دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/

نام کتاب:تمرین موفقیت در بازار کار

نویسنده:برایان ترسیی

مترجم:هنگامه خدابنده

 

این کتاب شامل ده‌ها دستورالعمل آماده برای حل مشکلات کاری و رشد کسب‌و‌کار است. - ژان بقوسیان

فهرست
فصل اول: طرح اولیه‌ی تجارت
1. پرسشنامه‌ی برنامه‌ریزی استراتژی‌های تجارت
2. ارزیابی تجاری- دلایل شکست‌ها و موفقیت‌ها
3. ارزیابی مهارت‌های مدیریتی
4. هفت حوزه بازده کلیدی در تجارت
5. هفت مسئولیت رهبری
6. چگونه استخدام کنیم- نکات
7. استخدام بهترین افراد
8. چگونگی گردآوری یک گروه عالی
9. چگونه افراد را اخراج کنیم
10. تصمیم بگیرید اخراج کنید
11. هفت ویژگی‌ رهبری
12. روند برنامه ریزی تجاری
13. هفت سوال برای شروع یک سرمایه‌گذاری


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/۳۱ ] [ ٩:٢۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی زنی روستایی که هرگز حرف دلنشینی از همسرش نشنیده بود، بیمار شد.

شوهر او که راننده موتور سیکلت بود و از موتورش براى حمل و نقل کالا در شهر استفاده مى کرد، براى اولین بار همسرش را سوار موتورسیکلت خود کرد.

زن با احتیاط سوار موتور شد و از دست پاچگی و خجالت نمی دانست دستهایش را کجا بگذارد، که ناگهان شوهرش گفت: مرا بغل کن.

زن پرسید: چه کار کنم؟ و وقتی متوجه حرف شوهرش شد ناگهان صورتش سرخ شد.

با خجالت کمر شوهرش را بغل کرد و کم کم اشک صورتش را خیس نمود.

به نیمه راه رسیده بودند که زن از شوهرش خواست به خانه برگردند. شوهرش با تعجب پرسید: چرا؟ تقریبا به بیمارستان رسیده ایم .

زن جواب داد: دیگر لازم نیست، بهتر شدم. سرم درد نمی کند.

شوهر، همسرش را به خانه رساند ولى هرگز متوجه نخواهد شد که گفتن همان جمله ساده “مرا بغل کن” چقدر احساس خوشبختى در قلب همسرش باعث شده که در همین مسیر کوتاه، سردردش را خوب کرده است.

عشق چنان عظیم است که در تصور نمی گنجد. فاصله ابراز عشق دور نیست. فقط از قلب تا زبان است و کافی است که حرفهای دلتان را بیان کنید.

[ ۱۳٩٢/٦/٢٧ ] [ ۸:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:پنجاه و سه نفر

نویسنده:بزرگ علوی

 

گزارشی داستان‌وار از سید مجتبی بزرگ علوی (1282 – 1375) که در 1330 منتشر شد. نام کتاب به شمار کسانی اشاره دارد که در زمان رضاشاه به جرم عضویت و فعالیت در گروهی اشتراکی بازداشت و محاکمه و به محکومیت‌های متفاوت زندانی شدند و در رأس آنان "تقی ارانی" جای داشت. بزرگ علوی، که خود یکی از پنجاه و سه نفر و به هنگام بازداشت معلم بوده ضمن روایت رویدادهای واقعی، با هنر نویسندگی داستانی شیرین و جذاب و خواندنی پدید آورده است. وی در سه فصل این کتاب به شرح احوال و حوادثی پرداخته که از زمان بازداشت تا لحظه آزادی در 25 شهریور 1320 شاهد آن‌ها بوده است. سرتاسر کتاب پر است از شرح برخوردهای توهین‌آمیز و خشونت‌بار مأموران اداره سیاسی با دستگیرشدگان که تصویری از فضای مختنق دوران دیکتاتوری رضا شاه به دست می‌دهد نویسنده در وصف رفتار زندانبانان اظهار می‌دارد که آنچه در زندان تحمل‌ناپذیر بوده و هر روز و هر ساعت تکرار می‌شده و با همه عادی شدنش درون او و هم زنجیرانش را به شدت به درد می‌آورده، توهین بوده است. وی از دلگی و فساد مأموران که حتی از اخاذی‌های ناچیز روی گردان نبودند، و بی سوادی برخی از اعضای دستگاه قضایی ماجراهایی جالب نقل می‌کند.

[ ۱۳٩٢/٦/٢٧ ] [ ٧:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

نام کتاب:چهارراه

نویسنده:غزاله علیزاده

[ ۱۳٩٢/٦/٢٥ ] [ ۸:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزنامه نیویورک تایمز در قالب تحقیقی جامع پیرامون مسائل آموزشی، سعی نموده‌اند تا یک بررسی جامع پیرامون ارتقاء جایگاه تبلت‌ها در امر آموزش کودکان و نوجوانان به عمل آورند که شامل پروژه Amplify نیز می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/٢٥ ] [ ۸:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کشتی‌های هوایی زمانی آینده حمل‌ونقل هوایی محسوب می‌شدند، اما پس از فاجعه هیندنبرگ برای بیش از 75 سال از آسمان‌ها محو شدند و اکنون یک شرکت پیشگام هوانوردی امیدوار است بتواند آنها را در تلاش برای متحول کردن بازار جهانی پروازهای مسافری دوباره بازگرداند.

  کشتی هوایی Aeroscraft با استفاده فناوری نوآورانه ساخته شده که به آن اجازه کنترل بهتری نسبت به کشتی‌های فضایی پیشین بر روی پرواز می‌دهد از این رو با مشکلات تجربه شده توسط اولین نسل این هواپیماها روبرو نخواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/٢٥ ] [ ٧:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از محققان فرانسوی بر این باورند که خواب‌دیدن در اساسی‌ترین نوع خود، توسط brainstem مغز ایجاد می‌شود.

  این ارگان بخشی از مغز و به نخاع متصل است و نقش مهمی را در تنظیم خواب (فرایندی «پایین-به-بالا» و نه نتیجه عملکردهای بالاتر مغز) ایفا می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/٢٥ ] [ ٧:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:بن پایه های شناخت

نویسنده:دکتر اردشیر خورشیدیان


حلقه گمشده

فرنشین سابق انجمن موبدان در ابتدا با اشاره به اهمیت باورهای انسان گفت: "باورهای انسان است که خلق و خو را می سازد و باورهای آدمی باید«انسان نگر» باشد نه«پیرو نگر»" وی قدرت اندیشیدن را مهمترین قدرت بشر دانست و خاطرنشان ساخت هوش انسان نرمال حدود 100 است در حالیکه هوش میمون که در بین سایر جانداران بالاترین هوش را دارا می باشد حدود 10 است و این در حالیست که بین میمون و پشه که هوش حدود نیم دارد موجودات حد واسط فراوانی داریم در صورتیکه بین هوش میمون و انسان موجود حد واسط نداریم و این حلقه گمشده داروینیسم است بنابراین قدرت اندیشیدن از شاخص ترین قدرتهای بشر می باشد.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/٢۳ ] [ ٩:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:ایران وتمدن ایرانی

نویسنده:کلمان هوار

مترجم:حسن انوشه

[ ۱۳٩٢/٦/۱٧ ] [ ۸:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

جان ساندرلند، مدیر عامل سابق یکی از شرکت‌های محصولات غذایی در آمریکا، در مقابل استدلال مدیرانش مبنی بر اینکه می‌توان یا فروش را افزایش داد یا حاشیه سود را، و نه هر دو را، با یک تمثیل پاسخ می‌داد. او زمانی را به مدیر یادآوری می‌کرد که انسان‌ها در کلبه‌های گلی زندگی می‌کردند و در تلاش بودند که هم کلبه را گرم نگاه دارند و هم از نور خورشید در داخل کلبه بهره ببرند: یک سوراخ در دیوار کلبه باعث می‌شد بتوان از نور روز استفاده کرد اما سرما هم به درون کلبه راه می‌یافت؛ بستن سوراخ باعث می‌شد درون کلبه گرم شود اما کاملاً تاریک باشد. اختراع شیشه داشتن همزمان گرما و نور را امکان پذیر کرد. او سپس می‌پرسید: «شیشه کجاست؟»

[ ۱۳٩٢/٦/۱٢ ] [ ٩:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

جوانی با لباس ژنده و کثیف در گوشه‌ای از جاده نشسته بود و در کنار بقیه دست‌فروشان به رهگذران میوه می‌فروخت. هرچند میوه‌های او هم مانند بقیه بودند، اما به‌خاطر ظاهر بسیار ژولیده و به‌هم ریخته‌اش، مشتریان ترجیح می‌دادند از بقیه خرید کنند و در نتیجه او فروش خوبی نداشت.

شیوانا همراه شاگردش مشغول خرید بود. نزدیک او که رسید به میوه‌ها نگاه کرد و به شاگردش گفت: «از اینها می‌خریم.»
سپس کنار مرد نشست و احوالش را پرسید. مرد گفت: «روزگار با ما نساخت. پدر و مادرم آدم‌های فقیری بودند و از مال دنیا چیزی برای ما نگذاشتند تا مثل بقیه زندگی راحتی داشته باشیم. پدرم میوه‌فروش بود و من هم برای سیر کردن شکم اهل و عیال مجبورم راه او را ادامه دهم. هرچند مشتری کم است و خرجم به دخلم نمی‌رسد! ای‌کاش پدر و مادرم کمی ‌بیشتر تلاش می‌کردند و ثروتی برایم می‌گذاشتند!»

شیوانا نگاهی به لباس و سرووضع مرد انداخت و گفت: «گیریم پدر و مادرت مثل بعضی از این فروشندگان سرمایه اولیه‌ای برای تو به ارث نگذاشتند. این چه ربطی به ژولیدگی و آشفتگی ظاهر تو دارد؟ لااقل می‌توانی خودت را تمیز کنی و با سرووضع مرتب‌تری اینجا بنشینی. می‌توانی کمی زحمت بکشی و این میوه‌های مرغوب را در سبدها و جعبه‌های مناسب‌تری به مشتری عرضه کنی. می‌توانی در مکان بهتری از این بازار بنشینی تا مردم راحت‌تر بتوانند از تو خرید کنند. این کارها را که نمی‌کنی چه ربطی به پدر و مادرت دارد؟!»

مرد با ناراحتی گفت: «یعنی می‌گویید آنها در بدبختی الان من بی‌تقصیرند؟!»

شیوانا با لبخند گفت: «این سوالی است که بچه‌های خود تو وقتی بزرگ شدند از خودشان می‌پرسند. آنها خواهند گفت اگر پدرمان کمی متفاوت عمل می‌کرد و سهم خودش را از زندگی درست انجام می‌داد، شاید ما در شرایط بهتری بودیم و اگر آنها هم سهم خودشان را انجام ندهند باز همین سوال را فرزندانشان از آنها خواهند پرسید.

یافتن مقصر در گذشته برای پوشاندن تنبلی و بی‌تحرکی الان خودمان، حقه‌ای است لورفته که در این روزگار دیگر کسی آن را جدی نمی‌گیرد. این جمله وقتی بر زبان آورده می‌شود فقط یک معنا را در ذهن بقیه زنده می‌کند؛ آن معنا این است که من برای تغییر وضعیت موجود به سهم خودم هیچ کاری را انجام نمی‌دهم. منتظرم بقیه این کار را برای ما انجام دهند!»
شیوانا سپس از جا برخاست و گفت: «و مطمئن باش برای کسی که خودش برای تغییر پیش‌قدم نمی‌شود، دیگران حتی یک‌قدم هم جلو نمی‌آیند.»

[ ۱۳٩٢/٦/۱٢ ] [ ٩:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هیزم شکن تنومند اما بدخلقی در نزدیکی دهکده شیوانا زندگی می کرد. هیزم شکن بسیار قوی بود و می توانست در کمتر از یک هفته یکصد تنه تراشیده درخت قطور را تهیه و تحویل دهد اما چون زبان تلخ و تندی داشت با اهالی شهرهای دور قرار داد می بست و برای مردم دهکده خودش کاری نمی کرد.
برای ساختن پلی روی رودخانه نیاز به تعداد زیادی تنه درخت و الوار بود و چون فصل باران و سیلاب هم نزدیک بود، اهالی دهکده مجبور بودند به سرعت کار کنند و در کمتر از دو هفته پل را بسازند. به همین خاطر لازم بود کسی نزد هیزم شکن برود و از او بخواهد که کارهای جاری خودش را متوقف کند و برای پل دهکده تنه درخت آماده کند.
چند نفر از اهالی نزد او رفتند اما جواب منفی گرفتند. برای همین اهالی دهکده، نزد شیوانا آمدند و از او خواستند به شکلی با مرد هیزم شکن سرصحبت را باز کند و او را راضی کند تا برای پل دهکده تنه درخت آماده کند.
شیوانا صبح روز بعد اول وقت لباس کارگری پوشید. تبری تیز را روی شانه گذاشت و به سمت کلبه هیزم شکن رفت. مردم از دور نگاه می کردند و می دیدند که شیوانا همپای هیزم شکن تا ظهر تبر زد و درخت اره کرد و سرانجام موقع ناهار با او سر گفتگو را باز کرد و در خصوص نیاز اهالی به پل و باران شدیدی که در راه است برای او صحبت کرد. بعد از صرف ناهار هیزم شکن با شادی و خوشحالی درخواست شیوانا را پذیرفت و گفت از همین بعد از ظهر کار را شروع می کند. شیوانا هم کنار او ایستاد و تا غروب درخت قطع کرد.
شب که شیوانا به مدرسه برگشت اهالی دهکده را دید که با حیرت به او نگاه می کنند و دلیل موافقیت هیزم شکن یکدنده و لجباز را از او می پرسند. شیوانا با لبخند اشاره ای به تبر کرد و گفت: «این هیزم شکن قلبی به صافی آسمان دارد. منتهی مشکلی که دارد این است که فقط زبان تبر را می فهمد. بنابراین اگر می خواهید از این به بعد با هیزم شکن هم کلام شوید چند ساعتی با او تبر بزنید. در واقع هر کسی زبان ابزار شغل خودش را بهتر از بقیه می فهمد و شما هر وقت خواستید با کسی دوست شوید و رابطه صمیمانه برقرار کنید باید از طریق زبان ابزار شغل و مهارت او با او هم کلام شوید.»

[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ٩:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نقل است شاه عباس صفوی، رجال کشور را به ضیافت شاهانه میهمان کرد و به خدمتکاران دستور داد تا در سر قلیان ها بجای تنباکو، از سرگین اسب استفاده کنند. میهمان ها مشغول کشیدن قلیان شدند و دود و بوی پهنِ اسب، فضا را پر کرد اما رجال از بیم ناراحتی‌ شاه پشت سر هم بر نی قلیان پُک عمیق زده و با احساس رضایت دودش را هوا می دادند! گویی در عمرشان، تنباکویی به آن خوبی‌ نکشیده اند!

شاه رو به آنها کرده و گفت: «سرقلیان ها با بهترین تنباکو پر شده اند. آن را حاکم همدان برایمان فرستاده است.»

همه از تنباکو و عطر آن تعریف کرده و گفتند: «براستی تنباکویی بهتر از این نمی‌توان یافت.»

شاه به رئیس نگهبانان دربار، که پک های بسیار عمیقی به قلیان می زد، گفت: « تنباکویش چطور است؟»

رئیس نگهبانان گفت: «به سر اعلیحضرت قسم، پنجاه سال است که قلیان می کشم، اما تنباکویی به این عطر و مزه ندیده ام!»

شاه با تحقیر به آنها نگاهی‌ کرد و گفت: «مرده شوی تان ببرد که بخاطر حفظ پست و مقام، حاضرید بجای تنباکو، پِهِن اسب بکشید و بَه‌‌‌ بَه‌‌‌‌‌‌ و چَه چَه کنید.»

[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ٩:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سیاره زحل که نام خود را از خدای کشاورزی رومی‌ها گرفته، ششمین سیاره در مدار خورشید و دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی پس از سیاره مشتری است.

 زحل مطمئنا یک سیاره سلطنتی است که با هزاران حلقه باریک زیبا در اطرافش به عنوان جواهرات آراسته شده و از آن به عنوان جواهر منظومه شمسی نام برده می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ٩:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تلسکوپ فضایی هابل نمای دیدنی از هزارپای کیهانی درخشان در فاصله بسیار دوردست را تهیه کرده است.

  موج کیهانی به شکل هزارپا IRAS 20324+4057 نام دارد که احتمالا یک ستاره اولیه در مراحل نخست شکل گیری است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ٩:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان ناسا توانسته‌اند اسرار چگونگی حرکات انقباضی داخلی خورشید از استوا به قطبها و بالعکس را حل کنند.

  داده‌های تصویربردار مغناطیسی و لرزه‌نگاری خورشیدی بر روی رصدخانه دینامیکی خورشیدی ناسا نشان داده که مواد این ستاره به جای گردش به شکل یک چرخه ساده جریان به سمت قطبها در نزدیکی سطح خورشید و سپس دوباره به خط استوا، از یک لایه دوتایی گردش برخوردار است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ۸:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کاوشگر کنجکاوی ناسا در مریخ با برگرداندن دوربین‌های خود به سمت آسمان، تصاویری از عبور قمر این سیاره را از برابر خورشید ثبت کرده است.

  کنجکاوی در اوت سال 2012 برای یک ماموریت دو ساله به منظور تعیین برخورداری مریخ از مواد شیمیایی مرتبط با حیات در گذشته یا حال در این سیاره فرود آمد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ۸:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بیش از 13 سال فعالیت تلسکوپ فضایی هابل ناسا به ستاره‌شناسان امکان مونتاژ فیلم‌های یک جت با طول پنج هزار سال نوری از گاز فوق‌داغ‌ منتشرشده ناشی از یک سیاهچاله عظیم را فراهم کرد.

  این سیاهچاله در مرکز کهشکان غول‌پیکر و بیضوی‌شکل M87 واقع شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ۸:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهش محققان دانشگاه هرتفوردشایر انگلیس نشان می‌دهد که افراد افسرده در برآورد دقیق زمان، موفق‌تر از سایرین هستند.

  افراد افسرده اغلب در مقایسه با سایر مردم، تمام جنبه‌های زندگی را از دید منفی می‌نگرند. احساس عجز، پوچی و نداشتن اراده از علائم اصلی افسردگی محسوب می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ۸:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
یه شب سه نفر اشتباهی دستگیر میشن و در نهایت ناباوری به اعدام روی صندلی الکتریکی محکوم میشن....
نوبتِ نفر اول میشه که بشینه روی صندلی. وقتی میشینه میگه : من توی دانشگاه , رشته خداشناسی خوندم و به قدرت بی پایان خدا اعتقاد دارم .... میدونم که خدا نمیذاره آدم بیگناه مجازات بشه ....
کلید برق رو میزنن ... ولی هیچ اتفاقی نمیفته ....
به بی گناهیش ایمان میارن و آزادش میکنن ...
 
نفر دوم میشینه روی صندلی و میگه : من توی دانشگاه حقوق خوندم ....
به عدالت ایمان دارم و میدونم واسه آدم بی گناه اتفاقی نمیفته ...
کلید برق رو میزنن و هیچ اتفاقی نمیفته ...
به بی گناهی اون هم اعتقاد میارن و آزادش میکنن ....
 
نفر سوم میاد روی صندلی و میگه : من توی دانشگاه , رشته برق خوندم و به شما میگم که وقتی این دو تا کابل به هم وصل نباشن هیچ برقی وصل نمیشه به صندلی
خوب بقیه داستان هم مشخصه، مسوولین زندان مشکل رو میفهمن و موفق به اعدام فرد میشن
....
 
 

نتیجه: لازم نیست همه جا راه حل مشکلات رو عنوان کنید

[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:حجامت درمانی

تالیف:حسین خیراندیش

هدیه شب معراج

 

حجامت چیست؟

حجامت نام یک روش درمانی است که بصورت  ایجاد مکش در مواضعی خاص از بدن وخون گیری از آن  مواضع ایجاد میشود،زمانیکه بادکش به تنهایی ایجاد میشود حجامت گرم و خشک(dry cupping) نامیده میشود و زمانیکه   پس از باد کش بوسیله ایجاد ایجاد خراش سطحی و بادکش مجدداز بدن خون گرفته میشود حجامت تر (wet cupping) scarification) (blood letting) نامیده میشود

 

مقار خون گرفته شده در حجامت

در حجامت تر پس از ایجاد بادکش وخراش سطحی پوست که نباید از اپیدرم ودرم گذر کند طی سه الی پنج مرحله بادکش که به مدت 20 دقیقه طول میکشد حدود 5 الی 70 سی سی خون گرفته میشود .در برخی افراد بعد از دو مرحله بادکش خون گیری به طور طبیعی متوقف میگردد.در اینگونه افراد نیازی به خراش مکرر برای خون گیری بیشتر نیست.

سابقه تاریخی حجامت

 

جایگاه حجامت در در دین اسلام

 

موقعیت حجامت در طب سنتی ایران

 

موقعیت حجامت در جهان

 

موقعیت قانونی و اجرای حجامت در ایران

 

انواع حجامت

به طور کلی پنج نوع حجامت وجود دارد که به تناسب در کشورهای گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد :

1-حجامت خشک ساده (dry cupping )یا بادکش که بیشتر در کشورهای چین ،آلمان  و آمریکا مورد استفاده قرار میگیرد.

2-حجامت تر (wet cupping)یا حجامت با خون گیری که بیشتر در ایران ، کشورهای اسلامی ، عربی ، آسیایی ، آمریکا و مناطق گرمسیری مورد بهره برداری قرار میگیرد .

3-حجامت گرم و خشک  که از ابداعات حکمای طب اسلامی است و در ایران و کشورهای عربی و آمریکا مورد استفاده قرار میگیرد.

4-حجامت تر سوزنی(needle cupping)که بیشتر در کشور چین و آمریکا مورد استفاده قرار میگیرد .

5-حجامت گرم آبی (water cupping)که در کشور آمریکا مورد استفاده قرار  میگیرد.

 

انواع حجامت تر

 

انواع حجامت موضعی

 

انواع حجامت گرم و خشک

 

محور های مورد توجه در حجامت درمانی

 

شرایط لازم به لحاظ در تجویز حجامت

 

روش های تجویز حجامت

 

حجامت پیشگیری

 

درمان با حجامت

 

مکانیسم حجامت از دیدگاه طب اسلامی

 

مکانیسم حجامت از دیدگاه طب جدید(کلاسیک)

 

عواملی که موجب تغییر رسپتور ها در حجامت میشوند.

...

بیماری های درمان شده با حجامت

در لیست بیماریهای درمان شده به وسیله حجامت که به صورت درمان با حجامت یا درمان بعد از اصلاح تغذیه و طبع با حجامت صورت گرفته است بیماریهای زیر بیشترین اثر درمانی را گرفته است و جمعیت درمان شده  بوسیله طرح درمانی حجامت در برخی از بیماریها بیش از یکصد نفر است که به ترتیب ذیل در رشته های تخصصی معرفی میگردد:

1-افزایش کلسترول و تری گلیسیرید (چربی خون بالا)

2-اوره بالای خون

3-فشار خون بالای

4-فشار  خون پایین

5-غلظت خون بالا (پلی سایتمی)

6-سرما خوردگی های مکرر

7-آنمی فقر آهن

8-سرخجه

9- آبله مرغان

10-سرخک

11- زونا

12-اوریون

13-پنومونی

14 –مخملک

15-آنفلونزا

16 – ایکتر فیزیولوژیک(یرقان نوززادان)

17-دیسمنوره

18- الیگومنوره

19-آمنوره

20-هایپومنوره

21-هایپر منوره

22-سندرم پره کلماتریک

23-سندرم کلماتریک

24-کیست تخمدان

25-مسمومیت دارویی

26مسمومیت غذایی

27-مسمومیت شیمیایی و گاز شیمیایی

28-سردرد میگرنی

29-سردرد عصبی

30-دردهای کهنه و مزمن اندامها

31-سندرم خستگی مزمن بدن

32-اسپاسم عضلانی

33- کاهش رشد و کوتاهی قد

34-لاغری

35-سیاتلژی

36-سندرم کانال  کارپ

37- دیسکوپاتی ها

38 –کمر درد

39-آرتروز کتف و زانو

40 -آکنه و بثورات پوستی

41- کهیر

42-اگزما

43-درماتیت تماسی

44- خارش پوستی

45- آفت دهان

46-تعریق فراوان بدن

47-گر گرفتگی بدن

48-پولیپ بینی

49- ناخنک چشم

50-اپیستاکسی مکرر(خون ریزی از بینی)

51- بلز پالزی(فلج عصب صورت)

52-PTSD

53-تصلب شرائین

54-گرفتگی عروق کرونر

55-chest pain

56-طپش قلب ،آریتمی های قلبی و P.V.C

57-اعتیاد دارویی

58-اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

59-هیپر تیروئیدی

60-هیپو تیروئیدی

61-افسردگی

62-سنگینی سر

63-اختلالات رفتاری کودکان

64-آلرژی

65- آلرژی غذائی

66-آسم آلرژیک

67-آسم

68-رماتیسم

69-دندان قروچه

70-هموروئید

 

مطلب فوق و کلی موضوعات دیگری که مجال مطرح شدن نیافتند، برگرفته از کتاب ارزشمند حجامت درمانی ، هدیه شب معراج تالیف استاد حسین خیر اندیش  میباشد.

[ ۱۳٩٢/٦/۸ ] [ ۸:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:مزاج انواع

تالیف:حسین خیراندیش

 

 

مزاج رفتارها

رفتارها نیز مزاجی متفاوت دارند و هر کدام می توانند گرمی بخش جسم و روان و یا سردی بخش باشند. رفتار صمیمانه، متواضعانه و بدون تکبر و خودنمایی گرم است، رفتار خشن، متکبرانه و ریاکارانه سرد است، برای نشان دادن مزاج رفتارها چند نمونه از رفتارهای مهم را بیان می کنیم.

رفتارهای گرم:

صداقت، امانت داری، تواضع، مهرورزی، یکدلی، عفو و بخشش، شجاعت، تعاون، دیدار دوستان، صله رحم، آشتی؛ از رفتارهای گرم هستند و به انسان توان و انرژی می بخشند.

رفتارهای سرد:

دروغ، تکبر، کینه، خیانت، حرص، آز، حسد، سخن چینی، غیبت، بدگویی، بخل، ریاکاری، فردگرایی، انزوا، قهر و دوری از جمعیت از رفتارهای سرد هستند و انسان را دچار ضعف و بی حالی و افسردگی می سازند.

رفتارهای سودازا:

از میان رفتارها، برخی از اعمال هستند که موجب خشک شدن خون و یا کاهش رطوبت خون می گردند و ما از آن رفتارها به سودازا تعبیر می کنیم.

این رفتارها عبارتند از:

خشم و کینه و عصبانیت، پرخاشگری، تأسف مداوم، غم، شادی بیش از حد، بی حرکتی، خواب زیاد، خستگی زیاد، در معرض گرمای زیاد بودن، در معرض سرمای زیاد بودن، غذای گرم زیاد خوردن، غذای سرد زیاد خوردن، در شرایط گرما و سرمای زیاد بودن، مثل اینکه از میان حمام گرم خود را در آب سرد غوطه ور کنیم، از اوج شادی به غم رسیدن، در هوا÷یما ارتفاع گرفتن( صعود و سقوط) در پرواز، در معرض پرتو نور لامپ های کم مصرف بودن، بطور کلی استفاده زیاد از لامپ ها، استفاده از صداهای موسیقی جاز بصورت پیوسته، از صداهای مداوم استفاده کرن، پریدن از خواب، خواب ناموفق داشتن، تغییر شیفت خواب در شب و روز، خواب صبحگاهیی، دیر خوابیدن، ترسیدن، نگرانی مداوم، بدهکار بودن، استفاده از هوای آلوده شهری، استفاده از آب خیلی سرد بعد از غذا، استفاده از نوشیدنیهای خیلی داغ، استفاده از مشروبات الکلی، نوشیدن آب بین غذا، غذاهای فریز شده خوردن، غذاهای شب مانده خوردن، استفاده از غذاهای حرام، استفاده از غذاهای ناپخته، استفاده از غذاهای خیلی شور و خیلی تند و خیلی تلخ، استفاده از ظروف تفلون و غذاپزهی برقی، خوابیدن در تخت های فلزی، استفاده زیاده از حد موبایل و کامپیوتر، پیاده روی نکردن، گریه نکردن، نفس عمیق نکشیدن، تماشای صحنه های وحشت ناک و هوس انگیز، سیگار کشیدن، مواد مخدر مصرف کردن، در سرما و گرمای زیاد ماندن و...

[ ۱۳٩٢/٦/۸ ] [ ۸:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

نام کتاب:توحید

نویسنده:حضرت آیه الله شهید سید عبدالحسین دستغیب شیرازی

[ ۱۳٩٢/٦/۸ ] [ ۸:٠٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروز گوگل در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی گوگل پلاس خبر از یک بروز رسانی کوچک، اما کاربردی در ابزار فرهنگ لغت در سیستم جستجوی خود داد که در آن اگر بدنبال توضیح و ترجمه یک لغت خاص باشید، اطلاعات جامع‌تری در رابطه با آن کلمه دریافت خواهید کرد، اطلاعاتی شبیه به آنچه در فرهنگ لغت‌ها ارائه می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/٢ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اخترشناسان سوئدی موفق به کشف ابرهای کوچک، گرد و تیره در فضا شده اند که از ویژگی شکل‌دهی سیارات بدون ستاره والد برخوردار هستند.

  در تحقیقات قبلی عنوان شده بود که بیش از 200 میلیارد سیاره شناور آزاد در کهکشان راه شیری وجود دارند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/٢ ] [ ۸:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شرکت سوئیسی «ژاک‌دروز» ساعت مچی‌ای را ابداع کرده که شامل پرنده خودکار ریز در درون کریستال بوده و با فشار یک دگمه آواز می خواند و می رقصد!

  این ساعت مکانیکی در آوریل 2013 در نمایشگاه Baselword در بازل سوئیس معرفی شد و با هدف یادبود دویست و هفتاد و پنجمین سالگرد تولد شرکت «ژاک دروز» به نمایش گذاشته شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/٢ ] [ ۸:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان با استفاده از یک تلسکوپ بزرگ در شیلی موفق به ثبت تصاویر زیبایی از تولد یک ستاره شدند.

  تلسکوپ مجموعه میلیمتری - زیرمیلیمتری بزرگ آتاکاما(آلما) یک ستاره را در فاصله 1400 سال نوری از زمین در صورت فلکی بادبان رصد کرده که یک ابر گازی میان ستاره‌یی را با دفع مواد با سرعت 144 هزار کیلومتر در ساعت در آن درخشان کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/٢ ] [ ۸:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بر اساس اعلام ناسا، مریخ نورد فرصت به سایت مورد نظر برای گذراندن ششمین زمستان مریخی رسیده است.

 دو مریخ نورد روح و فرصت ناسا در سال 2003 میلادی با هدف بررسی خاک و سنگ ها برای یافتن نشانه های احتمالی وجود آب در مریخ، راهی سیاره سرخ شدند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٦/٢ ] [ ۸:٢۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:رقص فیل ها

نویسنده:لویی گشنر

مترجم:غلامحسین خانقایی

بدون شک شرکت IBM یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان به شمار می‌رود که در زمینه‌ی کامپیوتر فعالیت می‌کند و بیش از چهارصد هزار نفر پرسنل داشته و در بیش از 160 کشور جهان فعالیت داشته و سالیانه بیش از 90 میلیون دلار فروش دارد. این کتاب سرگذشت تحولات شرکت IBM در دهه 90 را به تصویر می‌کشد که تا حد ورشکستگی پیش رفت. 

 

تصور می‌شود که نام اصلی کتاب که " چه کسی گفت فیل‌ها نمی‌توانند برقصند؟" بیشتر با کتاب و محتوای آن سازگار باشد. در این کتاب سازمان‌های بزرگ و غول پیکر مثل IBM را این گونه معرفی می‌نماید که به دلیل بزرگی و قدمت زیاد امکان تغییر و انعطاف در این سازمان‌ها بسیار کم بوده و یا در شرایطی اصلا اتفاق نمی‌افتد. مثل فیل بزرگی که نمی‌تواند برقصد. اما با مدیریت صحیح و درست آقای لوئیز گشنر مدیر عامل شرکت IBM و نویسنده‌ی همین کتاب ثابت شد که فیل‌ها هم می‌توانند برقصند. او ثابت کرد که سازمان‌های خیلی بزرگ هم می‌توانند انعطاف به خرج دهند و از افول و سقوط خود جلوگیری نمایند. در این کتاب با شیوه‌های نوین مدیریتی آشنا می‌شویم که تمامی آن‌ها می‌تواند قابل تعمیم برای سایر سازمان‌های بزرگ و کوچک باشد. 
نکته‌ی بسیار مهمی که در این کتاب به آن بر می‌خوریم، درک صحیح و درست مدیر از سازمان می‌باشد. آقای گشنر سازمان خودش را به درستی شناخت، فرهنگ آن را آموخت و توانست با برقراری ارتباط صحیح با افراد سازمان و مشتریان آن بستر یک تحول بزرگ را فراهم سازد. 
جالب است بدانید زمانی که آقای گشنر به مدیر عاملی شرکت IBM انتخاب شد، اصلا تخصصی در زمینه‌ی کامپیوتر نداشت. واقعا چه طور ممکن است که یک نفر تا این حد بیگانه با زمینه‌ی فعالیت یک سازمان، به مدیر عاملی آن انتخاب شود و تازه بتواند منشا تحولات عظیم گردد؟ معیار و ملاک هیئت مدیره شرکت چه بوده که فردی با این ویژگی‌ها را انتخاب کردند؟ آن‌ها در زمان تصمیم‌گیری خود به چه چیزهایی توجه داشتند، که نتیجه‌ی آن‌ همه دقت بعد از 10 سال به ثمر نشست و شرکت نه تنها نجات پیدا کرد که مجدد تبدیل به شرکت درجه‌ی یک آمریکا شد؟ 
یکی از کارهای قشنگ آقای گشنر برقراری ارتباط به صورت نامه‌های الکترونیکی با پرسنل خود بود. در یکی از این نامه‌ها یکی از مدیران میانی شرکت که متخصص کامپیوتر بود به مدیر عامل خود می‌گوید: " اصلا نگران این نباش که در یک شرکت کامپیوتری قرار گرفته‌ای و هیچ سررشته‌ای از آن نداری، تا زمانی که چیپ کامپیوتر را با چیپس اشتباه نگیری، هیچ اتفاقی بدی نمی‌افتد." آقای گشنر می‌نویسد: " به قدری این نامه در من تاثیر مثبت گذاشت و به من امیدواری و همت بخشید که شاید با چیز دیگری نتوان آن‌را مقایسه کرد." 
مطالعه‌ی این کتاب را به همه توصیه می‌کنیم.

[ ۱۳٩٢/٦/٢ ] [ ۸:۱٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool