دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/

شما در زندگی اگر بر فکر خود مسلط نباشید، همین قدرت فکر، شما را به بازی خواهد گرفت و اگر آن را در اختیار گیرید بهترین دوستتان خواهد بود. پس با استفاده مطلوب از این احساس ما می‌توانیم شاهد شکوفایی استعدادهای زیادی در زندگی خود باشیم. در کنار فکر احساس نیز باید حضور داشته باشد. بدون کمک احساس، شاید نتوان هیچ تیرگی را به روشنایی و هیچ بی تفاوتی را به جنبش و تلاش مبدل کرد. عواطفی که خیال می‌کنید منفی هستند فریادی به شمار می‌روند که شما را به تلاش و عمل دعوت می‌کنند.

عواطف و احساسات انسان یکی از منابع سرشار وجود انسان هستند.اگر عواطف خود را سرکوب کنید و آن‌ها را از صحنه زندگی بیرون برانید و یا اگر آن‌ها را بزرگ کرده و اجازه دهید بر شما مسلط شوند، در این صورت یکی از سرمایه‌های گرانبهای زندگی خود را بر باد داده‌اید.

همه احساسات و عواطف از خود شما سرچشمه می‌گیرند و این خود شما هستید که آن‌ها را می‌آفرینید. انسان می‌تواند در هر لحظه هر نوع احساسی را که بخواهد در خویشتن ایجاد کند. برای احساس شادی دلیل خاصی لازم نیست. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که در همین لحظه شاد باشید، فقط به این دلیل که چنین می‌خواهید و زنده هستید، می‌توانید خوشحال باشید و از انرژی روانی ایجاد شده، زندگی با ارزشی و توأم با آرامش را برای خود و اطرافیان فراهم آورید.

کلمات از مواهب شگفت انگیز و از نعمت‌های جاودانه خدادادی بشر است. کلمات ممکن است شخصیت‌ها را جریحه دار کند یا دل ما را بسوزاند یا اینکه عواطف ما را دگرگون نماید و گاهی موجبات شادی و نشاط و افزونی حرکت و تلا ش در جهت تحقق خواسته‌های انسانی باشد. استفاده مطلوب و بجا از کلمات پراحساس می‌تواند تأثیر شگفت انگیزی بر روحیه شما و افراد دیگر بگذارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٢٦ ] [ ٩:٤٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

رشد و پیشرفت حاصل نمی گردد مگر اینکه ما از همین امروز تغییر و تحول در زندگی خود ایجاد کنیم. اگر همچنان در وضعیت فعلی خود باقی بمانید، هیچ گاه به رشد نمی رسید باید توجه داشت که تغییر و تحول از یک روند ممتد پیروی کرده و هیچ گاه متوقف نمی شود به محض متوقف شدن تغییر و تحول، رشد و پیشرفت شما هم متوقف می گردد.

ریتم زندگی خود را آرام کنید

شما نیاز به زمان و آرامش دارید تا بتوانید فکر کنید و افکار خود را در زندگی فردی پیاده کنید. اگر تمام مدت سرتان شلوغ باشد، وقت کافی برای فکر کردن به اهداف خود ندارید چه برسد به اینکه بخواهید دست به عمل بزنید و زندگیتان را تغییر دهید. پس ریتم زندگی خود را آرام و ملایم نمایید و برای تغییر در زندگی خود فضا ایجاد کنید. مشغولیت های بی مورد نه تنها لذت تماشای مناظر بی نظیر زندگی را از شما می گیرند بلکه باعث می شوند که شما هیچ حسی نسبت به اینکه کجا هستید، به کجا می روید، و چه کاری انجام می دهید نیز نداشته باشید و این برابر با از دست دادن انر‍‍ژی شادی های کوچکی است که هر روز می توانید روزی خود کنید تا از همین لذت های کوچک بر قله موفقیت بایستید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٢٦ ] [ ٩:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
روزى روستاییان تصمیم گرفتند براى بارش باران دعا کنند  در روزیکه براى دعا جمع  شدند تنها یک پسربچه با خود چتر داشت ، 
این یعنی ایمان...

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
 
کودک یک ساله اى را تصور کنید زمانیکه شما اورابه هوا پرت میکنید او میخندد زیرا میداند اورا خواهید گرفت این یعنى اعتماد...

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
 
هر شب ما به رختخواب  میرویم ما هیچ اطمینانى نداریم که فردا صبح زنده برمیخیزیم با این حال هر شب ساعت را براى فرداکوک میکنیم این یعنى امید...برایت "ایمان ، اعتماد و امید به خدا" را آرزو میکنم ...


[ ۱۳٩۳/٧/٢٦ ] [ ٩:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

هیچ چیز خود به خود در زندگی پیش نمی آید و کافی نیست که به چیزی باور داشته باشیم بلکه باید نیروی خود را به کار گیریم و موانع را از سر راه خویش برداریم پس خانم ها باید ……………..

خانم ها باید بیاموزند که مخفیانه جویای سپاس نباشند بلکه در ازای لطفی که می کنند انتظار لطف متقابل را داشته باشند. آنها فداکاری می کنند و می پندارند که دیگران مدیون ایشانند و سرانجام دین خود را ادا خواهند کرد اما معمولاً اینچنین نمی شود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٢٢ ] [ ۸:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

منجمان از آرایه «تلسکوپ استروتوسفریک هسته‌ای» (NuSTAR) ناسا برای شناسایی درخشان‌ترین تپ‌اختر جهان استفاده کردند.

  این جرم کیهانی دوردست موسوم به M82 X-2 توسط تیمی از دانشمندان که در حال مشاهده نوعی ابرنواختر اخیر بودند، کشف شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٢٢ ] [ ۸:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 صدای موزیک بلند بود .زن لیوانش را سر کشید . صدا را بلند تر کرد و دوباره شروع کرد به رقصیدن .با صدای بلند می خواند وپیچ و تاب می خورد . گاهی از لذت فریاد می کشید و هروقت که تب و تابش فروکش می کرد یک لیوان دیگر سر می کشید .
دورو برش همه چیز مبهم بود و بلندی صدا گنگی فضا را چند برابر کرده بود . در خیالش به تمام کسانی که دوست داشت آن لحظه در کنارش باشند فکر می کرد ,با تکتکشان می رقصید , به چشمانشان نگاه می کرد واحساسش را فریاد می زد . احساسی مملو از عشق ,نفرت و هوس .


صدای زنگ دررویایش را به هم ریخت .موزیک را قطع کرد و دررا باز کرد - شوهرش بود .
خیلی سریع سلام کرد ونگاهش را چرخاند .

- چرا اینقدر دیر درو باز کردی ؟
- صدای زنگ رو نشنیدم
- این بوی چیه ؟بازم شروع کردی ؟
زن به نایلون میوه ها نگاه کرد و آن را از شوهرش گرفت وگفت : فقط یه کم خوردم .
مرد با طعنه گفت :معلومه یه کم خوردی .دیگه داری دائم الخمرمی شی. .زن نگاهش را جدی کرد و گفت :
- خب دیگه بس . چیزدیگه ای نیست سرش جرو بحث کنی ؟
- چرا هست ,خودت !
- آره تو راست میگی ولی من الان حوصله جر و بحث ندارم
- اینکه چیز تازه ای نیست تو کی حوصله داشتی ؟
- خودت چی ؟ مگه نمی گم بس کن ؟!
- تو بس کن صدای درامب ودرومبت تا ته کوچه می اومد ...

زن به آشپزخانه رفت هواکش راکه روشن کرد صدای مرد درسرو صدای هواکش گم شد .
زن هنوزگیج و گول بود , سعی کرد ذهنش را متمرکز کند . مشغول آماده کردن میز شام شد. بشقابها را برد و روی میز گذاشت مرد سر میز نشسته و همچنان غر می زد.
مردگفت :
- چه عجب! داستانتون اجازه دادند شام درست کنید ...

زن به آشپزخانه رفت وسینی لیوانها و پارچ آب را برداشت و برگشت سر میز, مرد پوزخند زد
- ...شما چرا زحمت می کشید .در شان یک خانم نویسنده نیست از این کارها بکنه .... زن که دیس خوراک را روی میز گذاشت مرد به چشمهایش خیره شد و گفت :می خوای چی رو ثابت کنی ؟اینکه با بقیه فرق داری ؟!

زن به آشپزخانه بر گشت و زیر هواکش به اجاق گاز تکیه دادو چشمانش را بست , سرش گیج می رفت ,دندانهایش را به هم فشرد. صدای هواکش مثل صدای طوفان دردور سرش می پیچیدو به هر صدای دیگری کرشی می کرد.چشمانش را باز کرد , کمی مکث کرد هواکش را خاموش کرد وبه هال برگشت به مرد نگاه کردو گفت :تموم شد ؟حالا بیا شامتو بخور و خودش به سمت اتاق رفت .
- کجا می ری ؟
-من شام نمی خورم
-آره دیگه!اگه من هم اون همه خورده بودم برای غذا جا نداشتم .
زن پشت میز نشست دفتر را از کشوی میز برداشت زیر سیگاری را جلو کشید و شروع کرد به نوشتن :

صدای موزیک بلند بود . زن لیوانش را سرکشید ....


- نمی خوای بخوابی ؟نور چراغ اذیتم می کنه .
- زن دفتر را بست , چراغ را خاموش کرد و به رختخواب رفت مرد به طرف زن برگشت و زن چشم هایش را به سقف دوخت .

[ ۱۳٩۳/٧/۱٩ ] [ ٩:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مرد:

در آغوش کاناپه مهربانم در آرامش کامل خوابیده ام که صدای زنگ آیفون تمرکزم را به هم می زند. نگاهی به مانیتور آیفون می اندازم و یک زن را می بینم که ابلهانه به دوربین زُل زده است. چقدر احمق و آشنا به نظر می رسد...

خدای من!  زنم است! ...

یک ماهی می شود که با خاله خان باجی های فامیل، یک تور ایرانگردی تشکیل داده اند. چقدر زود یک ماه تمام شد! مثل همیشه آسانسور لعنتی خراب است و مجبور شدم چمدانهای سنگین را از پله ها بالا بیاورم... وسط اتاق بغلم می کند. لباسش بوی عرق و دود گازوئیل می دهد... گونه هایش هم شور است.

وقتی به حمام رفت، خانه را وارسی می کنم تا چیز شک برانگیزی بر حسب تصادف این گوشه کنارها پیدا نکند. چون آن وقت مجبورم کل این هفته را برای اثبات بی گناهی ام حرف بزنم. یکی از چمدانها را باز می کنم تا دلیل سنگینی بیش از حدش را بفهمم. خدایا! اینجا یک بازار "سید اسماعیل" کوچک است!...

صدای نا مفهومش از حمام به گوش می رسد که این خود دلیلی بر آن است که دیوانه تر شده، چون قبلا با خودش حرف نمی زد. وقتی از حمام بیرون آمد، حوله اش را مثل عمامه سند باد دور سرش پیچید و خودش را روی کاناپه ام انداخت. هزار بار گفته ام کاناپه مثل مسواک، یک وسیله شخصی است و دوست ندارم کسی خودش را روی کاناپه ام پرت کند... اینهمه جا... برود برای خودش یک کاناپه دست و پا کند...اه اه ....

مشغول حرف زدن است و من تمام حواسم به آن دسته از موهایش است که از لای حوله بیرون افتاده و از نوکش قطره قطره روی کاناپه ام آب می چکد. می پرسم برایم چه سوغاتی آورده... موثر بود! مثل پنگوئن به سمت چمدانهای آن طرف اتاق دوید و من فرصت پیدا می کنم تا طوری روی کاناپه لم بدهم که دیگر جایی برای دوباره نشستنش باقی نماند! مثل شعبده بازها از داخل چمدان ها خرت و پرتهای رنگی در می آورد و نشانم می دهد. به گمانم برای من خریده. وانمود می کنم که خیلی ذوق زده شده ام و برایش اطوارهای عاشقانه در می آورم. کاش بشود دوباره سفر برود. حیف من.

 زن:
چقدر زود تمام شد... دوباره مجبورم برگردم در آن خراب شده و هر روز شاهد مردی باشم که مثل دیوانه ها روی کاناپه کوفتی اش می نشیند ... مجبورم بغلش کنم و خودم را ذوق زده نشان بدهم. تنش بوی عرق می دهد. اصلا در حمام حواسم نبود که بلند بلند به بخت بدم لعنت می فرستم، هرچند می دانم نشنیده. چون یا یکی از چمدانها را باز کرده و فضولی می کند یا خانه را وارسی می کند تا مدرک جرمی باقی نگذارد. عمدا" همه موهایم را در حوله نپیچیدم تا کاناپه اش را خیس کنم. وقتی مثل بچه ها حرص کاناپه بد ترکیبش را می خورد، قیافه اش حسابی دیدنی است. دلم برایش می سوزد و می روم تا سوغاتش را نشانش دهم...

نگاه کن خدای من! کدام احمقی است که وقتی ببیند بعد از یک ماه برایش یک مایوی بنفش راه راه و یک جفت جوراب پشمی سوغات آورده اند اینقدر ذوق کند؟! واقعاً حیف من.

[ ۱۳٩۳/٧/۱٩ ] [ ۸:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زندگی می تواند کاملاً متفاوت باشد برای آنها که تصمیمات مهم می گیرند، معنا و مفهوم زندگی شما همان چیزی است که خودتان هر روز با اعمال و افکارتان می سازید.
 

زندگی از انتخاب های شما تشکیل می شود و تصمیم گیری اهمیت زیادی دارد زیرا هر انتخاب شما هم عواقب و هم فوایدی به دنبال دارد؛ سعی کنید همیشه قبل از هر تصمیم این دو را در نظر بگیرید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٩ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]


تصاویر زیبا و شگفت انگیزی از غار رید فلوت در چین را مشاهده میکنید. غار رید فلوت(Reed Flute) در چین زیباترین غار آهکی دنیاست. ستون های زیبای این غار در طول میلیونها سال چکیدن آب از سقف این غار نمایی بسیار زیبا به این غار داده است. نورپردازی این غار سبب شده تا جلوه های بصری این غار بیش از پیش خود را جلوه گر کند. این غار از سنگ آهک طبیعی با نورپردازی های رنگارنگ به وجود آمده است.


 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٩ ] [ ۸:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

سیارکی به نام 2014 OL339 که تازه کشف شده، آخرین شبه‌قمر زمین لقب گرفته است.

  شبه‌قمر زمین، صخره‌ای فضایی است که حول خورشید مدارگردی می‌کند اما به اندازه‌ای به زمین نزدیک است، که مانند دوست آن به نظر می‌رسد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٩ ] [ ۸:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نقاشی‌های جدید کشف شده در غاری در اندونزی نشان از آن دارد که بیان هنری احتمالا قدیمی‌تر از مهاجرت اصلی انسانهای مدرن از آفریقا است.

  باستان‌شناسان اخیرا توانسته‌اند تاریخ نقاشی‌های دست کامل کشف شده بر روی دیوار غاری در اندونزی را حدود نیم قرن پیش برآورد کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٩ ] [ ٧:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

استادى از شاگردانش پرسید: «چرا ما وقتى عصبانى هستیم داد می‌زنیم؟ چرا مردم هنگامى که خشمگین هستند صدایشان را بلند می‌کنند و سر هم داد می‌کشند؟»
شاگردان فکرى کردند و یکى از آن‌ها گفت: «چون در آن لحظه، آرامش و خونسردی‌مان را از دست می‌دهیم.»
استاد پرسید: «این که آرامشمان را از دست می‌دهیم درست است امّا چرا با وجودى که طرف مقابل کنارمان قرار دارد، داد می‌زنیم؟ آیا نمی‌توان با صداى ملایم صحبت کرد؟ چرا هنگامى که خشمگین هستیم داد می‌زنیم؟»
شاگردان هر کدام جواب‌هایى دادند امّا پاسخ‌هاى هیچکدام استاد را راضى نکرد. سرانجام او چنین توضیح داد: «هنگامى که دو نفر از دست یکدیگر عصبانى هستند، قلب‌هایشان از یکدیگر فاصله می‌گیرد. آن‌ها براى این که فاصله را جبران کنند مجبورند که داد بزنند. هر چه میزان عصبانیت و خشم بیشتر باشد، این فاصله بیشتر است و آن‌ها باید صدایشان را بلندتر کنند.»
سپس استاد پرسید: «هنگامى که دو نفر عاشق همدیگر باشند چه اتفاقى می‌افتد؟ آنها سر هم داد نمی‌زنند بلکه خیلى به آرامى با هم صحبت می‌کنند. چرا؟ چون قلب‌هایشان خیلى به هم نزدیک است. فاصله قلب‌هاشان بسیار کم است.»
استاد ادامه داد: «هنگامى که عشقشان به یکدیگر بیشتر شد، چه اتفاقى می‌افتد؟ آنها حتى حرف معمولى هم با هم نمی‌زنند و فقط در گوش هم نجوا می‌کنند و عشقشان باز هم به یکدیگر بیشتر می‌شود. سرانجام، حتى از نجوا کردن هم بی‌نیاز می‌شوند و فقط به یکدیگر نگاه می‌کنند. این هنگامى است که دیگر هیچ فاصله‌اى بین قلب‌هاى آن‌ها باقى نمانده باشد.»

 

[ ۱۳٩۳/٧/۱٦ ] [ ٩:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دنیای زیر آب هنوز هم سرشار از رازهای پنهان است. بسیاری از انسان‌ها رویای زندگی زیر آب را سال‌ها در سر پرورانده‌اند. دانشمندان دانشگاه Southern Denmark با ترکیب مواد کریستالی موفق به ساخت ماده‌ای شده‌اند که قابلیت جذب و ذخیره اکسیژن را دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٦ ] [ ۸:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در فیلم‌های علمی و تخیلی اتوبوس‌های فضایی را دیده‌ایم که هر ساعت از زمین به مریخ عازم می‌شوند و شهروندان را بین دو سیاره جابه‌جا می‌کنند، آیا ممکن است در آینده نه چندان دور بشر به این تکنولوژی دست پیدا کند؟ الون ماسک میلیونر مشهور و صاحب شرکت‌های SpaceX و Tesla در مصاحبه‌ای با مجله‌ی Aeon می‌گوید برای مسکونی سازی مریخ حداقل به یک میلیون نفر نیاز خواهد بود.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٦ ] [ ۸:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زمینیان امشب (چهارشنبه) شاهد ماه‌گرفتگی کلی در قسمت‌هایی از کره زمین خواهند بود.

  در این پدیده کیهانی، سایه زمین روی ماه کامل می‌افتد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٦ ] [ ۸:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نتایج پژوهش دانشمندان به رهبری دانشگاه کینگز کالج لندن نشان از موروثی‌بودن بالای نمرات امتحانی داشته و اینکه ویژگی‌های تحت تاثیر ژنتیک مانند شخصیت، مشکلات رفتاری، خودباوری و نه فقط هوش بر این نمرات اثرگذار هستند.

  در این تحقیق، دانشمندان 13 هزار و 306 دوقلوی 16 ساله را در «شورای تحقیقات پزشکی» که توسط پروژه «مطالعه رشد اولیه دوقلوهای انگلستان» (TEDS) حمایت مالی می‌شود، بررسی کردند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٦ ] [ ۸:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان انگلیسی در پژوهش جدید خود نشان داده‌اند که زندگی در ساختمان‌های مرتفع در سلامت افراد تاثیر دارد.

  مطالعات انجام شده در دانشگاه کالج لندن با بررسی تاثیر گازهای سمی و آلاینده نشان داد زندگی در ساختمان‌های مرتفع با خطر هوای آلوده بیشتر در ارتباط هستند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٦ ] [ ۸:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان پس از مطالعات فراوان بر روی رفتار کوسه‌ها دریافتند این حیوانات نیز دارای ویژگی‌های خاص شخصیتی هستند.‌

  محققان دانشگاه بیولوژی اکستر لندن پس از مطالعه بر روی کوسه‌ها متوجه شدند که برخی کوسه‌ها در ارتباطات اجتماعی بسیار فعال هستند، اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند کمتر در اجتماع دیده شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٥ ] [ ۸:۳٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به راستی که آدمی همان است که می‌اندیشد و منش او حاصل جمع تمامی اندیشه های اوست .افرادی که ثروت را به زندگی‌شان جذب کرده‌اند به صورت خودآگاه یا نا خودآگاه از قانون جذب ثروت استفاده کرده‌اند. آن‌ها به فراوانی و ثروت فکر می‌کنند و اجازه نمی‌دهند هیچ فکری که با فراوانی و ثروت در تضاد باشد در ذهنشان ریشه کند .افکار حاکم بر ذهن آن‌ها همه در ارتباط با ثروت است. چه از این موضوع آگاه باشند یا نباشند افکار غالب ذهنشان که مربوط به ثروت است ثروت را به طرفشان جذب می‌کند. دلیل ثروتمند شدن آن‌ها فعال شدن قانون جذب است .

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٤ ] [ ۸:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

تحقیقات جدید نشان داده است دگرگونی دایناسورها به پرنده یکباره صورت نگرفته است.

 بر اساس این تحقیق و بررسی بر روی گروه بزرگی از حیوانات، تدریجی بودن دگرگونی پرندگان آشکار شد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٤ ] [ ۸:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با اینکه بدن انسان فاقد گیرنده‌های درک حالت خیسی پوست است، اما مغز انسان با توجه به تجربه‌های قبلی نوعی احساس ذهنی را هنگام خیسی تداعی می‌کند.

  محققان دانشگاه اکسلین پس از انجام آزمایش‌های گوناگون بر روی نحوه شکل‌گیری احساس خیسی در مغز دریافتند احساس خیسی نتیجه تشخیص احساس سرما و لامسه است. آنها همچنین با بررسی بر روی حسگرهای حسی پوست نحوه انتقال اطلاعات به مغز را مورد بررسی قرار دادند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٤ ] [ ۸:٤٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با اجتناب از این 6 اشتباه، ازدواج بهتری داشته باشید.
 
خانم‌های متاهل توجه کنید: چیزهایی که درمورد ازدواج نمی‌دانید ممکن است ایجاد مشکل کند.

بعنوان مثال، اگر برای موضوعاتی که می‌خواهید با شوهرتان حرف نزنید، او متوجه آن نخواهد شد. و طریقه حرف زدن شما درمورد مسائلتان هم ممکن است کارها را خراب‌تر کند.
ازدواج کردن کار ساده‌ای است. اما متاهل ماندن سخت‌ است. در زیر به توصیه‌های متخصصین درمورد اشتباهاتی که اکثر خانم‌ها در ازدواج مرتکب می‌شوند که باعث سست شدن پایه‌های زندگی‌شان می‌شود، اشاره می‌کنیم. 
1) همیشه سعی در راضی نگه داشتن شوهرتان دارید.
بعضی از خانم‌ها برای چیزهایی که می‌خواهند سریع عقب می‌کشند. در چنین روابطی زن صرفاً یک وسیله برای شوهر است نه یک شریک کامل و برابر در ازدواج. این خانمها همه زندگی‌شان را وقف شوهرشان می‌کنند و چیزی برای خودشان باقی نمی‌گذارند.

بیشتر وقت‌ها دلیل این کارشان این است که از شروع دعوا و ناراحتی می‌ترسند و یا به طریقی ناخودآگاه تصور می‌کنند که برای حفظ یک رابطه، باید خواسته‌های خودشان را کنار بگذارند. این رفتار موجب خشمی می‌شود که بالاخره طغیان خواهد کرد.

راه‌حل چیست؟ دغدغه‌هایتان را، چه درمورد کار خانه باشد، چه تربیت بچه‌ها یا نگذراندن وقت کافی با شوهرتان یا برای خودتان، به طریقی منطقی مطرح کنید. مثلاً ممکن است شوهرتان دوست داشته باشد آخر هفته‌ها با دوستانش بیرون برود اما شما بخواهید که او وقتش را با خانواده‌اش بگذراند. می‌توانید این را با او مطرح کنید و به طریقی مسالمت‌آمیز راه‌حلی برای موضوع پیدا کنید.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٢ ] [ ۸:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر تازه عروسید یا اینکه حتی جزو آن گروهی هستید که سالهاست این مسیر را پیموده‌اند، آیا می‌دانید چطور می‌توانید ازدواج موفقی داشته باشید یا زندگیتان را در مسیر ازدواجهای موفق بیاندازید؟ برای پاسخ به این سوال در یک کلام می‌توان گفت به کارهایی که زوجهای موفق انجام می‌دهند و به رازهایی که انها در روابطشان اعمال می‌کنند توجه کنید. این رازها را در ادامه بخوانید.
 
1 - زوجهای موفق انتظاراتشان را از یکدیگر صریحا بیان میکنند
ازدواج با دوران نامزدی متفاوت است.پس از ازدواج شما انتظاراتی از همسر خود دارید که با انتظارات دوران نامزدی تفاوت دارد.به عنوان مثال درطول دوران نامزدی شما از زندگی دانشجویی ودرامد اندک رضایت دارید اما بعد از ان یعنی بعد از ازدواج شما توقع دارید تا همسرتان حقوق ثابتی را دریافت نماید.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٢ ] [ ۸:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

برای یک شروع خوب هیچ وقت دیر نیست. حتما شما هم بر حسب عادت بخشی از کارهایتان و یا شروع یک کار جدید را به اول هفته موکول کرده اید؛ امروز همان روز است پس بهتر است دست به کار شوید تا هفته ای موفق را آغاز کنید. همه می دانیم که برای شروع یک فعالیت جدید و شروع کارها هیچ وقت دیر نیست اما اغلب عادت کرده ایم آن را به شروع هفته یا شنبه موکول کنیم، امروز همان شنبه ای است که برای آغاز درنظر گرفته ایم، پس بیایید شروع کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا یازده راز برای شروع یک هفته موفق را با شما در میان بگذاریم:


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۱٢ ] [ ۸:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

با اصرار از شوهرش می‌خواهد که طلاقش دهد. شوهرش می گوید: «چرا؟ ما که زندگی‌ خوبی‌ داریم.»
از زن اصرار و از شوهر انکار. در نهایت شوهر با سرسختی زیاد می‌پذیرد، به شرط و شروط ها. زن مشتاقانه انتظار می‌کشد شرح شروط را: «تمام ۱۳۶۴ سکه بهار آزادی مهریه‌ات را باید ببخشی.»
زن با کمال میل می‌پذیرد. در دفترخانه مرد رو به زن کرده و می‌گوید: «حال که جدا شدیم ولی تنها به یک سوالم جواب بده.»
زن می‌پذیرد. مرد می‌پرسد: «چه چیز باعث شد اصرار بر جدایی داشته باشی‌ و به خاطر آن حاضر شوی قید مهریه‌ات، که با آن دشواری حین بله برون پدر و مادرت به گردنم انداختن، را بزنی‌.؟»
زن با لبخندی شیطنت آمیز جواب داد: «طاقت شنیدن داری؟»
مرد با آرامی گفت: «آری.»
زن با اعتماد به نفس گفت: «دو ماه پیش با مردی آشنا شدم که از هر لحاظ نسبت به تو سر بود. از اینجا یک راست میرم محضری که وعده دارم با او، تا زندگی‌ واقعی در ناز و نعمت را تجربه کنم.»
مرد بیچاره هاج و واج رفتن همسر سابقش را به تماشا نشست. زن از محضر طلاق بیرون آمد و تاکسی گرفت. وقتی‌ به مقصد رسید کیفش را گشود تا کرایه را بپردازد. نامه‌ای در کیفش بود. با تعجب بازش کرد. خط همسر سابقش بود. نوشته بود: «فکر می‌کردم احمق باشی‌ ولی‌ نه اینقدر.»
نامه را با پوزخند پاره کرد و به محضر ازدواجی که با همسر جدیدش وعده کرده بود رفت. منتظر بود که تلفنش زنگ زد. برق شادی در چشمانش قابل دیدن بود. شماره همسر جدیدش بود. تماس را پاسخ گفت: «سلام، کجایی؟ پس چرا دیر کردی؟»
پاسخ آنطرف خط، تمام عالم را بر سرش ویران کرد. صدا، صدای همسر سابقش بود که می‌گفت: «باور نکردی؟ گفتم فکر نمی‌کردم اینقدر احمق باشی‌. این روزها می‌توان با یک میلیون تومان مردی ثروتمند کرایه کرد تا مردان گرفتار، از شر زنان با مهریه‌های سنگینشان نجات یابند!»
[ ۱۳٩۳/٧/٩ ] [ ٩:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

انسان سالم کسی است که هم بتواند خوب کار کند و هم خوب عشق بورزد. عشق هم مانند کار می تواند زندگی را ارزشمند کند. توجه و علاقه مندی به دیگران باعث زندگی بهتر آنان می شود. عشق ما به دیگران و عشق دیگران به ما سبب می شود که حتی در بدترین شرایط بتوانیم به زندگی خود ادامه دهیم.

البته عشق حقیقی مستلزم تن دادن به خطر است،خطر رد شدن و مورد بی اعتنایی قرار گرفتن.دوست داشتن و مهر ورزیدن ممکن است با تحمل درد همراه باشد اما بدون عشق هم زندگی معنا و مفهوم نمی یابد. همچنین عشق مستلزم تعهد است و در واقع این تعهد اساس یک رابطه ی عاشقانه است. ویژگی دیگر عشق اصیل حفظ فردیت است به طوری که هویت اشخاص زیر سوال نرود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٩ ] [ ۸:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مایکروسافت امروز در جریان رویدادی در سن فرانسیسکو، ویندوز 10 را معرفی کرد. ویژگی‌های جالب زیادی در نسخه‌ی جدید ویندوز وجود دارد که بدون تردید برای بسیاری از علاقه‌مندان ویندوز جالب خواهند بود. در ادامه به 6 ویژگی جالب ویندوز 10 می‌پردازیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٩ ] [ ۸:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

جوانی بود که عاشق دختری بود. دختر خیلی زیبا و زرق و برق دار نبود، اما برای این جوان همه چیز بود. جوان همیشه خواب دختر را می‌دید که باقی عمرش را با او سپری می‌کند. دوستان جوان به او می‌گفتند: «چرا اینقدر خواب او را می بینی وقتی نمی‌دانی او اصلاً عاشق تو هست یا نه؟ اول احساست را به او بگو و ببین او تو را دوست دارد یا نه.»
جوان فکر می‌کرد دختر او را دوست دارد. دختر از اول می‌دانست که جوان عاشق اوست. یک روز که جوان به او پیشنهاد ازدواج داد، او رد کرد. دوستانش فکر کردند که او به هم خواهد ریخت و به مواد اعتیادآور روی خواهد آورد و زندگیش تباه خواهد شد. اما با تعجب دیدند که او اصلاً افسرده و غمگین نیست.
وقتی از او پرسیدند که چطور است که او غمگین نیست، او جواب داد: «چرا باید احساس بدی داشته باشم؟ من کسی را از دست دادم که هرگز عاشق من نبود و او کسی را از دست داده است که واقعاً عاشق او بود.»
به دست آوردن عشق واقعی سخت است. عشق یعنی خود را فدای دیگری کردن بدون هیچگونه چشم‌داشتی، و اگر فردی این را رد می‌کند، اوست که مهم‌ترین چیز در زندگی را از دست داده است. پس هرگز احساس افسردگی و دل‌شکستگی نداشته باشید.ر

 

[ ۱۳٩۳/٧/۸ ] [ ۸:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد زاغی‌ها در حقیقت دزد نبوده و علت سرقت خرده ریزها، ترس آنها از اشیاء درخشان است!

  یک باور عمومی عنوان می‌کند که زاغی علاقه خاصی به اشیاء درخشان داشته و آنها را برای لانه خود جمع‌آوری می‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۸ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

بیشتر کارمندان از کمبود وقت شکایت دارند و اگر پای درد دلشان بنشینید، به شما می گویند که فرصتی برای ورزش ندارند اما هر مشکلی چاره دارد. اگر کارمند هستید می توانید در محل کار ورزش کنید و با کمک این تمرینات ساده جسم سرحال و سالم تری داشته باشید.

ورزش به شما کمک می کند که سرحال و شاداب تر شوید. وقتی ورزش می کنید، هورمون های شادی در بدن شما ترشح می شوند و این موضوع برخلق و خوی شما در محیط کاری تاثیرات مثبتی دارد، ضمن اینکه از ابتلا به بیماری های ناشی از کم تحرکی و اضافه وزن دور می مانید. همه اینها بهانه خوبی است تا برای انجام تمرینات مختلف دست به کار شوید و البته از امکانات اطراف تان استفاده کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۸ ] [ ۸:٢٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

استرس ناشی از شغل را بیماری شایع قرن نامگذاری کرده اند . شاید بدرستی دوران ما زمان استرس ها است که در آن انسان بیش از هر عصر دیگری در معرض عوامل استرس زا قرار گرفته و مسائل زیادی از هر طرف او را احاطه کرده است . استرس نقطه شروع ابتلا به افسردگی است که می تواند بر سلامت جسم و روح انسان تأثیر بگذارد ، از این رو شناخت عوامل استرس زا و آنچه را که برای کاهش این عوامل می توان انجام داد دارای اهمیت است .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/۸ ] [ ۸:٠۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دختر کوری بود که به خاطر کوری‌اش، از خود متنفر بود. او از همه کس متنفر بود به جز پسری که عاشق او بود. پسر خود را فدای او می‌کرد.
دختر به پسر گفته بود که اگر می‌توانست جهان را ببیند با او ازدواج خواهد کرد. یک روز، یک نفر یک جفت چشم به دختر داد و او می‌توانست همه چیز از جمله پسر عاشق را ببیند.
در همان لحظه، پسر از دختر پرسید: «حالا که می‌توانی جهان را ببینی، با من ازدواج می‌کنی؟»
دختر تعجب کرد وقتی دید که پسر هم نابیناست و از ازدواج با او خودداری کرد.
پسر در حالی که اشک می‌ریخت رفت و بعداً نامه‌ای به او نوشت با تنها یک جمله: «عزیزم فقط مواظب چشم‌های من باش.»
[ ۱۳٩۳/٧/٧ ] [ ٩:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

پروانه بال شیشه‌ای از گونه پروانه‌هایی است که در سال ۱۸۷۲ میلادی توصیف علمی شدند. پاناما، مکزیک و کاستاریکا زیستگاه این گونه‌است.پهنای بال این گونه ۴۹ تا ۵۰ میلی‌متر است. طول پاهای پیشین این پروانه نیز ۲۳ تا ۲۵ میلی‌متر است.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٧ ] [ ۸:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

ممکن است مردان مریخی نباشند و زنان ونوسی! اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که مغز آنها واقعا سیم‌کشی متفاوتی دارد!

ما مدتهاست که مطابق تحقیقات قبلی متوجه شده‌ایم که بین مردها و زن‌ها یک تفاوت رفتاری وجود دارد، مثلا خانم‌ها، توانایی‌های زبانی و ادراک اجتماعی بهتری دارند، در حالی که مردها توانایی‌های حرکتی و درک فضایی بهتری دارند.

یافته‌های تصویربرداری هم نشان داده بودند که میزان ماده زن‌ها ماده خاکستری بیشتری دارند، در ماده خاکستری است که پردازش مغزی صورت می‌گیرد. اما مردها ماده سفید بیشتری دارند، ماده سفید مغز در واقع سیم‌ها یا کابل‌های در هم‌تنیده مغز است که باعث ارتباط قسمت‌های مختلف آن می‌شوند.

اما تحقیق جدید نشان می‌دهد که نحوه سیم‌کشی مغز مردان و زنان با هم متفاوت است. در این مطالعه ۹۴۹ فرد جوان بین ۸ تا ۲۲ سال انتخاب شدند، ۴۲۸ نفر از آنها مرد و ۵۲۱ نفر از آنها زن بودند. با استفاده از MRI مغز آنها بررسی شد، نتیجه این بررسی:

به صورت کلی، سیم‌کشی مغز زنان جوان، دو نیمکره چپ و راست مغز را بیشتر به هم متصل می‌کند، در حالی که سیم‌کشی مغز مردان جوان، بیشتر قسمت‌های مختلف A«یکA» نیمکره را به هم وصل می‌کنند.

 

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٧ ] [ ۸:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
Jospeh Schultz یک سرباز آلمانی در جبهه ی شرق بوددر بیستم جولای سال 1941، او به همراه 7 تن دیگر از همرزمانش به ماموریتی که گمان میکرد عادی است فرستاده شد. پس از یک راه پیمایی کوتاه، او و افراد گروه دریافتند که ماموریت با آنچه تا آن موقع انجام داده بودند به کلی متفاوت است:
در پیش روی خود، آنها 14 شهروند اسیر شده را دیدند که با چشمان بسته، کنار دیوار، انتظار مرگ میکشیدند. 8 سرباز در دسته ی شولتز در 10-15 متری این افراد متوقف شده و دستور یافتند تا همه ی شهروندان را اعدام کنند. 7 نفر از افراد اطاعت کردند. در سکوتی که حکم فرما بود تنها شلیکهای متناوب تفنگ شنیده میشد. جوزف شولتز از دستور سرپیچی کرد. کلاه و تفنگش را به زمین انداخت و آرام خود را در کنار شهروندان اعدامی قرار داد. او مرگ را به جای کشتن غیرنظامیان نومید انتخاب کرد. ثانیه هایی بعد جسد 14 غیرنظامی به همراه یک سرباز آلمان نازی روی چمنها قرار داشت. او به دستور مافوق، به دست همرزمانش اعدام شد.
این عمل نشان داد که انسان می تواند خوب یا بد بودن را انتخاب کند. این یک شورش نبود. یک کار قهرمانانه نبود. داستان قربانی شدن هم نبود. و با این کارِِ جوزف شولتز کسی هم نجات پیدا نکرد. همه به علاوه ی یک نفر بیشتر کشته شدند. اما او نمونه ی یک انسان بااخلاق شد. او از تیرباران کردن امتناع کرد چون اینکار را غلط میدانست. اینکه 14 یا 15 نفر کشته بشوند شاید در نظر اول خیلی مهم نباشد. اما برای او و ما چرا.
[ ۱۳٩۳/٧/٧ ] [ ۸:٢٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

عمر مفید انسان در محیط کار سپری می شود. محیط های کاری امروزی بیش از هر زمان دیگر دچار التهاب و سر در گمی هستند. عوامل شخصی نظیر خود شناسی و خودباوری فردی، نواندیشی و نوگرایی ذهنی، قدرت مهارت و قابلیت، تقویت باوراندیشی، داشتن اهداف شخصی و تمایلات فردی، برخورداری از علوم مربوط به کسب و کار می تواند تنها بخشی از عوامل موثر در داشتن کیفیت زندگی کاری موفق باشد. سازمان ها با نگاه جامع به منابع انسانی بدنبال افزایش بهره وری و ارتقاء موقعیت و منزلت افراد هستند و تحقق آن را به بستری بنام کیفیت زندگی کاری مربوط ساخته اند. از این رو توجهی که به کیفیت زندگی کاری می شود بازتابی است از اهمیتی که همگان برای این امر قائلند و آن را به یک موضوع اجتماعی عمده در سرتاسر دنیا مبدل ساخته اند. بهبود کیفیت زندگی کاری یکی از مهمترین اهداف سازمان ها و کارکنان است. اقداماتی شامل امکانات رفاهی ، درمانی ، امنیت شغلی ، طراحی شغل ، اهمیت شغل ، توسعه و پیشرفت شغلی ، آموزش و بهسازی و از این قبیل تحت عنوان کیفیت زندگی کاری در نظر گرفته شده است.کیفیت زندگی کاری یکی از رویکردهای بهبود عملکرد است. رویکردی است که موجب همسویی کارکنان و سازمان می گردد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٧ ] [ ۸:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

کتاب الکترونیکی راز و رمزهای ناگفته ذهن

تکنیک های قدرتمند و امتحان شده برای دست یابی به اهداف

نویسنده:محمد امین عرفانی زاده

در این کتاب الکترونیکی قصد داریم درباره ی ذھن صحبت کنیم، ببینیم این ذھن چی ھست، چه قدرتی داره و چطوری میشه ازش استفاده کرد تا خیلی راحت اھداف و آرزوھایی که در زندگی داریم رو خلق کنیم.

و نکته ی خیلی جالب اینکه اگر شما بیای و این تکنیک ھای ذھنی رو بشناسی و از اونھا استفاده بکنی، واقعا تعجب می کنی و شگفت زده می شی که چقدر عالی و سریع این تکنیک ھا داره بھت جواب میده و جالب تر اینکه حس می کنی خودت خالق زندگیت ھستی، سوار بر زندگیت ھستی و با جرات و اطمینان می تونی بگی که من خودم دارم زندگم رو می سازم.

اگه خوبه ... کار خودمه و اگه ھم که بده بازم خودم ساختمش.

[ ۱۳٩۳/٧/٥ ] [ ٤:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 

نام کتاب:اعتماد به نفس برتر

نویسنده:علی نور هانی

[ ۱۳٩۳/٧/٥ ] [ ۳:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مردی در حال ور رفتن با ماشین جدیدش بود. دختر 4 ساله‌اش سنگی برداشته بود و بدنه ماشین را خراش می‌داد. وقتی مرد متوجه شد با عصبانیت دست دخترک را گرفت و از روی خشم چند ضربه محکم به دستش زد غافل از اینکه با آچار در دستش این ضربات را وارد می‌کرد. در بیمارستان، دخترک بیچاره به خاطر شکستگی‌های متعدد، انگشتانش را از دست داد.
وقتی دختر پدرش را دید، با چشمانی دردناک از او پرسید: «پدر انگشتانم کی رشد می‌کنند؟»
پدر خیلی ناراحت شده بود و حرفی نمی‌زد. وقتی از بیمارستان خارج شد، رفت به سمت ماشین و چندین بار به آن لگد زد. حالش خیلی بد بود. نشست و به خراش‌های روی ماشین نگاه کرد. دختر نوشته بود: «دوستت دارم بابا.»
به خاطر داشته باشید که عصبانیت و عشق حد و مرزی ندارند. همیشه به خاطر داشته باشید که وسایل زندگی را باید استفاده کرد و مردم را باید دوست داشت و به آنان عشق ورزید. اما مشکل امروز جهان این است که مردم استفاده می‌شوند و وسایل و چیزها دوست داشته می‌شوند.
[ ۱۳٩۳/٧/٥ ] [ ٩:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همه انسان ها از عشق های تصنعی و دروغین متنفر هستند. عشق در غالب دل های آدم ها و در شکل ها و رنگ های مختلف تظاهر می یابد اما هر یک از داستان های عشقی آدم ها در صفات و حالات و ویژگی هایی مشترک است. اما دوست داشتن در هر روحی جلوه ی خاص خود را دارد و از روح و جان هر فرد به خود رنگ می گیرد و چون روح انسان ها هر کدام رنگ و ارتفاع و بعد و طعمی ویژه دارد می توان گفت به شماره هر روح دوست داشتن وجود دارد.

عشق با شناسنامه بی ارتباط نیست چرا که گذر فصل ها و عبور سال ها بر آن اثر می گذارد اما دوست داشتن در ورای سن و زمان زندگی می کند و به آشیانه بلند دوست داشتن روز و روزگار را دستی نیست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٥ ] [ ٩:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

همسران جوان با سرمایه گذاری در بانک عاطفی یکدیگر می توانند عشق و علاقه خود را برای زندگی آینده حفظ نمایند. این سرمایه گذاری ها می تواند به شکل مهرورزیدن، ابراز احساسات ، توجه و محبت در لحظات با هم بودن در دوران نامزدی و مراحل آغازین زندگی مشترک باشد.

در حقیقت توجه و محبتی که زوجین در روزهای نخست زندگی نسبت به یکدیگر دارند به صورت سرمایه ایست که در روزهای آتی زندگی شان به کار می آید. فراموش نکنید که اگر در طول زندگی مشترک همسرتان از لحاظ احساسی خشنود نباشد اغلب نمی تواند به خواسته های شما پاسخ مثبت دهد. خشنودی احساسی زمانی ایجاد می شود که شما برای همسرتان لحظه ها و خاطره های خوش و زیبایی را بسازید و خاطره انگیز باشید. کارهای بسیار کوچک و معمول می تواند برای همسرتان بسیار پرمعنا باشد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٥ ] [ ٩:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

 توجه کرده‌اید ایده‌ی ساخت برخی از وسایلی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم، تا چه اندازه ساده و پیش پا افتاده هستند؟ چیزهایی که کمابیش به ذهن همه‌ی ما خطور می‌کنند، اما بسیاری اوقات بی‌تفاوت از کنارش عبور می‌کنیم. واقعیت این است همین ایده‌های مضحک، امروزه به تجارت‌هایی قدرتمند و میلیون دلاری تبدیل شده‌اند. در ادامه همراه زومیت باشید تا تعدادی از این ایده‌های عجیب و احمقانه را بررسی کنیم، ایده‌هایی که به ثروتمندشدن خالقین خود کمکی شایان کرده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٥ ] [ ٩:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زن به همان شیوه مرد عشق نمی ورزد. عشق یک مشغولیت در زندگی مرد است اما برای یک زن خود زندگی است. در بالاترین سطح زندگی یک مرد شرف و افتخار قرار دارد و اوج زندگی یک زن عشق است. کلمه عشق برای زن و مرد دو مفهوم متفاوت دارد. از نظر زن عشق به معنای فداکاری، هدیه کامل جسم و روح است. بدون شک عشق در زندگی زن نقش نخست را بازی می کند گاهی این عشق چنان چیره است که تمام زندگی زن وقف آن می گردد اما بعید است عشق در زندگی مرد جایگاهی آنچنان مسلط بدست آورد.

اگر مرد و زن هر دو از این تفاوت ها و روش های عشق ورزی آگاه باشند، بسیاری از مشکلات و اختلافات برطرف می شود. در واقع یک زن باید بداند که اگر یک مردی که او به آن عشق می ورزد به همان طریق عاشق اش نباشد به معنای آن نیست که عشق کمتری دارد. مردان عمیق تر از زنان به عشق و دوست داشتن می نگرند. مردان در احساسات عاشقانه واقع بین هستند. پیچیده ترین و زیباترین رابطه زن و مرد یعنی عشق حرف تازه ای نیست و همان قدر که قدیمی است پیچیده و ناشناخته است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٢ ] [ ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محدوده شهر تاریخی بلقیس که در واقع اسفراین کهن محسوب می شود قدمتی حدود چهار هزار سال دارد، در این منطقه در طول قرن ها همواره مردمی زیسته و تمدن آفریده اند و سپس با هجوم و تجاوز اقوام مختلف تخریب شده و بار دیگر از درون خاکسترهای جنگ و نفرت جوانه شهری جدید سربرآورده است.

بیشتر آنچه که اکنون در این شهر تاریخی باقی مانده، آثار و بقایایی است که به دوره صفوی نسبت می دهند، اما شواهد و یافته های جدید تاریخی حاکی از آن است که دیرینگی شهر تاریخی بلقیس در شهرستان اسفراین به قرن دوم اسلامی می رسد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٢ ] [ ٩:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان انگلیسی در آزمایشات جدیدشان به دنبال کشف این نکته بودند که آیا ربا‌تها قادر به نجات‌دادن جان انسان‌ها در شرایط مرگ و زندگی هستند یا خیر و نتایج حاصله آن‌ها را حیرت‌زده کرد.

  دانشمندان حاضر در این مطالعه دریافتند صرف‌نظر از عملکرد منطقی ربات، یک ربات اخلاق‌گرا در تمامی موقعیت‌های خطیر قادر به عملکرد نخواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٧/٢ ] [ ٩:۱٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool