دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/

نام کتاب:هنر عشق ورزیدن

نویسنده:اریک فروم

مترجم:پوری سلطانی

فروم در این کتاب به ما می آموزد که عشق ورزیدن یک هنر است و مانند هر هنر دیگری به آموزش و تجربه نیاز دارد . دیگر اینکه عشق یک فعالیت است و مثل هر فعالیت دیگری صرف توجه ، انرژی و وقت می خواهد ...و هزاران نکته دیگر! ( اگز بخواهم نکاتی را که در این کتاب به آنها اشاره شده یک به یک بشمارم مسلما از حجم خود کتاب بیشتر خواهد شد چون حرفهای پنهان در بین سطورآن بیش از واژگانش می باشد).
اما آن چه این کتاب را از آثار به ظاهر مشابه نظیر کتابهای لئوبیو سکالیا و جان گری و ... متمایز می سازد این است که فروم دستور العمل ارائه نمی دهد و حتی اگر این کار را هم بکند مسلما خواننده را کاملا توجیه کرده است. مثلا شما در کتاب ( عشق و دیگر هیچ ) سکالیا می خوانید که باید عشق را ابراز کرد و نهایت دلیلی که می آورد این است که این عمل به تداوم و استحکام رابطه می انجامد و با کمی دقت مشخص است که همین دلیل خود نیاز به یک ( چرا؟ ) دارد!!
حال آنکه فروم تحلیل می کند ، چه روانشناسانه و چه جامعه شناسانه . سپس از تحلیل هایش نتیجه می گیرد و این نتیجه گیری حتی اگر دستورالعمل هم باشد به علت خاستگاه منطقی اش قابل پذیرش خواهد بود.
نتیجه این تفاوت ، به نظر من ، این است که کتابهای امثال سکالیا یا گری ، علی رغم اینکه سرشار از حقیقت است ، آثار عملی چندانی در خواننده ندارد مگر اینکه لااقل خواننده اندکی - از لحاظ آگاهی نه دانایی ( به تفاوت این دو پیش از این اشاره کرده ام ) - در مسیر نویسنده باشد اما این اثر فروم ، شما را به سوی راه هدایت می کند مگر اینکه دقیق نخوانید یا اینکه بخواهید لجاجت بورزید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۳۱ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مریخ نورد کنجکاوی ناسا در ادامه حرکت بسمت کوه شارپ، تاکنون یک کیلومتر از مسیر هشت کیلومتری را پیموده است.

  حدود دو هفته قبل تحقیقات علمی کنجکاوی در منطقه Glenelg به پایان رسید؛ این منطقه در 500 متری محل فرود مریخ نورد قرار دارد و شواهدی از محیط مرطوب در تاریخچه باستانی سیاره سرخ بدست آمده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۳۱ ] [ ۸:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دانشگاه آدلاید استرالیا مدعی‌اند دایناسورها خونسرد نبوده‌اند.

  دهه‌هاست که دانشمندان معتقدند دایناسورها خونسرد بوده‌اند، چون تصور می‌شده که این موجودات نوادگان مستقیم خزندگان خونسردی چون کروکودیل‌ها هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۳۱ ] [ ۸:۱٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان استرالیایی لباس شنای ضدکوسه طراحی کرده‌اند که غواصان را با مخفی‌کردن بدن‌هایشان در دریا نامرئی می‌کند یا این توهم را در کوسه‌ها پدید می‌آورد که این افراد موجوداتی سمی هستند.

  تیمی از محققان دانشگاه وسترن استرالیا با همکاری طراحانی از شرکت «سیستم‌های کاهش خطر کوسه» (SAMS) این لباس‌ها را تولید کرده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۳٠ ] [ ۸:۱٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهش جدید دانشمندان دانشگاه واشنگتن نشان داده که آتشفشانها پیش از فوران گاهی اوقات می‌توانند با صدای بسیار بلند جیغ بکشند.

  دانشمندان با بررسی یک توالی فوران در آتشفشان ریداوت آلاسکا دریافتند آنچه آنها به عنوان فریادهای صوتی توصیف می‌کنند با فعالیت‌های لرزه یی دنبال می‌شود که از پالس های ثابت به لرزش های سریع تغییر می‌کردند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٩ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از محققان قصد دارند از پاییز سال جاری تلاش گسترده‌ای را برای یافتن تنهاترین نهنگ جهان در اقیانوس آرام شمالی آغاز کنند.

  صدای آواز غیر طبیعی و بسیار بلند این نهنگ طی دو دهه گذشته توسط محققان شنیده شده است، اما هیچ گروهی تاکنون موفق به مشاهده این حیوان نشده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٩ ] [ ۸:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩٢/٤/٢٩ ] [ ۸:٢۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شامگاه جمعه 28 تیر ماه، دو جرم کهکشانی ماه و قلب‌العقرب با هم مقارنه خواهند داشت.

  شامگاه جمعه 28 تیر ماه ساعاتی بعد از غروب خورشید، قمر زیبای زمین(ماه) مهمان ستاره قلب العقرب ( دل کَژدم) خواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٩ ] [ ۸:۱٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

این تقویم باستانی شگفت انگیز از 12 حفره مختلف تشکیل شده که حالات مختلف ماه در آن نقش بسته است. با استفاده از این حفره‌ها، شهروندانی که از این تقویم استفاده کرده‌اند، می‌توانستند ماه‌های قمری را شناسایی نمایند. پیش از کشف این تقویم، تصور می‌شد که قدیمی‌ترین تقویم ساخت بشر متعلق به 5000 سال پیش است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٦ ] [ ۸:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

باستان‌شناسان آن چه را که به باور آن‌ها یک گورستان خون‌آشام است را در لهستان کشف کردند.

  تیمی از مورخان گورهایی را در جنوب شهر گلیوایس کشف کرده‌اند که شامل چهار اسکلت همراه با سرهایشان است که این سرها بین ران‌هایشان قرار دارند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٦ ] [ ۸:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اخترشناسان با استفاده از تلسکوپ فضایی «هابل» موفق به کشف قمر جدیدی در اطراف سیاره نپتون شدند.

  «مارک شاولتر» از محققان موسسه SETI در کالیفرنیا در تاریخ اول جولای (10 تیر) در هنگام بررسی کمان کم نور یا بخشی از حلقه های اطراف نپتون موفق به شناسایی این قمر جدید شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٦ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خورشید در حدود پنج میلیارد سال آینده ذخیره هیدروژن خود را از دست داده و به تدریج سرد و تبدیل به یک ستاره غول پیکر قرمزی می‌شود که لایه‌های بیرونی آن می‌ریزد؛ اکنون یک ستاره در فاصله 4200 سال نوری از زمین به این مرحله رسیده است.

  ستاره NGC 2392 که همچنین با عنوان سحابی اسکیمو معروف بوده، در تصویر جدید خود که توسط ناسا منتشر شده، پایان زیبایی را متصور شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٦ ] [ ۸:٢٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات صورت گرفته توسط محققان انگلیسی نشان می‌دهد، جهش تناوبی ایجاد شده در هسته زمین هر 5.9 سال باعث تغییر طول روز می‌شود.

 محققان دانشگاه لیورپول تغییرات و نوسانات طول روز را در طول یک دوره یک تا 10 ساله بین سال‌های 1962 و 2012 میلادی مورد بررسی قرار دادند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٦ ] [ ۸:٢۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان انگلیسی در شبیه‌سازی رایانه‌ای جدید نشان داده‌اند که کاوشگرهای بیگانه تنها به 10 درصد سرعت نور برای گشت و گذار در کهکشان راه شیری نیاز دارند.

  وویجر 1 که 36 سال قبل به فضا پرتاب شد، بعنوان دورترین فضاپیمای بین ستاره ای در حال حاضر در فاصله کمتر از یک روز نوری با زمین قرار دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٦ ] [ ۸:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:از طرف او

نویسنده:آلبادسس پدس

مترجم:بهمن فرزانه

 آلساندرا دختری زیبا و فوق العاده احساساتی است . روحیات او شبیه روحیات مادر پیانیست و زیبایش الئونورا می باشد . او در خانه ای زندگی می کند مانند خانه های دیگر . خانه ای که پدر فکر می کند تنها وظیفه اش در قبال خانواده پول درآوردن است و در برابر آن حتی حق تحقیر آنها را نیز دارد و مادری که در جست و جوی یک کلمه عشق و احساس در زندگی است . مادر الساندرا به خاطر عشق خودکشی می کند و همه اینها مقدمه ای می شود تا او در زندگی اش تنها و تنها به دنبال عشق باشد ........


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٦ ] [ ۸:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

لایحه‌ تأسیس پارک ملی در محل‌ فرود آپولو بر روی ماه، تسلیم کنگره امریکا شد.

  این لایحه که «میراث فرود آپولو بر روی ماه» نام گرفته، هشتم جولای توسط دونا ادوارد و ادی برنایس جانسون از اعضای جمهوری‌خواه تسلیم گنگره شد.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٥ ] [ ۸:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سواحل دریای خزر با طبیعت زیبای خود، سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر از سراسر ایران هستند. شنا در فصل تابستان در سواحل خزر به ویژه در استان‌های گیلان و مازندران یکی از تفریحات سالم و رایج در این پهنه است. با این حال ناآشنایی با فنون شنا در محیط‌های دریایی خصوصا عدم شناخت سازوکار جریان‌های آبی هر ساله سبب غرق شدن ده‌ها نفر از گردشگران در سواحل خزر می‌شود.

  آمار بالای غرق شدگان دریای خزر صرف نظر از عدم آشنایی با فن شنا ناشی از ناآگاهی شناگران با وضعیت خاص سواحل و رژیم امواج و جریان‌های شکافنده است که شنای مطمئن و ایمن در دریا را با شنا در آب‌های آرام استخرها و رودخانه‌ها و دریاچه‌های پشت سدها کاملا متمایز می‌کند؛ بدین ترتیب مهمترین نکته ای که برای شنا در دریا باید به آن توجه داشت ضرورت دوری جستن از جریان‌های ساحلی است که یکی از دلایل اصلی تلفات انسانی ناشی از شنا در سواحل خزر است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٥ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مطالعات جدید نشان می‌دهد چگونه شکستگی ناشی از زمین‌لرزه‌ در صخره‌ها مانند شکستگی استخوان‌ها، ترمیم می‌شود.

 امیلی برودسکی از دانشگاه کالیفرنیا و همکارانش فرایند ترمیم صخره‌های آسیب‌دیده زلزله 7.9 ریشتری سال 2008 در استان ونچوان چین را مطالعه کردند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٥ ] [ ۸:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فضاپیمای «کاسینی» ناسا قصد دارد از فاصله 1.5 میلیارد کیلومتری و در مدار سیاره زحل اقدام به عکسبرداری از زمین کند.

  تاکنون فضاپیماهای مختلفی اقدام به عکسبرداری از زمین از فواصل دور کرده اند؛ روز جمعه 19 جولای (28 تیر) زمین در برابر دوربین فضاپیمای کاسینی در فاصله 1.5 میلیارد کیلومتری قرار می گیرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٥ ] [ ۸:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهش جدید محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد نشان داده که پستانداران می‌توانند جنسیت کودک خود را به منظور افزایش احتمال داشتن نوه‌های بیشتر انتخاب کنند.

  محققان بر این باورند که پستانداران مونث می‌توانند جنسیت فرزند خود را با کنترل اسپرمهای مونث و مذکر دارای شکل متفاوت در زمان سفر آنها درون سیستم باروری تعیین کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٥ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دانشگاه فدرال اورال اخیرا تصاویر میکروسکوپی از قطعات شهاب‌سنگی که در ماه فوریه با یکی از شهرهای روسیه برخورد کرده بود را منتشر کرده‌اند.

  این محققان توانسته‌اند برخی از چندین نمونه شهاب‌سنگ را به محض شناسایی بررسی کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٥ ] [ ۸:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ناسا و یکی از شرکای صنعتی خصوصی‌اش، در آزمایشات اخیر خود، انژکتور موتور موشکی چاپ سه‌بعدی ساخته شده در «مرکز تحقیقاتی گلن» را پرتاب کردند .

  هدف از این پروژه سرعت‌بخشیدن به تولید اجزای موشک و کاهش‌ هزینه‌ها و چاپ این اجزا در فضا عنوان شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٥ ] [ ۸:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩٢/٤/٢٤ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روبات جدید ناسا برای کشف علایم بیشتری از حیات در زمان‌های گذشته، در سال 2020 به مریخ اعزام خواهد شد. اما نکته جالب در مورد این روبات جدید این است که هدف اصلی از اعزام آن به سیاره سرخ، این است که بتواند نمونه‌های گوناگونی را از سطح مریخ جمع‌آوری نموده و با خود به زمین بازگرداند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٤ ] [ ۸:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دانشگاه تافتز اخیرا کشف کرده‌اند که نوعی کرم زرد رنگ می‌تواند در صورت قطع شدن سرش، آنرا دوباره بازسازی کرده و مغز خود را که حاوی همان خاطرات قدیمی است، مجددا بدست بیاورد.

  این محققان حافظه کرمهای پلاناریان(planarian) را با اندازه‌گیری مدت زمانی که طول می‌کشید تا آنها در محیط آزمایشگاه به غذا برسند، آزمایش کردند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٤ ] [ ۸:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دو ماهواره فضایی پس از انتشار نوعی ماده به درون فضا، فرایندی موسوم به «تخلیه جرم تاج خورشیدی» (CME)، وقوع سونامی را بر روی سطح خورشید مخابره کردند.

  این سونامی متشکل از گاز یونیزه‌شده داغ و میدان مغناطیسی افزایش‌یافته، در هر ثانیه با سرعت 400 کیلومتر سطح خورشید را می‌پیماید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٤ ] [ ۸:٠۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد: زنان شاغل در تمام ابعاد کیفیت زندگی به جز عملکرد جسمانی، وضعیت بهتری از زنان خانه‌دار دارند.

  زنان حدود نیمی از جمعیت جهان هستند که با احتساب فعالیت‌های بی‌مزد در خانه، 55 درصد کل کار جهان را انجام می‌دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٤ ] [ ٧:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

احتمالاً تبلیغ مایکروسافت برای تبلت سرفیس را تماشا کرده‌اید؛ اما چه دلایل مهمی برای ترجیح یک تبلت ویندوزی به سایر رقبا وجود دارد؟ در ادامه برخی از این دلایل را با هم بررسی می‌کنیم. چهار عاملی که مایکروسافت در تبلیغاتش فراموش کرده عبارتند از


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢۳ ] [ ۸:۱٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

برخی محققان بر این تصور هستند که دلفین‌ها می‌توانند با استفاده از فراصوت، جنین درون رحم زنان باردار را مشاهده کنند.

  دلفین‌ها در محیط خود به انتشار صدا پرداخته و به پژواک آن گوش می‌دهند. این فرآیند به آنها در شناسایی شکل و موقعیت اجسام کمک می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢۳ ] [ ۸:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک دانشمند انگلیسی با تهیه فهرستی، به پیش‌بینی چگونگی تکامل انسان‌ها در آینده پرداخته است.

  فهرست دکتر دین بورنت از موسسه پزشکی روانشناسی و علوم اعصاب بالینی دانشگاه کاردیف شامل ویژگی‌هایی مانند شاخک‌های حساس، پوست با رنگ متغیر، اسکلت منعطف و شنوایی انتخابی است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢۳ ] [ ۸:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان بی‌سابقه‌ترین جزئیات از تولد بزرگ‌ترین ستاره راه شیری در درون یک ابر تیره‌ واقع در فاصله 10 هزار سال نوری از زمین را مشاهده‌ کردند.

  تیم علمی حاضر در این مطالعه از تلسکوپ آرایه میلی‌متری/زیرمیلی‌متری بزرگ آتاکاما(ALMA) در شیلی که قدرتمندترین تلسکوپ رادیویی جهان است، بهره بردند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢۳ ] [ ۸:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نتایج یک پژوهش در کشور نشان می‌دهد مداخله آموزشی در افزایش میزان خودداری نوجوانان از مصرف مواد مخدر و پیش‌زمینه‌های آن مانند سیگار، موثر است.

 این پژوهش، سوء مصرف مواد را یکی از مشکلات بهداشتی، درمانی و اجتماعی جهان امروز توصیف و تاکید می‌کند که تمامی جوامع کم و بیش با این مشکل درگیری دارند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢۳ ] [ ۸:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:بیگانه

نویسنده:آلبرکامو

مترجم:هدایت الله میرزایی

این کتاب داستان یک مرد درونگرا به نام مرسو را تعریف می‌کند که مرتکب قتلی می‌شود و در سلول زندان در انتظار اعدام خویش است. داستان در دههٔ ۳۰ در الجزایر رخ می‌دهد.

داستان به دو قسمت تقسیم می‌شود. در قسمت اول مرسو در مراسم تدفین مادرش شرکت می‌کند و در عین حال هیچ تأثر و احساس خاصی از خود نشان نمی‌دهد. داستان با ترسیم روزهای بعد از دید شخصیت اصلی داستان ادامه می‌یابد. مرسو به عنوان انسانی بدون هیچ اراده به پیشرفت در زندگی ترسیم می‌شود. او هیچ رابطهٔ احساسی بین خود و افراد دیگر برقرار نمی‌کند و در بی تفاوتی خود و پیامدهای حاصل از آن زندگی اش را سپری می‌کند. او از این که روزهایش را بدون تغییری در عادت‌های خود می‌گذراند خشنود است.

همسایهٔ مرسو که ریمون سنته نام دارد و متهم به فراهم آوردن شغل برای روسپیان است با او رفیق می‌شود. مرسو به سنته کمک می‌کند یک معشوقهٔ او را که سنته ادعا می‌کند دوست دختر قبلی او است به سمت خود بکشد. سنته به آن زن فشار می‌آورد و او را تحقیر می‌کند. مدتی بعد مرسو و سنته کنار ساحل به برادر آن زن(«مرد عرب») و دوستانش برمی خورند. اوضاع از کنترل خارج می‌شود و کار به کتک کاری می‌کشد. پس از آن مرسو بار دیگر «مرد عرب» را در ساحل می‌بیند و این بار کس دیگری جز آن‌ها در اطراف نیست. بدون دلیل مشخص مرسو به سمت مرد عرب تیراندازی می‌کند که در فاصلهٔ امنی از او از سایهٔ صخره‌ای در گرمای سوزنده لذت می‌برد.

در قسمت دوم کتاب محاکمهٔ مرسو آغاز می‌شود. در این جا شخصیت اول داستان برای اولین بار با تأثیری که بی اعتنایی و بی تفاوتی برخورد او بر دیگران می‌گذارد رو به رو می‌شود. اتهام راست بی خدا بودنش را بدون کلامی می‌پذیرد. او رفتار اندولانت (اصطلاح روانشناسی برای کسی که در مواقع قرار گرفتن در وضعیت‌های خاص از خود احساس متناسب نشان نمی‌دهد و بی اعتنا باقی می‌ماند- از درد تأثیر نمی‌پذیرد یا آن را حس نمی‌کند) خود را به عنوان قانون منطقی زندگی اش تفسیر می‌کند. او به اعدام محکوم می‌شود. آلبر کامو در این رمان آغازی برای فلسفهٔ پوچی خود که بعد به چاپ می‌رسد، فراهم می‌آورد.

[ ۱۳٩٢/٤/٢۳ ] [ ٧:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تلسکوپ فضایی هابل سطح آبی‌نگ سیاره ژوپیترمانند و غول‌پیکر HD 189733b را رصد کرده که از فضا تفاوت چندانی با زمین ندارد و شباهت آن با سیاره خاکی به همین جا ختم می‌شود.

  این جرم کیهانی هر 2.2 روز یک بار حول ستاره والدش می‌چرخد و در فاصله 63 سال نوری از زمین در مجمع‌الکواکب Vulpecula (روباه) واقع شده است.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٢ ] [ ٩:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان ناسا توانسته‌اند برای اولین بار دنباله منظومه شمسی موسوم به دنباله خورشیدی را به تصویر بکشند و نشان دهند که از شکلی شبیه یک شبدر چهاربرگ برخوردار است.

  این کشف با استفاده از کاوشگر مرز میان‌ستاره‌یی ناسا به دست آمده که یک فضاپیما به اندازه میز قهوه‌خوری است که لبه منظومه شمسی را بررسی می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٢٢ ] [ ۸:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:دفترچه ممنوع

نویسنده:آلبادسس په دس

مترجم:بهمن فرزانه

در خانه تنها هستم. میشل خوابیده است ولی از وقتی که شروع به نوشتن این دفترچه کرده ام میترسم که مبادا خودش را به خواب زنده باشد تا مرا یکمرتبه غافلگیر کند......... اغلب از کار زیاد خانه و از اینکه اسیر خانه و خانواده ام٬ از اینکه هرگز وقت ندارم حتی یک کتاب بخوانم شکایت میکنم. همه اینها درست ولی از طرفی هم هیمن اسارت به من نیرو میبخشد٬ این افتخار به مناسبت عذابی که میکشم به من داده میشود، از این رو وقتی که گاه اتفاق میافتد قبل از اینکه میشل و بچه ها برای شام به خانه بیایند نیم ساعتی چرت میزنم و یا در راه اداره تا خانه ویترین مغازه ها را تماشامیکنم هرگز چیزی به آنها نمیگویم. میترسم اگر بگویم کمی استراحت کرده ام آن وقت دیگر آن شهرت را که من همه وقتم را صرف خانواده میکنم از دست بدهم. چون اگر بگویم استراحت کرده ام، اطرافیانم دیگر ساعت های بی انتهایی را که صرف کار اداره و یا آشپزخانه، خرید منزل و دوخت و دوز میکنم فراموش کرده و فقط چند لحظه ای را که برای کتاب خواندن و یا گردش کردن به خود اختصاص داده ام به خاطر میسپارند. ......

مادرم اغلب به من میگوید اشتباه کردی که همه مسئولیت مالی خانه و نیازمندی های بچه ها را به میشل واگذار نکردی. این وظیف اوست که از شما نگه داری کند. حقوقی را که از اداره دریافت میکنی باید در بانک پس انداز کنی.......

نمیخواهم قبول کنم که آنها بدون من هم قادر به زندگی هستند، چون در این صورت تمام فداکاری های من بیهوده بوده است......

کلارا میگفت حقیقت این است که هر بشری باید در زندگی دارای هدفی باشد و هدف تو بچه هایت هستند، هر کسی هدفی دارد دیگر احتیاجی به خوشبختی های کوچک روزانه ندارد، هدفش را دنبال میکند و خوشبختی را به تعویق میاندازد، حتی اگر به آن نرسد....

 شاید دلیلش وجود بچه در پشت دیوار اتاق خواب است که از سال ها پیش نمیگذارد ما با هم مثل زمان عروسی یا موقعی که بچه ها کوچک بودند باشیم. باید منتظر بود آنها از خانه بیرون بروند، باید مطمئن بود و نگرانی نداشت که هر لحظه ممکن است وارد شوند............ میشل و بچه ها دیگر مرا جوان نمیدانند، ولی چند شب پیش ریکاردو تعریف میکرد که یکی از دوستانش دیوانه وار عاشق یک زن زیبای چهل ساله شده است. حالا یک مرتبه میفهمم چرا از اینکه بچه هایمان به زندگی خصوصی و محرمانه ما آگاه بشند میترسم. دلیلش این است که یک زن و شوهر بعد از آنکه تمام روزراجع به مشکلات خانه از پول ، از تخم مرغ، از شستن ظرف های کثیف صحبت کردند دیگر با عشق و علاقه به آغوش یکدیگر نمیروند، بلکه فقط شهوتی حیوانی چشم بسته کوتاهی آنها را به هم مربوط میکند، مثل گرسنگی و تشنگی.......

 

کتاب دفترچه ممنوع،  ماجرای زندگی والریا، زنی کارمند و ۴۳ ساله است که میشل کارمند بانک و همسر اوست و ریکاردو پسرش که حقوق میخواند. با میرلا دخترش که او هم دانشجوی حقوق است ، همان چالش های همیشگی مادران ۴۳ ساله و دختران ۲۰ ساله را دارد و عجیب دغدغه های این زن ۴۳ ساله شبیه دغدغه های زنان ۴۳ ساله و حتی ۳۴ ساله الانه ماست..... کتاب رو خیلی دوست داشتم. بیان احساسش ۲۰ بود.

[ ۱۳٩٢/٤/٢٢ ] [ ۸:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

نام کتاب:شلوارهای وصله دار

نویسنده:رسول پرویزی

[ ۱۳٩٢/٤/٢۱ ] [ ۱:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مریخ نورد کنجکاوی ناسا در یک سفر نسبتا طولانی راهی کوه شارپ در فاصله هشت کیلومتر دورتر شد.

  کوه شارپ مقصد نهایی مأموریت اکتشافی مریخ نورد ناسا محسوب می شود و تیم مأموریت امیدوار است که کنجکاوی پس از رسیدن به دامنه و بالا رفتن از کوه، نشانه های قابل توجهی از تاریخچه سیاره سرخ بدست آورد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٩ ] [ ۸:٢٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد،‌ ستاره دریایی محیط آبی اطراف خود را با استفاده از چشمانی که در نوک بازوهایش قرار دارد، مشاهده می‌کند.

  ستاره دریایی و نزدیک خویشاوند آنها یعنی خارپوستان جزو حیوانات باستانی محسوب می شوند که رد آنها در فسیل های متعلق به 530 میلیون سال قبل کشف شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٩ ] [ ۸:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:جوانان چرا؟!

نویسنده:استاد مصطفی زمانی

راهکارهای مبارزه با برخی از مشکلات جوانان

[ ۱۳٩٢/٤/۱۸ ] [ ۸:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک هواپیمای سوپرمن‌مانند که با رادیو کنترل می‌شود، بر فراز سان‌دیگو به پرواز درآمد.

  «اوتو دیفنباخ» این هواپیماها را به شکل شخصیت‌های محبوب ساخته است که Flyguy و «مرد فولادی» از جمله آخرین پروژه‌های وی گزارش شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٦ ] [ ۸:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مغز انسان مانند رایانه‌ها در برابر حملات هکرها آسیب پذیر بوده و توسعه فناوری های پیشرفته، اجازه دسترسی و خواندن افکار مردم را برای دانشمندان فراهم کرده‌اند.

  زندگی در دنیای داده ها با خطرات فروانی از جمله حملات هکری مواجه است و حتی مغز انسان نیز از خطر هک شدن در امان نیست؛ دانشمندان در حال توسعه فناوری های مختلفی هستند که حتی امکان خواندن ذهن انسان را نیز فراهم می کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٦ ] [ ۸:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زمین روز گذشته (جمعه) در دورترین فاصله خود در سال از خورشید قرار داشته، در حالیکه برخی مناطق مانند ایالات غربی آمریکا با دماهای بالاتر از 100 درجه فارنهایت روبرو بودند.

  روز جمعه در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ زمین به نقطه‌ای از مدار خود رسید که دورترین فاصله را از خورشید دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٦ ] [ ۸:۱٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان انگلیسی قصد دارند به نیروهایی دیگر برای شکار موجودات بیگانه یا حداقل نشانه‌ای از وجود آنها بپیوندند.

  دانشمندان 11 موسسه از جمله رصدخانه جودرل بانک شبکه‌ای را راه‌اندازی کرده‌اند که به آن دسته از افرادی که در حوزه‌های مختلف پژوهشی کار می‌کنند در به اشتراک‌گذاری تخصصشان کمک خواهد کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٦ ] [ ۸:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نتایج مطالعات جدید نشان می دهد، سیارات فراخورشیدی گازی غول پیکر تمایل زیادی به نزدیک شدن به ستاره والد خود دارند.

  پیدا کردن سیارات فراخورشیدی به قدری آسان شده است که اخترشناسان هربار با بررسی بخشی از کائنات می توانند یک یا چند سیاره جدید کشف کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٦ ] [ ٧:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مریخ‌نورد کنجکاوی ناسا 86 فریم دیدنی از طلوع قمر فوبوس پس از غروب خورشید در افق سیاره سرخ تهیه کرده است.

  قمر فوبوس با قطر 22 کیلومتر بسیار بزرگتر از دیگر قمر مریخ به نام دیموس محسوب می شود؛ بسیاری از اخترشناسان معتقدند که فوبوس و دیموس دو سیارک باستانی هستند که توسط گرانش سیاره سرخ گرفتار شده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٥ ] [ ۸:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با مشاهده یک فیلم ویدئویی 30 ثانیه ای از کرم های میکروسکوپی و فشار دادن دکمه صفحه کلید در زمان تخم گذاری کرم ها، می توانید به دانشمندان برای درک اسرار مغز کمک کنید!

 این پروژه بخشی از یک مطالعه زیست شناسی فوق العاده اساسی و پایه محسوب می شود که ژن های مختلف در کرم ها را مورد بررسی قرار می دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٥ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خورشید روز دوشنبه (10تیر) یک توفان خورشیدی موسوم به تخلیه تاج خورشیدی را از خود منتشر کرد که سیارات عطارد و ناهید را نشانه گرفته بود.

  تخلیه تاج خورشیدی یک پدیده خورشیدی بوده که می‌تواند میلیاردها تن ذرات باردار را که بر سیستم‌های الکترونیکی درون ماهواره‌ها اثر می‌گذارند، به فضا ارسال کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٥ ] [ ۸:۱٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

Kerberos‌ و Styx به عنوان نام های رسمی دو قمر کوچک در مدار کوتوله پلوتو انتخاب شدند.

  اتحادیه بین المللی نجوم (IAU)‌ که مسوولیت نامگذاری رسمی اجرام آسمانی را برعهده دارد، این دو نام را برای دو قمر پلوتو که پیش از این P4 و P5 نامیده می شدند، انتخاب کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٥ ] [ ۸:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ناسا تصویری از کهکشان‌های دو قلو را که توسط تلسکوپ فضایی هابل تهیه شده منتشر کرد.

  منجمان مدعی‌اند این دو کهکشان به اندازه‌ای نزدیک‌اند که توسط گرانش به متصل‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٥ ] [ ٧:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان آمریکایی در پژوهشی که اولین نمایش تجربی چگونگی واکنش وال‌های آبی به سونار شبیه‌سازی شده فرکانس میانی است نشان داده‌اند که سونار زیردریایی ارتش می‌تواند باعث کشته شدن این موجودات شود.

  محققان در واشنگتن دریافتند که گونه والهای بی‌دندان که شامل بزرگترین حیوان جهان یعنی والهای آبی هستند، با تغییر رفتار به صداهای فرکانس نیمه واکنش نشان می‌دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٥ ] [ ٧:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
معروف است که یک بار اینشتین در امریکا با قطار در حال مسافرت بوده که مامور قطار برای دیدن بلیط سر می رسد اما اینشتین هر چه که می گردد بلیط را پیدا نمی کند. مامور که این وضع را می بیند از کوپه او دور می شود در حالی که می گوید "حضرت استاد ، کیست که شما را نشناسد و یا شک کند شما بلیط نگرفته اید. نیازی به نشان دادن بلیط نیست". اینشتین سری به نشانه تشکر تکان می دهد. مامور بعد از تمام کردن کوپه های دیگر این واگن ، نگاهی به عقب می اندازد اما متوجه می شود اینشتین همچنان در حال گشتن است. برمی گردد و می گوید : "پروفسور اینشتین ، گفتم که شما را می شناسم و نیازی به بلیط نیست ، چرا بازهم نگرانید؟" اینشتین جواب می دهد : "اینهائی که گفتی خودم هم می دانم ، دنبال بلیط هستم ببینم به کجا دارم می روم"

[ ۱۳٩٢/٤/۱۳ ] [ ٥:٤۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

موشک فضایی روسی چند ثانیه پس از پرتاب از پایگاه فضایی بایکانور در قزاقستان منفجر شد و به صدر اخبار خبرگزاری‌های مهم جهان نشست. فیلمی که یک شبکه‌ی تلویزیون محلی منتشر کرده نشان می‌دهد، پس از پرتاب، این موشک از مسیر خود منحرف و به طرفین مایل شده تا اینکه با معکوس شدن جهت حرکت و برگشت به سمت زمین در هوا منفجر شده است. سرعت این موشک آنچنان زیاد بود که در موقعیت‌هایی دوربین از آن باز مانده است. گفتنی است، موشک فضایی پروتون-ام (Proton-M) حاوی سه ماهواره‌ی مکان‌یابی برای سامانه‌ی موقعیت‌یاب روسی گلوناس (Glonass) بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٢ ] [ ۸:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهش جدید دانشمندان دانشگاه سنت اندروز در اسکاتلند مدعی شده که تمام حیوانات و گیاهان زمین در چند میلیارد سال آینده از بین خواهند رفت.

  جالب اینجاست که آخرالزمان قرار است به دلیل میزان بسیار کم دی‌اکسید کربن به جای میزان زیاد آن در جو رخ بدهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٢ ] [ ۸:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

موریانه‌های دریایی خورنده چوب می‌توانند الهامی برای چگونگی تبدیل ضایعات به سوخت زیستی باشند.

  تحقیقات جدید نشان می‌دهد چگونه موریانه‌های دریایی که چوب را هضم می‌کنند می‌توانند کلید تولید سوخت‌های عاری از کربن از ضایعات باشند. این موریانه‌ها از چوب که هضم آن دشوار است، تغذیه می‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٢ ] [ ٧:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:خروسخوان

نویسنده:یاشارکمال

ترجمه:علیرضاسیف الدینی

[ ۱۳٩٢/٤/۱۱ ] [ ۸:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروزه ساخت خودروهای سریع‌السیر تعبیر درستی پیدا کرده است. علاقه‌مندان با ترکیب یک خودروی کلاسیک امریکایی و بهره از خودروی قدرتمند امریکایی دیگر نظیر اتومبیل‌هایی با موتور V8 شاهکاری استادانه می‌سازند. مایک باروگز یکی از کارشناسان در این حوزه است، وی معتقد است همیشه روند ساخت خودروهای فوق سریع به این صورت نبوده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱۱ ] [ ۸:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهش جدید محققان دانشگاه آریزونا نشان داده که تنها موافقت با زنان برای اجتناب از بروز کشمکش کارایی ندارد.

  محققان شیوه‌های ارتباطی 44 زوج را با تمرکز بر تفاوت‌های میان جنسیت ها ارزیابی کردند.

 آنها دریافتند که زنان بر این عقیده اند که ابراز موافقت همسرشان با گفتن «بله عزیزم» یا «اوهوم» ریاکارانه است که باعث بدتر شدن شرایط می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٠ ] [ ۸:٢٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مطالعات جدید نشان می‌دهد، درحالیکه نمرات بهره هوشی (IQ) انسان روند رو به رشدی را نشان می دهد، پتانسیل ژنتیکی برای هوشمند شدن انسان در حال کاهش است.

  دنیا پر از شواهدی است که نشان می دهد، انسان مدرن بسیار هوشمندتر از اجداد خود است: شناخت میکروب بعنوان عامل ایجاد بیماری، پیوند قلب و توسعه تلفن همراه هوشمند از جمله دستاوردهای انسان هوشمند مدرن محسوب می شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٠ ] [ ۸:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان خبر داده‌اند که موج شوک شهاب سنگی که در جو شهر چلیابینسک روسیه منفجر شد ، بقدری قدرتمند بوده که دوبار در اطراف زمین حرکت کرد.

  این سنگ 10 هزار تنی با قطر حدود 17 متر پس از برخورد با زمین در ماه فوریه یک سوراخ بزرگ را در دریاچه یخزده این منطقه ایجاد کرده و بیش از 1500 فرد را مجروح کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٠ ] [ ۸:۱٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان آزمایشگاه رادرفورد اپلتون انگلیس در حال آزمایش یک سیستم سبک برای حفظ فضانوردان در برابر تابش‌های مضر در سفرهای فضایی طولانی مانند سفر دوطرفه به مریخ هستند که ممکن است آنها را در معرض تابشهای کیهانی و ذرات پرانرژی توفانهای خورشیدی قرار دهد.

  اگرچه هنوز فناوری سپر به سطح فیلمهای تخیلی مانند جنگ ستارگان نرسیده اما این محققان امیدوارند بتوانند به آن سطح دست یابند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٠ ] [ ۸:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مجموعه جدید منتشر شده یک عکاس علمی،‌ تصاویری از انواع مختلف خزه‌ را به نمایش می‌گذارند که درختان را خفه کرده و شاخه‌ها را به لایه سبزرنگ اسفنجی ضخیم تبدیل می‌کنند.

  این عکاس موفق شد تصویر نزدیکی را از این خزه‌ها تهیه کند که تفاوت‌های عمده در الگو، رنگ و بافت خزه‌های سراسر جهان نشان می‌دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/۱٠ ] [ ۸:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:اعتراف

نویسنده:جک لندن

مترجم:اصغرمهدی زادگان

شامل 4 تا داستان کوتاه است که دو داستان اول یعنی اعتراف و دستگیر کردند شرح ولگردی ها و زندان رفتن خود اوست که همان داستان ولگردان راه آهن هست. و دو داستان دیگر:
کشتن انسان : مردی برای دزدی به خانه ای رفته ولی توسط زن جوان غافلگیر می شود .
کولائوی جذامی : در مورد سرخ پوستانی که آمریکایی ها کم کم زمینشان را تصاحب کرده اند .

[ ۱۳٩٢/٤/٩ ] [ ٤:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک سحابی باستانی که مانند «جمجمه آتشین» به نظر می‌رسد، در حال گذر از خلال کهکشان راه شیری است.

  این سحابی علاقه‌مندان به کتاب کمدی «روح‌سوار» را به یاد جانی بلیز می‌اندازد که جمجمه آتشینش هنگامی که سوار بر موتورسیکلت با شیاطین می‌جنگد به خوانندگان پوزخند می‌زند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٩ ] [ ۸:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کودکی که آماده تولد بود نزد خدا رفت و از او پرسید:

می گویند فردا شما مرا به زمین می فرستید، اما من به این کوچکی وبدون هیچ کمکی چگونه می توانم برای زندگی به آنجا بروم؟

خداوند پاسخ داد: در میان تعداد بسیاری از فرشتگان،من یکی را برای تو در نظر گرفته ام، او از تو نگهداری خواهد کرد

اما کودک هنوزاطمینان نداشت که می خواهد برود یا نه،گفت : اما اینجا در بهشت، من هیچ کاری جز خندیدن و آواز خواندن ندارم و این ها برای شادی من کافی هستند.

خداوند لبخند زد: فرشته تو برایت آواز خواهد خواند و هر روز به تو لبخند خواهد زد تو عشق او را احساس خواهی کرد و شاد خواهی بود.

کودک ادامه داد: من چگونه می توانم بفهمم مردم چه میگویند وقتی زبان آنها را نمی دانم؟…

خداوند او را نوازش کرد و گفت: فرشتهّ تو، زیباترین و شیرینترین واژه هایی را که ممکن است بشنوی در گوش تو زمزمه خواهد کرد و با دقت و صبوری به تو یاد خواهد داد

که چگونه صحبت کنی.

کودک با ناراحتی گفت: وقتی می خواهم با شما صحبت کنم ،چه کنم؟

اما خدا برای این سوال هم پاسخی داشت: فرشته ات دست هایت را در کنار هم قرار خواهد داد و به تو یاد می دهد که چگونه دعا کنی.

 

کودک سرش را برگرداند و پرسید: شنیده ام که در زمین انسان های بدی هم زندگی می کنند،چه کسی از من محافظت خواهد کرد؟

فرشته ات از تو مواظبت خواهد کرد ،حتی اگر به قیمت جانش تمام شود .

کودک با نگرانی ادامه داد: اما من همیشه به این دلیل که دیگر نمی توانم شما را ببینم ناراحت خواهم بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٤/٩ ] [ ٧:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شبی از شبها، شاگردی در حال عبادت و تضرع وگریه و زاری بود.
در همین حال مدتی گذشت، تا آنکه استاد خود را، بالای سرش دید، که با تعجب و حیرت؛ او را، نظاره می کند!
استاد پرسید: برای چه این همه ابراز ناراحتی و گریه و زاری می کنی؟
شاگرد گفت: برای طلب بخشش و گذشت خداوند از گناهانم، و برخورداری از لطف خداوند!
استاد گفت: سوالی می پرسم ، پاسخ ده؟
شاگرد گفت: با کمال میل؛ استاد.
استاد گفت: اگر مرغی را، پروش دهی ، هدف تو از پرورشِ آن چیست؟
شاگرد گفت: خوب معلوم است استاد؛ برای آنکه از گوشت و تخم مرغ آن بهره مند شوم .
استاد گفت: اگر آن مرغ، برایت گریه و زاری کند، آیا از تصمیم خود، منصرف خواهی شد؟
شاگردگفت: خوب راستش نه...!نمی توانم هدف دیگری از پرورش آن مرغ، برای خود، تصور کنم!
استاد گفت: حال اگر این مرغ ، برایت تخم طلا دهد چه؟ آیا باز هم او را، خواهی کشت، تا از آن بهره مند گردی؟!
شاگرد گفت : نه هرگز استاد، مطمئنا آن تخمها، برایم مهمتر و با ارزش تر ، خواهند بود!
استاد گفت :
 

پس تو نیز؛ برای خداوند، چنین باش!
همیشه تلاش کن، تا با ارزش تر از جسم ، گوشت ، پوست و استخوانت؛ گردی.
تلاش کن تا آنقدر برای انسانها، هستی و کائنات خداوند، مفید و با ارزش شوی
تا مقام و لیاقتِ توجه، لطف و رحمتِ او را، بدست آوری .
خداوند از تو گریه و زاری نمی خواهد!
او، از تو حرکت، رشد، تعالی، و با ارزش شدن را می خواهد ومی پذیرد
نه ابرازِ ناراحتی و گریه و زاری را.....!!!

[ ۱۳٩٢/٤/٩ ] [ ٧:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:بنگر,فرات خون است

نویسنده:یاشارکمال

ترجمه:علیرضاسیف الدینی

[ ۱۳٩٢/٤/٤ ] [ ٧:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool