی‌تر به این مسأله با زومیت همراه باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

برخی از مردم از نتایج و اثرات تمرینات ورزشی بر بدن خود آگاه هستند. با تمرینات مداوم ورزشی ماهیچه‌ها ساخته و تقویت شده و بر بنیه و طاقت شخص افزوده می‌شود. کاملا می‌توان احساس نمود که فعالیت‌های مداوم مانند کوهنوردی، با انجام هر چه بیشتر و منظم، تا چه حد برای ورزشکار ساده و لذت‌بخش می‌گردد. اما ارتباط این فعالیت‌های روانه بر مغز و حالت روحی و فکری افراد آن‌چنان واضح و مستقیم نیست. در این مقاله، تجربه‌های مدیر نرم‌افزار Buffer ما را در درک رابطه سرزندگی و خوشحالی ناشی از تمرینات مداوم بدنی یاری می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر رمز ورود آیفون خود را فراموش کنید به این راحتی‌ها نمی‌توانید وارد تلفن خود شده و به اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشید. ما در این راهنما روش بازیابی کد ورود آیفون را آموزش می‌دهیم اما توجه داشته باشید که با انجام این کار کلیه اطلاعات موجود در تلفن شما پاک خواهد شد ولی با این روش قادر به استفاده از آیفون خود شده و در صورت وجود نسخه پشتیبان از اطلاعات می‌توانید آنها را نیز بازیابی کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

از زمان فرود کاوشگر کنجکاوی بر سطح مریخ در ماه گذشته، بیشتر عناوین خبری به این دستگاه یک تنی ناسا تعلق داشته که مجموعه‌ای از تصاویر جالب را از این سیاره قرمز به زمین مخابره کرده است.

  اما کنجکاوی تنها کاوشگر حاضر در مریخ نبوده بلکه کاوشگر فرصت نیز هنوز با قدرت تمام با گذشت هشت سال از ورود آن به سیاره سرخ در حال کار است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۸:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

طی هفته‌های اخیر شاهد معرفی چندین محصول 4K شامل دوربین و تلویزیون‌های مختلف بودیم. هر از چند گاهی نیز خبری از محصولات 8K به گوش می‌رسد. اما تنها با افزایش رزولوشن نمی‌توان تجربه کاربر را ارتقاء داد و نرخ فریم نیز باید افزایش یابد، مخصوصا وقتی با فیلم اکشن یا حرکات ورزشی سریع روبرو باشیم، نیاز به فریم‌های بیشتر در هر ثانیه کاملا حس می‌شود. حال کمپانی NHK نمونه اولیه از یک دوربین Super Hi-Vision را با نرخ دو برابری فریم در ثانیه، معرفی کرده است، دوربینی که نمونه‌ای از آینده دوربین‌های فیلم‌برداری است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۸:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان انگلیسی جست‌وجو برای حیات مدفون شده در عمق یخ های دریاچه‌ای قطب جنوب را اواخر سال جاری میلادی آغاز می‌کنند.

  جست‌وجو برای یافتن اشکال میکروبی حیات در تاریک ترین مناطق قطب جنوب و در عمق سه کیلومتری یخ های دریاچه «الس ورث» (Ellsworth) با بررسی نمونه های آب و گل دریاچه بزودی آغاز می شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٢٠ ] [ ۸:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
روزی مرد خسیسی که تمام عمرش را صرف مال اندوزی کرده بود و پول و داریی
زیادی جمع کرده بود، قبل از مرگ به زنش گفت: من می خواهم تمامی اموالم را
به آن دنیا ببرم .     
او از زنش قول گرفت که تمامی پول هایش را به همراهش در تابوت دفن کند. زن
نیز قول داد که چنین کند.
چند روز بعد مرد خسیس دار فانی را واداع کرد.
زن نیز قول داد که چنین کند. وقتی ماموران کفن و دفن مراسم مخصوص را بجا
آوردند و می خواستند تابوت مرد را ببندند و ان را در قبر بگذارند، ناگهان
همسرش گفت: صبر کنید. من باید به وصیت
 شوهر مرحومم عمل کنم. بگذارید من این صندوق را هم در تابوتش بگذارم.
دوستان آن مرحوم که از کار همسرش متعجب شده بودند به او گفتند آیا واقعا
حماقت کردی و به وصیت آن مرحوم عمل کردی؟
زن گفت: من نمی توانستم بر خلاف قولم عمل کنم. همسرم از من خواسته بود که
تمامی دارایی اش را در تابوتش بگذارم و من نیز چنین کردم. البته من تمامی
دارایی هایش را جمع کردم و وجه آن را در حساب بانکی خودم ذخیره کردم. در
مقابل چکی به همان مبلغ در وجه شوهرم نوشتم و آن را در تابوتش گذاشتم، تا
اگر توانست آن را وصول کرده و تمامی مبلغ آن را خرج کند .
[ ۱۳٩۱/٦/۱٩ ] [ ٤:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دانشگاه سانفرانسیسکو در حال اتصال حسگرهای رادیویی به زنبورها برای بررسی چگونگی و زمان حمله انگل‌های کشنده هستند.

  مگس فورید(Apocephalus borealis) خود را به زنبور عسل متصل کرده و سپس آن را مجبور به ترک کندوی خود در دنیای بیرونی و حرکات نامنظم در برابر چراغهای خیابان می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٩ ] [ ٩:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به تازگی گوگل، غول جستجوگرهای اینترنتی دست به خریداری سرویس ضد ویروس، بدافزار و اسکنر لینک‌های اینترنتی VirusTotal زده است. این سرویس اینترنتی که پیش‌تر از برخی ابزارآلات گوگلی همچون App Engine و Google Storage استفاده می‌کرد هم‌اکنون یکی دیگر از دارایی‌های گوگل به حساب می آید. علی رغم این خریداری قرار است که VirusTotal همچنان به صورت مستقل به فعالیت‌های خود ادامه داده و همکاری‌های خود را با سایر شرکت‌های تولید کننده محصولات آنتی ویروس ادامه دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٩ ] [ ٩:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، برخی پرندگان از جمله زاغ کبود در هنگام مشاهده یک همنوع مرده خود با صدا کردن سایر پرندگان و تجمع در کنار پرنده مرده اقدام به سوگواری می‌کنند.

  محققان دانشگاه کالیفرنیا این حرکت پرندگان را نوعی سوگواری و در عین حال هشدار به سایر پرندگان در خصوص خطر احتمالی عنوان می‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٩ ] [ ٩:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دیسک‌های سخت (HDD) همچون آب و هوا در اروپا می‌مانند، هرگز نمی‌توان به آنها اعتماد کرد! هر آن این امکان وجود دارد که با بروز مشکل فنی، دیگر قادر نباشیم به محتویات با ارزش آنها دسترسی داشته باشیم. برای همین راه‌حل‌هایی وجود دارند تا از بروز چنین فجایع دیجیتالی اجتناب کرده و با بررسی مداوم و اطمینان از سلامت دیسک سخت، از فقدان ناگهانی اطلاعاتمان پیشگیری کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٩ ] [ ٩:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان ژاپنی خرس رباتیکی طراحی کرده‌اند که می‌تواند در زمان در آغوش گرفتن افراد، ضربان قلب آنها را محاسبه کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٩ ] [ ٩:۳٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پیامک، برنامه‌های گفتگوی اینترنتی، فیس‌بوک، توئیتر و هزاران راه دیگر برای برقراری ارتباط در دنیای امروز ما را فراگرفته‌اند، با این حال نمی‌توانیم از ایمیل دل بکنیم. به نظر شما چه عاملی موجب بقای حیات این سرویس چهل ساله شده است؟ برای کسب اطلاع در این‌باره با مصاحبه شخصی که نخستین نامه الکترونیکی را ارسال کرده، در ادامه مشاهده خواهید کرد. با ما و صحبت‌های مخترع ایمیل همراه باشید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٩ ] [ ٩:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تلسکوپ فضایی هابل ناسا در یک پرتره خانوادگی از کهکشان‌ها، دو کهکشان بسیار متفاوت را در کنار هم به تصویر کشیده که یک جفت کهکشانی عجیب موسوم به Arp 116 را تشکیل داده‌اند.

 این تصویر به نمایش تفاوتهای چشمگیر در اندازه، ساختار و رنگ میان کهکشانهای مارپیچی و بیضوی پرداخته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٩ ] [ ٩:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ناسا در تصاویر جدید خود از مدارگرد اکتشافی مریخ به نمایش کاوشگر کنجکاوی در سطح این سیاره و مسیر حرکت آن به سوی مناطق هدف پرداخته است.

  این تصویر که توسط فضاپیمای HiRise ناسا به ثبت رسیده محل دقیق این مریخ‌نورد و فاصله آنرا از محل فرود به نمایش در آورده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۸ ] [ ۸:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
وقتی سر کلاس درس نشسته بودم تمام حواسم متوجه دختری بود که کنار دستم نشسته بود و اون منو “داداشی” صدا می کرد .
به اون خیره شده بودم و آرزو می کردم که عشقش متعلق به من باشه.
اما اون توجهی به این مساله نمیکرد .
آخر کلاس پیش من اومد و جزوه جلسه پیش رو خواست. من جزومو بهش دادم.
بهم گفت:
متشکرم”.
میخوام بهش بگم، میخوام که بدونه، من نمی خوام فقط “داداشی” باشم.
من عاشقشم.
اما… من خیلی خجالتی هستم ….. علتش رو نمیدونم.
تلفن زنگ زد.
خودش بود .
گریه می کرد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۸ ] [ ۸:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

نام کتاب:بوی درخت گویا و پلینیومندوزا

نویسنده:گابریل گارسیامارکز

ترجمه:لیلی گلستان

نصیحتی که به گابریل گارسیا شد:باید وقتی دست از کار بکشیم که بدانیم فردا چگونه باید دنباله اش را بگیریم

[ ۱۳٩۱/٦/۱۸ ] [ ۸:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:تیمورلنگ(فاتح جهان)

نویسنده:هارولد لمب

مترجم:علی جواهر کلام

داستانهای تاریخی مختلفی مربوط به ورود تیور به شیراز و ملاقات با حافظ نقل شده یکی از آنها این است که وی آن شاعر نامی را احضار کرد. و شاعر با خرقه ی درویشی نزد امیر آمد. امیرتیمور با خشونت به حافظ گفت:شنیده ام تو این شعر را سروده ای:

اگر آن ترک شیرازی به دست آرد دل ما را

                                                             به خال هندویش بخشم سمرقند و بخارا را

تیمور به وی بانگ زد که من با شمشیر سمرقند را تصرف کرده ام و سال ها برای تصرف آن شهر جنگیده ام و اکنون از هر شهری تحفه ای برای سمرقند می برم.چطور تو این شهر را به خال یک ترک شیرازی می فروشی.

شاعر پس از لحظه ای تامل تبسم کرده گفت:ای امیر در اثر همان اسراف کاری به چنین روزی افتاده ام که می بینی.

جواب حاضر آماده شاعر,تیمور را خشنود ساخت و انعامی به حافظ داده شد.

مروری بر کتاب 
امیر تیمور گورکانی یا تیمور لنگ نخستین پادشاه گورکانی و موسس این سلسله که از ۷۷۱ تا ۸۰۷ هـ. ق.(۷۴۸ - ۷۸۳هـ.ش) در بیشتر ممالک آسیا با کمال قدرت و عظمت پادشاهی کرد.

تیمور در زبان ازبکی به معنای «آهن» است و از او با القاب «امیر تیمور»، «تیمور لنگ»، «تیمور گورکان» و «صاحبقران» یاد شده‌است و اروپائیان به او «تامرلان» (Tamerlane) می‌گویند...

[ ۱۳٩۱/٦/۱٧ ] [ ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تازه‌ترین یافته محققان حاکی از آن است که نه تنها نگاه مردان و زنان با یکدیگر تفاوت دارد، بلکه مغز آنها نیز به گونه ای دیگر رنگ‌ها را تفسیر می‌کند. شاید پی بردن به این موضوع برای زنان تازگی نداشته باشد، به خصوص اگر خاطرمان بیاید که آنها همیشه از بد سلیقگی مردان در خرید می‌نالند!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٥ ] [ ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همانطور که به خاطر دارید در زومیت خبری مبنی بر تهدید وبلاگ‌نویسان میهمان کمپانی سامسونگ به رها کردنشان در محل نمایشگاه نوشته شد و برخی از ما در مورد صحت آن اطمینان نداشتیم. اما حالا سامسونگ در یک حرکت حرفه‌ای رسما عذرخواهی نموده و عامل این موضوع را یک سوء برداشت تلقی کرده است. در ادامه با زومیت همراه باشید تا با جزییات این خبر آشنا شوید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٥ ] [ ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

چندی پیش شرکت‌های BMW و Thermaltake با همکاری یکدیگر موفق شدند طرح مفهمومی موشواره ویژه‌ای را برای گیم‌بازها تولید کنند. حال این محصول به مرحله تجاری رسیده است و این در حالی است که طرح‌های اولیه که ژانویه گذشته طی آیین ویژه‌ای رونمایی شد، تفاوت‌هایی با این محصول نهایی دارد. در ادامه با ویژگی‌های بیشتری از این ماوس حرفه‌ای آشنا خواهید شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٥ ] [ ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردم چین هفته گذشته شاهد اشکال جالبی از ابرهایی شبیه به بشقاب پرنده بودند که در آسمان آبی شناور بوده و همچنین در روزهای بعدی به تماشای یک هاله نشستند که در اطراف خورشید برای چند ساعت پدیدار شده بود.

  هر دو مورد تنها پدیده‌های هواشناسی ساده محسوب می‌شوند اما شکل عجیب آنها بسیاری از مشاهده‌کنندگان را به تعجب واداشت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٥ ] [ ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

این مرد آمریکایی سگ خودشو که از ۸ماهگی بزرگش کرده هر روز برای درمان درد مفاصل به دریاچه آب گرم میبره. در این عکس میبینید وقتی دردش آروم میشه چطور سرش رو سینه صاحبش میذاره ....


 

[ ۱۳٩۱/٦/۱٥ ] [ ٩:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گاهی اوقات آن چیزی که ذهن ما از تصاویر برداشت می‌کند، متفاوت با آن چیز در واقعیت است که به آن خطای دید می‌گویند که البته شاید نام خطای ذهن برای این تشخیص اشتباه، درست‌تر باشد.

 اشکالی که در زیر می‌بینید همه دایره کامل و متحد المرکز هستند اما با طراحی خاصی که دارند ذهن ما نمی‌تواند به درستی آنها را تشخیص دهد و آنها شبیه به اشکال کج و معوج به نظر می‌رسند.


[ ۱۳٩۱/٦/۱٥ ] [ ٩:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ابومحمد بن یحیی که شغل معلمی داشت می گوید:

روزی به علت بیماری و اضطرار نشسته نماز می خواندم،

اتفاقاً از شاگردم خطایی سر زد.

برخاستم تا او را تنبیه کنم.

شاگرد گفت: یاشیخ! 

  برای گناه و تنبیه طفلی چون من، به پا خاستی ، ولی عبادت و اطاعت خدای بزرگ را نشسته انجام می دهی؟!
 شرمنده و خجالت زده شدم و با تمام کوچکی اش، درسی بزرگ از او فرا گرفتم ...
[ ۱۳٩۱/٦/۱٤ ] [ ٩:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تمام این اطلاعات و نقل قول‌ها حاکی از آن است که شعر سعدی نه‌تنها با خط نستعلیق فارسی، بلکه با مضمون انگلیسی یا لاتین هم در هیچ جای سازمان ملل متحد وجود ندارد و نقل این داستان از اساس شایعه بوده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٤ ] [ ٩:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 با این برنامه می توانید از روز سیستم عامل ویندوزتان بر ابزار اپلی مانند آی پد، آیفون و آی پاد، مدیریت کنید.

برنامه iEplorer طوری طراحی شده تا موسیقی ها و لیست موسیقی مورد علاقه شما روی ابزار اپلی خود را به آی تیونز نصب شده روی ویندوز منتقل کنید.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٤ ] [ ٩:٠۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 بعد از اعلام رسمی ایسوس و ایسر و ام.اس.آی درباره توقف تولید نت بوک(netebook)، بازار دچار شوک شده و اینتل اعلام کرده بزودی بازار پردازنده های اتم خود را به حد صفر خواهد رساند.

از بازار سازندگان سخت افزاری دنیا خبر رسیده اینتل بزودی نقشه راه تکنولوژی خود درباره خط تولید پردازنده های اتم را عوض خواهد کرد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٤ ] [ ۸:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 در این دوره زمانه به خصوص در میان جوانان علاقه کمتری به تلفن زده دیده می شود.این روزها اکثرمان پیامک زدن را به برقراری ارتباط تلفنی و رو در رو ترجیح می دهیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٤ ] [ ۸:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به نظر می‌رسد مایکروسافت تمام تلاش خود را می‌کند تا به عنوان سومین رقیب در میان پلتفرم‌های موبایل شناخته شود و برای نیل به این هدف از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی در اندروید و به خصوص iOS بسیار راضی‌کننده است، اما به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد تا در این زمینه سیستمی کامل و بی‌نقص را ارائه نماید. در ادامه با جزئیات فرایند پشتیبان‌گیری در ویندوز فون ۸ آشنا می‌شوید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٤ ] [ ۸:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

حوزه کاربرد گوشی‌های‌ اندرویدی روز‌به‌روز گسترده‌تر می‌شود. از برنامه‌های غذایی و رژیم درمانی تا دانشنامه‌های گوناگون و کتابخانه‌هایی به بزرگی عظیم‌ترین کتابخانه‌های تاریخ، و حال آن‌ها می‌توانند همه چیز را برایمان‌ اندازه‌گیری کنند. امروز قصد داریم برنامه جالبی برای سنجش سرعت در اختیارتان قرار دهیم. پس اگر قصد دارید تا سرعت جاری، میزان سرعت متوسط و یا حتی صفر تا صد را خودتان‌ اندازه‌گیری نمایید بهتر است تا پایان با زومیت همراهی کنید!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٤ ] [ ۸:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محتوای این مقاله برگرفته از کتاب «کار کمتر، بهره بیشتر» اثر اسکات اچ یانگ است. او که خود این تکنیک‌ها را در زندگی شخصی به کار می‌گیرد، هم اکنون در تلاش است تا دوره چهار ساله کارشناسی علوم رایانه از دانشگاه MIT را تنها در مدت ۱۲ ماه و آن هم بدون شرکت در کلاس‌ها سپری نماید. اگر شما نیز مانند بسیاری از ما وقت کمی‌ برای انجام انبوهی از کارها دارید، این مقاله می‌تواند کمک حالتان باشد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٤ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک سیاره دارای قابلیت سکونت بالقوه دراطراف سیاره گلیزه 163 در فاصله 501 سال نوری کشف شده است.

  طبق گزارش ستاره شناسان رصدخانه گرونوبل فرانسه در نشست مجمع عمومی اتحادیه بین‌المللی نجوم، این سیاره حدود هفت برابر از زمین بزرگتر بوده و در نزدیکی لبه داخلی منطقه قابل سکونت سیاره میزبان خود قرار دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تصاویر تهیه شده توسط کاوشگر کاسینی ناسا رنگ‌های دیدنی ناشی از تغییر فصول در نیمکره شمالی و جنوبی زحل را به تصویر کشیده است.

  کاوشگر کاسینی از هشت سال پیش با گردش به دور زحل، اقدام به بررسی و تهیه تصویر این سیاره و اقمار آن کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:۳٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ناسا برای واقعیت بخشیدن به ایده سفر با نسل جدید جت‌های مسافربری پیشرفته، بودجه 100 هزار دلاری را به پروژه هواپیمای مافوق صوت محققان دانشگاه میامی اختصاص داده است.

  در طرح ارائه شده توسط محققان دانشگاه میامی به سرپرستی دکتر «گچنگ ژا»، امکان پرواز جت مافوق صوت با هر دو سمت بال فراهم شده و درعین حال سوخت کمتری در مقایسه با جت مافوق صوت کنکورد مصرف می شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:۳۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان شرکت چینی Haier از نسل جدید تلویزیون های فاقد دستگاه کنترل از راه دور رونمایی کرده‌اند که با هر پلک زدن فرد، کانال را عوض می‌کند.

  نسل جدید تلویزیون‌های فاقد کنترل از راه دور مجهز به دستگاهی هستند که مقابل تلویزیون قرار گرفته و مسیر حرکات چشم بیننده را ردیابی کرده و می تواند با هر بار پلک زدن، تلویزیون را روشن و خاموش ، کانال را تعویض یا صدا را کم و زیاد کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:٢٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اولترابوک‌های سری ۹ سامسونگ جز بهترین محصولات این رده از نوت‌بوک‌ها به شمار می‌روند. این سری از اولترابوک‌ها چه از لحاظ سخت‌افزاری و چه از نظر کیفیت ساخت و وضعیت ظاهری جز بهترین‌ها هستند. حال به نظر می رسد سامسونگ در آینده‌ای نه چندان دور این سری از محصولات خود را به نمایشگر WQHD مجهز خواهد کرد تا تبدیل به رقیبی برای مک‌بوک پرو رتینا شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دانشگاه راتگرز آمریکا دستگاه جدیدی به شکل یک انگشتر طراحی کرده‌اند که می‌تواند هویت اختصاصی افراد را از طریق پوست به گجت‌های مختلف منتقل کرده و جایگزین کلمه عبور شود.

  فناوری های بیومتریک از جمله اسکن اثر انگشت، ورید کف دست، یا اسکن عنبیه یکی از پرکاربردترین ابزارهای شناسایی و تشخیص هویت محسوب می شوند و جایگزین رمز عبور در کارت های عابر بانک یا تلفن های همراه هوشمند شده اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نیروی نظامی‌ روسیه در حال آماده سازی تبلت‌هایی نظامی‌ بر پایه سیستم عامل‌ اندروید است که البته فاقد امکان جمع آوری اطلاعات خواهد بود. بدین‌ ترتیب می‌توان مدعی شد که تبلت‌ها تنها ابزاری برای بازی و سرگرمی‌ نبوده و می‌توانند برای مقاصد جدی‌تری نیز کاربرد داشته باشند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:۱۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک روز گرم تابستان ، پسر کوچکی با عجله لباسهایش را در آورد و خنده کنان داخل دریاچه شیرجه رفت.

مادرش از پنجره نگاهش می کرد و از شادی کودکش لذت میبرد. مادر ناگهان تمساحی را دید که به سوی پسرش شنا می کرد.

وحشتزده به سمت دریاچه دوید و با فریاد پسرش را صدا زد . پسر سرش را برگرداند ولی دیگر دیر شده بود.

تمساح با یک چرخش پاهای کودک را گرفت تا زیر آب بکشد، مادر از راه رسید و از روی اسکله بازوی پسرش را گرفت. تمساح پسر را با قدرت می کشید ولی عشق مادر…

        آنقدر زیاد بود که نمی گذاشت پسر در کام تمساح رها شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:۱٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک سرباز کهنه‌کار جنگ جهانی دوم پیش‌ساخت کارآمدی از یک توربین بادی بدون پره را ارائه کرده که با پرندگان و خفاش‌ها سازگار بوده و عملکردی بی‌صدا دارد.

  اگرچه طرح ریموند گرین 89 ساله از ایالت کالیفرنیا در حال حاضر در مرحله تکامل بسر می‌برد، اما گرین در پی تولید آن در اندازه‌های مختلف از نسخه‌های شخصی تا توربین‌های بزرگتر قابل اجرا در مزارع بادی هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

LG Chem باتری کابلی شکل لیتومی را طراحی کرده که بسیار انعطاف‌پذیر بوده و حتی می‌توان آن را گره زد یا آن را مانند دستبند به دور مچ دست بست. باتری‌های بزرگ فعلی یکی از مشکلات اساسی گجت‌ها برای تغییر شکل، باریک و سبک شدن و انعطاف‌پذیر شدن هستند. اما اختراع تازه LG Chem بسیاری از این موانع را مرتفع می‌کند و دست تولیدکنندگان و طراحان را در طراحی و تولید ابزارهای خلاقانه و متفاوت باز می‌گذارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:٠٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

میگویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی می کرد که از درد چشم خواب به چشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود.

پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده می بیند.

به راهب مراجعه می کند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد می دهد که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه نکند.

او پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمین خود دستور میدهد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آمیزی کند .

همینطور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض میکند. پس از مدتی رنگ ماشین،ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آنچه به چشم می آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر میدهد و البته چشم دردش هم تسکین می یابد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ٤:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر ایده ورزش در باشگاه‌های ورزشی برای دستیابی به هیکل عضلانی و متناسب را دوست ندارید، پروتئین کشف شده توسط دانشمندان استرالیایی که توقف عملکرد آن رشد عضلات را بدون نیاز به ورزش سبب می‌شود، می‌تواند بهترین چاره باشد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ۳:٥۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زمانی که فیض کاشانی در قمصر کاشان زندگی می کرد، پدر خانمش، ملاصدرا، چند روزی را به عنوان میهمان نزد او در قمصر به سر می برد.

در همان ایام در قمصر، جوانی به خواستگاری دختری رفت. والدین دختر پس از قبول خواستگار، شرط کردند که تا زمان عقد نه داماد حق دارد برای دیدن عروس به خانه عروس بیاید و نه عروس حق دارد به بیرون خانه برود.

از این رو، عروس و داماد که عاشق و شیدای همدیگر بودند و می خواستند همدیگر را ببینند، به فکر چهره ای افتادند که نه با شرط مخالفت بشود و نه والدین عروس متوجه بشوند.

لذا عروس حیله ای زد و گفت: من فلان موقع به قصد تکاندن فرش به پشت بام می آیم و تو هم داخل کوچه بیا، همدیگر را ببینیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ۳:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شیر نری دلباخته‏ی آهوی ماده شد.

شیر نگران معشوق بود و می‏ترسید به وسیله‏ی حیوانات دیگر دریده شود.

از دور مواظبش بود …

پس چشم از آهو برنداشت تا یک بار که از دور او را می نگریست،

شیری را دید که به آهو حمله کرد. فوری از جا پرید و جلو آمد.

دید ماده شیری است. چقدر زیبا بود، گردنی مانند مخمل سرخ و بدنی زیبا و طناز داشت.

با خود گفت: حتما گرسنه است. همان جا ایستاد و مجذوب زیبایی ماده شیر شد.

و هرگز ندید و هرگز نفهمید که آهو خورده شد …

[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ۳:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهشگران ایتالیایی دریافتند که گیاهان برای رشد و نمو اندام‌ها، دوری جستن از انگل ها و حشرات دشمن و جذب حشرات دوست از طریق ژن ها با خود حرف می‌زنند.

محققان شورای تحقیقات ملی در رم موفق شدند رشد یک گیاه را طوری کنترل کنند که ریشه هایی عمیق و برگ‌هایی بزرگ تر داشته باشد.

آنها برای انجام این کار، پیش از هر چیز کشف کردند که رشد گیاهان از طریق دو هورمون به نام‌های «آکسین» و «سیتوکین» تنظیم می‌شود.

آکسین، تقسیم سلولی را فعال می‌کند و سیتوکین، این تقسیم را متوقف می‌کند.

این پژوهشگران در این خصوص توضیح دادند: «با کمک این هورمون‌ها می‌توان توسعه سلول‌های بنیادی را که در گیاهان به طور مداوم احیا می‌شوند، به سوی رشد برگ‌ها و ساقه‌ها هدایت کرد«.

این دانشمندان همچنین توانستند ژن‌هایی را که این هورمون‌ها را بیان می‌کنند کشف کنند و نشان دهند که علاوه بر این ژن‌ها که رشد سلول ها را کنترل می کنند عوامل دیگری بخصوص در برقراری ارتباط میان بخش‌های مختلف گیاه و ژن‌هایی که روی این بخش‌ها عمل  می‌کنند وجود دارد که موجب بقای گیاه می‌شوند.

برای مثال در ارسال پیام های ضد استرس، دو مولکول سبک که بر روی عملکردهای آنتی اکسیدان‌ها اثر می‌گذارند نقش دارند. تولید این مولکول‌ها موجب می‌شود که گیاه به استرس‌های محیطی پاسخ دهد. همچنین سیگنال‌های خطرناک مثل هجوم انگل‌ها می‌توانند به داخل گیاه وارد شوند.

برای مثال زمانی که یک حشره به برگ های یک گیاه حمله می‌کند، برگ‌های دیگر شروع به آزاد کردن موادی می‌کنند که موجب می شود حشرات دشمن از آنها دور شوند و از سوی دیگر، بخش‌های مختلف یک گیاه می‌توانند برای جذب حشرات مفید و دوست نیز با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

در حقیقت ژن‌ها و این مولکول های سبک، زبان گیاهان هستند و اجزای مختلف یک گیاه برای برقراری ارتباط میان خود از آنها استفاده می‌کنند.

[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ۳:۳٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان هلندی دانشگاه صنعتی آیندهوون و بنیاد FOM موفق شدند حافظه ضامن‌دار دارای دامنه مغناطیسی بسازند، این حافظه کامپیوتری با استفاده از حرکت بیت‌هایی در منطقه مغناطیسی شده ایجاد می‌شود.

  از این حافظه‌ها می‌توان در حوزه‌های مختلف استفاده کرد و نسبت به حافظه‌های رایج دارای مزایایی هستند، برای مثال سرعت آنها بالا بوده، مصرف انرژی کمتری داشته و طول عمر زیادتری دارند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱۳ ] [ ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کاوشگر فضایی «وویجر» در ادامه سفر 35 ساله و رسیدن به انتهای لبه بیرونی منظومه شمسی، تصاویر دیدنی از زمین تهیه و مخابره کرده است.

  کاوشگرهای دو قلوی وویجر 1و 2 در سال 1977 میلادی برای مطالعه و بررسی سیارت بسیار دور منظومه شمسی از جمله مشتری، زحل، ‌اورانوس و نپتون به فضا پرتاب شدند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٥:٤٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دو محقق دانشگاه استنفورد در ادعایی عجیب عنوان کردند که الگوریتم مورد استفاده توسط مورچه های سرخ شباهت زیادی با الگوریتم انتقال داده‌ها در اینترنت دارد و می توان مورچه ها را مبدع اینترنت نامید!

  پروفسور «دبورا گوردن» زیست شناس و «بالاجی پرابهکار» محقق رایانه دانشگاه استنفورد در طرحی مشترک شبکه زندگی مورچه های سرخ با نام علمی Pogonomyrmex barbatus را مورد بررسی قرار داده و دریافتند که الگوریتم مورد استفاده این مورچه ها شباهت زیادی به پروتکل کنترل انتقال (TCP) اینترنت دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٥:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فیزیکدانان نجومی مرکز فیزیک نجومی هاروارد-اسمیتسونین با همکاری مؤسسه مطالعات نظری هایدلبرگ، واقعی‌ترین شبیه‌سازی رایانه‌ای از تکامل جهان را تا به امروز ارائه و فعالیت‌ها را از زمان انفجار بزرگ تاکنون در یک دوره زمانی حدود 14 میلیارد سال در تصاویر وضوح بالا دنبال کرده‌اند.

  از جنبه‌های جالب این فیلم شبیه‌سازی شده که توسط شبیه‌ساز «Arepo» ساخته شده، این است که تنها در زمان 78 ثانیه فشرده شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٥:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شاید نتوان گوگل‌ کروم را بهترین مرورگر دنیا نامید ولی با قاطعیت می‌توان گفت رقیب قدرتمندی در مقابلش وجود ندارد. همین مسأله احتمالاً کروم را به یک محصول بی‌نظیر تبدیل خواهد کرد. این اتفاق به‌ خاطر توانایی‌ها و حمایت گوگل و وجود افزونه‌های بسیار کاربردی و مفید آن است. پیش از این با بعضی از افزونه‌های کاربردی گوگل کروم نظیر ANTP،RightInbox ،Currently و... آشنا شده‌ایم. حالا با افزونه‌ای آشنا خواهیم شد که به ما کمک می‌کند تا اطلاعات و یادداشت‌های ضروری را، به پیام‌های خود در Gmail اضافه کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٥:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات صورت گرفته توسط محققان ژاپنی نشان می‌دهد، استفاده از ربات معلم‌های خنگ در کلاس درس می‌تواند به افزایش توان یادگیری کودکان کمک کند.

  با وجود توسعه فناوری‌های مختلف و ابداع شیوه های جدید تکنولوژی آموزشی، روش آزمون و خطا همچنان یکی از بهترین شیوه های آموزشی محسوب می شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٥:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اسوس باز هم با محصولات با‌کیفیت در نمایشگاه IFA ظاهر شده است. هر چند همیشه محصولات این شرکت بی‌نقص نبوده، اما همیشه تلاش اسوس در جهت ارایه بهترین کیفیت ممکن با قیمتی معقول بوده است. با زومیت همراه باشید تا با ۲ مانیتور و یک پروژکتور جذاب این شرکت تایوانی آشنا شوید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٥:٠٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روسیه بدنبال توسعه طراحی جنگنده - بمب‌افکن های فراصوت برای پشت سر گذاشتن آمریکا در حوزه طراحی این هواپیما است.

 درحالیکه آزمایش نسل جدید هواپیمای مافوق صوت بدون سرنشین آمریکا موسوم به X-51 با شکست مواجه شد، مقامات روس از آغاز پروژه طراحی و ساخت نسل جدید بمب افکن های مافوق صوت خبر می دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٥:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تلفن هوشمند Ativ S سامسونگ لقب اولین تلفن هوشمند معرفی شده برای ویندوز فون 8 را از آن خود کرد، و پس از آن عکس‌هایی از دو گوشی نوکیا با نامهای Lumia 920 و Lumia 820منتشر شد. هم اکنون نیز تصاویری در اینترنت درج شده که نشان دهنده تلفن هوشمند بعدی شرکت HTC برای ویندوز فون 8 است. با زومیت همراه باشید تا با این محصول آشنا شوید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٥:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ماهی موسوم به «ماهی تک شاخ» دارای بینی بزرگ بوده و در واقع از یک ویژگی بسیار انسانی برخوردار است.

  در حقیقت تمام سر این گونه بطرز عجیبی شبیه به چهره یک انسان ناراضی است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٤:٥٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در میان ده‌ها تبلت، فبلت، تپتاپ، لپتاپ، کامپیوتر بدون کیس و بسیاری اشکال دیگر، اسوس، قدیمی‌ها را فراموش نکرده است. این شرکت کیسی را معرفی کرده که نظر هر علاقه‌مند به کامپیوترهای کلاسیک را به خود جلب می‌کند. کامپیوتری که ظاهر و باطنی قدرتمند دارد و در دل آن سیستم‌ خنک کننده مایع گنجاده شده است. با زومیت همراه باشید تا با این محصول بی نظیر آشنا شوید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٤:٤٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اولین گاومیش کوهان‌دار خالص به لحاظ ژنتیکی، از یک جنین پیوندی و پاکسازی شده در آمریکا متولد شد.

  این حیوان در باغ‌وحش برونکس نیویورک سیتی متولد شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٤:۳٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گوگل محصولات خود را تبلیغ نمی‌کند، بلکه آن‌ها را به‌اندازه‌ای با کیفیت و متنوع طراحی می‌کند که کاربران نتوانند به گزینه دیگری فکر کنند. به این ویژگی‌ها، استقبال توسعه‌دهندگان را نیز اضافه کنید. گوگل کروم از جمله این محصولات است. مرورگری که به کمک گوگل و افزونه‌های جذابش در حال تبدیل شدن به حاکم مطلق مرورگرها است. یکی از این افزونه‌های نوظهور ANTP است که به صفحه خانگی کروم، حال و هوای ویندوز ۸ را می‌آورد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٤:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بزرگترین سیستم ضد عفونی و تصفیه آب آشامیدنی جهان با استفاده از نور فرابنفش طی دو ماه آینده در شهر نیویورک مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٤:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 نام کتاب:کوروش کبیر

نویسنده:هارولدآلبرت لمب

مترجم:دکترصادق رضازاده شفق


دیپلماسی ایرانی:
 هارولد لمب مولف کتاب حاضر برای ایرانیان ناشناس نیست. حتی اگر ایرانیان او را نشناسند، لمب به خوبی با ایران و تاریخ آن آشناست. او چندبار به کشور ما مسافرت کرده و مطالعاتی انجام داده و در تاریخ و ادب و داستان ایران و بعضی ملل مجاور غور کرده و از دل آنها مقالات و کتب بسیاری را منتشر کرده است. برخی تالیفات معروف او عبارت اند از: عروس ایران، عمر خیام، چنگیزخان، تیمور لنگ، جنگ های صلیبی و اسکندر مقدونی.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱٢ ] [ ٤:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شکارچی پرنده سگ جدیدی خریده بود، سگی که ویژگی منحصر به فردی داشت. این سگ میتوانست روی آب راه برود. شکارچی وقتی این را دید نمی توانست باور کند و خیلی مشتاق بود که این را به دوستانش بگوید. برای همین یکی از دوستانش را به شکار مرغابی در برکه ای آن اطراف دعوت کرد.

او و دوستش شکار را شروع کردند و چند مرغابی شکار کردند. بعد به سگش دستور داد که مرغابی های شکار شده را جمع کند. در تمام مدت چند ساعت شکار، سگ روی آب می دوید و مرغابی ها را جمع می کرد. صاحب سگ انتظار داشت دوستش درباره این سگ شگفت انگیز نظری بدهد یا اظهار تعجب کند، اما دوستش چیزی نگفت.

در راه برگشت، او از دوستش پرسید آیا متوجه چیز عجیبی در مورد سگش شده است؟
دوستش پاسخ داد: آره، در واقع، متوجه چیز غیرمعمولی شدم. سگ تو نمی تواند شنا کند.

نتیجه:
بعضی از افراد همیشه به ابعاد و نکات منفی توجه دارند. روی وجوه منفی هر کاری متمرکز نشوید. با توجه به جنبه های مثبت و نقاط قوت، در خود و دیگران ایجاد انگیزه کنید.
  

[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ٩:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ویدئوی جدید ثبت شده توسط تلسکوپ سوهو نشان داده که چگونه خورشید در طول سه سال گذشته از خواب خود بیدار شده است.

  این فیلم یک مقایسه سه ساله را از تصاویر مختلف سوهو که کاوشگر مشترک سازمانهای ناسا و اسا بوده، به نمایش درآورده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ٩:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان ناسا تابستان هر سال با حضور در آزمایشگاه زیر دریایی در سواحل فلوریدا، نحوه مقابله با سیارک های بالقوه خطرناک برای زمین را مورد بررسی قرار می‌دهند.

  دانشمندان تاکنون بیش از هشت هزار و 900 سیارک بالقوه خطرناک (PHA) شناسایی کرده‌اند که تهدید جدی برای زمین محسوب می‌شوند؛ برخی مسائل از جمله «اثر یارکوفسکی» نیز باعث تغییر جهت حرکت سیارک بر خلاف پیش بینی قبلی محققان می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ٩:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 بعد از انتشار اخبار مربوط به ویندوز 8 در بخش فناوری اطلاعات، کاربران محترم با آوردن استدلال های خود سعی کردند به جنگ قدیمی موسوم به 'ویندوز بهتر است یا لینوکس' (سمبل اوپن سورس) رفته و نظر دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ٩:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تلسکوپ هابل به نمایش یک تصویر زیبا از خوشه کروی مسیه 56 پرداخته که در فاصله 33 هزار سال نوری از زمین در صورت فلکی بربط از تعداد زیادی از ستارگان قدیمی برخوردار بوده و در اثر گرانش در فاصله نزدیکی از هم قرار دارند.

  این در حالیست که چارلز مسیه در سال 1779 متوجه آن نشده و این خوشه را که با عنوان M 56 یا NGC 6779 نیز شناخته شده، به عنوان یک سحابی بدون ستاره توصیف کرده بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ٩:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 ممکن است لپتاپ همراه دوربین داشته باشید ولی نتوانید هنگام چت ویدئویی ، به نحو مطلوبی از آن استفاده کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ٩:۱٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از محققان مؤسسه فناوری کالیفرنیا در یک گام بزرگ موفق به بازسازی پدیده‌ای در آزمایشگاه شدند که منجر به انفجار خورشیدی می‌شود.

  این محققان امیدوارند که کار آنها بتواند به پیش‌بینی‌های ارتقا یافته‌تر هواشناسی فضا و همچنین بهبود هشدارهای توفان‌های خورشیدی منجر شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ٩:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 مقصر اینکه گوگل یکهزار و صد و چهل و هفتمین سالروز تولد حکیم رازی را برای دامنه های اینترنتی اعراب منطقه جشن گرفته و از دامنه گوگل فارسی خبری نیست، چه کسی است؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ٩:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نیل آرمسترانگ، نخستین فضانوردی که گام بر کره ماه نهاد، در سن 82 سالگی درگذشت.

 وی چندی پیش به دلیل بیماری قلبی تحت عمل جراحی قرار گرفت اما جزئیات این عمل جراحی به طور علنی مطرح نشد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ۸:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به گفته Nadim Kobeissi هکر نرم‌افزار، ویندوز ۸ بسیار خوش ساخت، سریع و توانمند است. اما نکات امنیتی عجیبی هنگام بررسی بسته‌های اطلاعات رد و بدل شده در شبکه، دیده شده است، که نگرانی‌های نه چندان کوچک امنیتی را در ذهن ما ایجاد خواهد نمود. با زومیت همرا باشید تا با جزییات این مسئله و راه‌حل آن آشنا شوید.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ۸:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دانشگاه فلوریدای جنوبی موفق به شناسایی ژنی شدند که انسان را شاد می‌کند و بخش جالب این خبر این است که این قابلیت تنها روی زنان کاربرد دارد.

  این یافته‌ها می تواند در شناسایی دلیل شادتر بودن گاه و بی گاه زنان نسبت به مردان کمک کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ۸:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

HP و Dell که به ترتیب اولین و سومین تولیدکننده بزرگ PC در دنیا به شمار می‌روند معتقدند که ویندوز ۸ نمی‌تواند وضعیف فروش رو به کاهش کامپیوترهای رومیزی را بهبود بخشد. در کنفرانسی که به تازگی برگزار شد، هر دو شرکت خبر از افت میزان فروش PC و مشکلات مرتبط با آن دادند. دل پیش‌بینی می‌کند که خرده‌فروش‌ها موجودی فعلی خود را به فروش می‌رساند اما ویندوز ۸ تاثیر خود را تا سال آینده نشان نخواهد داد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ۸:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دانشگاه اراسموس هلند نوعی آزمایش پزشکی قانونی جدید را ابداع کرده‌اند که می‌تواند رنگ چشم و موی یک مجرم احتمالی را با استفاده از دی‌ان‌ای بجا مانده در صحنه جرم شناسایی کند.

  به گفته این تیم، این شیوه می‌تواند به سرنخهای با ارزشی در مواردی منجر شود که عاملان جرم از طریق مشخصات دی‌ان‌ای قابل شناسایی نیستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ۸:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مایکروسافت طی اقدامی که در آن مجرب است، از حالا تبلیغات خیابانی تبلت سرفیس را آغاز کرده است. در شهر نیویورک می‌توانید طرح‌های گرافیکی این محصول مایکروسافت را ببینید که در سه رنگ روی دیوارها نقش بسته‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ۸:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان حشره‌ای را کشف کردند که با روشن و خاموش کردن نور بدن، برای ترساندن و دور کردن شکارچیان استفاده می‌کند.

 وجود باکتری های خاص در بدن این سوسک بومی آمریکای جنوبی موسوم به Lucihormetica luckae امکان روشن و خاموش شدن نور و تغییر رنگ بدن این حشره را فراهم می کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/٦ ] [ ۸:٢٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:طاعون

نویسنده:آلبرکامو

ترجمه:رضاسیدحسین

کامو از بیهودگی آغار کرد و به سرکشی رسید.از دو کتابی مه به فاصله نه سال,در مسائل فلسفی نوشته است,اولی((اسطوره سیزف)) نام دارد اسطوره ای که تجسم کامل بیهودگی است و رومی ((انسان سرکش))

این بیان کسی است که ار دنیای خور به ستوه آمره...(از متن کتاب)

وقایع رمان در شهری از الجزایر به نام اُران رخ می‌دهد و از زبان راوی که بعدها خود را دکتر ریو معرفی می‌کند نقل می‌شود. کتاب با توضیحی از مردم و شهر آغاز می‌شود و سپس به زیاد شدن تعداد موش‌ها در شهر و مرگ آن‌ها اشاره می‌کند. آقای میشل، سرایدار منزل دکتر ریو بر اثر بیماری‌ای با بروز تاول‌ها و خیارک‌ها می‌میرد و مرگ چند نفر دیگر با همین علائم باعث می‌شود دکتر ریو علت مرگ را بیماری احتمالاً مسری بداند و کمی بعد دکتر کاستل این بیماری را طاعون تشخیص می‌دهد. با سستی مسئولین برای واکنش، بعد از مدتی در شهر طاعون و وضع قرنطینه اعلام می‌شود.

با اعلام وضع قرنطینه، اعضای خانواده‌های زیادی از هم جدا ماندند. عده‌ای اقدام به فرارهای متوالی کردند و عده‌ای تا جایی که می‌توانستند با بیماری مبارزه کردند. ژان تارو یکی از مسافرانی بود که همراه با دکتر ریو اقدام به تشکیل سازمان بهداشتی داوطلبی برای مقابله با بیماری می‌کند.

کشیش شهر، پدر پانلو، با ایراد سخنرانی در آغاز اعلام وضع طاعون مردم را به گناه محکوم می‌کند و طاعون را مجازاتی برای همگان می‌خواند که به علت گناه کردن و توبه نکردن مردم نازل شده بود. بنابراین طاعون را تربیت کننده و اقدام علیه آن را بی‌فایده خواند و از مردم خواست آرامش خود را حفظ کنند که این ارادهٔ خداوند است و باقی کارها با خداست.

با مرگ و میر سریع، بیشتر مؤسسات و سازمان‌های دولتی به اردوگاه‌های قرنطینه برای افراد خانوادهٔ بیماران یا بیمارستان تبدیل شدند. دفن دسته جمعی اجساد جای خود را به کوره‌های جسدسوزی داد و از راه‌آهن تنها برای حمل اجساد استفاده شد.

در این مدت آقای کتار که قبل از طاعون اقدام به خودکشی کرد و توسط گران نجات یافت، روابط اجتماعی خوبی برقرار کرد و از وضع طاعون راضی بود. رامبر روزنامه نگار جوان هم با اعلام وضع قرنطینه چندین بار برای رسیدن به معشوقش برنامهٔ فرار چید، اما با مهیا شدن شرایط، وقتی تارو به او گفت ریو نیز از همسرش که به علت بیماری در شهر دیگری است جدا مانده، نظرش را تغییر داد و به گروه نجات پیوست. پدر پانلو نیز به گروه نجات پیوست و با دیدن مرگ سخت و دردناک پسر قاضی اُتون، با ایراد موعظه‌ای دیگر از لفظ "ما" به جای "شما" استفاده کرد و مرگ پسر را آزمایشی الهی می‌خواند و از مردم خواست با بیماری مقابله کنند. مدتی بعد وی نیز بر اثر بیماری‌ای که دکتر ریو آن را مشکوک اعلام کرد، درگذشت.

سرم کاستل برای چند مورد موفقیت پیدا کرد. گران با علائم طاعون ریوی و خیارکی نجات یافت. قاضی اُتون پس از مرگ پسرش و به اتمام رسیدن دوران قرنطینه خود، برای کمک به اردوگاه باز می‌گردد و در آنجا می‌میرد. تعداد کشته‌شدگان بیماری به مقدار ثابتی می‌رسد و با رسیدن فصل سرما کم و کمتر می‌شود و در زمانی که موش‌ها دوباره بیرون آمدند و ترس از طاعون کم می‌شد، بیماری آخرین قربانی خود یعنی تارو را در بر گرفت.

پس از پایان طاعون، مردم به کارهای روزمره باز می‌گردند. رامبر به معشوقش می‌رسد. کتار به علت تیراندازی به خیابان توسط پلیس دستگیر می‌شود. دکتر ریو که چند روز قبل از مرگ همسر بیمارش با خبر می‌شود، به مراسم شادی نگاه می‌کند و با خود می‌گوید باسیل طاعون می‌تواند سال‌ها در شهر زنده بماند و بار دیگر به شهر هجوم کند.

[ ۱۳٩۱/٦/٤ ] [ ٩:٥٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هرکسی که فرزند کوچکی دارد و یا جایی کار می‌کند که باید روی میز کار غذا بخورد، می‌داند که صفحه کلید و غذا ترکیب جالبی را تشکیل نمی‌دهند! دکمه‌ها چسبناک می‌شوند و استفاده از صفحه کلید هر روز سخت‌تر می‌گردد. بسیاری از ما حتی در خانه نیز از میل نمودن غذا روی صفحه کلید اجتناب نمی‌کنیم. اگر شما جزو یکی از این سه دسته هستید، محصول جدید لاجیتک برایتان جذاب خواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بسیاری از ما فیلم معروف استیون اسپیلبرگ، «گزارش اقلیت» را دیده‌ایم. خیلی از ما آرزوی این را داریم که روزی کامپیوتر خود را به آن نرمی کنترل کنیم و بدون تاخیر، حرکات سه بعدی دست ما با دنیای مجازی ترکیب شود. برخی بر این باور بودند که Kinect می‌تواند به این رویا جامه‌ی عمل بپوشاند، که البته اشتباه کردند. تاخیر زیاد و دقت بسیار کم این تکنولوژی بسیاری را مایوس کرد. اما حالا این مبارزه قهرمان جدیدی دارد که شاید از رویای اسپیلبرگ هم پیشرفته تر به نظر برسد! با زومیت همراه باشید تا با چشمان خود این تکنولوژی بی نظیر را مشاهده کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری و دانشگاه علوم مالزی موفق به ساخت همزمان نانوحسگر گلیسرول و یک آند با کیفیت جهت استفاده در پیل‌های سوختی الکلی با بازدهی و پایداری مطلوب شدند.

 امروزه محققان کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به تولید بیودیزل و خالص‌سازی آن به عنوان یک منبع انرژی نو و سوخت غیرفسیلی ارزان و پاک که می‌تواند جایگزین مناسبی برای سوخت‌های فسیلی تجدیدناپذیر و رو به پایان باشد، توجه ویژه‌ای کرده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فقط به این دلیل که سازندگان صفحه نمایش، لیستی از اعداد و ارقام و کلمات را به شما به عنوان مشخصات فنی ارایه می‌کنند، شما نباید آنها را بی‌چون و چرا بپذیرید. برخی از اصطلاحات تنها برای بازاریابی ایجاد شده‌اند و چیزی جز یک اسم تبلیغاتی نیستند. بعضی از آنها نیز باید به معنی واقعی‌شان توجه شود تا تصمیم بهتر اتخاذ گردد. با زومیت همراه باشید تا با این ۱۶ اصطلاح رایج آشنا شوید و با دیدن لیست مشخصات صفحات نمایش، تصمیم واقع بینانه‌تری بگیرید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا برای اولین بار توانستند یک مسأله آسان ریاضی را که شامل تقسیم یک عدد اول به بخشهای تشکیل‌دهنده آن بود، توسط یک رایانه کوانتومی حالت جامد کاربردی حل کنند.

  این راه‌حل که تقسیم عدد 15 به پنج و سه بود، خود یک دستاورد مهم محسوب نشده، بلکه گام مهمی برای رایانه‌های کوانتومی در تقسیم اعداد بسیار بزرگتر است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:۳٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گوگل در ادامه برنامه اتومبیل‌های بدون سرنشین هیبریدی خود مدل جدیدی را با نام RX450h معرفی نموده که فعلا در مرحله آزمایش قرار دارد. در ادامه با این محصول جدید که شاید آینده حمل و نقل باشد بیشتر آشنا می‌شویم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان آمریکایی موفق به توسعه مواد سخت تر از الماس شده اند که ترکیبی از دو حالت کریستالی و غیر کریستالی است.

  یک تیم بین المللی به سرپرستی «لین وانگ» از محققان موسسه کارنگی در واشنگتن ماده جدیدی کشف کرده اند که به طور کامل کریستالی یا غیر کریستالی نیست، اما از سختی کافی در برابر الماس برخوردار است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پاناسونیک قصد دارد تا گام‌های بزرگی را به سمت یک خانه هوشمند بردارد. این کمپانی بزرگ ژاپنی که در زمینه تولید لوازم خانگی از برترین‌های دنیا است، به زودی از سرویس کنترل از راه دور لوازم خانگی و پشتیبانی مبتنی بر فضای ابری پرده‌برداری خواهد کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

یکی از امکاناتی جدیدی که در آفیس 2013 به چشم می‌خورد «حالت مطالعه» یا «Read Mode» است. شما می‌توانید از این پس فایل‌های Word خود را در محیطی که تنها برای مطالعه بهینه شده است مطالعه کنید. «حالت مطالعه» فایل Word شما را به یک مجله‌ی دیجیتال تعاملی تبدیل می‌کند تا مطالعه محتویات فایل Word آسان‌تر شود. در این ترفند به معرفی نحوه استفاده از این قابلیت خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 موتورولا موبیلیتی که به تازگی تحت مالکیت گوگل درآمده، نبرد جدیدی را علیه شرکت اپل بر سر حق امتیاز اختراعات خود تنظیم کرده و به نظر می‌رسد که عزم خود را حسابی جزم کرده و قصد متوقف کردن واردات محصولات این شرکت یعنی آی‌پد، آیفون، آیپاد تاچ و برخی کامپیوترهای مک را دارد که بیشتر آنها در خارج از آمریکا ساخته می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:۱٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اولین شواهد از تخریب یک سیاره توسط ستاره‌های میزبان آن توسط یک تیم بین‌المللی از ستاره شناسان کشف شد.

  این شواهد نشانگر آن است که این سیاره گم شده در پی تبدیل ستاره BD+48 740 به یک غول قرمز، معادل ستاره‌ای برای سن بالا، توسط آن بلعیده شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ٢:٠٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

براساس گزارش یک منبع نزدیک به مایکروسافت، Windows 8 Pro به قیمت ۱۹۹ دلار به فروش خواهد رسید. البته در روزهای ابتدای انتشار و برای ترغیب مشتریان به خرید این سیستم‌عامل، قیمت آن ۶۹.۹۹ دلار خواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ۱:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تاریخ انقلاب فرانسه

نویسنده:آلبرسوبول

مترجم:نصرالله کسرائیان

آلبرسوبول به سال 1914 در یک خانواده دهقانی چشم به جهان گشود.او که از

شاگردان ژرژلوفور بوده است و او را ارج بسیار میگذارد دکترایش را با پایان نامه پابرهنه های

پاریسی گرفت.در سال 1967،استاد تاریخ انقلاب فرانسه در سوربن شد.و در حال حاضر

رئیس انجمن مطالعات مربوط به روسپییر و سردبیر سالنامه تاریخی فرانسه است.

انقلاب فرانسه (۱۷۹۹-۱۷۸۹) دوره‌ای از دگرگونی‌های اجتماعی سیاسی در تاریخ سیاسی فرانسه و اروپا بود. این انقلاب، یکی از چند انقلاب مادر در طول تاریخ جهان است که پس از فراز و نشیب‌های بسیار، منجر به تغییر نظام سلطنتی به جمهوری لائیک در فرانسه و ایجاد پیامدهای عمیقی در کل اروپا شد.

پس از انقلاب در ساختار حکومتی فرانسه، که پیش از آن سلطنتی با امتیازات فئودالی برای طبقه اشراف و روحانیون کاتولیک بود، تغییرات بنیادی در شکل‌های مبتنی بر اصول جدایی دین از سیاست، روشن‌گری،ملی‌گرایی[۱] دموکراسی و حقوق شهروندی پدید آمد.

با این حال این تغییرات با آشفتگی‌های خشونت‌آمیزی شامل اعدام‎ها و سرکوبی‌ها در طی دوران حکمرانی وحشت و جنگ‌های انقلابی فرانسه همراه بود. وقایع بعدی که می‌شود آن‌ها را به انقلاب فرانسه ربط داد شامل:جنگ‌های ناپلئونی و بازگرداندن رژیم سلطنتی و دو انقلاب دیگر که فرانسه امروزی را شکل داد است.[۲]

برخی معتقدند که اولین جرقه انقلاب، یورش به باستیل بود و در آن زمان نیز مردم هنوز به براندازی سلطنت فکر نمی‌کردند[۳] و برخی آغاز آن را ماه مه ۱۷۸۹ (میلادی) می‌دانند. پایان آن را ۱۷۹۵ یا ۱۷۹۹ می‌دانند و برخی سال۱۸۰۴ که ناپلئون اعلام امپراطوری نمودو گاهی تمام دوره ناپلئون را تا ۱۸۱۵ نیز در جزء انقلاب فرانسه می‌آورند ولی اغلب آغاز عصر ناپلئون را پایان دوره انقلاب می‌شمارند.[۴]

توکویل، از اندیشمندان هم‌عصر انقلاب، معتقد است که با وجود آن همه تلاش برای وقوع انقلاب، نتیجه کار دموکراسی نبود. شاید به همین دلیل است که وی برخلاف بسیاری، سال ۱۷۸۹ (شروع انقلاب) را سال پایان انقلاب می‌داند.[۵] با این حال به نظر بسیاری، انقلاب با سقوط زندان باستیل در سال ۱۷۸۹ آغاز شد. شاه، لویی شانزدهم، در سال ۱۷۹۳ اعدام شد و سرانجام، در سال ۱۷۹۹ هنگامی که ناپلئون بناپارت به قدرت رسید، انقلاب پایان پذیرفت.

پس از ناپلئون دوباره نظام جمهوری جایگزین شد تا این که ناپلئون سوم (برادرزاده ناپلئون)، کودتا نمود و امپراتوری دیگری به راه انداخت. پس از آن جمهوری‌های متعدد شکل گرفت. بدین ترتیب در کم‌تر از یک قرن، بر فرانسه به شکل‌های گوناگونی مانند جمهوری، دیکتاتوری، سلطنت مشروطه و دو امپراتوری متفاوت حکم‌فرمایی شد.[۶] تا به امروز که جمهوری پنجم بر فرانسه حکمفرماست.

[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ۱:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دوربین‌های فناوری پیشرفته مانند انواعی که از تصویربرداری حرارتی استفاده می‌کنند، قادر به شناسایی ناهنجاری‌ها در یک منظره از جمله بخشهای آلوده به عامل بیماری‌زا در یک جنگل هستند و اکنون می‌توان از آنها برای شناسایی مشکلات پوستی نیز کمک گرفت.

  تشخیص بیماری پسوریازیس یا صدفک معمولا با ارزیابی چشمی از میزان پوشیده شدن بدن از زخم یا میزان قرمزی، ضخیم و زیر شدن پوست انجام می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ۱:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر در زمینه تکنولوژی توانایی‌های مناسبی را کسب کرده‌اید، درخواست شما برای دریافت دستمزدهای بالا منطقی خواهد بود.کسانی که به دنبال کسب و کار در صنعت رایانه می‌باشند ابتدا باید نقطه‌های قوت و مورد نیاز بازار را بیابند و به کسب علم و مهارت در حوزه‌های مورد نیاز بازار کوشش کنند. البته به یاد داشته باشید که بعضی از توانایی‌ها و مهارت‌های شما ممکن است در سال‌های متفاوت، به شکل متغیری ارزش‌گذاری شود، چه بسا یک مهارت، طی سالیان متمادی جزو برترین مهارت‌ها به شمار رود ولی مدتی بعد، معمولی و پیش‌ پاافتاده محسوب گردد. در این مقاله تلاش شده است تا مهارت‌هایی که با دستمزد سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار ارزش‌گذاری می‌شوند، به طور مختصر به شما معرفی شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ۱:۱٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گونه‌ ای کبوتر تازه کشف شده در غرب لندن با پرهای صورتی کارشناسان را شگفت‌زده کرده است.

 این گونه نایاب پرنده صورتی موسوم به nesoenas mayer در غرب لندن رصد شده اما در واقع بومی منطقه Mauritius واقع در اقیانوس هند است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٦/۱ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool