دهکده جهانی ---------------------- GLOBAL VILLAGE
با ویکی بلاگ به روز باشید Keep up to date with the wikiblog
نويسندگان
http://www.uplooder.net/

در بسیاری مواقع گفتن یک "نه" ساده می تواند جلوی بسیاری از مشکلات را بگیرد در حالیکه بسیاری از مردم با "نه" گفتن به دیگران مشکل دارند. حتی افرادی که بسیار جسور و با اعتماد به نفس هستند در برخی موقعیت ها متوجه می شوند به رغم میل باطنی شان به دیگران "بله" گفته اند. البته گاهی بهتر است به چیزی که واقعا علاقه به انجام آن ندارید بله بگویید. مثلا اگر در محل کار رئیس تان از شما بخواهد کاری را انجام دهید و شما دوست نداشته باشید، توصیه می شود هرگز از مهارت نه گفتن تان استفاده نکنید؛ زیرا خود را در معرض اخراج شدن قرار می دهید ...

آنچه در این مبحث از آن سخن می گوییم موقعیت هایی است که فکر می کنید، مجبور هستید بله بگویید؛ مثلا، دوستی از شما می خواهد کاری انجام دهید که اصلا برایتان راحت نیست یا اینکه بیش از توانتان داوطلب انجام کارهای متفاوتی می شوید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٢۸ ] [ ۸:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
چند کلامی زیبا ازصادق هدایت

ﺣﮑﺎﯾﺖ ﻣﺎ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ ....
ﺣﮑﺎﯾﺖ ﮐﻔﺸﺎﯾﯿﻪ ﮐﻪ .…
ﺍﮔﻪ ﺟﻔﺖ ﻧﺒﺎﺷﻨﺪ .…
ﻫﺮ ﮐﺪﻭﻣﺸﻮﻥ .…
ﻫﺮ ﭼﻘﺪﺭ ﺷﯿﮏ ﺑﺎﺷﻨﺪ .…
ﻫﺮ ﭼﻘﺪﺭ ﻫﻢ ﻧﻮ ﺑﺎﺷﻨﺪ
ﺗﺎ ﻫﻤﯿﺸﻪ .…
ﻟﻨﮕﻪ ﺑﻪ ﻟﻨﮕﻪ ﺍﻧﺪ .…
ﮐﺎﺵ .…
ﺧﺪﺍ ﻭﻗﺘﯽ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ ﺭﻭ ﻣﯽ ﺁﻓﺮﯾﺪ .…
ﺟﻔﺖ ﻫﺮ ﮐﺲ ﺭﻭ ﺑﺎﻫﺎﺵ ﻣﯽ ﺁﻓﺮﯾﺪ …
ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺁﺩﻣﺎﯼ ﻟﻨﮕﻪ ﺑﻪ ﻟﻨﮕﻪ ﺯﯾﺮ ﺍﯾﻦ ﺳﻘﻒ ﻫﺎ .…
ﺑﻪ ﺍﺟﺒﺎﺭ،ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﺭﻭ ﺟﻔﺖ ﻧﺸﻮﻥ ﻧﻤﯽ ﺩﺍﺩﻧﺪ .…

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٢۸ ] [ ۸:۱٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مهربانی واقعی میل به انجام عمل نیکو و به اجرا در آوردن این تمایل است. مهربانی، داشتن افکار خوب نیست، انجام اعمال خوب است. این بدان معنا نیست که برای مهربان بودن افکارمان اهمیتی ندارد بلکه باید از توان فکری و هوش اخلاقی خود در این راه استفاده نماییم.

مهربانی و ژرف اندیشی

بدون قضاوت خوب و درست بسیار دشوار یا حتی غیرممکن است بتوانیم مهربان باشیم.لازمه هنر مهربان بودن این است که ما افرادی ‍ژرف اندیش و باریک بین باشیم و فراموش نکنیم اعمال مان پیامد خود را خواهند داد و هرگز ار عواقب اعمالمان دور نخواهیم بود. قانون و مقررات برای پیروی اند در غیر این صورت بی نظمی به وجود می آید اما گاهی در شرایطی قرار می گیریم که قوانین و مقررات کافی نیست و عرف جامعه با واقعیت همخوانی ندارد. این شرایط غیرمعمولی اند اما رخ می دهند در اینجاست که باید از قضاوت و هوش اخلاقی خود کمک بگیریم. گاه ممکن است مهربانی ما از نظر دیگران نامهربانی باشد. اما مهربانی اگر با تشخیص همراه باشد نتیجه خوبی به بار آورد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٢٦ ] [ ۸:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

خداوند ازعزرائیل پرسید:تابحال گریه نکردی زمانیکه جان بنی آدمی را میگرفتی؟

عزرائیل جواب داد:یک بارخندیدم،یک بارگریه کردم ویک بارترسیدم..

"خنده ام" زمانی بودکه به من فرمان دادی جان مردی رابگیرم،اورادرکنارکفاشی یافتم که به کفاش میگفت:کفشم را طوری بدوز که یک سال دوام بیاورد!

به حالش خندیدم وجانش راگرفتم.."گریه ام"زمانی بود که به من دستور دادی جان زنی رابگیرم،او را دربیابانی گرم وبی درخت وآب یافتم که درحال زایمان بود..

منتظرماندم تا نوزادش به دنیا آمد سپس جانش را گرفتم..دلم به حال آن نوزاد بی سرپناه درآن بیابان گرم سوخت وگریه کردم..

"ترسم"زمانی بودکه به من امرکردی جان فقیهی را بگیرم نوری ازاتاقش می آمد هرچه نزدیکتر میشدم نور بیشترمی شد

 وزمانی که جانش را می گرفتم ازدرخشش چهره اش وحشت زده شدم..دراین هنگام خدا

به عزرائیل گفت:میدانی آن عالم نورانی کیست؟..او همان نوزادی ست که جان مادرش راگرفتی.

من مسئولیت حمایتش را عهده دار بودم 

هرگز گمان مکن که باوجودمن،موجودی درجهان بی سرپناه خواهد بود

[ ۱۳٩۳/۸/٢٦ ] [ ۸:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

دانشمندان دانشگاه راکفلر، ژن‌هایی را بررسی کردند که منجر به دلیل بروز نوعی تغییر تکاملی در پشه‌ها و علاقه‌مندشدن آن‌ها به انسان‌ها شدند.

  هزاران سال پیش تعدادی از پشه‌ها تغییر تکاملی قابل‌توجهی را از خود بروز دادند و به انسان‌ها علاقه نشان دادند. این تغییر موجب شد بسیاری از پشه‌ها حیوانات جنگلی را رها کرده و به سوی انسان‌ها حمله‌ور شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٢٦ ] [ ۸:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

مهربان واژه ای است که متاسفانه تنها معانی مثبت را در ذهن تداعی نمی کند. اغلب مهربان بودن با حماقت، ضعف یا عجز ربط داده می شود. اما مهربان بودن خوب است و به نوعی نشانه ی هوش فرد محسوب می شود. اما خیلی مهم است که مهربانی حقیقی و اصیل را از مهربانی نادرست و ساختگی تشخیص و تمیز دهیم.
خیلی وقت ها انسان ها پشت پرده بهانه ی مهربانی پنهان می شوند تا به نحوی منفی و مخرب عمل کنند. در واقع سپر مهربانی را جلوی خویش نگه می دارند.

مهربانی حقیقی یعنی داشتن شجاعت برای ایستادگی در جهت حق و ابراز علنی هر چیز اشتباه و شر. محبت واقعی چیزی کاملاً متفاوت است. اغلب کاری است که در بلند مدت بیشترین نفع را به فرد دیگر می رساند. گاه ممکن است تصمیم گیری خاصی در کوتاه مدت سنگدلانه به نظر آید.

حتی گاه می تواند عمل ما به شیوه ای باشد که اطرافیانمان محکومش کنند.اما انجامش می دهیم چون متقاعد شده ایم کاری که انجام می دهیم عواقبی مثبت و خیر در پی دارد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٧ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

از زمان عرضه‌ی سیستم عامل اندروید در بازارهای جهانی و در قالب گوشی هوشمند HTC Dream/T- Mobile G1 شش سال می‌گذرد. چه کسی آن زمان تصور می‌کرد که اندروید تنها در عرض ۲ سال تبدیل به گسترده‌ترین سیستم عامل دنیا شود؟ شاید تعداد کمی، اما در هر صورت اندروید مسیر خود را پیش گرفته و همه‌ی این پیشرفت‌ها را مدیون قدرت و نفوذ شرکت گوگل است. با این‌که اندروید در حال حاضر پر استفاده‌ترین سیستم عاملی است که در کره‌ی خاکی یافت می‌شود، شاید مواردی باشد که از آن بی‌اطلاعید. در این مقاله به ۶ مورد اشاره خواهیم کرد که احتمالا برایتان جالب خواهد بود.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٧ ] [ ۸:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

به راستی که آدمی همان است که می‌اندیشد و منش او حاصل جمع تمامی اندیشه های اوست .افرادی که ثروت را به زندگی‌شان جذب کرده‌اند به صورت خودآگاه یا نا خودآگاه از قانون جذب ثروت استفاده کرده‌اند. آن‌ها به فراوانی و ثروت فکر می‌کنند و اجازه نمی‌دهند هیچ فکری که با فراوانی و ثروت در تضاد باشد در ذهنشان ریشه کند .افکار حاکم بر ذهن آن‌ها همه در ارتباط با ثروت است. چه از این موضوع آگاه باشند یا نباشند افکار غالب ذهنشان که مربوط به ثروت است ثروت را به طرفشان جذب می‌کند. دلیل ثروتمند شدن آن‌ها فعال شدن قانون جذب است .

 تنها دلیل اینکه مردم به چیزهایی که می‌خواهند نمی‌رسند این است که بیشتر به چیزهایی فکر می‌کنند که نمی‌خواهند تا چیزهایی که می‌خواهند. زندگی هر فرد در دست خود اوست. تو می‌توانی آگاهانه فکرهایت را انتخاب کنی و زندگی‌ات را تغییر بدهی. چیزی به اسم موقعیت غیر قابل تغییر وجود ندارد..افکار حاکم بر ذهن آن‌ها همه در ارتباط با ثروت است. آن‌ها ثروت را می‌شناسند و جز این فکر دیگری در ذهنشان وجود ندارد. چه از این موضوع آگاه باشند یا نباشند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٦ ] [ ۸:٤٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]
بزرگترین اکتشاف برای من این بود که فهمیدم " فرزندانم مهمانانی در خانه ام هستند و روزی از کنارم می روند"
بلکه روزها با سرعت عجیبی می گذرند و آنها به زودی زود از من جدا می شوند. به خودم گفتم:
کدام یک مهمتر است: نظم خانه یا اینکه فرزندانم به خوبی از من یاد کنند؟
و کدام یک مهمتر است: خانه یا اخلاق و روحیه و حسن تربیت فرزندانم؟
کشف کرده ام آنها مهمانان من هستند و این باعث شد اولویاتم را تغییر بدهم، بعد از این مهمترین چیز نزد من آرامش خاطر من و آنهاست.
شروع کردم به پیاده کردن نقشه ام،  و طبعا مجموعه ی کمی از قوانین مهم را انتخاب و خودم را ملزم به اجرای آنها کردم و بقیه ی چیزها را  بدون هیچ قید و شرطی ول کردم.
از عصبی شدن و داد زدن کم کردم و آرامش گرفتم،  از وسواس هایم گذشتم و به خانه ای راضی شدم که مقداری به هم ریخته است و کمی شلختگی در آن مشاهده می شود اما فرزندانی را تحویل گرفتم که آرامش دارند و از من و خشم هایم نمی نالند درنتیجه رابطه ی من و آنها بسیار قوی و زیبا شده است.
[ ۱۳٩۳/۸/٦ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

زندگی شامل لحظه‌هاست و این لحظات روزهای زندگی را تشکیل می‌دهند. پس بهتراست که بتوانیم حتی یک لحظه از زندگی را تغییر دهیم و از آن به شیوه‌ای مناسب و واقعی لذت ببریم.کسی که نمی داند چه کند و هدف روشنی ندارد ، هرگز نمی تواند موفق شود. اما داشتن اهداف و تمایلات واضح و روشن در زندگی ، شانس موفقیت را صد چندان می کند . اهداف و آرزوهای درهم و بر هم باعث آشفته شدن افکار می شود و نتایج مبهمی را به همراه خواهد داشت .

داشتن تصویر روشنی از اهداف و خواسته ها، شرط اول رسیدن به موفقیت است . پس از شناخت اهدافتان ، سعی کنید که با تلقین این اهداف را ملکه ی ذهنتان بکنید. برای رسیدن به اهداف خود باید نخست به تحقق اهدافتان باور داشته باشید و این کار جز با تلقین و سپردن آن به ضمیر نا هوشیار صورت نمی گیرد. تلقیناتی که به این ترتیب برای ضمیر نا هوشیار خود تدارک می بینید، باید آنقدر تکرار شود که با شخصیت شما یکی شود.

هر زمان که به شما احساس پذیرفتن دست داد و احساس کردید که آنچه را که می گوید حقیقت دارد، برنامه ی جدیدی در ذهنتان شکل دهید و شخصیت جدیدی را خلق کنید . باید افکار سیاه و منفی جای خود را به افکار روشن و مثبت دهند که میل، اشتیاق، تحرک و انگیزه را در شما به وجود آورند . مطمئن باشید که با انجام دادن همین کار ساده در خوشبختی را به روی خود باز خواهید کرد .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٦ ] [ ۸:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:تشخیص دروغ در کمتر پنج دقیقه

نویسنده:دیوید جی.لیبرمن

مترجم:رضا ابراهیمی

نویسنده کتاب اعتقاد دارد که در پیدایش دروغ دو شخص مؤثرند: شخصی که دروغ می‌گوید و کسی که دروغ را باور می‌کند.

این کتاب هشت بخش مختلف دارد:

- در بخش اول با استفاده از زبان بدن، روانشناسی زبان و عصب‌شناسی زبان، ۴۶ علامت شناسایی دروغ به خواننده آموزش داده می‌شود.

- بخش دوم شما را تبدیلی به یک انسان دروغ‌سنج می‌کند، در این بخش بازی تشخیص دروغ را یاد می‌گیرید و درخواهید یافت که با گفتن چه سخنانی، در چه زمانی، می‌توانید دروغ را کشف کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٦ ] [ ۸:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محققان ناسا موفق به کشف ابرهای یخ متان در قمر تیتان سیاره زحل شدند که شباهت زیادی با ابرهای عجیب بر فراز قطب‌های زمین دارند.

  ابرهای یخ متان در قطب شمال قمر تیتان توسط فضاپیمای کاسینی ناسا رصد شده‌اند؛ به نظر می‌رسد که این ابرها حاوی یخ‌های متان هستند که ابرهای متراکم‌تری در مقایسه با یخ‌های اتان – که پیش از این شناسایی شده بودند – تولید می‌کنند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٥ ] [ ۸:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

یک کشاورز طماع و بدجنس که هندوانه می کارد متوجه می شود که یک نفر هرشب یکی از هندوانه های او را می دزدید. او هر چه تلاش می کند موفق نمی شود که شخص دزد را بگیرد. یک روز، عصر خسته و عصبانی به مزرعه وسیع هندوانه ی خود می رود و به یکی از هندوانه ها سم مهلکی تزریق می کند و برای اینکه خیلی بی رحم نباشد، تابلویی در مزرعه گذاشته و روی آن می نویسد: برای کسی که از من دزدی می کند: من یکی از هندوانه ها را سمی کرده ام. از من دزدی کن و از زندگی ات را به خطر بینداز!

صبح روز بعد  خوشحال از اینکه این بار دزد نتوانسته هندوانه ای با خود ببرد به مزرعه می رود، ناگاه یادداشتی را می بیند که روی آن نوشته شده: کشاورز عزیز، امشب من هم یکی از هندوانه های تو را سمی کردم، حالا یا می توانیم با هم کار کنیم یا همه هندوانه ها گندیده خواهند شد!

[ ۱۳٩۳/۸/٤ ] [ ٢:٥٩ ‎ب.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:قورباغه ات را ببوس

نویسنده: برایان تریسلی-کریستینا تریسی

همانطور که ویلیام شکسپیر می‌گوید: “هیچ چیزی وجود ندارد، تنها فکر است که آن را به وجود می‌آورد.” شما اینجا، روی این کره خاکی هستید تا کاری خارق‌العاده با زندگیتان انجام دهید، تا خوشحالی و لذت، ارتباطات عالی، سلامتی در سطح خوب، موفقیت کامل و رضایت کامل را تجربه کنید. پس، چه چیزی مانع شما می‌شود؟ چرا هم اکنون زندگی رویایی‌تان را ندارید؟ چه چیزی مانع شما می‌شود؟ اگر می‌خواهید دلیل شادی یا ناراحتی، موفقیت یا عدم موفقیت، پیروزی یا شکست خود را بدانید، بروید و به نزدیکترین آینه نگاه کنید. جواب آنجاست. کیفیت تفکراتتان درباره‌ی کسی که در آینه می‌بینید به طور گسترده‌ای کیفیت زندگیتان را تعیین می‌کند. اگر دیدگاهتان را نسبت به خودتان تغییر دهید، زندگیتان را به سرعت تغییر می‌دهید.

قورباغه ات را ببوس (برایان و کرسیتینا تریسی) شاید مهم­ترین کشف در روانشناسی و رضایت شخصی این است که بزرگ­ترین موانعی که بین شما و زندگی فوق­العاده ­تان قرار دارند معمولاً احساسات ذهنی منفی در روابط­تان و نسبت به خود و دیگران است. تنها زمانی که یاد گرفتید به طور پیوسته قورباغه را ببوسید و به جستجو کردن ویافتن نکته ­ای مثبت وارزشمند در هر شخص و موقعیتی عادت کنید، آنگاه قفل توانایی بالقوه­ تان برای موفقیت را می­گشایید.


[ ۱۳٩۳/۸/٤ ] [ ٩:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

نام کتاب:چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

نویسنده: دکتر اسپنسر جانسون

درباره کتاب:

چه کسی پنیر مرا جا بجا کرد؟ یکی از پرفروشترین کتاب های قرن ۲۱ است که به شیوه‌ای زیبا و نگاهی نو به زندگی روزمره انسان‌‌ها نگاه می‌کند و راه حل هایی کلی برای مشکلات انسان مدرن ارائه می‌دهد. در این کتاب دکتر اسپنسر جانسون در قالب یک داستان کوتاه سخنان خود را برای خواننده بیان می‌کند و با استدلال منطقی خواننده را وادار به پذیرش عقاید خود می‌نماید، خوب است بدانید بسیاری از ثروتمندان و افراد موفق غرب ابراز کرده‌اند که پس از خواندن این کتاب به سوی موفقیت سوق پیدا کرده‌‌اند یا شرکت خود را از ورشکستگی نجات داده‌اند، بسیاری نیز به بهبود روابط خانوادگی و زناشویی خود اشاره کرده‌اند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٤ ] [ ٩:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

محبوبیت یک امر مادرزادی و ارثی نیست. در این مطلب می خواهیم از برخی رازهای محبوب شدن برای همسر پرده برداریم و به شما یاد دهیم چطور پایه های زندگی تان را از همین حالا محکم بچینید که دیوارتان تا ثریا کج نرود.

امن باشید

همه همسران نیاز دارند در زندگی احساس امنیت کنند و در صورتی جذب طرف مقابل می شوند که چنین احساسی را به آنها بدهند. خود شما هم دوست دارید در لحظه ای که سکوت کرده اید و در لاک خودتان فرو رفته اید، همسرتان کنارتان بنشیند و در مورد حسی که در این لحظه دارید، با شما حرف بزند. بیشتر افراد دوست دارند، شرایطی امن داشته باشند تا بتوانند نگرانی ها و استرس های خود را بیرون بریزند. راه پیدا کردن محبوبیت در دل همسر این است که به طرف مقابل نشان دهید می توانید این فضای امن را برایش مهیا کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٤ ] [ ٩:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

در همه خوشی‌ها و ناخوشی‌ها نه پول که خود آدم‌ها داستان زندگی رامی‌نویسند. پول یک تکه کاغذ است. فقط یک ابزار چون در نهایت حق انتخاب باآدم‌هاست که آن را چگونه به کار گیرند. آن زن و مردی که پول دارند وزندگی‌شان مرتب است و در عین حال خوشبخت‌اند، پول به آن‌ها خوشبختی ندادهاست، اما به طور حتم کمکشان کرده تا مسیر عشق را بی دغدغه طی کنند. آن دخترو پسر جوانی که جیبشان خالی است، اما باز احساس خوشبختی می‌کنند، زیرا بیپولی خوشبختشان نکرده، خودشان خواسته‌اند فقر را به رخ هم نکشند و دست بهدست هم بدهند تا خوشبخت باشند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٤ ] [ ۸:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

اگر با دنیای تجارت آشنایی داشته باشید، بر این نکته واقف هستید که هیچ تجارتی همواره موفق نبوده و گاهی نیز دستخوش بحران و مشکلات خواهد شد، موانعی که در صورت مدیریت نادرست، در آینده به مشکلاتی بزرگ تبدیل خواهند شد. در این میان نقش مدیر از اهمیت بالایی برخوردار است، مدیری که با عملکرد و تصمیمات خود،  آینده‌ی درخشان یا تاریک یک تجارت را رقم خواهد زد. در ادامه به خصوصیات برجسته‌ی یک مدیر موفق که در هنگامه‌ی بحران‌ها به کمک او خواهند آمد، اشاره می‌کنیم.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۸/٤ ] [ ۸:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهدی نوایی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کارشناس روابط عمومی----- گواهی نامه مدیر تور------ گواهی نامه فنون مذاکره------ گواهی نامه زبان بدن------- گواهی نامه +Network
لینک های مفید
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


Free Page Rank Tool