دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/
شیوانا به همراه چند تن از شاگردان از شهری عبور می کرد. در حین عبور متوجه شدند که با وجودی که افراد ثروتمند در شهر زیاد بودند اما تعداد افراد فقیر و نیازمند نیز در آن بسیار زیاد بود و تمام کوچه ها و محله های شهر پر از آدم های فقیری بود که در شرایط بسیار سختی زندگی می کردند. شیوانا به همراهانش گفت: «بیائید زودتر از این شهر برویم. بیماری و بلا به زودی این شهر را فرا خواهد گرفت!»
همه با شتاب از شهر بیرون رفتند و چندین هفته بعد به دهکده شیوانا رسیدند. بلافاصله خبر رسید که بیماری سختی تمام آن شهر فقیرنشین را فرا گرفته و بسیاری افراد حتی ثروتمندان نیز از این بیماری جان سالم به در نبرده اند و آن شهر اکنون توسط سربازان در قرنطینه کامل قرار دارد. روز بعد یکی از شاگردان که در سفر همراه شیوانا بود از او پرسید: «آیا به خاطر بی عدالتی و بی اعتنایی ثروتمندان به اوضاع فقیران بود که این مصیبت و بلا بر مردم آن شهر نازل شد و شما برای همین به ما گفتید که از آنجا برویم!»
شیوانا آهی کشید و گفت: «آنچه من دیدم آلودگی و عدم رعایت بهداشت و نداشتن آب شرب سالم و پاکیزه و غذای مناسب برای اهالی شهر بود. هر جا این چیزها باشد بیماری بلافاصله به آنجا خواهد آمد. مهم نیست تعداد ثروتمندان آن منطقه چقدر است و آنها چقدر به فقیران کمک می کنند. آلودگی بیماری می آورد و بیماری فقیر و غنی نمی شناسد. برای دیدن بسیاری از چیزها دیدگاه معرفتی لازم نیست. اگر چشم باز کنیم به راحتی می توانیم دیدنی ها را ببینیم.»
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۳:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان با استفاده از میدان مغناطیسی موفق به خنثی سازی فعالیت مغزی مرتبط با اعتیاد به نیکوتین شدند که می تواند در آینده به عنوان یک روش درمانی موثر برای ترک سیگار مورد استفاده قرار بگیرد.

 تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS)‌ در حال حاضر برای درمان بیماران مبتلا به افسردگی استفاده می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۳:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
روزی ساعت مچی کشاورزی، هنگام کار از دستش باز شد و در انبار علوفه گم شد. ساعتی معمولی بود امّا با خاطره ای از گذشته و ارزشی عاطفی. بعد از آن که کشاورز در میان علوفه بسیار جستجو کرد و آن را نیافت از گروهی کودکان که در بیرون انبار مشغول بازی بودند مدد خواست و وعده داد که هر کسی آن را پیدا کند جایزه ای دریافت نماید.
به محض این که موضوع جایزه مطرح شد کودکان به درون انبار هجوم آوردند و تمامی کپّه های علف و یونجه را گشتند امّا باز هم ساعت پیدا نشد. کودکان از انبار بیرون رفتند و درست موقعی که کشاورز از ادامۀ جستجو نومید شده بود، پسرکی نزد او آمد و از وی خواست به او فرصتی دیگر بدهد. کشاورز نگاهی به او انداخت و با خود اندیشید: «چرا که نه؟ به هر حال، کودکی صادق به نظر می‌رسد.»
پس کشاورز کودک را به تنهایی به درون انبار فرستاد. بعد از اندکی کودک در حالی که ساعت را در دست داشت از انبار علوفه بیرون آمد. کشاورز از طرفی شادمان شد و از طرف دیگر متحیّر گشت که چگونه کامیابی از آنِ این کودک شد.  پس پرسید: «چطور موفّق شدی در حالی که بقیه کودکان ناکام ماندند؟»
پسرک پاسخ داد: «من کار زیادی نکردم. روی زمین نشستم و در سکوت کامل گوش دادم تا صدای تیک تاک ساعت را شنیدم و در همان جهت حرکت کردم و آن را یافتم.»
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان مدعی شده‌اند که توانسته‌اند شواهد قویتری از وجود ماده گرانیت بر روی سیاره مریخ شناسایی کنند.

  محققان اکنون نظریه جدیدی برای چگونگی شکل‌گیری گرانیت در سیاره سرخ که یک سنگ آذرین رایج در زمین بوده، دارند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
سرخپوستی پیر به نوه خود گفت: «فرزندم، درون ما بین دو گرگ، کارزاری برپاست. یکی از گرگ ها شیطان به تمام معنا، عصبانی، دروغگو، حسود، حریص و پست، و گرگ دیگری آرام، خوشحال، امیدوار، فروتن و راستگو.»
پسر کمی فکر کرد و پرسید: «پدر بزرگ کدام یک پیروز است؟»
پدر بزرگ بی‌درنگ گفت: «همانی که تو به آن غذا می‌دهی.»
شما به کدامشان غذا می‌دهید؟
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

عجیب نیست اگر روزهای قبل از جشن عروسی و نخستین روزهای وارد شدن به خانه مشترک، پرتنش ترین لحظات زندگی شما باشد. شمایی که در همین چند روز، با دنیای مجردی و خانه پدری خداحافظی کرده اید و وارد چرخه روابط و مسئولیت هایی شده اید که گاهی نگران کننده به نظر می رسند. اما نگران پیچیدگی این روزها نباشید! کافی است یک نفس عمیق بکشید و یک بار اتفاقاتی که تاکنون افتاده و آنچه انتظار رخ دادنش را دارید را مرور کنید. اگر کنترل ذهن تان را به دست بیاورید، دیگر کنار آمدن با انتظارات سنتی خانواده ها و راضی کردن رویاهای مدرن خودتان کار پیچیده ای نیست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

حشرات اهمیت بسیار زیادی در زندگی انسان‌ها دارند و بشر از بدو خلقت دارای رابطه‌ کاملا نزدیکی با این موجودات بوده و از بسیاری جهات نیز زندگی سایر موجودات از جمله انسان‌ها وابسته به این جانداران کوچک است.

بنابر گزارش سایت اینترنتی اینسکت‌زو، برخی از سودمندترین این موجودات برای طبیعت و انسان عبارتند از:

زنبور، پرکار و زحمت‌کش

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

 

 

عادت های بد از عوامل منفی در زندگی هستند. اغلب آنها -خواسته یا نخواسته- موانعی برای پیشرفت در امور به حساب می آیند. مواردی مانند عادت های بد غذایی، مصرف سیگار، اعتیاد به اینترنت، خواب نامنظم و … از این دست هستند. تغییر این موارد ساده نیست و ممکن است خود شما در تلاش برای تغییر یا حذف یک عادت بد، بارها شکست خورده باشید.

اما آیا راه حلی برای رفع این مشکل وجود دارد؟ آیا می توانیم راهی برای جایگزین کردن عادت های خوب پیدا کنیم؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ﯾﻪ ﺭﻭﺯﻱ یک نفر ﺭﻓﺖ ﭘﯿﺶ پیشنماز شهرشون ﻭ ﮔﻔﺖ :
ﺯﻧﻢ ﻧﻤﺎﺯ ﻧﻤﯿﺨﻮﻧﻪ ، ﭼﮑﺎﺭ ﮐﻨﻢ ؟؟؟؟
پیشنماز: ﺭﺍﺟﻊ ﺑﻪ ﻓﻀﻴﻠﺖﻫﺎﻱ ﻧﻤﺎﺯ ﺑﺮﺍﺵ ﺑﮕﻮ، ﺑﮕﻮ ﻛﻪ ﭼﻘﺪﺭ ﻧﻤﺎﺯ ﺭﻭﯼ ﺭﻭﺡ ﺁﺩﻡ ﺗﺎﺛﻴﺮ
ﻣﺜﺒﺖ ﺩﺍﺭﻩ .
+ﮔﻔﺘﻢ، ﺧﻴﻠﻲ ﻫﻢ ﺯﻳﺎﺩ، ﻭﻟﻲ ﻓﺎﯾﺪﻩ ﺍﯼ ﻧﺪﺍﺭﻩ .
پیشنماز : ﻭﻋﺪﻩﻱ ﺧﺪﺍ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﻬﺸﺖ ﻭ ﻧﻌﻤﺘﻬﺎﻱ ﺍﻭﻥ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﺵ ﺑﮕﻮ ﻭ ﺑﮕﻮ ﮐﻪ ﺍﮔﻪ
ﻧﻤﺎﺯ ﺑﺨﻮﻧﻪ ﭼﻪ ﭼﻴﺰﻫﺎﻳﻲ ﺗﻮﯼ ﺑﻬﺸﺖ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭﺷﻪ.
+ﮔﻔﺘﻢ! ﺧﻴﻠﻲ ﻫﻢ ﺍﻏﺮﺍﻕ ﻛﺮﺩﻡ . ﻭﻟﻲ ﺑﻲﻓﺎﻳﺪﻩ ﺍﺳﺖ.
پیشنماز : ﺍﺯ ﻫﻮﻝ ﻭ ﻭﺣﺸﺖ ﺟﻬﻨﻢ ﻭ ﺳﺨﺘﻴﻬﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻧﺨﻮﻧﺪﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﺤﻤﻞ ﮐﻨﻪ ﺑﺮﺍﺵ ﺑﮕﻮ.
+ﮔﻔﺘﻢ ﺧﻴﻠﻲ ﻫﻢ ﺯﻳﺎﺩ ﻭﻟﻲ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﻓﺎﯾﺪﻩ ﺍﯼ ﻧﺪﺍﺷﺖ !
پیشنماز (ﺑﺎ ﻋﺼﺒﺎﻧﻴت) : ﺁﺧﻪ ﺣﺮﻑ ﺣﺴﺎﺑﺶ ﭼﯿﻪ !؟
+ﻫﻴﭽﻲ، ﻣﻴﮕﻪ ﺗﻮ ﺑﺨﻮﻥ ﺗﺎ ﻣﻨﻢ ﺑﺨﻮﻧﻢ !!!!

[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دانشگاه رویال هالووی انگلیس برای اولین بار در یک پژوهش دو ساله 500 هزار پوندی قصد دارند تاثیر اسباب‌بازیهای جنگی را بر نظر کودکان در مورد جنگ و تروریسم ارزیابی کنند.

  این پژوهش همچنین به بررسی این امر خواهد پرداخت که آیا چنین اسباب‌بازیهایی تاثیری بر آینده نیروهای ارتش انگلیس خواهند داشت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
در یک شهربازی، پسرکی سیاهپوست به مرد بادکنک فروشی نگاه می کرد که از قرار معلوم فروشنده مهربانی بود. بادکنک فروش برای جلب توجه یک بادکنک قرمز را رها کرد تا در آسمان اوج بگیرد و بدینوسیله جمعیتی از مشتریان جوان را جذب خود کرد. سپس بادکنک آبی و همینطور یک بادکنک زرد و بعد از آن یک بادکنک سفید را رها کرد. بادکنک ها سبکبال به آسمان رفتند و اوج گرفتند و ناپدید شدند. پسرک سیاهپوست هنوز به تماشا ایستاده بود و به یک بادکنک سیاه خیره شده بود. تا این که پس از لحظاتی به بادکنک فروش نزدیک شد و با تردید پرسید: «ببخشید آقا! اگر بادکنک سیاه را هم رها می کردید آیا بالا می رفت؟»
مرد بادکنک فروش لبخندی به روی پسرک زد و با دندان، نخی را که بادکنک سیاه را نگه داشته بود برید و بادکنک به طرف بالا اوج گرفت و پس از لحظاتی گفت: «پسرم آن چیزی که سبب اوج گرفتن بادکنک می شود رنگ آن نیست بلکه چیزی است که در درون خود بادکنک قرار دارد.»
چیزی که باعث رشد آدمها میشه رنگ و ظواهر نیست. رنگ ها و تفاوت ها مهم نیستند. مهم درون آدمه، چیزی که در درون آدم ها است تعیین کننده مرتبه و جایگاهشونه و هر چقدر ذهنیات ارزشمندتر باشه، جایگاه والاتر و شایسته تری نصیب آدم ها میشه.
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ٩:۱٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
دریای مازندران

موقعیت: استان‌های گلستان، گیلان و مازندران

طول دریای مازندران حدود ۱۰۳۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر و عرض آن بین ۱۹۶ تا ۴۳۵ کیلومتر است. این دریا دارای تنوع زیستی متفاوتی است که مهمترین آن ماهی‌های خاویاری است هرچند که به دلیل صیدهای غیرمجاز نسل ماهیان خاویاری ‌رو به انقراض است.
 

130 رودخانه به این دریا می‌ریزند که بزرگ‌ترین آنها رود ولگا است که هر سال به طور میانگین ۲۴۱ کیلومترمربع آب را وارد دریای مازندران می‌کند. دریای مازندران را به نام‌های دریای خزر، ورکانه، گرگان و دریای کاسپین نیز می‌شناسند.

خزر نام قومی‌ است که به همراه دیگر اقوام بیابان‌گرد شمال قفقاز، در زمان ساسانیان، بارها و بارها به سرزمین ایران ‌تاختند و پس از حضور کوتاه مدت خود معمولاً به دست سپاه ساسانی از مرزهای ایران بیرون رانده می‌شدند. در هیچ یک از نوشته‌های مؤلفان شرقی و غربی دوران پیش از اسلام نامی از "خزر" بر دریای شمال ایران دیده نشده ‌است. در نوشته‌های مؤلفین اسلامی، این دریا در کنار نام‌های دیگر، خزر هم نامیده شده ‌است.

دریای گرگان یا دریای ورکانه نام این دریاچه بزرگ در عهد هخامنشیان و همچنین اشکانیان است اما کاسپین از نام قوم کاسپی یا کاسی گرفته شده‌ که قبل از آریایی‌ها در کرانه‌های غربی تا جنوب غربی این دریا ساکن بوده‌اند و به تدریج تا کرانه‌های جنوبی آمدند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۸:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
روزی دو مرد جوان نزد استادی آمدند و از او پرسیدند: «فاصله بین دچار یک مشکل شدن تا راه حل یافتن برای حل مشکل چقدراست؟»
استاد اندکی تامل کرد و گفت: «فاصله مشکل یک فرد و راه نجات او از آن مشکل برای هر شخصی به اندازه فاصله زانوی او تا زمین است!»
آن دو مرد جوان گیج و آشفته از نزد او بیرون آمدند و در بیرون مدرسه با هم به بحث و جدل پرداختند. اولی گفت: «من مطمئنم منظور استاد معرفت این بوده است که باید به جای روی زمین نشستن از جا برخاست و شخصا برای مشکل راه حلی پیدا کرد. با یک جانشینی و زانوی غم در آغوش گرفتن هیچ مشکلی حل نمی‌شود.»
دومی کمی فکر کرد و گفت: «اما اندرزهای پیران معرفت معمولا بار معنایی عمیق‌تری دارند و به این راحتی قابل بیان نیستند. آنچه تو می گویی هزاران سال است که بر زبان همه جاری است و همه آن را می‌دانند. استاد منظور دیگری داشت.»
آن دو تصمیم گرفتند نزد استاد بازگردند و از خود او معنای جمله‌اش را بپرسند. استاد با دیدن مجدد دو جوان لبخندی زد و گفت: «وقتی یک انسان دچار مشکل می‌شود، باید ابتدا خود را به نقطه صفر برساند. نقطه صفر وقتی است که انسان در مقابل کائنات و خالق هستی زانو می‌زند و از او مدد می‌جوید. بعد از این نقطه صفر است که فرد می‌تواند بر پا خیزد و با اعتماد به همراهی کائنات دست به عمل زند. بدون این اعتماد و توکل برای هیچ مشکلی راه حل پیدا نخواهد شد. باز هم می‌گویم فاصله بین مشکلی که یک انسان دارد با راه چاره او، فاصله بین زانوی او و زمینی است که بر آن ایستاده است.»
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۸:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کمپانی ریم، توسعه دهنده سیستم عامل بلک‌بری امروز اعلام کرد که نسخه 10.2.1 از این سیستم عامل مجهز به موتور ارتقاء یافته برای اجرای اپلیکیشن‌های سیستم عامل اندروید است. این به این معنی است که این سیستم عامل اکنون توانایی پشتیبانی از طیف وسیع‌تری از اپلیکشن‌های اندرویدی را دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۸:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آزمایشات صورت گرفته بر روی حیوانات نشان می‌دهد، ‌سفید کننده‌های رقیق خانگی از توانایی بالقوه برای درمان برخی بیماری‌های پوستی و کند کردن روند پیری برخوردار هستند.

  محققان دانشگاه استنفورد در تحقیقات خود دریافتند، می توان از سفید کننده ها برای درمان درماتیت یا التهاب پوستی ایجاد شده بوسیله رادیوتراپی، زخم بستر و زخم های دیابتی استفاده کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۸:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات نشان می‌دهد: تفاوت در ساختار جنسیتی و نیاز به انرژی بیشتر، علل اصلی بزرگتر بودن بینی مردان در مقایسه با زنان است.

  ‌بطور کلی میزان توده عضلانی در بدن مردان بسیار بیشتر بوده و همین مسأله باعث افزایش نیاز به اکسیژن بیشتر برای رشد و نگهداری از بافت عضلات می شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ٥:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
روزی شاگردی به استاد خویش گفت: «استاد می‌خواهم یکی از مهمترین خصایص انسان‌ها را به من بیاموزی؟»
استاد گفت: «واقعا می‌خواهی آن را فرا گیری؟»
شاگرد گفت: «بله، با کمال میل.»
استاد گفت: «پس آماده شو با هم به جایی برویم.»
شاگرد قبول کرد. استاد شاگرد جوانش را به پارکی که در آّن کودکان مشغول بازی بودند، برد. استاد گفت: «خوب به مکالمات بین کودکان گوش کن.»
مکالمات بین کودکان به این صورت بود: «الان نوبت من است که فرار کنم و تو باید دنبال من بدوی. نخیر الان نوبت توست که دنبالم بدوی. اصلا چرا من هیچ وقت نباید فرار کنم؟ و حرف‌هایی از این قبیل...»
استاد ادامه داد: «همانطور که شنیدی تمام این کودکان طالب آن بودند که از دست دیگری فرار کنند. آدم بزرگ نیز این گونه است. او هیچگاه حاضر نیست با شرایط موجود روبرو شود و دائم در تلاش است از حقایق و واقعیات زندگی خود فرار کند و هرگز کاری برای بهبود زندگی خود انجام نمی‌دهد. تو از من خواستی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های انسان را برای تو بگویم و من آن را در چند کلام خلاصه می کنم؛ تلاش برای فرار از زندگی!»
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
یکى، در پیش بزرگى از فقر خود شکایت مى‏کرد و سخت مى‏نالید. گفت: «خواهى که ده هزار درهم داشته باشى و چشم نداشته باشى؟»
گفت: «البته که نه. دو چشم خود را با همه دنیا عوض نمى‏کنم.»
گفت: «عقلت را با ده هزار درهم، معاوضه مى‏کنى؟»
گفت: «نه.»
گفت: «گوش و دست و پاى خود را چطور؟»
گفت: «هرگز.»
گفت: «پس هم اکنون خداوند، صدها هزار درهم در دامان تو گذاشته است. باز شکایت دارى و گله مى‏کنى؟! بلکه تو حاضر نخواهى بود که حال خویش را با حال بسیارى از مردمان عوض کنى و خود را خوش‏تر و خوش‌بخت‏تر از بسیارى از انسان‏هاى اطراف خود مى‏بینى. پس آنچه تو را داده‏اند، بسى بیش‏تر از آن است که دیگران را داده‏اند و تو هنوز شکر این همه را به جاى نیاورده، خواهان نعمت بیش‏ترى هستى!»
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

چین با ابر رایانه Tianhe-2 همچنان جایگاه نخست در رتبه بندی 500 ابر رایانه پر قدرت جهان را حفظ کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندانی که در مرکز خشم عمومی به خاطر مرگ قدیمی‌ترین موجود ثبت شده جهان قرار گرفته‌اند، ادعای مطرح درباره کشتن این صدف 507 ساله تنها برای شناسایی سن آن را رد کردند.

  این صدف بزرگ که به دلیل تولد آن در زمان سلسله مینگ چین «صدف مینگ» نام گرفته، زمانی با مرگ مواجه شد که در سال 2006 محققان آن را برای ارسال به آزمایشگاه خود در دانشگاه بانگور منجمد کرده بودند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
ﻣﻌﻠﻢ ﺍﺳﻢ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺭﺍ ﺻﺪﺍ کرﺩ. ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﭘﺎی ﺗﺨﺘﻪ ﺭﻓﺖ. ﻣﻌﻠم گفت: «ﺷﻌﺮ بنی ﺁﺩﻡ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺍﻥ.»
ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺷﺮﻭﻉ کرﺩ:
بنی ﺁﺩﻡ ﺍﻋﻀﺎی یکدیگرﻧﺪ***که ﺩﺭ ﺁﻓﺮینش ﺯ یک ﮔﻮﻫﺮﻧﺪ
ﭼﻮ ﻋﻀﻮی ﺑﻪ ﺩﺭﺩ ﺁﻭﺭﺩ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ***ﺩﮔﺮ ﻋﻀﻮﻫﺎ ﺭﺍ ﻧﻤﺎﻧﺪ ﻗﺮﺍﺭ
ﺑﻪ ﺍینجا که ﺭسید ﻣﺘﻮﻗﻒ ﺷﺪ. ﻣﻌﻠﻢ ﮔﻔﺖ: «بقیه ﺍﺵ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺍﻥ!»
ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﮔﻔﺖ: «یادم نمی آید.»
ﻣﻌﻠﻢ ﮔﻔﺖ: «یعنی چی؟ این ﺷﻌﺮ ﺳﺎﺩﻩ ﺭﺍ ﻫﻢ ﻧﺘﻮﺍنستی ﺣﻔﻆ کنی؟!»
ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﮔﻔﺖ: «ﺁخه مشکل ﺩﺍﺷﺘﻢ. ﻣﺎﺩﺭﻡ مریض ﺍﺳﺖ ﻭ ﮔﻮﺷﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ، ﭘﺪﺭﻡ ﺳﺨﺖ کار می کند ﺍﻣﺎ ﻣﺨﺎﺭﺝ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺑﺎﻻﺳﺖ، ﻣﻦ باید کارهای ﺧﺎﻧﻪ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻫﻢ ﻭ ﻫﻮﺍی ﺧﻮﺍﻫﺮ برادرهایم ﺭﺍ ﻫﻢ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ، ببخشید.»
ﻣﻌﻠﻢ ﮔﻔﺖ: «ببخشید! همین؟! مشکل ﺩﺍﺭی که ﺩﺍﺭی، باید ﺷﻌﺮ ﺭﻭ ﺣﻔﻆ می کردی. مشکلات ﺗﻮ ﺑﻪ ﻣﻦ ﻣﺮﺑﻮﻁ نمیشه!»
ﺩﺭ این ﻟﺤﻈﻪ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﮔﻔﺖ:
ﺗﻮ کز ﻣﺤﻨﺖ دیگران بی غمی***نشاید که ﻧﺎﻣﺖ ﻧﻬﻨﺪ آدمی
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردی از راه فروش روغن ثروتی کلان اندوخته بود و به خاطر حرصی که داشت همیشه به غلام خود می‌گفت در وقت خرید روغن، هر دو انگشت سبابه را به دور پیمانه بگذارد تا روغن بیشتری برداشته شود و برعکس در وقت فروختن، آن دو انگشت را درون پیمانه بگذارد تا روغن کمتری داده شود. هر چه غلام او را از این کار بر حذر می‌داشت مرد توجه نمی‌کرد تا این که روزی هزار خیک روغن خرید و برای فروش آنها را بار کشتی کرد تا در شهر دیگری بفروشد. وقتی کشتی به میان دریا رسید، دریا توفانی شد. ناخدا فرمان داد تمام بارها را به دریا بریزند تا کشتی سبک شود و مسافران از خطر غرق شدن برهند. آن مرد از ترس جان، خیک‌ها را یکی یکی به دریا می‌انداخت. در این حال غلام گفت: «ارباب انگشت انگشت مبر تا خیک خیک نریزی.»

[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

علاوه بر مدیریت سایت ، کشمش هم باد میکنیم !


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
زمانی که تنها هستی، صرفا" تنها هستی – و میان تنهایی و یکتایی تفاوت عظیمی وجود دارد. زمانی که تنها هستی، به دیگری
 فکر می کنی، دلت برای دیگری تنگ شده است. تنهایی یک حالت منفی است. احساس می کنی که چه خوب بود اگر
دیگری – دوستت، همسرت، مادرت، محبوبت، شوهرت – پیش تو بود.
اگر آن دیگری نزد تو بود، چقدر خوب می شد، اما دیگری نیست. تنهایی به معنی فقدان دیگری است.
اما یکتایی یعنی حضور خود. یکتایی بسیار مثبت است. یکتایی یعنی حضور، یعنی حضور سرشار. تو چنان سرشار از حضور
 خویشتنی که می توانی با تمامی حضور خود کائنات را پر کنی، و نیازی به دیگری نیست.
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خلیج در اصل زمانی شکل می‌گیرد که مقدار فراوانی آب تا اندازه‌ای توسط خشکی احاطه شود. آب در این ناحیه نسبت به آب‌های اطراف و دریا آرام‌تر بوده و مکان مناسبی برای لنگر انداختن کشتی‌ها فراهم می‌شود تا از تغییرات شدید آب و هوایی ایمن باشند. اگر این مناطق به اندازه کافی بزرگ و عمیق باشند آن‌گاه تبدیل به بندرگاه‌های طبیعی شده که از اهمیت اقتصادی و استراتژیکی فراوانی برخوردار می‌باشند. بسیاری از شهرهای بزرگ جهان در یک بندرگاه طبیعی واقع شده‌اند. در ادامه شما را با تعدادی از خلیج‌ها و خطوط ساحلی دیدنی و معروف جهان آشنا می‌کنیم


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نتایج پژوهش محققان کشور نشان می‌دهد سطوح توسعه در کشورهای مختلف، بر سرعت سالانه کاهش باروری آنها به شدت تاثیرگذار است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مرد فقیرى بود که همسرش کره میساخت و او آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت. آن زن کره ها را به صورت دایره های یک کیلویى مى ساخت. مرد آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت و در مقابل مایحتاج خانه را مى خرید. روزى مرد بقال به اندازه کره ها شک کرد و تصمیم گرفت آنها را وزن کند. هنگامى که آنها را وزن کرد، اندازه هر کره ۹۰۰ گرم بود. او از مرد فقیر عصبانى شد و روز بعد به مرد فقیر گفت: دیگر از تو کره نمى خرم، تو کره را به عنوان یک کیلو به من مى فروختى در حالى که وزن آن ۹۰۰ گرم است. مرد فقیر ناراحت شد و سرش را پایین انداخت و گفت: ما که ترازویی نداریم. ما یک کیلو شکر از شما خریدیم و آن یک کیلو شکر را به عنوان وزنه قرار میدادیم.
یقین داشته باش که: به اندازه خودت برای تو اندازه مى گیریم.

[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۸:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

انجمن مشورتی نسل فضا (SGAC) عموم علاقه‌مندان را به مشارکت در نامگذاری یکی از سیارک‌های نزدیک زمین که اخیرا کشف شده‌اند، دعوت کرد.

  انجمن مشورتی نسل فضا با همکاری گروه پژوهشی اجرام نزدیک زمین (NEO) و مرکز سیاره‌های کوچک (MPC)،‌ این امکان را برای مردم عادی فراهم کرده است تا با ارائه پیشنهادهای خود تا 9 آذرماه 1392، شانس خود را در نامگذاری یک سیارک امتحان کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۸:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دستگاه هوشمند Solar Light با شبیه‌سازی چرخه نور خورشید، در محیط منزل یا محل کار طلوع و به خواست کاربر غروب می‌کند.

  این دستگاه هوشمند طیف گسترده‌یی از عملکردها را در خود جای داده است؛ با استفاده از برنامه نرم‌افزاری ویژه تلفن همراه هوشمند، امکان کنترل و هماهنگ کردن نور دستگاه با هر منطقه زمانی از جهان وجود دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۸:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اکولوس ریفت یک هدست واقعیت مجازی است که توسط شرکت نوپای اکولوس تولید شده است. این هدست قابلیت پخش ویدئوهای سه‌بعدی و بسیاری از کاربردها را در زمینه‌ی واقعی مجازی دارا است که از زمان عرضه‌ی آن، بسیاری از این کاربردها مورد کنکاش واقع شده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۸:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

پدر وارد اتاق دخترش شد و نامه اى رو روى تختخواب دید
نامه رو با دستانى لرزان خواند
متن نامه این بود:
با پشیمانى و تأسف شدید باید بهت بگویم که من با پسرى که دوستش دارم فرار کردم
با اون عشق حقیقى را پیدا کردم و او را خیلى دوست دارم حتى با وجود اینکه در بینى و گوشهایش حلقه میگذارد و انواع و اقسام خالکوبى روى بدنش دارد بابا فقط این نیست...
من حامله هستم!
و او به من میگوید که در زندگى خوشبخت خواهیم شد.او تصمیم گرفت که در جنگل باهم زندگى کنیم و بچه هاى زیادى به دنیا بیاوریم و این یکى از آرزوهاى من است
او به من گفت که تریاک ضررى برایمان ندارد و اون رو به خاطر دوستاش که برایمان کوکایین میارند در مزرعه میکاریم
بابا خاطر جمع باش که ما داریم دعا میکنیم که دانشمندان دوایى براى ایدز پیدا کنند چرا که مرد زندگیم واقعا استحقاقش رو داره
بابا نگران نباش
من 15 سال سن دارم و میدونم که چطور از خودم مراقبت کنم روزى میرسد که بیام و سر بهت بزنم که با نوه هات آشنا بشى

دخترت

پاورقى

بابا باهات شوخى کردم
من خونه همسایه هستم فقط میخواستم بهت نشون بدم که همیشه در زندگى چیزهایى هست که بدتر از:
" کارنامه " باشند
اون روى میز است...!!

[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ۸:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

وقوع چند زمین‌لرزه در عمق مناطق غرب قطب جنوب باعث آشکار شدن یک آتشفشان فعال پنهان در زیر لایه عظیم یخ شد.

  محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن در سال 2010 میلادی با استفاده از تجهیزات لرزه نگاری، مناطقی از غرب قطب جنوب را با هدف بررسی گوشته زمین – در زیر پوسته – مورد ارزیابی قرار دادند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ٧:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩٢/۸/٢۸ ] [ ٧:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

شیوانا از راهی می‌گذشت. مرد جوانی را دید که غمگین و افسرده قدم می‌زد. خود را کنار او رساند و هم‌پای او قدم برداشت و در همان حال از او دلیل اندوهش را پرسید.

مرد جوان آهی کشید و گفت: "قصد دارم کارگاهی نجاری بزنم اما سرمایه‌ام اندک است و می‌ترسم کسب و کارم نگردد و همین سرمایه کم را از دست بدهم."

شیوانا با لبخند پرسید: "حال چرا شغل نجاری را انتخاب کرده‌ای؟"
مرد جوان گفت: "این شغل اجدادی ماست و هنر و مهارت نجاری چیزی است که در خون من جریان دارد. پدر و پدربزرگ من نجارهای خوبی بوده‌اند ولی در یک آتش‌سوزی همه اموال خود را از دست دادند و به روز سیاه نشستند. از یک سو می‌ترسم من هم در نهایت شکست بخورم و از سوی دیگر می‌بینم که چیزی غیر از شغل نجاری مرا راضی نمی‌سازد. شما می‌گویید چه کنم؟"

شیوانا کمی قدم‌هایش را تندتر برداشت و در همان حال با مرد جوان صحبت کرد. شیوانا گفت: "بچه عقاب وقتی می‌خواهد در آسمانی که پدر و مادرش پرواز می‌کنند بپرد لب صخره می‌رود و از آن‌جا بال‌هایش را باز می‌کند تا اولین باد مخالف او را به سمت بالا ببرد. باد که آمد او در آسمان است. اگر باد مساعدی بوزد و بال‌های بچه‌عقاب باز نباشد هرگز پروازی اتفاق نمی‌افتد. عقاب بال‌بسته شبیه سنگی است که سقوط فرجام حتمی اوست."

مرد جوان بی‌اختیار گام‌هایش را تندتر برداشت تا به شیوانا برسد و در همان حال پرسید: "اما به شما گفتم که سرمایه‌ام اندک است. می‌ترسم این سرمایه اندک را از دست بدهم؟"

شیوانا قدم‌های خود را سریع‌تر کرد و در همان حالت گفت: "تو می‌گویی مهارت نجاری در رگ و خون تو نهفته است، پس می‌توانی این مهارت اجدادی را پیش‌فروش کنی. وسایل اولیه را تهیه کن و به صورت سیار به سراغ مشتری برو و در محل و با سرمایه اولیه مشتری برایش کار را انجام بده مزد خودت را هم آخر سر بعد از تحویل کار به مشتری و تایید او بگیر. در این صورت تو سرمایه‌ات نزد خودت می‌ماند و مشتری خودش هزینه‌ها را پرداخت می‌کند. فردی که مهارت دارد نیازی به مکان و کارگاه ثابتی ندارد. هر جا باشد مهارتش را می‌تواند بفروشد. آن‌قدر به صورت سیار نجاری کن تا سرمایه اضافی کافی برای خرید یک کارگاه بزرگ و ایمن در مقابل آتش‌سوزی را برای خودت فراهم کنی."

مرد جوان هم که هم‌پای شیوانا داشت می‌دوید با خنده گفت: "در تعجبم چرا این راه زودتر به فکر من نرسید؟"

و شیوانا ایستاد و به مرد جوان که همچنان داشت می‌دوید گفت: "چون بال‌هایت را بسته بودی و در خود فرو رفته بودی و آهسته قدم برمی‌داشتی و انتظار داشتی آسمان برای تو آغوشش را باز کند. الان چون داری با امید و نشاط می‌دوی می‌توانی بفهمی چرا بچه عقاب قبل از پریدن بال‌هایش را باز می‌کند و مطمئن است که آسمان برای پرواز او آماده است. تو هم اگر در مهارت نجاری واقعا یک عقاب هستی بال‌هایت را هر جا که هستی باز کن. پرواز تو همان جا اتفاق می‌افتد."

[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۳:۳٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مرد ثروتمندی به کشیشی می گوید:
نمی دانم چرا مردم مرا خسیس می پندارند.
کشیش گفت:
بگذار حکایت کوتاهی از یک گاو و یک خوک برایت نقل کنم.
خوک روزی به گاو گفت: مردم از طبیعت آرام و چشمان حزن انگیز تو به نیکی سخن می گویند و تصور می کنند تو خیلی بخشنده
هستی. زیرا هر روز برایشان شیر و سرشیر می دهی.
اما در مورد من چی؟…
من همه چیز خودم را به آنها می دهم از گوشت ران گرفته تا سینه ام را. حتی از موی بدن من برس کفش و ماهوت پاک کن درست
می کنند. با وجود این کسی از من خوشش نمی آید. علتش چیست؟
می دانی جواب گاو چه بود؟
جوابش این بود:
شاید علتش این باشد که
“هر چه من می دهم در زمان حیاتم می دهم”

[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۳:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ایران ما به سواحل شمال، مشهد و شیراز خلاصه نمی شود بلکه هزاران مکان دیدنی مذهبی، تاریخی و طبیعی در آن یافت می شود که شاید اسم آنها به گوش شما هم نرسیده باشد. برای رسیدن به این زیبایی ها فقط کافیست چشم هایتان را باز کنید و به جستجو بپردازید. حتما شگفت زده خواهید شد. در این مطلب شما دوستان پیکس ناز را با 10 کوه برتر و دیدنی ایران آشنا می کنیم.

1. دماوند


 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ٢:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پدیده‌های زیادی بطور روزانه، مقادیری از تابش‌های خطرناک را به بدن انسان وارد می‌کنند؛ اگر در مورد میزان دقیق این تابش‌ها نگران هستید، یک شرکت آمریکایی به معرفی برنامه‌ای برای اندازه‌گیری آنها پرداخته است.

  برنامه GammaPix که توسط شرکت Image Insight در کانکتیکات ساخته شده، از دوربین تلفن هوشمند برای اسکن یک منطقه برای پرتو گامای محلی استفاده می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۱:٤۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بسیاری بر این باورند که ماه باید به یک پارک بین‌المللی تبدیل شود.

  انسان‌ها تمایل دارند تمامی چیزهایی که حتی تاکنون برای آن‌ها ارزش خاصی تعیین نشده را تصاحب کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۱:٢٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان آمریکایی الگوریتم جدیدی را برای آنالیز و تقسیم‌بندی تصاویر توسعه داده‌اند که در تحقیقات پایه و اساسی سیارات از جمله تصاویر تهیه شده از مریخ کارآیی دارد.

  ابزار نصب شده بر روی مریخ نورد کنجکاوی ناسا علاوه بر اندازه گیری شیمی سنگ ها، میزان فراوانی عناصر خاک و سرعت باد، با کمک دوربین های نصب شده روی دکل و سیستم عکسبرداری نمای نزدیک بر روی بازوهای رباتیک قادر به تهیه تصویر از دانه های ریز بر سطح سیاره سرخ است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۱:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

س از آن که به درخواست گوگل، اپلیکیشن یوتیوب برای ویندوز فون از فروشگاه مایکروسافت حذف شد، بسیاری از مردم از چنین تصمیمی شوکه شدند. مطمئنا از دید کاربران ویندوز فون، تصمیم گوگل ناراحت‌کننده بود، اما نمی‌توان به سادگی گفت که «گوگل شروع‌کننده این اختلاف بوده است».


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۱:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان تأکید می‌کنند، انسان باید پیش از برقراری تماس با حیات فرازمینی، اصول و استراتژی دقیقی را در خصوص نحوه برقراری تعامل با این موجودات تدوین کند.

 تدوین مجموعه دقیقی از دستورالعمل ها، انسان آینده را در مأموریت های فضایی به فضای بین ستاره یی و نحوه تعامل با موجودات فضایی بیگانه یاری می کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۱:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

معماران فرانسوی تاسیسات تحقیقات دریایی جالبی طراحی کرده‌اند که قرار است در میان اقیانوس کار خود را آغاز کند.

  آزمایشگاه آبزی شناور «SeaOrbiter» توسط ژاک روگری، معمار فرانسوی طراحی شده و ساخت آن قرار است در سال 2014 آغاز شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ٩:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی یک سیاستمدار معروف، درست هنگامی که از محل کارش خارج شد،
با یک اتومبیل تصادف کرد و در دم کشته شد.
روح او در بالا به دروازه های بهشت رسید و یک فرشته از او استقبال کرد.
فرشته گفت: «خیلی خوش آمدید. این خیلی جالبه.
چون ما به ندرت سیاستمداران بلند پایه و مقامات رو دم دروازه های بهشت ملاقات می کنیم.
به هر حال شما هم درک می کنید که راه دادن شما به بهشت تصمیم ساده ای نیست»

سیاستمدار گفت:«مشکلی نیست. شما من را راه بده، من خودم بقیه اش رو حل می کنم»
فرشته گفت «اما در نامهء اعمال شما دستور دیگری ثبت شده، شما بایستی ابتدا یک روز در جهنم و سپس یک روز در بهشت زندگی کنید. آنگاه خودتان بین بهشت و جهنم یکی را انتخاب کنید»
سیاستمدار گفت: «اشکال نداره. من همین الان تصمیمم را گرفته ام. میخواهم به بهشت بروم»
فرشته گفت: «می فهمم. به هر حال ما دستور داریم. ماموریم و معذور»
و سپس او را سوار آسانسور کرد و به پایین رفتند. پایین ... پایین... پایین... تا اینکه به جهنم رسیدند.

در آسانسور که باز شد، سیاستمدار با منظرهء جالبی روبرو شد.
زمین چمن بسیار سرسبزی که وسط آن یک زمین بازی گلف بود و در کنار آن یک ساختمان بسیار بزرگ و مجلل. در کنار ساختمان هم بسیاری از دوستان قدیمی سناتور منتظر او بودند و برای استفبال به سوی او دویدند.
آنها او را دوره کردند و با شادی و خنده فراوان از خاطرات روزهای زندگی قبلی تعریف کردند. سپس برای بازی بسیار مهیجی به زمین گلف رفتند و حسابی سرگرم شدند.
همزمان با غروب آفتاب هم همگی به کافهء کنار زمین گلف رفتند و شام بسیار مجللی از اردک و بره کباب شده و نوشیدنی های گرانبها صرف کردند.
شیطان هم در جمع آنها حاضر شد وشب لذت بخشی داشتند..

به سیاستمدار آنقدر خوش گذشت که واقعاً نفهمید یک روز او چطور گذشت.
راس بیست و چهار ساعت، فرشته به دنبال او آمد و او را تا بهشت اسکورت کرد.
در بهشت هم سیاستمدار با جمعی از افراد خوش خلق و خونگرم آشنا شد، به کنسرت های موسیقی رفتند و دیدارهای زیادی هم داشتند.
سناتور آنقدر خوش گذرانده بود که واقعا نفهمید که روز دوم هم چگونه گذشت، گرچه به خوبی روز اول نبود.

بعد از پایان روز دوم، فرشته به دنبال او آمد و از او پرسید که آیا تصمیمش را گرفته؟
سیاستمدار گفت:
«خوب راستش من در این مورد خیلی فکر کردم.. حالا که فکر می کنم می بینم بین بهشت و جهنم من جهنم را ترجیح می دهم»
بدون هیچ کلامی، فرشته او را سوار آسانسور کرد و آن پایین تحویل شیطان داد.
وقتی وارد جهنم شدند، اینبار سیاستمدار بیابانی خشک و بی آب و علف را دید،

پر از آتش و سختی های فراوان. دوستانی که دیروز از او استقبال کردند
هم عبوس و خشک، در لباس های بسیار مندرس و کثیف بودند.
سیاستمدار با تعجب از شیطان پرسید:«انگار آن روز من اینجا منظرهء دیگری دیدم؟ آن سرسبزی ها کو؟
ما شام بسیار خوشمزه ای خوردیم؟ زمین گلف؟ ...»
شیطان با خنده جواب داد: «آن روز، روز انتخابات بود...امروز دیگر تو رای دادهای»

[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۸:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آزمایشگاه تصویری گودارد ناسا با تهیه یک انیمیشین، نمایی از سیاره مریخ باستانی در صورت جریان داشتن آب را به تصویر کشیده است.

  مریخ کنونی یک بیابان خشک و سرد است، اما دانشمندان معتقدند که سیاره سرخ در حدود چهار میلیارد سال قبل شباهت زیادی به وضعیت کنونی زمین داشته و سیاره یی سبز و مرطوب بوده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۸:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یافته‌های پژوهشی نشان می‌دهد: زندگی کردن در محله‌های پرخشونت می‌تواند چنان استرسی را در افراد ساکن به وجود بیاورد که بنیان ژن‌های این افراد نیز تغییر پیدا کند.

  طی این پژوهش محققان دانشگاه تولین آمریکا گروهی از کودکان چهار تا 15 ساله را که 50 درصدشان در محیط و شرایط سخت خشونت آمیز زندگی می‌کردند، مورد بررسی قرار دادند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۸:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در راستای گسترش منابع انرژی پایدار، کمپانی گوگل اعلام کرده که قصد دارد شش مزرعه خورشیدی جدید را در داخل خاک ایالات متحده آمریکا راه اندازی نماید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۸:٢٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی حضرت سلیمان مورچه ای را در پای کوهی دید که مشغول جابجا کردن خاک های پایین کوه بود.


از او پرسید: چرا این همه سختی را متحمل می شوی؟

مورچه گفت: معشوقم به من گفته اگر این کوه را جابجا کنی به وصال من خواهی رسید و من به عشق وصال او می خواهم این کوه را جابجا کنم.

حضرت سلیمان فرمود: تو اگر عمر نوح هم داشته باشی نمی توانی این کار را انجام بدهی.

مورچه گفت: تمام سعی ام را می کنم...

حضرت سلیمان که بسیار از همت و پشت کار مورچه خوشش آمده بود برای او کوه را جابجا کرد.

مورچه رو به آسمان کرد و گفت: خدایی را شکر می گویم که در راه عشق، پیامبری را به خدمت موری در می آورد...

برگرفته از کتاب قصص انبیاء

[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۸:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان انتظار دارند میدان مغناطیسی خورشید طی سه هفته آینده قطبیت خود را واژگون کند که می‌تواند تاثیر بزرگی بر منظومه شمسی داشته باشد.

 به گفته ناسا، واژگونی میدان مغناطیسی خورشیدی یک رویداد بزرگ بوده چرا که هلیوسفر این ستاره که دامنه نفوذ مغناطیسی خورشید بوده تا میلیاردها کیلومتر ورای سیاره پلوتو گسترش می‌یابد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

داده‌های دو مرحله اسکن کامل آسمان به وسیله فضاپیمای WISE در اطلس اجرام کیهانی جدید ناسا منتشر شد.

  فضاپیمای WISE پهنای کامل آسمان را در جست‌وجوی نور مادون قرمز در سال 2010 اسکن کرده و تصاویری متعددی از ستارگان و کهکشان ها تهیه کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ۸:۱٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در قرون وسطا کشیشان بهشت را به مردم میفروختند و مردم نادان هم با پرداخت هر مقدار پولی قسمتی از بهشت را از آن خود میکردند.

فرد دانایی که از این نادانی مردم رنج میبرد دست به هر عملی زد نتوانست مردم را از انجام این کار احمقانه باز دارد تا اینکه فکری به سرش زد...

به کلیسا رفت و به کشیش مسئول فروش بهشت گفت:قیمت جهنم چقدره؟
کشیش تعجب کرد و گفت: جهنم؟!
مرد دانا گفت: بله جهنم.
کشیش بدون هیچ فکری گفت: ۳ سکه

مرد سراسیمه مبلغ را پرداخت کرد و گفت: لطفا سند جهنم را هم بدهید.
کشیش روی کاغذ پاره ای نوشت: سند جهنم مرد با خوشحالی آن را گرفت از کلیسا خارج شد.

مرد به میدان شهر رفت و فریاد زد: من تمام جهنم رو خریدم این هم سند آن است. دیگر لازم نیست
بهشت را بخرید چون من هیچ کس را داخل جهنم راه نمیدهم...!
آن مرد مارتین لوتر بود

[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ٧:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام اژدرهای نوری احتمالا شما را به یاد سری فیلم‌های جنگ ستارگان و اسلحه‌های نوری می‌اندازد ولی این موضوع کم کم دارد رنگ واقعیت به خود می‌گیرد. دانشمندان موفق شدند تا با کنترل انتشار پرتو نور با شدت بالا مفهوم گلوله‌های نوری را به واقعیت تبدیل کنند. این پرتو نور که Ring-Airy خوانده می‌شود، با خاصیت متمرکز شوندگی که دارد، شدت گرفته و قادر است مسافت‌های طولانی را بپیماید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ٧:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یکی از ویژگی‌های شاخص اندروید کیت کت ویرایشگر قدرتمند عکس آن است. ویرایشگری شامل ابزار‌های پیشرفته و فیلترهای دلخواه که ویرایش عکس‌های شما را آسان می‌سازد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٧ ] [ ٧:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:یک یا دو هزار و یک

رتبه ی سایت خود را در گوگل بالا ببرید
   

نویسنده:مهدی رودکی

اگر طراح وب هستید یا وبلاگ و وب سایت دارید، احتمالا همیشه به دنبال موضوع بهینه سازی برای موتورهای جستجو بوده اید. کتاب ها و منابع مختلفی هم به زبان انگلیسی و فارسی در این مورد وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. 

اما کتاب جدید «یک یا دوهزار و یک» تالیف و حاصل تلاش های مهدی رودکی است و به خاطر استفاده از تجربیات عملی متعدد در بهینه سازی سایت های ایرانی، دارای ارزش ویژه ای است. 

این کتاب مدت ها است که توسط کاربران فارسی زبان مورد استفاده قرار می گیرد و حالا ویرایش سوم آن برای دانلود به صورت رایگان در اختیار شما است و بخش های مختلف آن به روز شده است.

برای دانلود کتاب «یک یا دو هزار و یک» اینجا را کلیک کنید.

 

 
[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ۳:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، فرزندان اول عملکرد بسیار بهتری در مدرسه دارند، اما این مسئله ناشی از هوش یا اعتماد به نفس بالاتر آنها نیست، بلکه والدین سخت گیری بیشتر نسبت به فرزند اول دارند.

  «آلفرد آدلر» روانشناس اتریشی بیش از یک قرن قبل نظریه یی را ارائه کرد که بر اساس آن، ترتیب تولد نقش ذاتی در شکل گیری شخصیت و ویژگی های فرزندان، دوقلوها و تک فرزندها ایفا می کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزگاری کسی از چاهکنی خواست در باغش چاه حفر کند.
چاهکن آمد و مشغول شد.
چند روزی زمین را میکند اما به آب نمیرسید.
هر غروب هم البته اجرت کارش را از صاحب باغ میگرفت.
تا اینکه از نرسیدن به آب خسته شد و ناامید آمد پیش صاحب باغ و گفت: "فایده ندارد. این زمین آب ندارد".

صاحب باغ هم پاسخ داد: "تو کارت را ادامه بده. اگر برای ما آب ندارد، برای شما که نان دارد!"

[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ٩:٥٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هنگامی که ابزار اندرویدی خود را روت می‌کنید یا رام شخصی را بر روی آن نصب می‌کنید، می‌بایست شماره firmware یا همان سفت افزار خود را بدانید. این شماره لزوما برای دو دستگاه با مدل یکسان یکی نیست. برای مثال تمامی Galaxy S3‌های سامسونگ مدل یکسانی دارند ولی شماره سفت افزار یکسانی ندارند. امروز در این بخش به شما کمک می‌کنیم تا این عدد را پیدا کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ٩:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان بالاخره به راز فواران سیاهچاله‌ها پی بردند. نتایج تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد که فوران‌های سیاهچاله‌ای از جنس «ماده» هستند. تا پیش از تصور می‌شد که ترکیبی از ماده و پاد ماده از درون سیاهچاله‌ها به بیرون پرتاب می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ۸:٢۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یکی از بزرگترین ایراداتی که تا به امروز بر ساعت هوشمند سامسونگ وارد بوده، عملکرد ضعیف آن در زمینه نمایش نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن‌ها است. اما به نظر می‌رسد که سامسونگ تمام تلاش خود را به کار بسته تا این مشکل را رفع کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ۸:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

لنزهای رنگی در طیفهای گسترده وجود دارند و اکنون یک پزشک آمریکایی به طراحی یک راه‌حل دائمی برای تغییر رنگ چشم انسان پرداخته است.

  این فرآیند موسوم به کاشت عنبیه مصنوعی شامل قرار دادن یک کاشت نازک سیلیکونی پزشکی در چشم برای تغییر ظاهر عنبیه است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ۸:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان انگلیسی دریافته‌اند که ساعت داخلی بدن ممکن است با افزایش حمله‌های قلبی و سکته مغزی ایسکمیک در صبح مرتبط باشد.

 به گفته محققان بیمارستان زنان برگهام، این یافته‌ها نشان می‌دهد که سیستم شبانه‌روزی یا ساعت داخلی بدن با افزایش خطر رویدادهای قلبی‌عروقی در صبح ارتباط دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ۸:۱٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

السّلامُ عَلیَکَ یا ابوالفَضلِ العَبّاس

آیت الله العظمی حکیم قدس سره از علمای بزرگ و مراجع بنام تقلید بود که سالها زعامت حوزه کهنسال نجف را به عهده داشت و در راه نگهبانی از دین خدا رنجها به جان خرید. آیت الله سید عباس کاشانی حائری در مورد حضرت ابوالفضل علیه السلام و سرداب و قبر مطهرش داستانی را در خدمت این مرجع بزرگوار مشاهده کرده که اینگونه نقل کرده است :

روزی در بیت آیت الله حکیم بودم که کلیددار آستان مقدس حضرت ابوالفضل علیه السلام تلفن کرد و گفت: سرداب مقدس حضرت ابوالفضل علیه السلام را آب گرفته و بیم آن می رود که ویران گردد و به حرم مطهر و گنبد و مناره ها نیز آسیب کلی وارد شود شما کاری بکنید. آیت الله حکیم فرمودند: من جمعه خواهم آمد و هر آنچه در توان دارم انجام خواهم داد.

آنگاه گروهی از علمای نجف از جمله اینجانب به همراه ایشان به کربلا و به حرم مطهر حضرت ابوالفضل علیه السلام رفتیم. آن مرجع بزرگ برای بازدید به طرف سرداب مقدس رفت و ما نیز از پی او آمدیم. اما همین که چند پله پایین رفتند دیدم نشست و با صدای بسیار بلند که تا آن روز ندیده بودم شروع به گریه کرد. همه شگفت زده و هراسان شدیم که چه شده است؟


 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ٧:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ٧:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ناسا تصویری از دو لکه عظیم در ابعاد سیاره مشتری بر چهره خورشید ثبت کرده است.

  لکه خورشیدی نخست، منطقه فعال 1890 نام دارد که طی هفته های گذشته فعالیت های خورشیدی قابل ملاحظه ای از جمله چندین فوران خورشیدی متوسط و عظیم داشته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۱:٠٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان آمریکایی تأکید می کنند، برخلاف مدل های پذیرفته شده در خصوص نحوه پردازش اطلاعات بصری توسط مغز، این عضو مهم بدن قادر به دیدن چیزهایی است که فرد آنها را نمی‌بیند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شبی از شبها، شاگردی در حال عبادت و تضرع وگریه و زاری و طلب بخشایش از خداوند بود..،

در همین حال مدتی گذشت، تا آنکه استاد خود را، بالای سرش دید، که با تعجب و حیرت؛ او را، نظاره می کند !

استاد پرسید : برای چه این همه ابراز ناراحتی و گریه و زاری می کنی؟
شاگرد گفت : برای طلب بخشش و گذشت خداوند از گناهانم، و برخورداری از لطف خداوند!

استاد گفت : سوالی می پرسم ، پاسخ ده؟
شاگرد گفت : با کمال میل؛ استاد.

استاد گفت : اگر مرغی را، پروش دهی ، هدف تو از پرورش آن چیست؟
شاگرد گفت: خوب معلوم است استاد؛ برای آنکه از گوشت و تخم مرغ آن بهره مند شوم .

استاد گفت: اگر آن مرغ، برایت گریه و زاری کند، آیا از تصمیم خود، منصرف خواهی شد؟
شاگردگفت: خوب راستش نه...! راستش نمی توانم هدف دیگری از پرورش آن مرغ، برای خود، تصور کنم!

استاد گفت: حال اگر این مرغ ، برایت تخم طلا دهد چه؟ آیا باز هم او را، خواهی کشت، تا از آن بهره مند گردی؟!
شاگرد گفت : نه هرگز استاد، مطمئنا آن تخمها، برایم مهمتر و با ارزش تر ، خواهند بود!

استاد گفت :
پس تو نیز؛ برای خداوند چنین باش.
همیشه تلاش کن، تا با ارزش تر از جسم و ذهن وگوشت و استخوانت گردی.
تلاش کن تا آنقدر برای انسانها، هستی وکائنات خداوند، با ارزش شوی
تا موردِ توجه، لطف و رحمتِ او، قرار گیری.
خداوند از تو گریه و زاری نمی خواهد،
او، از تو رشد، تعالی، کمال و با ارزش شدن را میخواهد و می پذیرد.
« نه ابراز ناراحتی و گریه و زاری را.....!!!»

[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آیا شما هم مثل ما گاهی دوست دارید یادی از گذشته کنید. یاد روزهایی که اینترنت دایال آپ تنها راه ارتباطی دنیای وب محسوب می‌شد، از وب‌سایت‌های سنگین گرافیکی خبری نبود و گوگل هم این غول امروزی نبود. یک موتور جستجوی کوچک با صفحه‌ای ساده  و مشکی رنگ که به سختی حروف انگلیسی، لوگوی گوگل را در آن جای داده‌اند. این همان تصوری است که اگر قصد رویا پردازی در مورد گوگل دهه هشتاد را داشته باشیم، به آن متوسل خواهیم شد. رویا پردازی که توسط گروهی خلاق به شکل یک وب‌سایت واقعی در آمد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بیش از 98 درصد تمامی مقاله‌های علمی که امروزه منتشر می‌شوند، انگلیسی هستند اما همواره این طور نبوده است.

 به گفته مایگل گوردین، مورخ علوم در دانشگاه پرینستون، زمانی، لاتین، زبان علمی در اروپا بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شاید با شنیدن کلماتی چون قطعه یخ و کشتی، شما نیز کشتی عظیم تایتانیک را به یاد آورید که در اثر برخورد با قطعه یخی بزرگ غرق شده و درون‌مایه‌ی ایجاد داستان‌های متعددی شد که حول این واقعه شکل گرفتند. در حدود 5 ماه پیش، یک قطعه یخی بزرگ، موطن اصلی خود، یعنی قطب جنوب را ترک کرده و رو به سوی شمال آورده است. محققان نیز با شناسایی این قطعه یخ، سعی در پیش‌بینی مسیر آن و پیش‌گیری از وقوع حادثه‌ای مشابه دارند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آیا آیپد دارید و به دنبال اپلیکیشنی مناسب و قدرتمند برای ساخت و ویرایش فایل‌های آفیس مایکروسافت هستید؟ موضوعی که مایکروسافت مدت‌هاست کاربران اپل را برای رسیدن به چنین برنامه‌ای نادیده گرفته است. اما این بار تولیدکنندگان مستقل کوچکی وجود دارند که در برابر مایکروسافت قد علم کنند و راه حل تازه‌ای برای نجات کاربران آیپد از این مشکل فراهم آورند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ٩:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]


روزی از میلتون، شاعر معروف انگلیسی پرسیدند ...

«چرا ولیعهد انگلستان می تواند در ۱۴ سالگی بر تخت سلطنت بنشیند و سلطنت کند؛ اما تا ۱۸ سال نداشته باشد نمی تواند ازدواج کند؟»

میلتون گفت ...
.
.
.
.
«به خاطر این که اداره کردن یک مملکت از اداره کردن یک زن به مراتب آسان تر است!»

[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۸:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فناوری این بار به داد کسانی رسیده است که استخوان کافی ندارند! احتمالا تعدادی از شما خوانندگان عزیز تاکنون با مشکلات دندانی شدید دست و پنجه نرم کرده اید و تعداد اندکی نیز با ایمپلنت‌های دندانی آشنایی دارید. این فناوری جدید امیدهای تازه‌ای را برای افرادی که با مشکلات مادرزادی یا بیماری‌های استخوانی دهانی مواجهند نوید می‌دهد. این افراد به دلیل نداشتن حجم استخوان سالم کافی نمی‌توانند از ایمپلنت‌های دندانی استفاده کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۸:۱٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

قدیمی‌ترین فسیل جهان، تصویری رنگارنگ از اجداد میکروبی را نشان می دهد که در یک جامعه میکروسکوپی در حدود 3.5 میلیارد سال قبل می زیسته‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۸:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان کانادایی در پژوهش جدید خود نشان داده‌اند مادرانی که در طول بارداری ورزش می‌کنند، کودکان باهوشتری خواهند داشت.

  محققان دانشگاه مونترال دریافتند که قرار گرفتن در معرض فعالیت فیزیکی در رحم می‌تواند رشد مغز را ارتقا بخشد و تنها یک جلسه 20 دقیقه‌ای در هفته می‌تواند تفاوت زیادی را ایجاد کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۸:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان در تلاش برای ساخت سریع‌ترین و قدرتمندترین رایانه‌های جهان توانسته‌اند گام دیگری به سوی ساخت یک نمونه پیش‌ساخت عملی نزدیک شده و راهی برای حفظ رایانه‌های کوانتومی نسل آینده در برابر نویزهای خارجی مخرب شناسایی کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٥ ] [ ۸:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تصاویر ناسا دیدگاه‌های جدیدی را در خصوص قوی‌ترین توفان‌ زمین ارائه می‌دهند.

  این تصاویر از ابزار «ژرفاسنج مادون‌قرمز جوی ناسا» (AIRS) بر روی بورد سفینه‌ فضایی Aqua ناسا و همچنین scatterometer باد اقیانوسی OceanSAT-2 متعلق به سازمان تحقیقات فضایی هند به دست آمده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۱ ] [ ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از دانشمندان دانشگاه ویرجینیا با الهام از حسگر کینکت شرکت مایکروسافت، فناوری جدیدی ابداع کرده‌اند که به نظارت بر رفتارهای پرخاشگرانه پیش از آغاز دعوا یا کتک‌کاری کمک خواهد کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۱ ] [ ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

انیمیشن ساخت یک گروه آلمانی به نمایش کنه‌های گرد و غبار موجود در خانه‌ها پرداخته که بیشتر شبیه موجودات بیگانه هستند.

  فیلم گروه فرآورده‌های علمی Sciepro نشان می‌دهد که چگونه این موجودات به حرکت و تغذیه از ضایعات پوست انسان می‌پردازد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۱ ] [ ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

برای افراد مبتلا به خوانش پریشی، جهان واژگان و اعداد می‌تواند بهم ریخته و گیج کننده بنظر برسد؛ اکنون یکی از این مبتلایان برای نمایش دیدگاه این افراد در مورد کتاب‌ها، واژگان روی نشانه‌ها و اعداد به طراحی یک کتاب پرداخته است.

  کتاب «نمی‌دانم دیدگاه مبتلایان به خوانش‌پریشی چگونه است؟» نشان داده که چگونه حروف بزرگ در زبان انگلیسی ممکن است با حروف کوچک مخلوط شده، واژگان در هم ریخته و اینکه چگونه فونتهای مختلف می‌توانند بر آسان خواندن کلمات تاثیر بگذارند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۱ ] [ ۱۱:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سامسونگ و اینتل دو کمپانی بزرگ در زمینه ی تولید محصولات الکترونیکی هستند که از سیستم‌عامل تایزن پشتیبانی می‌کنند. امید‌ها به مشاهده‌ی یک گوشی‌هوشمند با سیستم‌عامل تایزن در سال جاری بسیار بالا بود، اما زمزه‌هایی از به تعویق افتادن عرضه‌ی تلفن‌های تایزنی به گوشی می‌رسد که گویی به واقعیت نزدیک‌تر هستند، بنابراین به احتمال فراوان سال 2014، تلفن‌های هوشمند تایزنی به بازار عرضه خواهند شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۱ ] [ ۸:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مرد نصفه شب در حالی که مست بوده میاد خونه و دستش می خوره به کوزه ی سفالی گرون قیمتی که زنش خیلی دوستش داشته، کوزه میوفته زمین و میشکنه مرد هم همونجا خوابش می بره..!
زن بیدار میشه میاد اون رو می کشه کنار و همه چیو تمیز می کنه..!
صبح که مرد از خواب بیدار میشه انتظار داشت که زنش جر و بحث و شروع کنه و این کارو تا شب ادامه بده ..!مرد در حالی که دعا می کرد که این اتفاق نیوفته میره آشپزخونه تا یه چیزی بخوره؛که متوجه یه نامه روی در یخچال می شه که زنش براش نوشته:
زن : عشق من صبحانه ی مورد علاقه ت روی میز آماده ست
من صبح زود باید بیدار می شدم تا برم برای ناهار مورد علاقه ت خرید کنم!
زود بر می گردم پیشت عشق من
دوست دارم خیلی زیاد
مرد که خیلی تعجب کرده بود میره پیشه پسرش و ازش می پرسه که دیشب چه اتفاقی افتاده بود؟
پسرش می گه : دیشب وقتی مامان تو رو برد تو تخت خواب که بخوابی و شروع کرد به اینکه لباس و کفشت رو در بیاره تو در حالی که خیلی مست بودی
بهش گفتی:
هی خانوووم ، تنهااااام بزار ، بهم دست نزن!
من ازدواج کردم..

[ ۱۳٩٢/۸/٢۱ ] [ ٧:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

وب سایت Information Geographies که وابسته به آکسفورد است، نمودارهای جالبی را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌کند. این وب سایت اخیرا نسبت به ارائه یک نقشه از جهان اقدام نموده که در آن، پربازدیدترین وب سایت در هر کشور مشخص شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۱ ] [ ٧:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ژاپن یکی از کشورهای قدر در زمینه‌ی تولید خودرو است و کمپانی‌های خودروسازی ژاپنی از پیشروترین تولیدکنندگان خودرو در جهان به‌شمار می‌روند، بطوریکه برخی از فناوری‌های موجود در صنعت خودروسازی وامدار وجود خودروسازان ژاپنی است. با نزدیک شدن به نمایشگاه خودروی توکیو، خودروسازان ژاپنی مهیای حضور در این نمایشگاه می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢۱ ] [ ٧:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان، دستکش‌ وایرلس جدیدی ابداع کرده‌اند که قادر به انجام فعالیت‌هایی مانند جواب‌دادن به تماس تلفنی و نواختن موسیقی است.

  این دستکش که توسط شرکت «فناوری‌های Blue Infusion » ابداع شده، دارای ابزار الکترونیکی یکپارچه، وای ‌فای قابل‌حذف و ماژول‌های بلوتوثی است که دستکش را به ابزار سازگار متصل می‌کنند. این ابزار تماما در دستکش دست چپ تعبیه شده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ۱:۳۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

جراحان رباتیک قادر به استفاده از ابزار بسیار ظریف بر روی انگشتان دست خود هستند که میزان دقت جراحی را بالا برده و درصد قابل توجهی از خطاهای انسانی را کاهش داده و می‌توانند سطح مراقبت‌های بهداشتی در قرن 21 را ایمن و کارآمدتر کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ۱:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهش جدید محققان شرکت یونیلیور برای اولین بار نشان داده که زنان با چهره جوان‌تر برای مدت طولانی‌تری زندگی کرده و از فشار خون پایین‌تری برخوردارند.

  محققان نشان داده‌اند که این گروه زنان به دلیل فشار خون پایین‌تر با احتمال خطر ابتلای کمتر به بیماری‌های قلبی عروقی مانند حمله و سکته مغزی روبرو هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تلسکوپ هابل توانسته تصویری از یک انفجار ستاره‌ای را ثبت کند که به شکل‌گیری ابرنواختر SN 2013ek در کهکشان مارپیچی NGC 6984 منجر شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

حتما تا به حال در مورد آسیب پذیری اندروید در برابر ویروس‌ها و تروجان‌ها اخبار زیادی به گوش‌تان رسیده است. مطالعات آزمایشگاهی انجام شده توسط Bluebox Security – که یک اپ امنیتی نیز برای اندروید دارد- نشان می‌دهد که بسیاری از افراد تازه کار به احتمال زیاد دچار یکی از مشکلات امنیتی می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ۸:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی حکیمی در میان کشتزارها قدم می‌زد که با مرد جوان غمگینی روبه‌رو شد. حکیم گفت: «حیف است در چنین روز زیبایی غمگین باشی.» مرد جوان نگاهی به دور و اطراف خود انداخت و پاسخ داد: «حیف است!؟ من که متوجه منظورتان نمی‌شوم!» گرچه چشمان او مناظر طبیعت را می‌دید اما به قدری فکرش پریشان بود که آنچه را که باید، دریافت نمی‌کرد. حکیم با شور و شعف اطراف را می‌نگریست و به گردش خود ادامه می‌داد و درحالی‌که به سوی برکه می‌رفت از مرد جوان دعوت کرد تا او را همراهی کند.

به کنار برکه رسیدند، برکه آرام بود. گویی آن را با درختان چنار و برگ‌های سبز و درخشانش قاب کرده بودند. صدای چهچههٔ پرندگان از لابه لای شاخه های درختان در آن محیط آرام و ساکت، موسیقی دلنوازی می‌نواخت. حکیم در حالی که زمین مجاور خود را با نوازش پاک می‌کرد از جوان دعوت کرد که بنشیند.

سپس رو به جوان کرد و گفت : «خواهش می‌کنم یک سنگ کوچک بردار و آن را در برکه بینداز.» مرد جوان سنگریزه ای برداشت و با تمام قوا آن را درون آب پرتاب کرد. حکیم گفت: «بگو چه می‌بینی؟» مرد جوان گفت : «من آب موج‌دار را می‌بینم.» حکیم پرسید: «این امواج از کجا آمده‌اند؟» جوان گفت: «از سنگریزه ای که من در برکه انداختم.» حکیم گفت: «پس خواهش می‌کنم دستت را در آب فرو کن و حلقه های موج را متوقف کن.» مرد جوان دستش را نزدیک حلقه ای برد و در آب فرو کرد. این کار او باعث شد حلقه های جدید و بزرگ‌تری به وجود آید. گیج شده بود. چرا اوضاع بدتر شد؟ از طرفی متوجه منظور حکیم نمی‌شد.

حکیم پرسید: «آیا توانستی حلقه های موج را متوقف کنی؟» جوان گفت: «نه! با این کارم فقط حلقه های بیشتر و بزرگ تری تولید کردم.» حکیم پرسید : «اگر از ابتدا سنگریزه را متوقف می‌کردی چه!؟».

حکیم گفت: «از این پس در زندگی‌ات مواظب سنگریزه‌های بسیار کوچک اشتباهاتت باش که قبل از افتادن آن‌ها در دریای وجودت مانع آن‌ها شوی. هیچ وقت سعی نکن زمان و انرژی‌ات را برای بازگرداندن گذشته و جبران اشتباهاتت هدر دهی.».

 

نکته مهم حکایت:
آثار اشتباهات با توجه به بزرگی و کوچکی آن‌ها بعد از گذشت مدتی طولانی و یا کوتاه محو و ناپدید می‌شوند. همان طور که اگر منتظر بمانی حلقه های موج هم از بین خواهند رفت. اما اگر مراقب اشتباهات بعدی‌ات نباشی، همیشه دریای وجودت پر از موج و تشویش خواهد بود. بهتر است قبل از انجام هر عملی با فکر و تدبیر عواقب آن را بسنجی و سپس عمل کنی. بعد از حادثه‌ای بیهوده دست و پا زدن فقط اوضاع را بدتر می‌کند.

گاهی بهترین عمل، بی عملی است.

[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ۸:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آبفشان‌ها و چشمه‌های آب گرم پدیده‌هایی طبیعی بوده که ناشی از گرم شدن آب‌های عمقی زمین توسط نیروی گرمایی آن می‌باشند . این آب‌های گرم به سطح زمین راه یافته و به صورت چشمه‌ها یا حوضچه‌هایی دیده می‌شوند. البته در مورد آبفشانها باید گفت که آب زیرزمینی باید به میزان قابل توجهی داغ شده باشد تا بتواند راه خود را به سطح زمین هموار نماید. در ادامه شما را با مشهورترین چشمه ها و آبفشان‌های جهان آشنا خواهشم کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ٧:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شاید شما نیز تا به‌حال با سیستم‌هایی روبرو شده‌اید که علی‌رغم وجود آنتی‌ویروس و نرم‌افزار‌های امنیتی، همچنان از وجود بدافزارها و برنامه‌های مخرب رنج می‌برند. در این شرایط برخی افراد اقدام به نصب مجدد سیستم‌عامل خود می‌کنند که در برخی اوقات، اقدام چندان مناسبی نیست. در این موارد می‌توان از دیسک بوت آنتی‌ویروس برای پاک کردن سیستم استفاده کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ٧:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ٧:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در سال 1578 میلادی در شهر رم مجموعه ای از هزاران قبر قدیمی وابسته به شهدای مسیحی کشف شد.در بین این اجساد، جسد های افراد مطرحی همچون سنت البرتوس ، سنت والریوس ، سنت والنتین و .... نیز یافت شد که بلافاصله به کلیسای کاتولیک فرستاده شد تا آثاری مقدسی که بدلیل تهاجم ها آسیب دیده بودند بازسازی گردند. این اجساد همگی با لباس های فاخر و جواهرات تقدیس شده اند که به اعتقاد آنها نشانه راحتی و آسایش در زندگی پس از مرگ است. در طی سالیان گذشته پائول کودوناریس عکاس حرفه ای در عکاسی از مومیایی ها و اجساد توانسته به این اجساد دسترسی داشته باشد و عکس های بی نظیری از آنها تهیه کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٢٠ ] [ ٧:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کشیش سوار هواپیما شد. کنفرانسی تازه به پایان رسیده بود و او می‎رفت تا در کنفرانس دیگری شرکت کند؛ می‎رفت تا خلق خدا را هدایت کند و به سوی خدا بخواند و به رحمت الهی امیدوار سازد. در جای خویش قرار گرفت. اندکی گذشت، ابری آسمان را پوشانده بود، امّا زیاد جدّی به نظر نمی‎رسید.
مسافران شادمان بودند که سفرشان به زودی شروع خواهد شد.

هواپیما از زمین برخاست. اندکی بعد، کمربندها را مسافران گشودند تا کمی بیاسایند. پاسی گذشت. همه به گفتگو مشغول؛ کشیش در دریای اندیشه غوطه‌ور که در جمع بعد چه‎ها باید گفت و چگونه بر مردم تأثیر باید گذاشت.
ناگاه، چراغ بالای سرش روشن شد: "کمربندها را ببندید!" همه با اکراه کمربندها را بستند؛ امّا زیاد موضوع را جدّی نگرفتند. اندکی بعد، صدای ظریفی از بلندگو به گوش رسید، "از نوشابه دادن فعلاً معذوریم؛ طوفان در پیش است."

موجی از نگرانی به دلها راه یافت، امّا همانجا جا خوش کرد و در چهره‌ها اثری ظاهر نشد، گویی همه می‌کوشیدند خود را آرام نشان دهند. باز هم کمی گذشت و صدای ظریف دیگربار بلند شد، "با پوزش فعلاً غذا داده نمی‌شود؛
طوفان در راه است و شدّت دارد." نگرانی، چون دریایی که بادی سهمگین به آن یورش برده باشد، از درون دلها به چهره‌ها راه یافت و آثارش اندک اندک نمایان شد.
طوفان شروع شد؛ صاعقه درخشید، نعرهء رعد برخاست و صدای موتورهای هواپیما را در غرّش خود محو و نابود ساخت؛ کشیش نیک نگریست؛ بعضی دستها به دعا برداشته شد؛ امّا سکوتی مرگبار بر تمام هواپیما سایه افکنده بود؛ طولی نکشید که هواپیما همانند چوب‎پنبه بر روی دریایی خروشان بالا رفت و دیگربار فرود افتاد، گویی هم‌اکنون به زمین برخورد می‎کند و از هم متلاشی
می‎گردد. کشیش نیز نگران شد؛ اضطراب به جانش چنگ انداخت؛ از آن همه که برای گفتن به مردم در ذهن اندوخته بود، هیچ باقی نماند؛ گویی حبابی بود
که به نوک خارک ترکیده بود؛ پنداری خود کشیش هم به آنچه که می‌خواست بگوید ایمانی نداشت. سعی کرد اضطراب را از خود برهاند؛ امّا سودی نداشت.

همه آشفته بودند و نگران رسیدن به مقصد و از خویش پرسان که آیا از این سفر جان به سلامت به در خواهند برد.
نگاهی به دیگران انداخت؛ نبود کسی که نگران نباشد و به گونه‎ای دست به دامن خدا نشده باشد. ناگاه نگاهش به دخترکی افتاد خردسال؛ آرام و بی‎صدا نشسته بود و کتابش را می‌خواند؛ یک پایش را جمع کرده، زیر خود قرار داده بود. ابداً اضطراب در دنیای او راه نداشت؛ آرام و آسوده‌خاطر نشسته بود.

گاهی چشمانش را می‎بست، و سپس می‎گشود و دیگربار به خواندن ادامه می‎داد.
پاهایش را دراز کرد، اندکی خود را کش و قوس داد، گویی می‎خواهد خستگی سفر را از تن براند؛ دیگربار به خواندن کتاب پرداخت؛ آرامشی زیبا چهره‌اش را در خود فرو برده بود.
هواپیما زیر ضربات طوفان مبارزه می‎کرد، گویی طوفان مشت‎های گره کردهء خود را به بدنهء هواپیما می‎کوفت، یا می‎خواست مسافران را که مشتاق زمین سفت و محکمی در زیر پای بودند، بترساند. هواپیما را چون توپی به بالا پرتاب می‎کرد و دیگربار فرود می‎آورد. امّا این همه در آن دخترک خردسال هیچ تأثیری نداشت، گویی در گهواره نشسته و آرام تکان می‎خورد و در آن آرامش بی‎مانند به خواندن کتابش ادامه می‎داد.

کشیش ابداً نمی‎توانست باور کند؛ در جایی که هیچیک از بزرگسالان از امواج ترس در امان نبود، او چگونه می‎توانست چنین ساکن و خاموش بماند و آرامش خویش حفظ کند. بالاخره هواپیما از چنگ طوفان رها شد، به مقصد رسید، فرود آمد. مسافران، گویی با فرار از هواپیما از طوفان می‎گریزند، شتابان هواپیما را ترک کردند، امّا کشیش همچنان بر جای خویش نشست. او می‎خواست راز این آرامش را بداند. همه رفتند؛ او ماند و دخترک. کشیش به او نزدیک شد و از طوفان سخن گفت و هواپیما که چون توپی روی امواج حرکت می‌کرد.
سپس از آرامش او پرسید و سببش؛ سؤال کرد که چرا هراس را در دلش راهی نبود آنگاه که همه هراسان بودند.
دخترک به سادگی جواب داد، "چون پدرم خلبان بود؛ او داشت مرا به خانه می‎برد؛ اطمینان داشتم که هیچ نخواهد شد و او مرا در میان این طوفان به سلامت به مقصد خواهد رساند؛ ما عازم خانه بودیم؛ پدرم مراقب بود؛ او خلبان ماهری است."
گویی آب سردی بود بر بدن کشیش؛ سخن از اطمینان گفتن و خود به آن ایمان داشتن؛
این است راز آرامش و فراغت از اضطراب!

[ ۱۳٩٢/۸/۱٩ ] [ ۳:٢٢ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک دانشجوی معماری اسپانیایی به طراحی یک شهر به اصطلاح پادار پرداخته که می‌تواند در جست‌وجوی شغل‌ها و منابع بهتر در اطراف حرکت کند.

  مفهوم مانوئل دومینیگز شامل شهری کوچ‌نشین است که از زنجیرهای کاترپیلار شبیه نمونه‌های مورد استفاده در تانکها جهت حرکت به مناطق حاوی مشاغل بهتر برای ساکنین برخوردار است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٩ ] [ ۳:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شرکت خودروسازی تویوتا، ماه آینده قصد دارد یک خودرو مفهومی را در نمایشگاه خودرو توکیو رونمایی کند که احساسات راننده را می‌خواند.

  خودروی FV2 این شرکت ژاپنی به منظور ایجاد بک رابطه فیزیکی و احساسی قوی‌تر با راننده طراحی شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٩ ] [ ۳:٠۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان معتقدند میزان زمان زنده‌ماندن یک شخص در درون تابوت به میزان هوای موجود در درون خود تابوت بستگی دارد.

  هر چه شخصی کوچک‌تر باشد، مدت‌ زمان بیشتری می‌تواند زنده بماند، زیرا فضای کمتری اشغال می‌کند و این به معنای وجود فضای بیشتر برای اکسیژن است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۸ ] [ ۸:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

فیل‌ها هنگام مرگ همنوعشان مانند انسان‌ها سوگواری می‌کنند، اشک می‌ریزند و در مراسمی برای تدفین جسد شرکت می‌کنند.

  محققان دانشگاه ساسکس همچنین مدعی‌ا‌ند اثرات زیانبار عزای مرگ همنوع به ویژه والدین دهه‌ها با فیل‌ها می‌ماند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۸ ] [ ۸:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خواندن رمان می‌تواند به عنوان یک عامل قابل‌توجه در فرایند توانبخشی افرادی که در مرخصی استعلاجی به سر می‌برند، عمل ‌کند.

  مطالعه بین‌رشته‌ای دانشمندان دانشگاه گوتنبرگ در خصوص تجارب زنان بیمار نشان می‌دهد خواندن رمان سلامتی آن‌ها را ارتقا می‌دهد. چنین پدیده‌ای «کتاب‌درمانی» نام دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۸ ] [ ۸:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از محققان نخستین سیاه‌چاله‌هایی را در خوشه‌ ستاره‌ای کروی واقع در کهشکان راه شیری یافته‌اند که تئوری‌های 40 ساله مبنی بر عدم احتمال وجود آن‌ها را زیر سوال می‌برد.

  «تیم ماکارون» از دانشگاه تگزاس و تیم علمی‌اش وجود این سیاهچاله‌ها را با استفاده از آرایه‌ای از تلسکوپ‌های رادیویی شناسایی کرده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۸ ] [ ٧:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ویتنام با هدف مقابله با گسترش بیماری تب دانگ، لشگری از پشه‌های مهندسی شده حامل نوع خاصی باکتری را در مناطق پر خطر این کشور رها سازی می‌کند.

 بیماری تب دانگ توسط پشه‌های آئدس ایجیپتی (Aedes aegypti) منتقل می‌شود و اگر بیماری به موقع تشخیص داده و درمان نشود، فرد در خطر مرگ قرار می گیرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۸ ] [ ٧:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
دختر کوچکی هر روز پیاده به مدرسه می‌رفت و بر می‌گشت. با اینکه آن روز صبح هوا زیاد خوب نبود و آسمان نیز ابری بود، دختر بچه طبق معمولِ همیشه، پیاده بسوی مدرسه راه افتاد.
 
بعد از ظهر که شد، ‌هوا رو به وخامت گذاشت و طوفان و رعد و برق شدیدی درگرفت. مادر کودک که نگران شده بود مبادا دخترش در راه بازگشت از طوفان بترسد یا اینکه رعد و برق بلایی بر سر او بیاورد، تصمیم گرفت که با اتومبیل بدنبال دخترش برود.
با شنیدن صدای رعد و دیدن برقی که آسمان را مانند خنجری درید، با عجله سوار ماشینش شده و به طرف مدرسه دخترش حرکت کرد.اواسط راه، ناگهان چشمش به دخترش افتاد که مثل همیشه پیاده به طرف منزل در حرکت بود، ولی با هر برقی که در آسمان زده میشد ، او می‌ایستاد ، به آسمان نگاه می‌کرد و لبخند می زد و این کار با هر دفعه رعد و برق تکرار می‌شد.
زمانیکه مادر اتومبیل خود را به کنار دخترک رساند، شیشه پنجره را پایین کشید و از او پرسید: چکار می‌کنی؟ چرا همینطور بین راه می ایستی؟
دخترک پاسخ داد: من سعی می‌کنم صورتم قشنگ بنظر بیاید، چون خداوند دارد مرتب از من عکس می‌گیرد!
باشد که خداوند همواره حامی شما بوده و هنگام رویارویی با طوفان‌های زندگی کنارتان باشد. در طوفانها لبخند را فراموش نکنید!

[ ۱۳٩٢/۸/۱۸ ] [ ٧:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نابینا: «مگر شرط نکردیم از گیلاسهای این سبد یکی یکی بخوریم؟»

بینا: «آری.»

نابینا: «پس تو با چه عذری سه تا سه تا میخوری؟»

بینا: «تو حقیقتاً نابینایی؟»

نابینا: «مادرزاد.»

بینا: «چگونه دریافتی من سه تا سه تا میخورم؟»

نابینا: «آن گونه که من دو تا دو تا میخورم و تو هیچ معترض نمیشوی.»

[ ۱۳٩٢/۸/۱٥ ] [ ٧:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خودروی بدون راننده گوگل از زمان معرفی تا کنون سر و صدای زیادی به پا کرده است. گوگل سعی داشته تا طی این مدت اقدامات متنوعی را برای بهینه‌سازی این خودرو پیاده‌سازی نماید. حال این کمپانی مدعی شده که بر اساس اطلاعات به دست آمده، خودروی بدون راننده آن بسیار ایمن‌تر و دقیق‌تر از یک راننده واقعی عمل می‌کند!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٥ ] [ ٧:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک پژوهش جدید در دانشگاه Scarborough تورنتو نشان می‌دهد افرادی که در خصوص افکار و عواطفشان هوشیار هستند، کمتر تحت تاثیر بازخورد مثبت از جانب دیگران قرار می‌گیرند.

  این مطالعه که به رهبری ریما تپر انجام شد، نشان می‌دهد افرادی که اندیشمند هستند، در مقایسه با هم‌سن و سال‌های‌ کمتر متفکرشان، پاسخ عصبی کمتری را به بازخوردهای مثبت نشان می‌دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٥ ] [ ٧:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از محققان دانشگاه توکیو از ساخت رباتی خبر داده‌اند که همه بازی‌های «سنگ - کاغذ - قیچی» را با به کارگیری واکنش‌های آنی برنده می‌شود.

  گفته می‌شود که پیچیدگی مغز انسان به طور مصنوعی قابل شبیه سازی نیست اما همه نورون‌ها و سیناپس‌های انسان نمی‌تواند بازی انتخابی این ربات را شکست دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٥ ] [ ٧:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مطالعات صورت گرفته با کمک داده‌های تلسکوپ کپلر نشان می‌دهد، حداقل 8.8 میلیارد سیاره بیگانه در ابعاد زمین در کهکشان راه شیری وجود دارد که در منطقه قابل سکونت ستارگان شبه خورشیدی در حال چرخش هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٥ ] [ ٧:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هر چند دانشمندان تا کنون نظریه‌های زیادی پیرامون ابرنواخترها را توسعه داده‌اند، اما تا به حال مشاهده یکی از این ابرنواخترها امکان پذیر نبوده است. به لطف فناوری‌ها و ابزارهای جدیدی که امروزه در دسترس محققان قرار گرفته، گروهی از دانشمندان در دانشگاه ایلتی اوهایو معتقدند که ما می‌توانیم یکی از این پدیده‌های کمیاب و خارق العاده را تا حدودا 50 سال دیگر شاهد باشیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ۸:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

امروز شاهد ارائه تنوع گسترده‌ ای از محصولاتی با کاربردهای اغراق گونه‌ هستیم. در اصل این محصولات، تکنولوژی‌های نوینی محسوب می‌شوند که از دنیای علمی-تخیلی الهام گرفته شده‌اند. اکنون تکه‌های گوناگونی از این دنیای تخیلی به زندگی واقعی ما هم راه یافته‌اند. در ادامه به معرفی برخی از این فناوری‌ها خواهیم پرداخت که پتانسیل تبدیل شدن به یک کالای فراگیر را دارا می‌باشند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ۸:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شرکت لاکهید مارتین تا چند سال آینده هواپیمای مافوق‌صوت جدید و با قابلیت سرعت شش برابر صوت را عرضه می‌کند.

  زمانی که «پرنده سیاه SR-71» در سال 1998 بازنشسته شد، نه تنها یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماها بلکه یکی از زیباترین سامانه‌های هوانوردی تا آن زمان به شمار می‌آمد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ٧:٥٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک مطالعه علمی شناختی جدید با استفاده از رهگیری‌کننده‌های رایانه‌یی چشم نشان می‌دهد دست کم 50 درصد افراد می‌توانند حرکات دست خود را حتی در غیاب کامل نور مشاهده کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ٧:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهش جدید محققان ترک نشان داده که گرانش ممکن است بتواند تاثیرات ظاهرا متناقض تستوسترون را در طاسی با الگوی مردانه یا ریزش موی آندروژنیک(AGA) توضیح دهد.

  دکتر امین تونکای اوستونر، جراح پلاستیک در آنکارا اظهار کرد که نیروی کشش به سمت پائین که توسط گرانش در پوست سر ایجاد می‌شود، عامل اصلی رویدادهایی است که به ریزش موی پیشرونده در طاسی با الگوی مردانه منجر می‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ٧:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دانشگاه فناوری تگزاس بر این باورند که توانسته‌اند پاسخ سوالی در مورد چگونگی آغاز حیات در زمین در بیش از 3.8 میلیارد سال قبل را پیدا کنند.

  محققان بر این باورند که سیارکها و شهاب‌سنگها علاوه بر انتقال آب و ترکیبات شیمیایی حیات، دهانه‌های برخوردی ایجاد کرده‌اند که واکنشهای شیمیایی شکل دهنده سلولهای زنده در آن رخ داده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ٧:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان دریافته‌اند که ابر عظیم گاز هیدروژنی «اسمیت» که در مسیر برخورد با کهکشان راه شیری قرار داشته، از این پایان بد دور خواهد بود چرا که یک میدان مغناطیسی موجود در داخل این ابر احتمالا از آن در زمان سقوط محافظت خواهد کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ٧:۳٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در یک هفته گذشته بیش از 10 جرقه خورشیدی از سوی ستاره میزبان منظومه شمسی منفجر شده و تابش‌هایی را به سوی زمین ارسال کرده که می‌تواند ارتباطات جهانی را مختل کند.

  سازمان ملی جوی و اقیانوسی آمریکا در پی شدت گرفتن ناگهانی فعالیت‌های خورشیدی، چهار هشدار قطع علائم رادیویی را در چند روز گذشته منتشر کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ٧:٢٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مرد کشاورزی که خیلی شاد بود و از هیچ ناملایمت زندگی شکایتی نداشت در دیار شیوانا زندگی می‌کرد. همیشه بر لب‌هایش خنده بود و در حرکاتش شادی و نشاط موج می‌زد. این مرد همسایه‌ای داشت که دامپروری می‌کرد. او برعکس مرد کشاورز همیشه شاد نبود و شبانه‌روز کار می‌کرد تا بتواند پول و سرمایه بیشتری به دست آورد. روزی مرد دامدار شیوانا را در بازار دید و صحبت را به همسایه شادش کشاند و گفت: "این مرد کشاورز اعصاب مرا به هم ریخته است. وضع زندگی‌اش زیاد هم جالب نیست و فقط بخور و نمیری به دست می‌آورد، اما حتی یک لحظه هم نشده که خنده و استراحت و تفریح از یادش برود. غروب‌ها زن و بچه‌هایش را می‌آورد به مزرعه و تا پاسی از شب به بازی و خوشی می‌پردازد. هر کس هم که به او می‌رسد یا باید مانند او شاد و بانشاط شود و یا این‌که از او فاصله بگیرد. خلاصه این همسایه به جای این‌که بیشتر کار کند و سرمایه بیشتری به دست آورد سال‌های جوانی را به خوشی و شادی بی‌فایده سپری می‌کند."

شیوانا از مرد دامدار پرسید: "تو چرا این همه کار می‌کنی؟"
دامدار پاسخ داد: "معلوم است. من به فکر آینده خودم و زن و بچه‌ام هستم. می‌خواهم تا می‌توانم پول و ثروت جمع کنم. بعد دام‌های بیشتری بخرم و برای تغذیه این دام‌ها مزارع بیشتری هم فراهم کنم. بعد می‌خواهم به روستاها و دهکده‌های دیگر دام بفروشم و از این راه در آن روستاها هم برای خودم مزرعه و دامداری بسازم."

شیوانا گفت: "آخر این همه تلاش قرار است چه بشود؟"
دامدار گفت: "خوب آخر این مسیر وقتی پیر شدم کم‌کم کارهایم را سبک‌تر می‌کنم تا بیشتر با بچه‌ها و همسرم باشم. البته قبول دارم که تا آن موقع بچه‌هایم بزرگ شده‌اند و سر زندگی خودشان رفته‌اند و همسرم پیر و از کارافتاده شده، اما به هر حال ایام پیری سعی می‌کنم بیشتر کنار خانواده‌ام باشم. قصد دارم یک مزرعه خصوصی برای خودم مهیا کنم که از وسط آن نهری زیبا روان باشد و غروب‌ها با همسر و فرزندان و نوه‌هایم کنار نهر بنشینیم و خاطره خوب تعریف کنیم و از زندگی لذت ببریم و خلاصه انتهای زندگی از آن استفاده کنیم و شاد باشیم."

شیوانا با لبخند گفت: "چیزی که تو در انتهای زندگی با قربانی کردن جوانی همسرت و بدون پدر بزرگ شدن فرزندانت و به زحمت انداختن و سخت‌گیری بیش از حد خود در ایام جوانی و میان‌سالی می‌خواهی به آن برسی، این همسایه مزرعه‌دار تو همین الان که همسرش جوان است و بچه‌هایش نیاز به حضور پدر دارند و خودش نیازمند استراحت و آرامش است دارد تجربه می‌کند. چیزی که تو آخر سر می‌خواهی به آن برسی او همین الان رسیده و در حال استفاده است. آخرین منزل امید تو اقامتگاه همین الان اوست. پس او سال‌ها از تو جلوتر است و تو باید از این بابت او را تحسین کنی."

[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ٧:٢٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در سالی که قحطی بیداد کرده بود و همه مردم زانوی غم به بغل گرفته بودند، مرد عارفی از کوچهای میگذشت، غلامی را دید که بسیار شادمان و خوشحال است.
به او گفت: «چه طور در چنین وضعی میخندی و شادی میکنی؟»
.
غلام جواب داد: «من غلام اربابی هستم که چندین گله و رمه دارد و تا وقتی برای او کار میکنم روزی مرا میدهد، پس چرا غمگین باشم در حالی که به او اعتماد دارم»
.
.
مرد عارف که از عرفای بزرگ بود می گوید ...

«از خودم شرم کردم که یک غلام به اربابی با چند گوسفند توکل کرده و غم به دل راه نمیدهد و من خدایی دارم که مالک تمام دنیاست و نگران روزی خود هستم!»

[ ۱۳٩٢/۸/۱۳ ] [ ٧:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان ایتالیایی در تحقیقات خود دریافته‌اند، سگ‌ها مانند انسان دارای مغز با سازماندهی نامتقارن شامل نیمکره چپ و راست برای عملکردهای متفاوت هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۳ ] [ ٧:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تیمی از دانشمندان سنگاپوری بر این باورند که توانسته‌اند راز چرایی سریعتر یخ بستن آب داغ در مقایسه با آب سرد را کشف کنند.

  اثر مپمبا از زمان ارسطو در یونان باستان شناخته شده بوده اما تاکنون دانشمندان در توضیح آن مشکل داشتند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۳ ] [ ٧:٤٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ناسا تصویر جدیدی از نزدیکترین همسایه خورشید منتشر کرده که با وجود نزدیکی بسیار زیاد آن، با چشم انسان قابل مشاهده نیست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۳ ] [ ٧:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان در حال انتشار تصاویر سه روح ستاره‌ای هستند که در نور مادون قرمز تلسکوپ فضایی اسپیتزر به دام افتاده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۳ ] [ ٧:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

احتمالا خبر قبلی در مورد اتوبوس‌های توقف ناپذیر را خواندید، حالا تصور کنید فناوری به کار رفته در آن اتوبوس‌ها به طور مشابهی برای سایر وسایل نقلیه نیز به کار رود. شرکت Hevo Power قصد دارد تا با ترکیب شارژرهای بیسیم با درهای فاضلاب که البته در همه‌ی شهر وجود دارند، این فناوری را به تمام خیابان‌های شهر گسترش دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٢ ] [ ٩:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در دوران باستان ایران به عنوان مهد علم و دانش شناخته می‌شد. دانشمندان پارسی سهمی مهم در گسترش دانش امروزی بشر در شاخه‌های گوناگونی هم‌چون طب، ریاضی، فلسفه و سایر گستره‌های علمی داشته‌اند. هم‌چنین می‌توان به نقش مهم آنان در بسط و گسترش رشته‌های جبر و شیمی اشاره کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٢ ] [ ٩:۱۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پادشاهی بود که فقط یک چشم و یک پا داشت.
پادشاه به تمام نقاشان قلمرو خود دستور داد تا یک پرتره زیبا از او نقاشی کنند.

اما هیچکدام نتوانستند؛ آنان چگونه میتوانستند با وجود نقص در یک چشم و یک پای پادشاه، نقاشی زیبایی از او بکشند؟

سرانجام یکی از نقاشان گفت که میتواند این کار را انجام دهد و یک تصویر کلاسیک از پادشاه نقاشی کرد.
نقاشی او فوقالعاده بود و همه را غافلگیر کرد.
او شاه را در حالتی نقاشی کرد که یک شکار را مورد هدف قرار داده بود؛ نشانهگیری با یک چشم بسته و یک پای خم شده.

چرا ما نتوانیم از دیگران چنین تصاویری نقاشی کنیم؛ پنهان کردن نقاط ضعف و برجسته ساختن نقاط قوت آنان

[ ۱۳٩٢/۸/۱٢ ] [ ٩:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد، حضور در جمع دوستان به افزایش جذابیت افراد کمک کرده و یکی از موفق‌ترین راه‌ها برای یافتن شریک زندگی محسوب می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٢ ] [ ٩:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در یک خورشیدگرفتگی جزئی که از شرق آمریکای شمالی تا خاورمیانه قابل مشاهده خواهد بود، ماه در روز یکشنبه (12 آبان) بین زمین و خورشید قرار خواهد گرفت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٢ ] [ ٩:٠۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ستاره‌شناسان به این نتیجه رسیده‌اند که در 50 سال آینده، در صورت بروز ابرنواختر در کهکشان راه شیری، از زمین قابل مشاهده خواهد بود.

 به گفته محققان، احتمال اینکه چنین ابرنواختری از تلسکوپ‌های تابش مادون قرمز زمین قابل مشاهده باشد، صد در صد است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱٢ ] [ ۸:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

داشتن ماهی‌های خانگی سرگرمی جالبی برای خود فرد محسوب می‌شود که علاوه بر سرگرمی تاثیرات درمانی مثبتی برای سایر افراد به همراه دارد. تصور کنید ماهی بامزه‌ای مثل نموی کوچک را در دست داشته باشید. اما واقعیت این است که همه آبزیان آن‌قدر دوست داشتنی نیستند که به عنوان حیوان خانگی انتخاب شوند. بویژه مخلوقاتی که در عمق آب‌های تیره اقیانوس و در کمین طعمه‌های از همه جا بی‌خبر نشسته‌اند. اگر مایلید با موجوداتی آشنا شوید که گویی از اعماق تیره‌ترین کابوس‌هایمان سر بر آورده‌اند در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۱ ] [ ۸:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مسافری شیک پوش داخل بانک در منهتن نیویورک شد و یک بلیط از دستگاه گرفت . وقتی شماره اش از بلندگو اعلام شد بلند شد و پیش کارشناس بانک رفت و گفت که برای مدت دو هفته قصد سفر تجاری به اروپا را داره و به همین دلیل نیاز به یک وام فوری به مبلغ 5000 دلار داده . کارشناس نگاهی به تیپ و لباس موجه مرد کرد و گفت که برای اعطای وام نیاز به قدری وثیقه و گارانتی دارد و مرد هم سریع دستش را کرد توی جیبش و کلید ماشین فراری جدیدش را که دقیقا جلوی در بانک پارک کرده بود را به کارشناس داد و رئیس بانک هم پس از تطابق مشخصات مالک خودرو بالاخره با وام آقا موافقت کرد آن هم فقط برای دو هفته کارمند بانک هم سریع کلید ماشین گران قیمت را گرفت و ماشین را به پارکینگ بانک در طبقه پائین انتقال داد .
خلاصه مرد بعد از دو هفته همان طور که قرار بود برگشت 5000 دلار + 15.86 دلار کارمزد وام را پرداخت کرد . کارشناس رو به مرد کرد و از قول رئیس بانک گفت : " از این که بانک ما رو انتخاب کردید متشکریم . " و گفت ما چک کردیم و معلوم شد که شما یک مولتی میلیونر هستید ولی فقط من یک سوال برام باقی مانده که با این همه ثروت چرا به خودتون زحمت دادین که 5000 دلار از ما وام بگیرید؟
مسافر یه نگاهی به کارشناس بیچاره کرد و گفت : " تو فقط به من بگو کجای نیویورک می توانم ماشین 250.000 دلاری را برای 2 هفته با اطمینان خاطر و با فقط 15.86 دلار پارک کنم!!!

[ ۱۳٩٢/۸/۱۱ ] [ ۸:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان در یک گام رو به جلوی دیگر در شناسایی جهان‌های قابل سکونت، برای نخستین بار موفق به کشف سیاره‌ای در ورای منظومه شمسی شدند که نه تنها به اندازه زمین بوده بلکه از نسبت مشابه آهن و سنگ برخوردار است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۱ ] [ ۸:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گودالهای عمیق 7000 متری مارپیچ گدازه و بلندترین کوهستان منظومه شمسی تنها برخی از مناظر جالب ثبت شده توسط فضاپیمای مارس اکسپرس از سیاره مریخ در یک دهه گذشته بوده که برای اولین بار به شکل سه‌بعدی در تصاویر جدید این مدارگرد به نمایش درآمده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۱۱ ] [ ۸:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

وال‌استریت‌ژورنال گزارش کرده که گوگل مراحل پایانی طراحی و توسعه ساعت هوشمند خود را سپری می‌کند و این محصول طی ماه‌های آینده روانه بازار خواهد شد. به این ترتیب رقیب تازه‌ای برای ساعت‌های هوشمند Galaxy Gear سامسونگ و Smartwatch سونی از راه خواهد رسید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۸ ] [ ٩:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مریخ‌نورد «فرصت» ناسا سفر خود را برای بالا رفتن از بلندترین تپه‌ای که تاکنون در طول 10 سال اکتشاف خود در سیاره سرخ با آن مواجه شده، آغاز کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/۸ ] [ ۸:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تهیه فایل‌های پشتیبان System Image از رایانه ویندوزی شما و نگهداری آن‌ها بر روی دیسک‌های سخت خارجی (External Drive)، لوح‌های فشرده و یا شبکه‌های محلی، یکی از مفیدترین و البته مهمترین اموری است که می‌تواند در روزهای سخت، گره از کار شما باز کرده و در وقت، هزینه و انرژی شما صرفه‌جویی کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٧ ] [ ٩:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک روزنامه اسپانیایی گزارش کرده که بیل گیتس از مایکروسافت در حال مذاکره با باشگاه رئال مادرید است تا یک قرارداد همکاری را با این مجموعه که در حال حاضر با ارزش‌ترین باشگاه ورزشی دنیا به حساب می‌آید، منعقد کند. بیل گیتس در تلاش است تا نام استادیوم ‫سنتیاگو برنابئو‬ را به استادیوم مایکروسافت تغییر دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٧ ] [ ٩:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دست آوردهای شگفت انگیز دنیای تکنولوژی گاه آن‌چنان پیچیده می‌شوند که قضاوت در مورد اشتباهات تاریخی که در موردشان صورت گرفته گاها غیرمنصفانه است. نگاهی دوباره به تاریخچه تکنولوژی نشان می‌دهد چگونه نوآوری‌های گذشته موفقیت‌های پربار تجاری امروز را به ارمغان آورده‌اند. در ادامه شما را با پنج پیشگویی بدبینانه نه چندان معروف دنیای فناوری آشنا می‌کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٧ ] [ ۸:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شما چه با موتور چه با یک ماشین سواری یا یک خودرو اسپورت در حال گردش باشید، جاده‌های متعددی متناسب با ذائقه‌ی ماجراجویی و خلق و خوی شما وجود دارند. جاده‌های خوب در سرتاسر دنیا وجود دارند ولی اینجا ما قصد داریم لیستی از ۱۰ جاده را که باید قبل از مرگ در آن‌ها رانندگی کرد تا بهترین لذت را از رانندگی برد، به شما معرفی می‌کنیم


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٧ ] [ ۸:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کاوشگر خورشیدی جدید SPP قرار است به نزدیک‌ترین فاصله تا خورشید، در منطقه‌ای اطراف تاج خورشیدی نزدیک شود.

  فضاپیمای خورشیدی SPP‌ با هدف بررسی خورشید سال 2018 به فضا پرتاب شده و در نزدیک‌ترین فاصله با این ستاره سوزان قرار خواهد گرفت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٧ ] [ ۸:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تلسکوپهای هابل، اسپیتزر و چاندرای ناسا قرار است در کنار هم به بررسی عمیق‌تر جهان نسبت به تلاش‌های گذشته پرداخته و دورترین و کمرنگ‌ترین کهکشان‌های قابل مشاهده تاکنون را شناسایی کنند.

  به گفته ناسا، این کاوشگرها با کمک عدسی‌های طبیعی موجود در فضا باید بتوانند کهکشانهای 100 برابر کمرنگتر از نمونه‌های مشاهده شده قبلی توسط این سه تلسکوپ را کشف کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٧ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد، میزان آب در سیاراتی که دارای مقادیر بالای کربن هستند، بسیار پایین است که شانس میزبانی از حیات را کاهش می‌دهد.

  کربن اصلی ترین عنصر برای حیات محسوب می‌شود، اما سیستم‌های سیاره‌یی غنی از کربن احتمالا فاقد ذخایر آب یخزده مشابه وضعیت زمین هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٧ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سه تا رفیق با هم میرن رستوران ولی بدون یه قرون پول . هر کدومشون یه جایی میشینن و یه دل سیر غذا میخورن و اولی میره پای صندوق و میگه : ممنون غذای خوبی بود این بقیه پول مارو بدین بریم .
صندوقدار : کدوم بقیه آقا ؟ شما که پولی پرداخت نکردی . میگه یعنی چی آقا خودت گفتی الان خورد ندارم بعد از صرف غذا بهتون میدم . خلاصه از اون اصرار از این انکار که دومی پا میشه و رو به صندوقدار میگه : آقا راست میگن دیگه ، منم شاهدم وقتی من میزمو حساب کردم ایشون هم حضور داشتن و یادمه که بهش گفتین بقیه پولتونو بعدا میدم . صندوقداره از کوره در رفت و گفت : شما چی میگی آقا ، شما هم حساب نکردی ! بحث داشت بالا میگرفت که دیدن سومی نشسته وسط سالن و هی میزنه توی سرش . ملت جمع شدن دورش و گفتن چی شده ؟
گفت : با این اوضاع حتما میخواد بگه منم پول ندادم !!!

[ ۱۳٩٢/۸/٧ ] [ ۸:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هفت سالی می شد که راه نرفته بودم
پزشک پرسید: این چوب ها چیست؟
گفتم: فلجم
گفت: آنچه تو را فلج کرده همین چوب هاست
سینه خیز، چهار دست و پا قدم بردار و بیفت
چوب های زیبایم را گرفت
.پشتم شکست و در آتش سوزاند
حالا من راه می رم
اما هنوز هم وقتی به چوبی نگاه می کنم
تا ساعت ها، بی رمقم

[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ٤:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خردمند پیری در دشتی پوشیده از برف قدم می زد که به زن گریانی رسید.

پرسید: چرا می گریی؟
- چون به زندگی ام می اندیشم، به جوانی ام، به زیبایی ای که در آینه می دیدم، و به مردی که دوستش داشتم.
خداوند بی رحم است که قدرت حافظه را به انسان بخشیده است.
او می دانست که من بهار عمرم را به یاد می آورم و می گریم.

خردمند در میان دشت برف آگین ایستاد، به نقطه ای خیره شد و به فکر فرو رفت.

زن از گریستن دست کشید و پرسید: در آن جا چه می بینید؟

خردمند پاسخ داد: دشتی از گل سرخ.
خداوند، آن گاه که قدرت حافظه را به من می بخشید، بسیار سخاوتمند بود. می دانست در زمستان، همواره می توانم بهار را یه یاد آورم و لبخند بزنم.

[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ٤:٠۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پیرزنی یک همسایه کافر داشت هر روز و هر شب با صدای بلند همسایه کافر رو لعنت می گفت که این همسایه کافر من رو جونشو بگیر طوری که مرد کافر می شنید.

زمان گذشت پیرزن بیمار شد دیگه نمی توانست غذا درست کند ولی در کمال تعجب غذای پیرزن سر موقع در خونه اش ظاهر می شد.
.
.
.
پیرزن سر نماز می گفت خدایا ممنونم که بندتو فراموش نکردی و غذای منو در خونه ام ظاهر می کنی و لعنت بر اون کافر خدا نشناس.
روزی از روزها پیرزن خواست بره غذا رو برداره دید اون کافرِ که غذا براش میذاره؛
از اون شب به بعد سر نماز می گفت خدایا ممنونم که این مرتیکه شیطان رو وسیله کردی برای من غذا بیاره من تازه حکمت تو رو فهمیدم چرا جونشو نگرفتی

نکته !
جهل امری ذاتی است که با هیچ صراطی راهش تغییر نمی کند .


[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ۳:٥٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اسکیمو:
اگر من چیزی درمورد خدا و گناه ندانم، آیا باز هم به جهنم میروم؟

کشیش:
اگر ندانی نمیروی.

اسکیمو:
پس چرا میخواهی اینها را به من بگویی؟


[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ۳:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردی وارد رستورانی می شود و کاسه ای سوپ سفارش می دهد. پیشخدمت سفارش او را حاضر می کند. مرد از پیش خدمت رستوران می خواهد که سوپ را بچشد.
پیشخدمت: اما قربان، می توانم به شما اطمینان بدهم که سوپ مزه ی خوبی دارد.
مرد همچنان اصرار می کند و می گوید: آقا خوشحال می شوم اگر ابتدا سوپ مرا شما بچشید.
پیشخدمت: اما قربان، من نمی توانم غذاها را بچشم، رئیسم مرا تنبیه می کند.
.
.
.

مرد: ببین آقا، اگر سوپ مرا نچشی، بدون پرداخت هزینه اش، اینجا را ترک می کنم.
در این زمان پیشخدمت به اطراف نگاهی می اندازد تا مطمئن گردد که هیچکس او را نمی بیند، سپس نزدیک کاسه ی سوپ می شود تا درخواست مشتری اش را انجام دهد. اما به ناگاه با تعجب از مرد سوال می پرسد: اما قربان، قاشق تان کجاست ؟
مرد پاسخ می دهد: دقیقا سوال من هم همین است

[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ۳:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی پسر کوچولویی می خواست یک سنگ بزرگ را جابه جا کند; اما هرچه می کوشید حتی نمی توانست کوچک ترین حرکتی هم به آن بدهد.
پدرش که از کنارش می گذشت، لحظه ای به تماشای تقلای بی حاصل او ایستاد. سپس رو به او کرد و گفت: « ببین پسرم، از همه توان خود استفاده می کنی یا نه؟»
پسرک با اوقات تلخی گفت:« آره پدر، استفاده می کنم.»
پدر آرام و خونسرد گفت:« نه، استفاده نمی کنی. تو هنوز از من نخواسته ای که کمکت کنم.»

[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ۳:٤۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در برخی جوامع خیلی مهم و پیشرفته دنیا، مردم خوب کوچه و بازار و در و همسایه با تحقیق شبانه روزی به این نتیجه رسیده اند که انسان ها هر کاری هم بکنند بالاخره یک جای کارشان می لنگد ... ما هم در راستای این کشف بزرگ بشری، تستی آماده کرده ایم تا بدانید و آگاه باشید که به نظر این عزیزان، کجای کار شما می لنگد؟ البته امیدواریم شما دوست عزیزی که این مطلب رو می خونید بیشتر از اینکه درگیر اینجور ایراد گیری ها باشید، به میانه رو بودن و تفکر منطقی بهای بیشتری بدهید.

آداب کادو دادن
اگر اصلا کادو ندهید، خیلی خسیس هستید.
اگر کادوی ارزان بدهید، خسیس هستید.
اگر کادوی کوچک بدهید، باز هم خسیس هستید.
اگر کادوی با مارک ایرانی بدهید، بی تعارف خسیس هستید.
اگر کادوی گران بدهید، اهل پز دادن هستید.
اگر کادوی بزرگ بدهید، اهل پز دادن هستید.
اگر کادوی مارک دار بدهید، اهل پز دادن هستید.
اگر اصلا کادو بدهید... حالا من این کادو رو چیکارش کنم؟!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ٩:٢٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پادشاهی به شکار رفت و در مسیر مرد بدقیافه ای را دید که بدیمن بود، او را زد و به زندان انداخت. از قضا در آن روز، پادشاه شکار خوبی داشت و شادمان برگشت و به او اجازه آزادی داد.

مرد اجازه خواست تا چیزی به سلطان بگوید و گفت: ای پادشاه، مرا پس از دیدن میزنی و به زندان می فرستی، ولی من تو را می بینم و شکارت خوب می شود و با سلامتی و شادی برمی گردی، حالا بگو کدام یک از ما بدیمن تر بودیم برای هم؟ پادشاه از این حرف شرمنده شد و به او هدیه داد.

[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ٩:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ٩:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دانشگاه کمبریج موفق به حل یک معمای 100 ساله در خصوص دلیل سوت‌زدن کتری شدند.

  این دانشمندان هم‌اکنون می‌توانند به مهندسان در متوقف‌کردن سوت‌زدن ناخواسته و نامطلوب ماهیت مشابه لوله‌کشی خانگی یا اگزوزهای آسیب‌دیده خودرو کمک کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ٩:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان مدعی‌اند کودکان به بزرگسالان دارای چهره‌های جذاب در مقایسه با افراد غیرجذاب، اعتماد بیشتری دارند.

  به گفته ایگور باسکاندزیف از دانشگاه کلارک و دانشگاه هاروارد، زمانی که کودکان در مورد جهان یاد می‌گیرند، به شدت به اطلاعاتی که توسط دیگر افراد به آن‌ها ارائه می‌شود، متکی‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ٩:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ناسا جدیدا مدعی شده نورهای معماگونه‌ای که در اقیانوس اطلس جنوبی مشاهده می‌شوند، در واقع، چراغ‌های قایق‌های ماهیگیران هستند که از فضا قابل‌ مشاهده‌اند.

  سال گذشته ناسا نقشه‌ای از زمین را منتشر کرد که اشیائی را در آن سوی سواحل آرژانتین به نمایش می‌گذاشت و حدود 300 مایلی آن‌ها، شهری از چراغ‌ها در وسط اقیانوس اطلس جنوبی ظاهر شده بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ٩:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کشف هفتمین سیاره در اطراف یک ستاره دور، آن را به غنی‌ترین سیستم سیاره‌ای کشف شده تاکنون تبدیل کرده است.

  به گفته محققان، این کشف در اطراف ستاره کوتوله KIC 11442793 که توسط دو تیم جداگانه از محققان انجام شده، می‌تواند رکورد جدیدی باشد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ٩:٠۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پرتاپ لیزر به ماه و ثبت رکوردی تازه در انتقال دیتا توسط ناسا

لیزر یک فناوری فوق‌العاده کاربردی است. ناسا با بهره‌گیری از لیزر و پرتاب آن به سوی ماه موفق به ثبت رکورد تازه‌ای در انتقال دیتا بین زمین و ماه شده است


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٤ ] [ ٩:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان دانشگاه ساوث‌همپتون، سیستم رادار جدیدی ابداع کرده‌اند که از شیوه شکار دلفین‌ها با استفاده از شبکه‌های حباب الهام گرفته است.

  سیستم رادار پالس معکوس دوقلو(TWIPR) می‌تواند بین اهداف واقعی مانند انواع خاصی از مدارهای الکترونیکی مورد استفاده در مواد منفجره یا دستگاه‌های جاسوسی از اهداف درهم مانند اجسام فلزی از جمله لوله و بطری نوشیدنی که ممکن است توسط رادارهای سنتی و آشکارسازهای فلز اشتباها بجای اهداف اصلی شناسایی شوند، تمایز قائل شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٤ ] [ ۸:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تصاویر ماهواره‌ای از شهاب‌سنگی که اوایل سال جاری بر روی شهر چلیابینسک روسیه منفجر شده بود، می‌تواند برای پیگیری مسیر آن مورد استفاده قرار گرفته و بعنوان شیوه‌ای جدید و غیرمتعارف برای پیگیری برخوردهای آینده به کار گرفته شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٤ ] [ ۸:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان مرکز تحقیقاتی دیزنی در پیتسبورگ سیستمی را طراحی کرده‌اند که به نوک‌انگشتان کاربر امکان لمس یک برآمدگی شبیه‌سازی‌شده از طریق صفحه مسطح را می‌دهد و این برآمدگی با برجستگی درون تصویر به نمایش‌گذاشته‌شده مطابقت می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/۸/٤ ] [ ۸:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool