دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/
پادشاهی در یک شب سرد زمستان از قصر خارج شد. هنگام بازگشت سرباز پیری را دید که با لباسی اندک در سرما نگهبانی می داد. از او پرسید: «آیا سردت نیست؟»
نگهبان پیر گفت: «چرا ای پادشاه، اما لباس گرم ندارم و مجبورم تحمل کنم.»
پادشاه گفت: «من الان داخل قصر می‌روم و می‌گویم یکی از لباس‌های گرم مرا را برایت بیاورند.»
نگهبان ذوقزده شد و از پادشاه تشکر کرد. اما پادشاه به محض ورود به داخل قصر وعده‌اش را فراموش کرد. صبح روز بعد جسد سرمازده پیرمرد را در حوالی قصر پیدا کردند در حالی که در کنارش با خطی ناخوانا نوشته بود: «ای پادشاه، من هر شب با همین لباس کم سرما را تحمل می‌کردم. اما وعده لباس گرم تو مرا از پای درآورد.»
[ ۱۳٩۳/٥/٢٦ ] [ ۸:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ایسلند

مهم نیست  بشر تا چه اندازه  تحت تأثیر فشارهای خرد کننده‌ی عصبی یا استرس‌های کشنده قرار می‌گیرد،  طبیعت همواره با آغوشی باز پذیرای انسان ناسپاس است. طبیعت از سر مهر، خطاهای ما را نادیده گرفته و به روح خسته‌مان  آرامش می‌بخشد. در این مطلب نگاهی داریم به کوچکی انسان در برابر دنیای پیرامونش، در این سفر آرامش بخش ما را همراهی کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٢٦ ] [ ٧:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هنگ‌ها و دلفین‌ها هنگام شادی جیغ می‌کشند.

  انسان‌ها در زمان خوشحالی فریاد شادی سر می‌دهند؛ اما برخی از پستانداران دریایی هم دقیقا همین کار را انجام داده و جیغ شادی می‌کشند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٢٦ ] [ ٧:۱٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]


ﺍﺯ ﺑﻮﺩﺍ ﭘﺮﺳﯿﺪﻧﺪ:

ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﻣﺮﺍﻗﺒﻪ ﻭ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ، ﭼﻪ ﺑﺪﺳﺖ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺍﯼ ؟

ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺍﺩ : ﻫﻴﭻ !!

ﺍﻣﺎ ، ﺑﻌﻀﯽ ﭼﯿﺰﻫﺎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﻡ !!

ﺧﺸﻢ، ﻧﮕﺮﺍﻧﯽ ﻭ ﺍﺿﻄﺮﺍﺏ، ﺍﻓﺴﺮﺩﮔﯽ، ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻋﺪﻡ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﻭ ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﭘﯿﺮﯼ ﻭ ﻣﺮﮒ ...

ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﺎ ﺑﺪﺳﺖ ﺁﻭﺭﺩﻥ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺣﺎﻟماﻥ ﺧﻮﺏ ﻣﯿﺸﻮﺩ،
 

 ﮔﺎﻫﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻧﻬﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺁﺳﻮﺩﻩ ﻭ ﺭﺍﺣﺘماﻥ ﻣﯿﮑﻨﺪ

[ ۱۳٩۳/٥/٢٥ ] [ ٧:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر سری به قاره‌ی سبز بزنید، حداقل با یک دوجین پل برخورد خواهید کرد که با عنوان "پل شیطان" شناخته می‌شوند. اما چه این تفکر ریشه در اساطیر و افسانه‌ها داشته باشد و چه خرافات محلی، بازدید از این پل‌های باستانی خالی از لطف نخواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٢٥ ] [ ٧:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک پژوهش جدید به نمایش چگونگی ایجاد عادات و تغییر آنها پرداخته و اینکه عادتها از طریق آموزش جمعی ایجاد می‌شوند.

  بر اساس این مطالعه، حدود 40 درصد از فعالیتهای روزانه افراد در هر روز در شرایط مشابه انجام می‌شود چرا که عادت به طور خودکار صورت گرفته و انسانها همیشه نمی‌توانند عادتها را در رفتارشان تشخیص دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٢٥ ] [ ٦:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
روزی ادوارد استانتون، وزیر جنگ دوران ریاست جمهوری آبراهام لینکلن، لینکلن را دیوانه و احمق خواند. استانتون در حقیقت از این مسئله عصبانی و غضب‌آلود بود که رئیس‌جمهور در کارهای مربوط به او دخالت کرده و برای جلب نظر یک سیاستمدار خودخواه و متکبر، دستور انتقال چند هنگ سرباز را صادر کرده است. استانتون نه تنها دستور لینکلن را عملی نکرد، بلکه قسم خورد که او حتماً دیوانه و احمق است. زیرا اگر دیوانه نبود، چنین دستوری صادر نمی‌کرد.
وقتی که خبر به گوش رئیس‌جمهور رسید، با متانت گفت: «اگر استانتون مرا دیوانه و احمق خطاب کرده، حتماً درست گفته و من باید احمق باشم، زیرا حرف‌های او تقریباً در همه موارد درست بوده است. باید همین حالا به نزد او بروم تا ببینم ماجرا چه بوده است؟»
سپس، لینکلن به ملاقات استانتون رفت. وزیر جنگ با دلیل و مدرک برایش توضیح داد که تصمیم او نادرست و اشتباه بوده و دستور غلطی صادر کرده است. لینکلن هم متقاعد شد و حکم خود را پس گرفت. لینکلن از انتقاداتی که بی‌غرض و فقط در جهت مساعدت و همکاری و با نیتی خالصانه اظهار می‌شد، استقبال کرده و آن را می‌پذیرفت.
[ ۱۳٩۳/٥/٢۱ ] [ ۸:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کدام توزیع لینوکس بهترین است؟ کدام یک رابطی کاربر پسند‌تر را ارائه می‌دهد؟ این سوال‌ها هیچگاه پایانی ندارند. اما با جواب دادن به برخی از این سوال‌ها و بررسی محبوب‌ترین دسکتاپ‌های گنو/لینوکسی می‌توان در نهایت ویژگی‌های هر کدام را مطابق با نیاز‌های کاربر تشریح کرد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٢۱ ] [ ٧:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مطالعه صورت گرفته توسط اخترشناسان نشان می‌دهد، شیئ شبه‌سیاره‌ای که به تازگی کشف شده است، پیش از این یک ستاره آتشین بسیار داغ بوده است.

  این شیئ که WISE J0304-2705 نام دارد، از کلاس کوتوله Y – سردترین کلاس دمایی ستاره‌ای که تاکنون شناسایی شده – محسوب می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٢۱ ] [ ٧:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی خورشید و باد در حال گفتگو بودند و هر کدام نسبت به دیگری احساس برتری می‌کرد.
باد به خورشید می‌گفت: «من از تو قوی‌ترم.»
خورشید هم ادعا می‌کرد که او قدرتمندتر است. گفتند بیاییم امتحان کنیم. خوب حالا چگونه؟ دیدند مردی در حال عبور است و کتی به تن دارد.
باد گفت: «من می‌توانم کت آن مرد را از تنش در آورم.»
خورشید گفت: «پس شروع کن.»
باد وزید و وزید. با تمام قدرتی که داشت به زیر کت مرد می‌کوبید. در این هنگام که مرد دید ممکن است کتش را از دست بدهد، دکمه کتش را بست و با دو دستش محکم آن را چسبید. باد هر چه کرد نتوانست کت را از تن مرد خارج کند و با خستگی تمام رو به خورشید کرد و گفت: «عجب آدم سرسختی بود، هر چه سعی کردم موفق نشدم. مطمئن هستم که تو هم نمی‌توانی.»
خورشید گفت تلاشش را می‌کند و شروع کرد به تابیدن. پرتوهای پر مهرش را بر سر مرد بارید و او را گرم کرد. مرد که تا چند لحظه قبل سعی در حفظ کت خود داشت، متوجه شد که هوا تغییر کرده و با تعجب به خورشید نگریست. دید از آن باد خبری نیست، احساس آرامش و امنیت کرد. با تلاش مداوم و پر مهر خورشید او نیز گرم شد و دید که دیگر نیازی به اینکه کت را به تن داشته باشد نیست. بلکه به تن داشتن آن باعث آزار و اذیت او می شود. به آرامی کت را از تن به در آورد و به روی دستانش قرار داد. باد سر به زیر انداخت و فهمید که خورشید پر مهر و محبت که پرتوهای خویش را بی‌منت به دیگران می‌بخشد از او که به زور می‌خواست کاری را انجام دهد بسیار قوی‌تر است.
[ ۱۳٩۳/٥/٢٠ ] [ ٩:۱٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان فسیل گونه‌ای دایناسور به اندازه یک سگ کوچک را در جنوب آمریکا شناسایی کردند که رژیم غذایی آن از سرخس‌ها و حشرات بوده است.

  نام این گونه جدید که در ونزوئلا کشف شده، Laquintasaura است. این گونه جدید اگر چه عمدتا گیاهخوار بوده، اما محققان اظهار کرده‌اند که این گونه از سرخس‌ها و حشرات هم تغذیه می‌کرده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٢٠ ] [ ٧:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در ایام صدارت میرزاتقی خان امیرکبیر روزی احتشام الدوله (خانلر میرزا) عموی ناصرالدین شاه که والی بروجرد بود به تهران آمد و به حضور میرزاتقی‌خان رسید. امیر از احتشام الدوله پرسید: «خانلر میرزا وضع بروجرد چطور است؟»
حاکم لرستان جواب داد: «قربان اوضاع به قدری امن و امان است که گرگ و میش از یک جوی آب می‌خورند!»
امیر برآشفت و گفت: «من می‌خواهم مملکتی که من صدراعظمش هستم آنقدر امن و امان باشد که گرگی وجود نداشته باشد که در کنار میش آب بخورد. تو می‌گویی گرگ و میش از یک جوی آب می‌خورند؟»
خانلر میرزا که در قبال این منطق امیرکبیر جوابی نداشت بدهد سرش را پائین انداخت و چیزی نگفت.
[ ۱۳٩۳/٥/۱٩ ] [ ۸:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بوگاتی با عرضه‌ی نسل جدید سوپراسپورت خود که در ادامه‌ی خودروی تاریخ‌ساز وِیرون عرضه خواهد شد، نبرد تازه‌ای را در دنیای ثبت رکوردهای سرعت آغاز خواهد کرد. پس از شکستن رکورد این خودرو توسط ونوم هِنِسی، شاهد عرضه‌ی افسانه‌ای دیگر از بوگاتی خواهیم بود که هم‌اکنون زیر پرچم بزرگ‌ترین خودروساز اروپا، فولکس‌واگن به فعالیت مشغول است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٩ ] [ ٧:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان به چگونگی تولید سریع و آسان ابریشم عنکبوت پی بردند.

  ابریشم تار عنکبوت ماده‌ای سبک و کشسان بوده با این حال محکم‌تر از فولاد است. برای تولید این ماده، پروتئین‌های ابریشم به نام spidroins باید در دمای اتاق و با سرعت بالا در ترکیب با آب از شکل محلول به فیبرهای جامد در آیند. این موضوع که عنکبوت چگونه چنین فرآیندی را انجام می‌دهد، همواره یک معما بوده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٩ ] [ ٧:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان چینی اعلام کرده‌اند ماه به مدت 10 هزار سال می‌تواند سوخت زمین را تامین کند.

 خاک ماه که توسط نخستین ماهنوردهای انسانی به زمین بازگردانده شد، حاوی تیتانیوم، پلوتونیم و دیگر مواد معدنی باارزش بود اما این قمر ماده دیگری دارد که دارای کاربرد بیشتری برای تمدن خواهد بود و می‌تواند تولید انرژی را دستخوش انقلاب کند. این ماده «هلیم 3» نام دارد و مقادیر عظیم آن توسط بادهای خورشیدی در ماه انباشت شده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٩ ] [ ٧:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مطالعه صورت گرفته توسط محققان آمریکایی نشان می‌دهد، کلونی‌های مورچه دارای شخصیت خاص و منحصر بفردی هستند که توسط محیط شکل می‌گیرد.

  «سارا بنگستون» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه آریزونا تأکید کرد: درصورتی که یک رفتار در طول زمان، بارها و بارها تکرار شود، آن را به عنوان شخصیت توصیف می‌کنیم؛ بسیاری از حیوانات دارای شخصیت هستند، اما درک درستی از نحوه تکامل شخصیت آنها نداریم و براین اساس حتی کلونی حشرات نیز دارای شخصیت هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱۸ ] [ ۸:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۳/٥/۱۸ ] [ ۸:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بر اساس مطالعه جدید، مورچه‌ها شاید قدرتمندترین اقلیم‌شکن‌های زیستی جهان باشند.

  طول عمر یک مورچه متوسط کمتر از یک سال است اما یک آزمایش طولانی‌مدت که اثرات این حشره را روی خاک بررسی کرده، نشان می‌دهد با افزایش تعدادشان، مورچه‌ها آب و هوای زمین را خنک می‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱۸ ] [ ٧:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دریافتند نواحی از مغز که در کارکرد اجتماعی بهینه دخیل‌اند، در هوش عمومی و هوش اجتماعی نیز موثرند.

  چنین یافته‌هایی این دیدگاه که هوش عمومی از بافت اجتماعی و عاطفی زندگی فرد نشات می‌گیرد، را تقویت می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱۸ ] [ ٧:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
انسانها آفریده شده اند که به آنها عشق ورزیده شود
و 
اشیاء ساخته شده اند که مورد استفاده قرار بگیرند...

دلیل آشفتگی های دنیا این است که:
 به اشیاء عشق ورزیده می شود و انسانها مورد استفاده قرار می گیرند!

   (نلسون ماندلا)
[ ۱۳٩۳/٥/۱۸ ] [ ٧:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گویند علامه مجلسی و شاگردش  مرحوم جزایری عهد کرده بودند هر یک زودتر رخت از دنیا بربست به خواب دیگری بیاید و از اوضاع و احوال آن دنیا  دیگری را با خبر کند. لذا پس از فوت علامه مجلسی شاگردش هر شب به امید اینکه استاد را در خواب ببیند می خوابید ولی استاد به خوابش نمی آمد و شاگرد کم کم از این موضوع نا امید می شد تا اینکه سرانجام در شب ۳۹ ام  استاد یه خوابش آمد و شاگرد که آقا، چه شد؟  کجائی پس چرا این همه شب به خوابم نمی آمدی؟  استاد فرمود: این همه شب چنان مشغول حساب پس دادن بودم که نمی توانستم به وعده عمل کنم و به خواب تو بیایم. اعمال نیکی که انجام داده بودم یعنی نوشتن کتاب بحارالانوار و تعلیم صدها شاگرد به دردم خورد اما آنچنان که باید کارساز نبود و گفته شد که در جایگاه عالمی و سطح استعداد و معرفت شما اینها وظیفه ات بوده و اگر غیر از این عمل می کردی که کارت سخت بود

شاگرد پرسید که پس عاقبت چه شد؟
 استاد جواب فرمود: سرانجام کارم ختم به خیر شد و به صورت خوب گذشت، اما چند کار کوچک که رنگ خلوص داشت برایم بسیار مفید واقع شد. یکی اینکه روزی از محلی گذر می کردم که دیدم اطراف فردی را گرفته اند. وقتی جلو رفتم دریافتم که وی فردی مفلس و ورشکسته می باشد و طلبکارها اطراف او را گرفته اند و با جسارت به وی موجب شرمساری او شده اند. آن روز برای خدا با جلب رضایت بستانکاران آن فرد را از دست آنها نجات دادم و این کار در آخرت برایم بسیار مفید افتاد.
 
کار دیگری که برایم مفید بود اینکه روزی سیبی در دست داشتم و ناگهان مشاهده نمودم یک کودک یهودی گرسنه بر دوش مادر با ذوق زیادی به دست من می نگرد. پس به خاطر خدا سیب را به آن کودک دادم و این کار نیز برایم بسیار مفید بود.
 

اما آنچه که واقعا به دادم رسید و مرا نجات داد این بود که روزی زمستانی برف می بارید و من از محلی گذر می کردم که بچه گربه ای را دیدم. این بچه گربه از بارش و سرما و نیز شدت گرسنگی ناتوان و در حال مرگ بود که دلم بحالش سوخت پس به خاطر خدا آن را در دستمالی پیچیده و زیر عبا به منزل آوردم و غذا داده و مراقبت کردم تا اینکه جان گرفت  و این موجب اصلی نجاتم گردید

[ ۱۳٩۳/٥/۱۸ ] [ ٧:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

می‌گویند روزی چرچیل از کوچه‌ای باریکی که فقط امکان عبور یک نفر را داشته، رد می‌شده است که از روبرو یکی از رقبای سیاسی زخم‌خورده‌اش می‌رسد. بعد از اینکه کمی تو چشم هم نگاه می‌کنند رقیب می‌گوید: «من هیچ وقت خودم را کج نمی‌کنم تا یک آدم احمق از کنار من عبور کند.»

چرچیل در حالی که خودش رو کج می‌کرده، می‌گوید: «ولی من این کار را می‌کنم تا یک آدم احمق از کنار من رد شود!»
[ ۱۳٩۳/٥/۱٥ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پل‌ها یکی از جالب‌ترین سازه‌هایی هستند که توسط بشر به اشکال گوناگون ساخته و پرداخته شده‌اند. این روزها به مدد فناوری‌های مدرن و پیشرفته این سازه‌های آشنا، اشکالی جالب توجه به خود گرفته‌اند. اما نظرتان در مورد پلی که به شکل کاملاً طبیعی و از ریشه‌ی درختان شکل گرفته چیست؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٥ ] [ ٧:٥٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مطالعه صورت گرفته توسط محققان آمریکایی نشان می‌دهد، طول عمر حیوانات وابسته به توانایی آنها در بو کشیدن رایحه‌های مختلف است که می‌تواند به کشته شدن یا فرار از دست شکارچیان منجر شود.

  توانایی بو کشیدن محیط اطراف، حیوان را از خطرات پیرامون آگاه ساخته و در حقیقت عامل مهم تأثیرگذار در طول عمر حیوان محسوب می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٥ ] [ ٧:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بنا بر اعلام یک کارشناس معتبر علمی، برای استعمار یک سیاره فراخورشیدی بین 20 هزار تا 40 هزار نفر و تضمین تنوع ژنتیکی آن لازم است.

  بر اساس مطالعه جدید، جهت تضمین تنوع ژنتیکی این چنینی و در نتیجه، بقای یک کلونی فضایی برای سفر 150 ساله به یک جرم کیهانی بیگانه، چنین تعداد افرادی لازم است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٥ ] [ ٧:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات پژوهشگران حاکیست: درد مزمن در کاهش انگیزه تاثیر دارد.

 محققان دانشگاه استنفورد دریافتند درد مزمن، مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٥ ] [ ٧:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
وقتی که نوجوان بودم، یک شب با پدرم در صف خرید بلیط سیرک ایستاده بودیم. جلوی ما یک خانواده پرجمعیت ایستاده بودند.به نظر می رسید پول زیادی نداشتند. شش بچه که همگی زیر دوازده سال بودند، لباس های کهنه ولی در عین حال تمیـز پوشیده بودند. بچه ها همگی با ادب بودند. دوتا دوتا پشت پدر و مادرشان، دست همدیگر را گرفته بودند و با هیجان درمورد برنامه ها و شعبده بازی هایی که قرار بود ببینند، صحبت می کردند. مادر بازوی شوهرش را گرفته بود و با عشق به او لبخند می زد. وقتی به باجه بلیط فروشی رسیدند، متصدی باجه از پدر خانواده پرسید: «چند عدد بلیط می خواهید؟»
پدر جواب داد: «لطفاً شش بلیط برای بچه ها و دو بلیط برای بزرگسالان.»
متصدی باجه، قیمت بلیط ها را گفت. پدر به باجه نزدیکتر شد و به آرامی پرسید: «ببخشید، گفتید چه قدر؟!»
متصدی باجه دوباره قیمت بلیط ها را تکرار کرد. پدر و مادر بچه ها با ناراحتی زمزمه کردند. معلوم بود که مرد پول کافی نداشت. حتماً فکر می کرد که به بچه های کوچکش چه جوابی بدهد؟ ناگهان پدرم دست در جیبش برد و یک اسکناس بیست دلاری بیرون آورد و روی زمین انداخت. بعد خم شد، پول را از زمین برداشت، به شانه مرد زد و گفت: «ببخشید آقا، این پول از جیب شما افتاد!»
مرد که متوجه موضوع شده بود، همان طور که اشک از چشمانش سرازیر می شد، گفت: «متشکرم آقا.»
مرد شریفی بود ولی در آن لحظه برای اینکه پیش بچه ها شرمنده نشود، کمک پدرم را قبول کرد. بعد از این که بچه ها داخل سیرک شدند، من و پدرم از صف خارج شدیم و به طرف خانه حرکت کردیم.
بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم.
[ ۱۳٩۳/٥/۱٤ ] [ ٤:۳٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]


لبخند، بوی خوش عطر، هوش و شاید هم اندامی زیبا، فکر می‌کنید کدامیک برای مردان جذاب‌تر است؟ کدامیک از این خصوصیات در خانم‌ها باعث می‌شود مردی شیفته زنی شده و هیچوقت او را رها نکند؟

اگر بگویم هیچکدام از اینها چه؟ شاید این خصوصیات در ابتدای کار مردی را به سمت زنی بکشانند اما برای نگه داشتن او در یک رابطه طولانی‌مدت و بادوام کافی نیستند.

جالب است بدانید که مردها به دنبال خصوصیاتی عمیق‌تر، اساسی‌تر و پایدارتر هستند که بنا به دلایلی زن‌ها تصمیم می‌گیرند در خود نشان ندهند. حداقل در ابتدای رابطه و گاهی اوقات هم خیلی دیر این خصوصیات خود را نشان می‌دهند.

در زیر به 7 خصوصیت خانم‌ها که مردان را شیفته می‌کند اشاره کرده و به توضیح دقیق‌ آنها می‌پردازیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٤ ] [ ٤:٢٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۳/٥/۱۱ ] [ ٩:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

[ ۱۳٩۳/٥/۱٠ ] [ ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تصاویر تهیه شده توسط فضاپیمای کاسینی ناسا، وجود 101 آبفشان را بر سطح قمر انسلادوس سیاره زحل نشان می‌دهد.

  اخترشناسان با تجزیه و تحلیل تصاویر تهیه شده توسط فضاپیمای کاسینی طی یک دوره هفت ساله، از وجود ده‌ها آبفشان (geyser) بخار آب و یخ در نزدیکی قطب جنوب قمر انسلادوس خبر می‌دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٠ ] [ ۱٠:٠٧ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان ناسا توانسته‌اند دقیق‌ترین اندازه‌گیری ممکن از یک ستاره فراخورشیدی را ارائه کنند.

 قطر زمین 12 هزار و 727 کیلومتر است و تاکنون دانشمندان برای مقایسه سیارات دیگر با زمین بر برآوردها تکیه داشتند، اما یک روش جدید آنها را قادر ساخته تا دقیق‌ترین اندازه گیری تا به امروز را از یک سیاره فراخورشیدی ارائه کنند.

 محققان مدعی هستند که قطر سیاره کپلر-93b در حقیقت 18 هزار و 800 کیلومتر – به اضافه


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/۱٠ ] [ ٩:٥۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
[ ۱۳٩۳/٥/۱٠ ] [ ٩:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

از گذشته های دور مردم می‌گفتند که آب سرچشمه حیات است ولی اکنون می‌توان ثابت کرد که متأسفانه این موضوع همیشه حقیقت ندارد؛ امروز می‌خواهیم شما را با ۴ چشمه و رودخانه به اصطلاح مرگ‌آور و کشنده که هرگز نباید در فصل گرما به سراغ آنها رفت، آشنا کنیم.

رودخانه ریو تینتو
اگر برای سپری کردن تعطیلات خود به دنبال فضایی با رنگ‌آمیزی طبیعی منحصربه‌فرد و گرمای سوزان و شرجی هستید، ما به شما کشور اسپانیا را توصیه می کنیم ولی پیش از سفر باید بدانید که بر فراز کوه‌های «Sierra Morena» رودخانه‌ای با نام ریو تینتو «Río Tinto» در جریان است که آب آن حاوی مس سرخ است؛ این رودخانه در میان مردم بومی به رودخانه مرده معروف است. چرا؟
ماجرای این رودخانه از این قرار است که از گذشته‌های دور، مردم برای یافتن فلزات گرانبها و قیمتی به اینجا می‌آمدند.
اقوام ایبری اسپانیا از ۳۰۰۰ سال پیش از این مکان، فلزاتی همچون طلا، نقره، مس و آهن استخراج می‌کردند.
در نتیجه استخراج بیش از حد فلزات از رودخانه‌ تینتو، این رودخانه رنگ شفاف و کریستالی خود را به رنگ قرمز اسیدی تغییر می‌دهد.
مقدار اسید موجود در این آب چیزی ما بین سرکه و عصاره آبلیمو است؛ این رودخانه نیز همچون «آبگیر مردگان» در شهر سیسیل، مکان خوبی برای «ماهیگیران بیکار» است.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٩ ] [ ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

طراحی وب سایت های ریسپانسیو

قابلیت نمایش در موبایل،تبلت،لپ تاپ

09192375737

[ ۱۳٩۳/٥/٩ ] [ ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]
ﻣﯽ ﺩﻭﻧﯿﺪ ﻓﯿﻞ ﻫﺎ ﺭﻭ ﭼﻄﻮﺭﯼ ﺭﺍﻡ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ؟
.ﻭﻗﺘﯽ ﻓﯿﻞ ﻫﺎ ﺑﭽﻪ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻃﻨﺎﺑﯽ ﺑﻪ ﭘﺎﻱ ﺑﭽﻪ ﻓﯿﻞﻣﯽ ﺑﻨﺪﻧﺪ ﻭ ﯾﮏ ﺳﺮ ﺩﯾﮕﻪ ﺭﻭ ﻫﻢ ﺑﻪ ﯾﻪ ﻣﯿﻠﻪ ﺗﺎ ﻓﯿﻞﻧﺘﻮﻧﻪ ﻓﺮﺍﺭ ﮐﻨﻪ
ﻓﯿﻞ ﺩﺍﺋﻢ ﺗﻼﺵ ﻣﯽ ﮐﻨﻪ ﺍﻣﺎ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﻧﻪ ﺗﮑﻮﻥ ﺑﺨﻮﺭﻩ
.ﻭ ﻫﻤﻮﻧﻄﻮﺭﯼ ﺛﺎﺑﺖ ﻣﯽ ﻣﻮﻧﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﻓﯿﻞ ﺑﺰﺭﮒ ﻣﯽ ﺷﻪ ﻗﺪﺭﺕ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺩﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﻃﻨﺎﺏ ﺭﻭ ﭘﺎﺭﻩ ﮐﻨﻪ ﺍﻣﺎ ﭼﻮﻥ ﺑﺎﻭﺭ ﺩﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﻧﻤﯽﺗﻮﻧﻪ ﭘﺲ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﻧﻪ ....
ﺣﺘﯽ ﺗﻼﺵ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻪ ﺟﺎﻟﺐ ﺗﺮ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﻓﯿﻞ ﺑﺰﺭﮒ ﺷﺪ ﺩﯾﮕﻪ ﺳﺮ ﺩﯾﮕﻪ ﻃﻨﺎﺏ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﻧﻤﯽ ﺑﻨﺪﻥ ﻭ ﺁﺯﺍﺩ ﻣﯽ ﮔﺬﺍﺭﻥ ﺍﻣﺎ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﻓﯿﻞ ﺗﻼﺵ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻪ. ﭼﺮﺍ ﭼﻮﻥ ﺑﺎﻭﺭ ﺩﺍﺭﻩ
ﮐﻪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﻧﻪ . 

ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﺎ ﻫﺎ ﺍﺯ ﺑﭽﮕﯽ ﯾﮏ ﺳﺮﯼ ﺑﺎﻭﺭ ﻓﻴﻠﻲ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺭﻫﺎﺷﻮﻥ ﻛﻨﻴﻢ
ﻫﻤﯿﺸﻪ ﯾﺎﺩﻣﻮﻥ ﺑﺎﺷﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﯿﺎﯾﻢ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﺭﺑﻂ ﻧﺪﺍﺭﻩ ولی ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﯿﻤﯿﺮﯾﻢ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﺭﺑﻂ ﺩﺍﺭﻩ .
ﺍﮔﻪ ﺑﻪ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﻣﻮﻥ ﻧﺮﺳﯿﻢ ﻭ ﺑﻤﯿﺮﯾﻢ ﻣﻘﺼﺮ ﺧﻮﺩﻣﻮﻧﯿﻢ .
ﭘﺲ ﺗﻼﺵ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﻭ ﻫﻤﻪ ﺑﺎﻭﺭ ﻫﺎﯼ ﻓﯿﻠﯽﻣﻮﻥ ﺭﻭ ﮐﻨﺎﺭ ﻣﯽ ﮔﺬﺍﺭﯾﻢ .
ﭘﺎﯼ ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﺟﺎ ﻭﺻﻞ ﻧﯿﺴﺖ ﭘﺲ ﻃﻨﺎﺏ ﺭﻭ ﻣﯽ ﮐﺸﯿﻢ ﻭ ﺫﻫﻨﻤﻮﻥ ﺭﻭ ﺁﺯﺍﺩ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ .
ﺑﻪ ﺭﺍﺳﺘﻲ ﻭﺍﺳﻪ ﻣﺎ ﻫﯿﭻ ﻣﺤﺪﻭﺩﯾﺘﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﻩ
[ ۱۳٩۳/٥/٥ ] [ ٧:٠۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک مطالعه‌ی جدید با عنوان "دسترس‌پذیری قدرت و زمان"  که توسط دانشگاه کالیفرنیا انجام شده به یافته‌ای جالب دست پیدا کرده است. بر اساس یافته‌های این پژوهش، هرچه قدرت بیشتری در اختیار داشته باشید، احساس خواهید کرد که زمان بیشتری نیز در دسترس دارید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٥ ] [ ٦:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ابزار پیش‌فرض اندروید برای پاکسازی یا Wipe، آنچنان که باید برای حذف کامل و همیشگی اطلاعات شخصی شما از روی یک دستگاه قدیمی، کارآمد نیست. پس بهترین راهکار در این زمینه چیست؟ و چگونه می‌توان مطمئن بود که اطلاعات شخصی شما دیگر قابل بازیابی یا Recovery نخواهند بود؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٥ ] [ ٦:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool