دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/

پسری دختر زیبایی را دید. شیفته‌اش شد. چند ساعتی با هم در خیابان قدم می‌زدند که یک دفعه یک بنز گران‌قیمت جلوی پایشان ترمز کرد. دختر به پسر گفت: «خوش گذشت ولی نمی‌توانم همیشه پیاده راه بروم. بای!»
نشست تو ماشین. راننده به دختر گفت: «خانم ببخشید، من راننده این آقا هستم. لطفا پیاده شوید!»
[ ۱۳٩۳/٦/۳٠ ] [ ۸:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آیا برای اینکه رابطه بهتری با دیگران داشته باشیم دروغ می‌گوییم ؟؟ اکثر دروغ های که می‌گوییم بازتاب و انعکاس غریزی اعمال روزانه ماست. دروغ بخشی از ارتباط اجتماعی ما با دیگران است .

برای مثال ، در احتراماتی که به یکدیگر می‌گذاریم ، ممکن است ما از شخصی متنفر باشیم و اصلا مایل به ارتباط داشتن با او نباشیم ، اما بخاطر حفظ ظاهر اجتماعی خود ویا بخاطر مقام و منصب شخص مقابل مجبور به اظهار احترامات دروغین در برابر او هستیم. به نظر برخی از روان شناسان این موضوع یعنی سیاست و جانب داری شما در روابطتان کلیدی طلایی برای حفظ و ادامه ارتباطات است.

با این وجود برخی مخالف این عمل هستند و می گویند اگر از کسی خوشتان نمی‌آید و مایل به ارتباط داشتن با او نیستید، این جرات را به خود بدهید وفکری که در سر در مورد او دارید بدون هیچ گونه سانسور و کاستی به او بگویید در واقع هدف از زندگی، داشتن روابط زیبا با دیگران است برای اینکه در این روابط است که خود و دیگران را بهتر می‌شناسیم پس باید صحبت های که در نهان داریم آشکار سازیم . نه اینکه مدام راجع به آنها فکر کنیم و هیچ عملی انجام ندهیم .

پنهان کاری و تحریف در احساسات کار سختی است و این باعث بروز اشتباهاتی از جانب فرد دروغگو می شود. همه ی دروغ ها درگیر احساسات نیستند، اما آنهایی که هستند مشکلاتی برای آدم دروغگو ایجاد می کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۳٠ ] [ ٧:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یکی از نکاتی که باید در کار مورد توجه قرار گیرد، میزان بازدهی افراد است. بازدهی یک کارمند وابسته به شرایط و عوامل خاصی است که از مهمترین آن‌ها می‌توان به رضایت وی از شرایط اشاره نمود. پس یک مدیر خوب باید قادر به شناسایی کارمندان ناراضی باشد تا بتواند شرایط مناسبی را برای آنها مهیا کند. کارمندان غمگین و ناراضی به طور معمول دارای یک سری رفتارهای خاص هستند. در ادامه با برخی از رایج‌ترین آنها آشنا می‌شوید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٢٩ ] [ ٩:۱٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

1. عاشق خودتان بشوید. به چیزهایی فکر کنید که از شما، یک شمای خوب می سازد. درست مانند گلی که برای رشد و پرورش نیازمند آب، خاک، و نور خورشید است؛ شما نیز روح خود را تغذیه کنید. مهارت های خوب را یاد بگیرید و خودتان را به خاطر استعدادها و کارهایی که به درستی انجام می دهید تشویق کنید، اشتباهات و کاستی های خود را بپذیرید، و قبول کنید که انسان جایز الخطاست. این بدان معنا است که باید برخورد خوبی در زمان بروز اشتباه با خودتان داشته باشید.

2. اگر خودتان را به خاطر کوچک ترین مسائل سرزنش می کنید و قادر نیستید حتی از بی ارزش ترین اشتباهات خود بگذرید، بدانید که خود را از دریافت نیروهای عشق محروم می کنید. اگر دائماً در حال سرزنش کردن خودتان هستید، باید جلوی این کار را بگیرید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٢٩ ] [ ۸:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هوش زیاد دردسرهای خودش را هم دارد و یکی از آن‌ها، همیشه نگران بودن است.

 محققان معتقدند، افرادی که بیش از حد نگران هستند، غالبا آدم‌های باهوشی هستند و نگرانیشان به جای اینکه به زندگی آن‌ها آسیبی بزند، در موقعیت‌های سخت به دادشان می‌رسد.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٢٩ ] [ ۸:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهشهای دانشمندان دانشگاه ملی سئول نشان داد، بیش از 40 ساعت کار در هفته برای قلب مضر است.

  منطقه خراسان، بیش از 40 ساعت کار در هفته منجر به استرس، نارضایتی و عوامل خطرساز بیماری‌زا می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٢٩ ] [ ٧:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
مادری سه قابلمه هم اندازه روی شعله قرار داد و در انها به مقدار مساوی آب ریخت؛در ظرف اول یک هویج ؛در ظرف دوم یک تخم مرغ ودر سومی چند دانه قهوه ریخت و به زمان یکسان سه 

ظرف را حرارت داد بعد بچه های خود را صدا زد و از انها پرسید:از این ازمایش چهنتیجه ای میگیرید؟بچه ها جواب قانع کننده ای نداشتند

مادر توضیح داد:در این عالم؛در گرد وغبار زندگی؛در جوش وخروش و چالش ها وسختی های زندگی ؛آدم ها یکسان نیستند؛بعضی ادم مثل هویجند تا وقتی با مشکلی مواجه نشده اند سخت ومحکمند 

اما به محض اینکه در جوش وخروش زندگی قرار می گیرند شل می شوند وخود را می بازند 

مثل هویج نباشید

بعضی ادما در روال عادی و روتین زندگی شل هستند اما در برخورد با مشکلات سخت وغیر قابل انعطاف می شوند

مثلتخم مرغ نباشید.

اما بعضی دیگر ازادم ها در سختی ها نه تنها خود را نمی بازند بلکه به محیط انرژی داده وآن راتغییر می دهند و از آن انرژی می گیرند.آنها مثل قهوه عمل می کنند؛تمام محیط را تحت تاثیر قرار 

داده؛تمام محیط را معطر کرده؛به زندگی رنگ وطعم می دهنداینها هستند که زنده می مانند و زندگی ساز هستند و نسیم روح بخش حیات را به دنیای دیگران می بخشند.

[ ۱۳٩۳/٦/٢٩ ] [ ٧:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

گروهی از مردم هستند که در شرایط روزمره خود غیرفعالند و هدف خاصی را دنبال نمی کنند و تنها در شرایطی دست به فعالیت می زنند که از جانب کسی هدایت شوند که چه کاری را کی، چگونه و در کجا باید انجام دهند. برخی دیگر منتظر بروز یک واقعه هستند تا به فراخور آن عملی را انجام دهند و دسته دیگر تنها جایی که دست به عمل می زنند، دایره فکر و خیال است. افکار این گروه پر از نقشه ها و داستان هایی است که آنها را به ثروت یا موفقیت می برد اما متاسفانه اهداف آنها آنقدر خیالی و مبهم و غیرواقعبینانه است که هرگز نمی توانند گام عملی برای دستیابی به آن بردارند.

اما یک گروه خاص باقی می ماند و آن گروه افرادی هستند که مشتاق فعالیت و حرکت می باشند. این افراد به جای آنکه اجازه دهند سرنوشت مسیر آنها را برگزیند، خودشان در مسیر و راه ایده آل شان گام بر می دارند. این افراد منتظر نمی ماند تا کسی به آنها بگوید چه کاری را باید انجام دهند یا منتظر حادثه و اتفاق نیستند یا در رویا و آرزو سیر نمی کنند بلکه خود را در دل مسیرها و حوادث و کوران تغییرات و نوآوری ها و سبک های مختلف قرار می دهند در واقع آغاز کننده خودشان هستند تا راه درست را انتخاب کرده و در آن به بهترین شرایط برحسب توانمندی هایشان برسند.

برای اینکه در این گروه قرار بگیرید باید توانایی تعیین هدف برای خود را داشته باشید. برای نوشتن هدفی که می تواند شما را به مقصد برساند باید چهار قانون را رعایت کنید


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٢٩ ] [ ٧:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پیرمردی صبح زود از خانه‌اش خارج شد. در راه با یک ماشین تصادف کرد و آسیب دید. عابرانی که رد می‌شدند به سرعت او را به اولین درمانگاه رساندند. پرستاران ابتدا زخمهای پیرمرد را پانسمان کردند سپس به او گفتند: «باید از تو عکسبرداری شود تا جایی از بدنت آسیب ندیده باشد.»
پیرمرد غمگین شد و گفت عجله دارد و نیازی به عکسبرداری نیست. پرستاران از او دلیلش را پرسیدند. پیرمرد گفت: «زنم در خانه سالمندان است. هر صبح آنجا می‌روم و صبحانه را با او می‌خورم. نمی‌خواهم دیر شود!»
پرستاری به او گفت: «خودمان به او خبر می‌دهیم.»
پیرمرد با اندوه گفت: «خیلی متأسفم. او آلزایمر دارد. چیزی را متوجه نخواهد شد. حتی مرا هم نمی‌شناسد!»
پرستار با حیرت گفت: «وقتی که نمی‌داند شما چه کسی هستید، چرا هر روز صبح برای صرف صبحانه پیش او می‌روید؟»
پیرمرد با صدایی گرفته، به آرامی گفت: «اما من که می‌دانم او چه کسی است...!»
[ ۱۳٩۳/٦/٢۳ ] [ ۸:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهشگران در تحقیقات خود دریافتند مقام اجتماعی در قلمرو حیوانات نیز وجود دارد.

  دانشمندان با بررسی بر روی حیوانات پستاندار دریافتند سلسله مراتب اجتماعی در واقع با شبکه‌های خاص مغز مرتبط است.

 در این بررسی محققان 25 میمون را مورد بررسی قرار دادند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٢۳ ] [ ٧:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ﻣﻦ ﻭ ﻫﻤﺴﺮﻡ ﺍﺯ ﻫﻢ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪﯾﻢ. ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺣﺴﺎﺳﯽ بین‌مان ﻧﯿﺴﺖ. ﺗﻘﺮﯾﺒﺎً ﻫﯿﭻ ﺣﺮﻓﯽ ﺑﺎ ﻫﻢ ﻧﻤﯽﺯﻧﯿﻢ. ﺳﺮﺩ ﻭ ﺑﯽ ﺭﻭﺡ ﻭ ﺷﺎﯾﺪ ﺟﺪﺍ شویم. ﭼﻨﺪﯼ ﭘﯿﺶ ﯾﮏ ﭘﯿﺎﻣﮏ ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﻭ ﭘﺮ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﺩﺍﺩﻡ. ﯾﮏ ﭘﺎﺳﺦ ﭘﺮ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﭘﯿﺎﻣﮏ ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﺩﺍﺩ. ﮔﻔﺖ: «ﺗﻮ ﭼﻘﺪﺭ ﺯﯾﺒﺎ ﺣﺮﻑ ﻣﯽﺯﻧﯽ!» ﻭ ﻣﻦ ﺯﯾﺒﺎﺗﺮ ﭘﺎﺳﺨﺶ ﺭﺍ ﺩﺍﺩﻡ ﻭ ﺍﻭ ﺯﯾﺒﺎﺗﺮ ﭘﺎﺳﺨﻢ ﺭﺍ ﺩﺍﺩ ﻭ ﺑﺎﺯ ﻣﻦ ﺯﯾﺒﺎﺗﺮ و ﺑﺎﺯ ﺍﻭ ﺯﯾﺒﺎﺗﺮ. ﺍﺻﻼً ﻓﮑﺮ ﻧﻤﯽﮐﺮﺩﻡ ﻫﻤﺴﺮﻡ بلد باشد ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﺣﺪ ﻣﺤﺒﺖآﻣﯿﺰ ﺣﺮﻑ ﺑﺰﻧﺪ. ﮔﺎﻫﯽ آﻧﻘﺪﺭ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ ﺣﺮﻑ ﻣﯽﺯﻧﯿﻢ که ﻣﻦ ﯾﺎﺩﻡ ﻣﯽﺭﻭﺩ آن سوی ﺧﻂ ﻫﻤﺴﺮﻡ ﺍﺳﺖ.
ﺣﺎﻻ ﺍﯾﻦ ﺩﻭ به ظاهر ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﻋﺎﺷﻖ ﻫﻢ ﺷﺪﻩﺍیم. آﺭﺯﻭ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﻣﺮﺍ ﺑﺒﯿﻨﺪ ﻭ ﺑﺸﻨﺎﺳﺪ. ﺣﺘﯽ ﮔﻔﺖ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻣﻦ ﺍﺯ ﻫﻤﺴﺮﺵ ﺟﺪﺍ ﻣﯽﺷﻮﺩ. ﮐﺎﺵ می‌شد ﺗﺎ ﺍﺑﺪ ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﻭ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽﮐﺮﺩﯾﻢ. 
ﻣﺎ آﺩﻣﻬﺎﯼ ﻋﺠﯿﺒﯽ ﻫﺴﺘﯿﻢ؛ ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﻋﺎﺷﻖ ﻫﻢ ﻣﯽﺷﻮﯾﻢ، ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻢ ﻣﯽﻣﯿﺮﯾﻢ، ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﺍﺯ ﻫﻢ ﻟﺒﺮﯾﺰ ﻣﯽﺷﻮﯾﻢ، ﻭﻟﯽ ﻭﻗﺘﯽ ﺧﻮﺩﻣﺎﻧﯿﻢ، ﻫﻤﺎﻧﯽ ﻣﯽﺷﻮﯾﻢ ﮐﻪ ﺗﻮ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﻣﻦ ﻣﯽﺩﺍﻧﯽ!
[ ۱۳٩۳/٦/٢٢ ] [ ٩:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

قدم اولدر راه مقابله با استرس پذیرفتن این واقعیت است که شرایط و موقعیت ها به خودی خود استرس زا نیستند، بلکه این برداشت و طرز تلقی منفی ما از آن شرایط است که تولید استرس می کند. افراد می توانند بیاموزند که چطور با روش های مختلف، برداشت و درک خود را از شرایط تغییر دهند. این تغییر ادراک مستلزم تغییر نگرش و شناخت می باشد، یعنی بازسازی اندیشه.

بسیاری از افکار منفی، در واقع پاسخ های شرطی شده به جنبه های منفی مسائل از دوران کودکی بوده که در ذهن هوشیار و ناهوشیار جاافتاده است. اکثر انسان ها مستعد تقویت مسیرهای عصبی افکار منفی در ذهن خود می باشند، تغییر این ذهنیت و ایجاد چارچوب ذهنی جدید مستلزم تلاش بسیار و مستمر است. با تغییر این چارچوب می توان به عزت نفس و آرامش درونی دست یافت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٢٢ ] [ ۸:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

روزی دست پسر بچه‌ای در گلدان کوچکی گیر کرد و هر کاری کرد، نتوانست دستش را از گلدان خارج کند. به ناچار پدرش را به کمک طلبید. اما پدرش هم هر چه تلاش کرد نتوانستند دست پسر را از گلدان خارج کنند. گلدان گرانقیمت بود، اما پدر تصمیم گرفته بود که آن را بشکند. قبل از این کار به عنوان آخرین تلاش به پسرش گفت: «دستت را باز کن، انگشت‌هایت را به هم بچسبان و آنها را مثل دست من جمع کن. آن وقت فکر می‌کنم دستت بیرون می‌آید
پسر گفت: «می‌دانم اما نمی‌توانم این کار را بکنم
پدر که از این جواب پسرش شگفت‌زده شده بود پرسید: «چرا نمی‌توانی؟»
پسر گفت: «اگر این کار را بکنم سکه‌ای که در مشتم است، بیرون می‌افتد
شاید شما هم به ساده‌لوحی این پسر بخندید، اما واقعیت این است که اگر دقت کنیم می‌بینیم همه ما در زندگی به بعضی چیزهای کم‌ارزش، چنان می‌چسبیم که ارزش دارایی‌های پرارزشمان را فراموش می‌کنیم و در نتیجه آنها را از دست می‌دهیم.

[ ۱۳٩۳/٦/٢٠ ] [ ٧:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کشور "لتونی" یکی از بخش‌های سابق شوروی شهری است با نام "خورشید" که فقط 300 خانه دارد. در این شهر جالب و زیبا هر خانه دریاچه‌ای جداگانه دارد. تنها گوشه‌ای از زیبایی خلقت خداوند متعال را می‌توان در این گوشه از زمین دید.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٢٠ ] [ ٧:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پژوهش صورت گرفته توسط محققان اتریشی نشان می‌دهد، ارتباط معناداری بین چهره فرد با ظاهر خودرو شخصی وی وجود دارد.

  برخی پژوهش‌ها عنوان می‌کنند که صاحبان سگ‌ در موارد زیادی، شباهت زیادی به حیوان خود دارند و غریبه‌ها می‌توانند با مقایسه چشمان فرد و حیوان، با دقت 80 درصد این مسأله را تشخیص دهند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۱٦ ] [ ٧:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﻧﻮﺷﯿﺮﻭﺍﻥ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺩﺍﺩﺗﺎ ﻫﺮ ﮐﺲ ﺟﻤﻠﻪ ﺣﮑﯿﻤﺎﻧﻪ ﺍﯼ ﺑﮕﻮﯾﺪ ﺑﻪ ﺍﻭﭼﻬﺎﺭﺻﺪ ﺳﮑﻪ ﻃﻼ ﺑﺪﻫﻨﺪ.

ﺭﻭﺯﯼ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ ﺍﺯ ﮐﻨﺎﺭ ﻣﺰﺭﻋﻪﺍﯼ ﻣﯽ ﮔﺬﺷﺖ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﻧﻮﺩ ﺳﺎﻟﻪ ﺍﯼ ﺭﺍ ﺩﯾﺪﮐﻪ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﮐﺎﺷﺘﻦ ﻧﻬﺎﻝ ﺯﯾﺘﻮﻥ ﺍﺳﺖ.

ﺍﻧﻮﺷﯿﺮﻭﺍﻥ ﺟﻠﻮ ﺭﻓﺖ ﻭﺍﺯ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﭘﺮﺳﯿﺪ ، ﻧﻬﺎﻝﺯﯾﺘﻮﻥ ﺑﯿﺴﺖ ﺳﺎﻝ ﻃﻮﻝ ﻣﯽ ﮐﺸﺪ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺑﺎﺭﺑﻨﺸﯿﻨﺪ ﻭﺛﻤﺮ ﺩﻫﺪ، ﺗﻮ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺳﻦ ﻭ ﺳﺎﻝ ﺑﺎ ﭼﻪﺍﻣﯿﺪﯼ ﻧﻬﺎﻝ ﺯﯾﺘﻮﻥ ﻣﯽ ﮐﺎﺭﯼ؟ 

ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﻟﺒﺨﻨﺪﯼﺯﺩ ﻭﮔﻔﺖ : ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﮐﺎﺷﺘﻨﺪ ﻭ ﻣﺎ ﺧﻮﺭﺩﯾﻢ ﻣﺎﻣﯽ ﮐﺎﺭﯾﻢ ﺗﺎ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺑﺨﻮﺭﻧﺪ.

ﺍﻧﻮﺷﯿﺮﻭﺍﻥ ﺍﺯ ﺟﻮﺍﺏ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺧﻮﺷﺶ ﺁﻣﺪﻭﮔﻔﺖ : ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺟﻮﺍﺑﺖ ﺣﮑﯿﻤﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩ ﻭﺩﺳﺘﻮﺭ ﺩﺍﺩﭼﻬﺎﺭﺻﺪ ﺳﮑﻪ ﻃﻼ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺑﺪﻫﻨﺪ . ﭘﯿﺮﻣﺮﺩﺧﻨﺪﯾﺪ ، ﺍﻧﻮﺷﯿﺮﻭﺍﻥ ﮔﻔﺖ ﭼﺮﺍ ﻣﯽ ﺧﻨﺪﯼ ؟

ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﮔﻔﺖ : ﺯﯾﺘﻮﻥ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺑﯿﺴﺖ ﺳﺎﻝ ﺛﻤﺮﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﺍﻣﺎ ﺯﯾﺘﻮﻥ ﻣﻦ ﺍﻻﻥ ﺛﻤﺮ ﺩﺍﺩ.

ﺍﻧﻮﺷﯿﺮﻭﺍﻥ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﺩﺍﺩ ﭼﻬﺎﺭﺻﺪ ﺳﮑﻪ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪﺍﻭ ﺑﺪﻫﻨﺪ

ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﺧﻨﺪﯾﺪ ، ﺍﻧﻮ ﺷﯿﺮﻭﺍﻥ ﮔﻔﺖ ﺍﯾﻨﺒﺎﺭﭼﺮﺍ ﺧﻨﺪﯾﺪﯼ؟

ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﮔﻔﺖ : ﺯﯾﺘﻮﻥ ﺳﺎﻟﯽ ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺛﻤﺮ ﻣﯽﺩﻫﺪ ﺍﻣﺎ ﺯﯾﺘﻮﻥ ﻣﻦ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺩﻭﺑﺎﺭ ﺛﻤﺮ ﺩﺍﺩ.

ﺍﻧﻮﺷﯿﺮﻭﺍﻥ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﺩﺍﺩ ﭼﻬﺎﺭﺻﺪ ﺳﮑﻪ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪﺍﻭ ﺑﺪﻫﻨﺪ ﻭﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﺍﺯ ﺁﻧﺠﺎ ﺩﻭﺭ ﺷﺪ.

ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺳﺮﺑﺎﺯﺍﻥ ﭘﺮﺳﯿﺪ

ﺳﺮﻭﺭﻡ ﭼﺮﺍ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻋﺠﻠﻪ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻓﺘﯿﺪ؟

انوﺷﯿﺮﻭﺍﻥ ﮔﻔﺖ : ﺍﮔﺮ ﻣﯽ ﻣﺎﻧﺪﻡﺍﯾﻦ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺧﺰانه را خالی میکرد

[ ۱۳٩۳/٦/۱٢ ] [ ٧:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

1 -  خارج کردن چربی از سوپ، سس با یخ
این را می‌توان معجزه‌ علم مدرن یا قانونی از فیزیک دانست. با انداختن یک قطعه یخ در سوپ، سس یا هر خوراکی، چربی آن جذب شده و سپس می‌توانید با یک قاشق آن را خارج کنید. باید سریع عمل کنید و تا پیش از آب شدن یخ آن را خارج نمایید.

 
2 - بجوید، بجوید، بجوید، بجوید... و باز هم بجوید
به گفته‌ی دکتر داریا رز (Darya Rose) نویسنده‌ی کتاب Foodist مطالعات نشان داده‌اند که وقتی افراد آرام‌تر غذا می‌خورند و به درستی آن را می‌جوند و بر ویژگی‌های مختلف غذا تمرکز دارند هم لذت بیشتری از غذا برده و هم مقدار کمتری از آن را می‌خورند.

 

3 - در بشقاب‌های کوچک قرمز رنگ غذا بخورید
سال گذشته در یک مطالعه‌ ایتالیایی از 130 نفر نشان داده شد، وقتی غذا در بشقاب‌های قرمز سرو می‌شود افراد به نسبت بشقاب‌های آبی و سفید مقدار بیشتری از آن را می‌خورند، علت می‌تواند ویژگی رنگ قرمز باشد که علامت خطر است. این تحقیق نشان داد که ظروف کوچکتر موجب کاهش مصرف غذا می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۱٢ ] [ ٧:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

شهری بود که در آن، همه چیز ممنوع بود و چون تنها چیزی که ممنوع نبود بازی الک دولک بود، اهالی ‌شهر هر روز به صحراهای اطراف می‌رفتند و اوقات خود را با بازی الک دولک می‌گذراندند. چون قوانین ممنوعیت نه یکباره بلکه به تدریج و همیشه با دلایل کافی وضع شده بودند، کسی دلیلی برای گلایه و شکایت نداشت و اهالی هم مشکلی برای سازگاری با این قوانین نداشتند. سال ها گذشت. یک روز بزرگان شهر دیدند که ضرورتی وجود ندارد که همه چیز ممنوع باشد و
جارچی‌ها را روانه کوچه و بازار کردند تا به مردم اطلاع بدهند که می‌توانند هر کاری دلشان می‌خواهد بکنند. جارچی ها برای رساندن این خبر به مردم، به مراکز تجمع اهالی شهر رفتند و با صدای بلند به مردم گفتند: «آهای مردم! آهای...! بدانید و آگاه باشید که از حالا به بعد هیچ کاری ممنوع نیست.»
مردم که دور جارچی ها جمع شده بودند، پس از شنیدن اطلاعیه، پراکنده شدند و بازی الک دولک شان را از سر گرفتند. جارچی ها دوباره اعلام کردند: «می‌فهمید! شما حالا آزاد هستید که هر کاری دلتان می‌خواهد، بکنید.»
اهالی جواب دادند: «خب! ما داریم الک دولک بازی می‌کنیم.»
جارچی ها کارهای جالب و مفید متعددی را به یادشان آوردند که آنها قبلاً انجام می‌دادند و حالا دوباره می‌توانستند به آن بپردازند. ولی اهالی گوش نکردند و همچنان به بازی الک دولک شان ادامه دادند بدون لحظه‌ای درنگ. جارچی ها که دیدند تلاش شان بی‌نتیجه است، رفتند که به اُمرا اطلاع دهند. اُمرا گفتند: «کاری ندارد! الک دولک را ممنوع می‌کنیم.»
آن وقت بود که مردم دست به شورش زدند و همه امرای شهر را کشتند و بی‌درنگ برگشتند و بازی الک دولک را از سر گرفتند.
[ ۱۳٩۳/٦/۱۱ ] [ ٧:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان سوئیسی موفق به حل یک معمای قدیمی مرغ و تخم مرغی در مورد شکل پذیری سیناپسی شده‌اند که بر اساس آن، نورون‌ها حتی در صورت ساکت بودن، در یک فعل و انفعال ارتباطی قرار می‌گیرند.

  مطالعه صورت گرفته توسط محققان نشان می‌دهد، تحریک حسی در ترکیب با سایر فعالیت‌ها - مانند فعالیت موتور - به تقویت اتصالات سیناپسی منجر می‌شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۱۱ ] [ ٧:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات جدید نشان می‌دهد ازدواج با مردان کوتاه قد، دوام بیشتری را در مقایسه با مردان بلند قد به دنبال دارد.

  پژوهش محققان دانشگاه نیویورک نشان می‌دهد مردان قد بلند برای ازدواج زودهنگام تمایل بیشتری از خود نشان می‌دهند، اما احتمال طلاق به علت خیانت نیز در این گروه از مردان بیشتر از مردان کوتاه قد گزارش شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۱٠ ] [ ٧:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک روز ملا نصر الدین برای تعمیر بام خانه خود مجبور شد مصالح ساختمانی را بر پشت الاغ بگذارد و به بالای پشت بام ببرد. الاغ هم به سختی از پله ها بالا رفت. ملا مصالح ساختمانی را از دوش الاغ برداشت و سپس الاغ را بطرف پایین هدایت کرد. ملا نمی دانست که خر از پله بالا می رود، ولی به هیچ وجه از پله پایین نمی آید. هر کاری کرد، الاغ از پله پایین نیامد. ملا  الاغ را رها کرد و به خانه آمد که استراحت کند. در همین موقع دید الاغ دارد روی پشت بام بالا و پایین می پرد. وقتی که دوباره به پشت بام رفت، می خواست الاغ را آرام کند که دید الاغ به هیچ وجه آرام نمی شود. برگشت و بعد از مدتی متوجه شد که سقف اتاق خراب شده و پاهای الاغ از سقف آویزان شده است. بالاخره الاغ از سقف به زمین افتاد و مرد. بعد ملا نصرالدین گفت لعنت بر من که نمی دانستم که اگر خری به جایگاه رفیع و پست مهمی برسد، هم آنجا را خراب می کند و هم خودش را می کشد.

[ ۱۳٩۳/٦/٩ ] [ ٧:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر شما تصمیم گرفته اید که از امروز رئیس خودتان باشید و یک کسب و کار برای خود راه اندازی کنید اما هنوز نمی دانید که چه طور باید به این هدف بزرگ برسید این مطلب به شما کمک می کند که اولین قدم ها را دقیق تر بردارید. در این مقاله 6 گام اساسی برای شروع یک کسب و کار توضیح داده شده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٩ ] [ ٧:٢٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تفاوت آدمهای عادی با آدمهای موفق تنها در یک چیز است : تفاوت طرز فکر آنها و نحوه نگاه کردن آنها به مسایل مختلف. آدمهای عادی برای انجام ندادن یک کار دلیل پیدا می کنند و آدم های موفق برای انجام دادن آن. در ادامه 9 دلیل اساسی آورده شده است که هر کدام از آنها برای اینکه شما بر اساس آن تصمیم بگیرید که از امروز به جای کارمند بودن یک کار آفرین باشید کافیست، انتخاب با شماست که از امروز به فکر راه اندازی یک کسب و کار برای خود باشید یا خیر :


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٩ ] [ ٧:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردی به دربار خان زند می رود و با ناله و فریاد می خواهد تا کریمخان را ملاقات کند. سربازان مانع ورودش می شوند. خان زند در حال کشیدن قلیان ناله و فریاد مرد را می شنود و می پرسد ماجرا چیست؟ پس از گزارش سربازان به خان، وی دستور می دهد که مرد را به حضورش ببرند. مرد به حضور خان زند می رسد و کریم خان از وی می پرسد: «چه شده است چنین ناله و فریاد می کنی؟»
مرد با درشتی می گوید: «دزد همه اموالم را برده و الان هیچ چیزی در بساط ندارم!»
خان می پرسد: «وقتی اموالت به سرقت می رفت تو کجا بودی؟»
مرد می گوید: «من خوابیده بودم!»
خان می گوید: «خوب چرا خوابیدی که مالت را ببرند؟»
مرد در این لحظه آن چنان پاسخی می دهد که استدلالش در تاریخ ماندگار می شود و سرمشق آزادی خواهان می شود.
مرد می گوید: «من خوابیده بودم، چون فکر می کردم تو بیداری!»
خان بزرگ زند لحظه ای سکوت می کند و سپس دستور می دهد خسارتش از خزانه جبران کنند و در آخر می گوید: «این مرد راست می گوید ما باید بیدار باشیم.»
[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ۸:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

آیا خدا واقعاً با ما حرف می‌زند؟ آیا واقعاً می‌توانیم صدای او را بشنویم؟ تا وقتی که راه‌های شنیدن صدای او را نفهمیم، هیچوقت باور نمی‌کنیم که می‌توانیم صدای او را بشنویم.

به نظرتان بهتر نبود خدا از طریق بیلبورد با ما حرف می‌زد؟ کمی فکر کنید، همینطور که در اتوبان مشغول رانندگی بودیم، خدا یکی از صدها بیلبورد را برای جلب توجه ما انتخاب می‌کرد و روی آن پیام خودش برای ما را می‌نوشت. واقعاً خیلی عالی می‌شد، نه؟

اما متاسفانه اینطور نیست. خدا همیشه از راهی با آدمها حرف می‌زند که اصلاً نمی‌شنوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ۸:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همواره انسان یک نمونه شگفت انگیز برای شناخت به شمار می رود و موارد بی شماری در مورد انسان ناگفته باقی مانده است. در این مقاله به ده واقعیت جذاب درباره ی مغز انسان خواهیم پرداخت، تا شاید دید بهتری نسبت به مهمترین عضو بدن خود داشته باشید.

واقعیت اول: بیشتر وزن مغز را آب تشکیل می دهد و بخش جامد عمدتا از جنس چربی است.

بیشتر مردم تصور می کنند که مغز به طور کامل جامد است، اما این افراد اشتباه می کنند. 75 درصد مغز را آب تشکیل می دهد. بخش جامد مغز نیز از جنس چربی است و تقریبا 10 تا 12 درصد مغز را تشکیل می دهد. بقیه مغز از جنس پروتئین، هیدروکربن و نمک است.
 

واقعیت دوم: 160,000 کیلومتر رگ خونی در مغز وجود دارد!

این به این معنی است که اگر تمام رگهای خونی مغز را در امتداد یکدیگر قرار دهیم، شما می توانید آن را 4 بار دور کره زمین بپیچانید! یا اینکه کره ماه را با رگ های مغز دو نفر به زمین متصل کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ۸:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان در یافته‌ای غیر منتظره خانواده‌ای از پروتئین‌ها را کشف کردند که در ورود ویروس ایدز به سلول‌ها تاثیر گذار بوده و توان مهار رشد و تکثیر آن را دارد. جالب‌تر این که این پروتئین بر روی ویروس‌های دیگر از جمله ابولا نیز تاثیر گذار است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ٧:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان فسیل جدیدی کشف کرده‌اند که تصور می‌شود حاوی قدیمی‌ترین شواهد از عضلات حیوانات باشد.

  قدمت این فسیل غیرمعمول به 560 میلیون سال پیش بازمی‌گردد و در نیوفاوندلند کانادا کشف شده است. محققان معتقدند این فسیل به دلیل وجود تقارن چهارلایه و مشخصه‌های دیگر به گروهی از حیوانات مانند مرجان‌ها، شقایق دریایی و عروس دریایی تعلق داشته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ٧:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خورشید در هفته‌ای که گذشت یک جرقه بزرگ را در فضا منتشر کرد که اگرچه مستقیما به سوی زمین نبود، اما می‌تواند در روزهای آینده نمایشهای آسمانی زیبایی را ارائه کند.

  این جرقه خورشیدی در روز یکشنبه (دوم مرداد) از یک لکه فعال خورشیدی موسوم بهAR2151 منفجر شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ٧:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 وقتی تو زندگی به یک در بزرگ رسیدی


 نترس و نا امید نشو... 

چون اگه قرار بود در باز نشه جاش دیوار میذاشتن...
[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ٧:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نوعی هشت‌پا که رنگش تغییر می‌کند و در تاریکی می‌درخشد، از این واقعیت خبر می‌دهد که حیات زیر امواج اقیانوس به هیچ وجه کسالت‌آور نیست.

  نمایش هشت‌پای تپه‌های مرجانی کارائیب توسط دوربین یک ماجراجو و زمانی شکار شد که این حیوان شب‌هنگام به دنبال غذا بود. این سفالوپود 30 سانتی‌متری در جستجوی طعمه‌اش در سایه‌ها بود و با رنگ‌های درخشانش به سرعت شنا می‌کرد.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ٧:٢۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زیست‌شناسان برای نخستین‌بار با استفاده از حسگرهای فشار بر روی یک لوله عمودی، فشار وارده توسط مار برای بالا رفتن از درخت را اندازه‌گیری کردند.

 محققان دانشگاه سین‌سناتی در تحقیقات خود دریافتند، مار برای بالا رفتن از درخت، فشاری معادل پنج برابر حد لازم به تنه وارد می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ٧:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان نخستین شواهد از ستارگان عظیمی را یافته‌اند که جهان آغازین را اشغال کرده بودند.

  این ستارگان دارای جرمی صدها برابر خورشید بودند، عمری کوتاه داشتند و امروزه هیچ یک از آن‌ها در قید حیات نیستند. هم‌اکنون، شناسایی ردپای یکی از این اجرام کیهانی می‌تواند اطلاعات مهمی به دانشمندان درباره آغاز جهان ارائه دهد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٢ ] [ ۸:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
مردی به پدر همسرش گفت دیگران شما را بخاطر زندگی زناشوئی موفقی که دارید تحسین می کنند، ممکن است راز این موفقیت را به من بگوئید؟
پدر با لبخند پاسخ داد: هرگز همسرت... را بخاطر کوتاهی هایش یا اشتباهی که کرده مورد انتقاد قرار نده.
همواره این فکر را در یاد داشته باش که او بخاطر کوتاهی ها و نقاط ضعفی که دارد نتوانسته شوهری بهتر از تو پیدا کند.
[ ۱۳٩۳/٦/٢ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
 
 
مردی در هنگام رانندگی، درست جلوی حیاط یک تیمارستان پنچر شد و مجبورشد همانجا به تعویض لاستیک بپردازد.

هنگامی که سرگرم این کار بود، ماشین دیگری به سرعت ازروی مهره های چرخ که در کنار ماشین بودند گذشت و آنها را به درون جوی آب انداخت و آب مهره ها را برد.


مرد حیران مانده بود که چکار کند. تصمیم گرفت که ماشینش را همانجارها کند و برای خرید مهره چرخ برود.

در این حین، یکی از دیوانه ها که از پشت نرده های حیاط تیمارستان نظاره گر این ماجرا بود، او را صدا زد و گفت:

از ٣ چرخ دیگر ماشین، از هر کدام یک مهره بازکن و این لاستیک را با ٣ مهره ببند و برو تا به تعمیرگاه برسی.

آن مرد اول توجهی به این حرف نکرد ولی بعد که با خودش فکر کرد دید راست می گوید و بهتر است همین کار را بکند.

پس به راهنمایی او عمل کرد و لاستیک زاپاس را بست.

هنگامی که خواست حرکت کند رو به آن دیوانه کرد و گفت: «خیلی فکر جالب و هوشمندانه ای داشتی. پس چرا توی تیمارستان انداختنت؟

دیوانه لبخندی زد و گفت: من اینجام چون دیوانه ام. ولی احمق که نیستم!

[ ۱۳٩۳/٦/۱ ] [ ٧:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool