دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/

نام کتاب:غریبه ها و پسرک بومی

نویسنده:احمدمحمود

احمد محمود جزء نویسنده های مخعروف و پرکار کشورمون هست که دو تا از رمان های معروفش به نام درخت انجیر معابد و داستان یک شهر را قبلا معرفی کردم  می خوام بیشتر بشنامسش و واسه همین تصمیم گرفتم سری هم به داستان های کوتاهش بزنم:

غریبه ها : داستان در باره مردی به نام نعمت است . فردی که علیه ظلم برخاسته و برگرفته از شخصیت نعمت اعلایی اهل دزفول می باشد .
آسمان آبی دز : کارگرانی که از ده آواره شده و برای عملگی به شهر آمده اند.
با هم : مستی و همراهی دو مرد در نیمه شب .
شهر کوچک ما : پسرک از قطع شدن درختان و خراب شدن خانه های قدیمی شهرش می گوید .
در راه : موتور سوار مردی را سوار می کند که دل درد دارد و راهی بیمارستان شده .
وقتی تنها هستم نه : مرد سوار ماشین خانمی شده و به او دل بسته .
چشم انداز : مردمی که نمی میرند و برای تفریح مرده بازی می کنند .
اجاره نشینان : عرصات و عرفات دو مستاجری که خود را دار می زنند .
خانه ای برآب : زن و مرد در مورد ساختمان و ورم کردن آن حرف می زنند . یک داستان نمادین .
پسرک بومی : پسرک بومی عاشق دختر فرنگی شرکت شده است . عشقی کودکانه و معصوم .

قشنگ بود من خیلی دوست داشتم کتاب رو ولی به نظرم احمد محمود رئال و فضای سنتی جامعه را خیلی بهتر از حالت های سمبولیسم و سورئال در می یاره مثلا به نظرم چشم انداز یا اجاره نشینان اون قدر قوی نوشته نشده توی سبک خودش ولی شهر کوچک ما توی سبک رئال خیلی حرفها واسه گفتن داره  کلا سبک احمد محمود رئالیسم اجتماعی هستش .

 قسمت های زیبایی از کتاب

یهو خراب می شی مثل یک ساختمون ، مثل یه عمارت که رو لجن بنا شده باشه . صدای خراب شدن خودتو می شنفی ... چطور بگم ؟ ... می شنفی که یه چیزی تو دلت خراب شد . رو هم ریخت . رو هم !

 اون وقت دیگه تو هیچی نداری ... نه دستی که نوازشت کنه ... نه اعتماد و نه ... می دونی مرد ... اون وقت از خودت بیشتر از هر کسی بدت می یاد ... دلت می خواد که دنیا رو سرت خراب بشه ...

 وقتی که حرف ها تو مغز آدم جوش می زنن و تو دل آدم آتیش می ندازن ، همه گرم و گیران ولی همچین که از دهن بیرون ریخته شدن و گرمای خون ازشون گرفته شد و رفتن تو قالب کلمات ، همه سرد و یخ زده می شن ...

[ ۱۳٩٢/٦/۱ ] [ ۱:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پاک کردن و تغییر دادن نام فایل‌ها و فولدرها یکی از کارهای روتین و ساده برای کاربران رایانه محسوب می‌شود. در این بخش از سری «کوتاه اما کاربردی» با ترفندی آشنا شویم که به کمک آن، می‌توان فولدری ساخت که نه قابل پاک شدن باشد نه تغییر نام. در ادامه با «کوتاه اما کاربردی»


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۳٠ ] [ ۸:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان آمریکایی موفق به شناسایی سیاره‌ای در اطراف یک ستاره دور شده‌اند که از کوتاهترین سال در میان سیارات شناخته شده تاکنون برخوردار است.

  به گفته دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست، سیاره فراخورشیدی کپلر 78b در فاصله 700 سال نوری از زمین از یکی از کوتاهترین مدارهای شناخته شده تاکنون با طول 8.5 ساعت برخوردار است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۳٠ ] [ ۸:٢٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:موریانه

نویسنده:موریس مترلینگ

ترجمه:موسی فرهنگ

مقدمه :

 

من همیشه پیرو حقیقت گویی بوده ام . همواره خود را بر کنار داشته ام از اینکه حقایق را آلوده کنم به ترشحات خیالی و و تصورات به هیچ وجه تحریک نمیشوم . آنچه واقعیت دارد همان را با قلم مجسم میکنم نقش و نگار زیبا ولی دور از واقعه را پسندیده ندانسته ام و اکنون نیز به همین مرام وفا دارم .

صدق گفتارم را همانا به مراجعه به کتاب زندگانی زنبوران عسل و مطالعه آن تایید خواهید نمود . آنچه در کتاب زندگانی زنبوران عسل بیان کردم از کوچکترین تا بالاترین صحنه های حیات بطور موجز و متفق موند تایید متخصصین و دانشمندانی که به زندگانی این حیوان عمری صرف کرده بودند قرار گرفت اکنون نیز در این کتاب زندگانی موریانه ها آنچه حقیقت هست و واقعیت دارد خواهید خواند .

[ ۱۳٩٢/٥/۳٠ ] [ ۸:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:پای بندی های انسانی

نویسنده:سامرست موآم

ترجمه عبدالحسین شریفیان


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢٩ ] [ ٤:٤٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سیاره مریخ مانند زمین دارای چهار فصل بوده و طول یک روز مریخی نیز تقریبا مشابه یک روز زمینی است.

  تا کنون بیش از 100 هزار داوطلب برای حضور در جمع پیشگامان نخستین مستعمره انسانی بر سطح مریخ ثبت‌نام کرده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢٩ ] [ ۸:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مریخ نورد کنجکاوی ناسا برای نخستین بار گذر قمرهای فوبوس و دیموس مریخ از مقابل یکدیگر را به تصویر کشیده است.

  قمرهای فوبوس و دیموس مریخ در تاریخ اول آگوست (10 مرداد) از مقابل یکدیگر عبور کردند و مریخ نورد کنجکاوی با استفاده از ابزار MastCam‌ موفق به تهیه 41 تصویر از این گذر شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢٩ ] [ ۸:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان انگلیسی موفق به شناسایی 12 سیارک نزدیک به زمین شدند که با فناوری موشکی موجود قابل دستیابی و شکار خواهد بود.

  سیارک ها از لحاظ نظری در میان ساده‌ترین اجرام آسمانی برای انجام مطالعات محسوب می‌شوند و بررسی آنها می‌تواند سرنخ‌هایی از نحوه شکل‌گیری منظومه شمسی ارائه کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢٩ ] [ ۸:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مطالعات جدید نشان می‌دهد تعدادی از درختان مانند انسان‌ها دارای ساعت‌های درونی هستند که فعالیت‌های سلول‌هایشان را با چرخه‌های روز و شب تنظیم می‌کند.

  دانشمندان از وجود این ریتم‌های شبانه‌روزی در برگ‌ها مطلع بودند، اما این نخستین مطالعه‌ای است که این موضوع را در درختان ثابت می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢٩ ] [ ۸:٢٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان موفق به شناسایی یک ابر گازی چند میلیون درجه‌یی عظیم در کهکشانی در فاصله 60 میلیون سال نوری از زمین شدند.

  این ابر احتمالا در اثر یک برخورد عظیم طولانی مدت میان یک کهکشان کوتوله و یک کهکشان بزرگتر تولید شده و این برخورد می‌تواند برای 50 میلیون سال دیگر ادامه داشته باشد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢۸ ] [ ۸:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مطالعات جدید حاکی از آن است که انقراض انبوه حیوانات عظیم‌الجثه در دوران پلیستوسن منجر به کمبود مواد مغذی خاک در زمان مدرن شد.

  محققان در خصوص آسیب‌ بیشتر به حیوانات غول پیکر امروزی از قبیل فیل‌ها هشدار دادند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢۸ ] [ ۸:٢٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان در آخرین مطالعات خود موفق به کشف یک آهنربا در قلب کهکشان راه شیری شدند.

 این تپ‌اختر آهنربا دارای میدان مغناطیسی بی‌نهایت قوی بوده و محققان را قادر به بررسی مستقیم سیاهچاله حاضر در قلب کهکشان راه شیری می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢٧ ] [ ۸:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فسیل قدیمی‌ترین اجداد شناخته شده موش های امروزی در شرق چین کشف شده و شباهت زیادی با فسیل کشف شده در پرتغال دارد.

  این گونه Rugosodon eurasiaticus که نامگذاری شده است، دارای پاهای انعطاف پذیر و دندان های بسیار تیز بوده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢٧ ] [ ۸:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان آلمانی دریافته اند، خرگوش ها با تکان دادن دم پشمالو و سفید خود در هنگام فرار، باعث گیج شدن شکارچیان می شوند.

  متفاوت بودن رنگ دم خرگوش با سایر بخش های بدن این حیوان، یکی از مجهولات حیات وحش محسوب می شد؛ در تحقیقات قبلی عنوان شده بود که این دم سفید و درخشان یا اعلام هشداری به رقبا و سایر حیوانات بوده یا در زمان جفت گیری کاربرد دارد.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/٢٧ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

جدیدترین برنامه‌ها برای ساخت آسمان‌خراشهای چرخان با منظره 360 درجه نه تنها به بینندگان امکان مشاهده مناظر زیبا از شهر را می‌دهند، بلکه این مناظر هر 1.5 ساعت با گردش ساختمان تغییر می‌کنند.

  یک معمار ایتالیایی از برنامه‌های بلندپروازانه خود برای ساخت برجهای Dynamic در شهرهای جهان رونمایی کرده که با برخورداری از طبقات جداگانه هر 90 دقیقه حول یک مرکز بتونی به شکل 360 درجه می‌چرخند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۱٦ ] [ ۸:۱٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دریافته‌اند که الگوی خواب جوجه جغدها کاملا مشابه نوزاد انسان است.

  تحقیقات صورت گرفته توسط محققان بخش پرنده شناسی موسسه ماکس پلانک و دانشگاه لوزان نشان می‌دهد، شیوه خواب جوجه پرندگان درست مانند انسان به مرور زمان تغییر می کند و این تغییرات بشدت با بیان ژن درگیر در تیره شدن پرها بعنوان بخشی از صفات رفتاری و فیزیولوژیکی جغدهای بالغ مرتبط است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۱٦ ] [ ۸:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دختر کوچولو وارد بقالی شد و کاغذی به طرف بقال دراز کرد و گفت: مامانم گفته چیزهایی که در این لیست نوشته بهم بدی، این هم پولش. بقال کاغذ رو گرفت و لیست نوشته شده در کاغذ را فراهم کرد و به دست دختر بچه داد، بعد لبخندی زد و گفت: چون دختر خوبی هستی و به حرف مامانت گوش می‌دی، می‌تونی یک مشت شکلات به عنوان جایزه برداری. ولی دختر کوچولو از جای خودش تکون نخورد، مرد بقال که احساس کرد دختر بچه برای برداشتن شکلات‌ها خجالت می‌کشه گفت: “دخترم! خجالت نکش، بیا جلو خودت شکلاتهاتو بردار” دخترک پاسخ داد: “عمو! نمی‌خوام خودم شکلاتها رو بردارم، نمی‌شه شما بهم بدین؟ “ بقال با تعجب پرسید: چرا دخترم؟ مگه چه فرقی می‌کنه؟ و دخترک با خنده‌ای کودکانه گفت: آخه مشت شما از مشت من بزرگتره!

[ ۱۳٩٢/٥/۱٥ ] [ ۸:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از ستاره‌شناسان دانشگاه Anitoquia، مدلین و کلمبیا به تازگی گورستانی از دنباله‌دارها را کشف کرده‌اند.

  تیم تحقیقاتی به رهبر پروفسور ایگناسیو فرین، همچنین توضیح می‌دهد که چگونه تعدادی از این اجرام کیهانی که میلیون‌ها سال غیرفعال بودند، به حیات بازگشته‌اند و «دنباله‌دارهای لازاروس» نام گرفته‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۱٤ ] [ ۸:۳٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

«باز آلدرین» دومین فضانوردی که پای بر سطح ماه گذاشت، همزمان با چهل و چهارمین سالگرد فرود آپولو 11، خاطراتی از این سفر را تشریح کرد.

  فضاپیمای آپولو 11 به همراه سه فضانورد به نام های نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و مایکل کالین در تاریخ بیستم جولای 1969 میلادی (29 تیر) بر سطح ماه فرود آمد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۱٤ ] [ ۸:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ژاپن امروز (یکشنبه) یک موشک باری پر از تدارکات را برای سکنه حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی به همراه یک روبات کوچک به عنوان همراه برای فضانوردان این کشور به فضا پرتاب کرد.

  تصاویر منتشر شده توسط سازمان اکتشاف هوافضای ژاپن نشان داد که موشک H-2B در ساعت 4:48 به وقت محلی (19:48 شنبه به وقت گرینویچ) از جزیره جنوبی تانگاشیما به فضا ارسال شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۱٤ ] [ ۸:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک پالس الکترومغناطیسی با قابلیت تخریب تجهیزات برق در مناطق با مقیاس قاره دو هفته پیش با فاصله کمی از کنار زمین عبور کرده بود.

  پالسهای الکترومغناطیسی امواج عظیمی از انرژی هستند که می‌توانند از یک جرقه خورشیدی شدید یا انفجار هسته‌ای با ارتفاع بالا ناشی شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۱٤ ] [ ۸:٢۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان انگلیسی موفق به کشف مولکولی شده‌اند که ستاره دریایی را قادر به انجام یکی از خاص‌ترین اشکال تغذیه‌ای در طبیعت می‌کند.

  مکانیسم تغذیه‌ای ستاره دریایی شامل گسترش معده از طریق دهان بر روی بخش قابل هضم شکار است؛ بافت طعمه قبل از تولید مایع سوپ مانند تاحدی هضم شده و سپس با کمک 10 غدد گوارشی هضم و جذب نهایی انجام می شود.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۱٤ ] [ ۸:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهش جدید محققان دانشگاه کلمبیا نشان داد که سیارات شبه زمینی ممکن است در بخش کوچکی از سطح خود از حیات برخوردار باشند؛ حتی اگر بیشتر آب آنها بطور دائم منجمد شده باشد.

  به گفته محققان، سیاراتی که در اطراف ستاره‌های قرمز کوتوله می‌چرخند(سیارات فراخورشیدی) همیشه تنها یک سوی آنها به سمت ستاره میزبان بوده از این رو آبهای سطحی آنها در بخش همیشه سرد و تاریک به شکل منجمد وجود دارد اما هنوز می‌توانند از حیات برخوردار باشند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۱٤ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]


ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﯽ ﻭﺍﺳﻪ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻏﺬﺍ ﻣﯿﺮﻩ ﺳﻠﻒ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ . ﻭﻟﯽ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻣﯿﺮﻩ ﺳﺮ ﻣﯿﺰ ﺍﺳﺎﺗﯿﺪ ﻭ ﺭﻭﺑﻪ ﺭﻭﯼ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻣﯿﺸﯿﻨﻪ ﻭﺷﺮﻭﻉ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺑﻪ ﻏﺬﺍ ﺧﻮﺭﺩﻥ . ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﺻﺤﻨﻪ ﺭﻭ ﻣﯿﺒﯿﻨﻪ ﻋﺼﺒﺎﻧﯽ ﻣﯿﺸﻪ ﻭ ﻣﯿﮕﻪ : ﮔﺎﻭﻫﺎ ﺑﺎ ﭘﺮﻧﺪﻩ ﻫﺎ ﺗﻮ ﯾﻪ ﺟﺎ ﻏﺬﺍ ﻧﻤﯿﺨﻮﺭﻥ . ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﻧﺴﺮﺩ ﻣﯿﮕﻪ : ﺑﻠﻪ ﺩﺭﺳﺘﻪ ﻭﺍﺳﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﻣﻨﻢ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻭ ﻣﯿﺮﻡ ﯾﻪ ﺟﺎ ﺩﯾﮕﻪ ﻣﯿﺸﯿﻨﻢ ! ﺍﺳﺘﺎﺩ ﮐﻪ ﺷﺪﯾﺪﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼ ﺣﺎﺿﺮ ﺟﻮﺍﺏ ﻋﺼﺒﺎﻧﯽ ﻣﯿﺸﻪ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﻣﯿﮕﯿﺮﻩ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﺑﺰﻧﻪ ﺩﻫﻦ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﺭﻭ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﮐﻨﻪ ! ﺳﺮ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺑﻌﺪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻭﺭﻗﻪ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﺭﻭ ﺗﺼﺤﯿﺢ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻣﯿﺸﻪ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺑﻪ ﺭﺍﺣﺘﯽ ﺩﺭﺳﻮ ﭘﺎﺱ ﮐﻨﻪ ﻭﺍﺳﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺑﺶ ﻣﯿﮕﻪ : ﯾﻪ ﺳﻮﺍﻝ ﻣﯿﭙﺮﺳﻢ ﺍﮔﻪ ﺟﻮﺍﺏ ﻣﻨﻄﻘﯽ ﺑﺪﯼ ﻧﻤﺮﻩ ﺗﻮ ﻣﯿﺪﻡ . ﻭ ﺳﻮﺍﻝ ﺍﯾﻨﻪ : ﺗﻮ ﯾﻪ ﮐﯿﺴﻪ ﭘﻮﻝ ﻭ ﺗﻮ ﯾﻪ ﮐﯿﺴﻪ ﺩﯾﮕﻪ ﻋﻘﻞ ﻭ ﺷﻌﻮﺭ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﻩ ﺗﻮ ﮐﺪﻭﻣﻮ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﯿﮑﻨﯽ؟ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ ﮐﯿﺴﻪ ﭘﺮ ﭘﻮﻝ ! ﺍﺳﺘﺎﺩ : ﻭﻟﯽ ﻣﻦ ﻋﻘﻞ ﻭ ﺷﻌﻮﺭ ﻭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ ﮐﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻬﻤﺘﺮ ﺍﺯ ﭘﻮﻟﻪ ! ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ: ﺑﻠﻪ ﺩﻗﯿﻘﺎ ! ﭼﻮﻥ ﻫﺮ ﮐﺴﯽ ﭼﯿﺰﯾﻮ ﻭﺭﻣﯿﺪﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﻧﺪﺍﺭﻩ ! ﺍﺳﺘﺎﺩ ﮐﻪ ﺩﯾﮕﻪ ﺧﻮﻧﺶ ﺑﻪ ﺟﻮﺵ ﺍﻭﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﭘﺎﯼ ﺑﺮﮔﻪ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ ﻣﯿﻨﻮﯾﺴﻪ " ﮔﺎﻭ " ﻭ ﺑﺮﮔﻪ ﺭﻭ ﻣﯿﺪﻩ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ . ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﻪ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻨﻪ ﺍﺯ ﮐﻼﺱ ﻣﯿﺮﻩ ﺑﯿﺮﺭﻭﻥ ﻭﻟﯽ ﭼﻨﺪ ﻟﺤﻈﻪ ﺑﻌﺪ ﻣﯿﺎﺩ ﺗﻮ ﻭ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﺎﺩﺵ ﻣﯿﮕﻪ : ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺒﺨﺸﯿﺪ ﺷﻤﺎ ﭘﺎﯼ ﺑﺮﮔﻪ ﻣﻦ ﺍﻣﻀﺎﺗﻮﻧﻮ ﺯﺩﯾﻦ ﻭﻟﯽ ﻧﻤﺮﻩ ﻣﻨﻮ ﯾﺎﺩﺗﻮﻥ

[ ۱۳٩٢/٥/٤ ] [ ٢:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

رصدخانه SOHO متعلق به ناسا و آژانس فضایی اروپا در تاریخ 18 جولای تصویری از یک روزنه تاجی عظیم را مخابره کرد که قطب شمال خورشید را پوشانده است.

  روزنه‌های تاج خورشیدی نواحی تیره و دارای تراکم پایین هستند که در بیرونی‌ترین قسمت جو خورشید (تاج) واقع شده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٥/۱ ] [ ۸:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool